Close
Faqja 3 prej 49 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke renditur temat 101 deri 150 prej 2412 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 483
  • Postime: 18,019
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 287
  • Postime: 4,162
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 162,350
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 10,499
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 40,964
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 143,132
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 18,813
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 37,795
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 108,564
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 128,646
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 101,298
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 44,279
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 18,490
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,480
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Xhemail Hasani/Xhemė Hasa

  Hapur nga Rrjeti, 20-08-2016 05:01
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,889
  17-10-2016, 07:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,869
  17-10-2016, 06:59 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Shqipėria, njė vend i vogėl nė Evropė

  Hapur nga Akuamarini, 30-09-2016 03:33
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 3,617
  30-09-2016, 14:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,514
  17-09-2016, 22:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,239
  21-08-2016, 07:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,215
  20-08-2016, 07:43 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kujtesė: 8 gusht 1991

  Hapur nga Albo, 08-08-2016 10:36
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 977
  08-08-2016, 10:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 952
  05-08-2016, 22:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 4,491
  26-07-2016, 13:25 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kanuni i Skėnderbeut

  Hapur nga Rina_87, 21-04-2007 18:15
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 11,366
  13-06-2016, 04:07 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,112
  17-05-2016, 12:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,339
  15-04-2016, 18:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,364
  13-04-2016, 04:50 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Maria Efthimiou: Shqiptaret e Greqise!

  Hapur nga Maqellarjot, 06-04-2016 17:05
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,559
  07-04-2016, 11:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,223
  01-04-2016, 03:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 10,479
  22-03-2016, 02:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,801
  19-03-2016, 08:20 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Njerez te thjeshte me histori interesante..

  Hapur nga Brari, 05-05-2004 04:14
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 5,025
  14-03-2016, 09:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,518
  25-02-2016, 16:22 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Libri: Gjeneza e familjes Mrijaj nė shekuj

  Hapur nga lek-p, 25-02-2016 16:14
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,140
  25-02-2016, 16:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 8,275
  24-01-2016, 14:12 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Shqiperia e "viteve" 1916.

  Hapur nga SERAFIM DILO, 24-01-2016 07:59
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,110
  24-01-2016, 07:59 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Ēfarė di Masonėria pėr Shqipėrinė?

  Hapur nga Milkway, 24-03-2011 19:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 73
  • Lexime: 20,230
  17-01-2016, 17:45 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Nikoll Lesi rreth vetes dhe Mafies socialiste

  Hapur nga Brari, 06-05-2004 03:26
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 8,090
  13-01-2016, 15:09 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Bibla – Historia E Njerezve Me Plis

  Hapur nga Rrjeti, 05-01-2016 09:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,715
  05-01-2016, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,174
  05-01-2016, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,135
  04-01-2016, 15:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,544
  04-01-2016, 15:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,481
  27-12-2015, 06:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,619
  22-12-2015, 09:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,522
  14-12-2015, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Gjeniu Nikolla Tesla ėshtė shqiptar

  Hapur nga Rrjeti, 28-11-2015 10:40
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 4,748
  09-12-2015, 18:19 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Historia e Kosovės - Dokumentar

  Hapur nga Dar_di, 25-12-2011 10:15
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 3,655
  27-11-2015, 15:15 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Kush e vrau Miladin Popoviēin?

  Hapur nga TOKE GEGA, 21-04-2008 16:53
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 17,744
  12-11-2015, 11:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,067
  11-11-2015, 15:13 Shko tek mesazhi i fundit
 15. 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri .

  Hapur nga DI_ANA, 27-04-2008 21:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 45,333
  04-11-2015, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,409
  27-10-2015, 10:59 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Osmanet na pushtuan apo na ēliruan ?!

  Hapur nga Wrangler, 18-05-2015 15:08
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 4,635
  25-10-2015, 05:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,399
  22-10-2015, 14:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,579
  20-10-2015, 15:55 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Gjenocidi Turko-Osman Dhe Qėndresa Shqiptare

  Hapur nga Darius, 31-08-2015 11:03
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 4,422
  11-10-2015, 09:15 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Pse flamuri shqiptar ka njė shqiponjė me dy koka?

  Hapur nga lis, 10-10-2003 14:12
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 64,447
  02-10-2015, 19:22 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Pellazgėt dhe grekėt

  Hapur nga Eni, 18-02-2003 10:10
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 18,434
  26-09-2015, 17:34 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Ekziston testamenti i Skėnderbeut

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 11:15
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,754
  26-09-2015, 05:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,454
  21-09-2015, 19:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,283
  17-09-2015, 12:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 6,669
  17-09-2015, 11:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,211
  12-09-2015, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,303
  12-09-2015, 16:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,553
  07-09-2015, 20:32 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 3 prej 49 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •