Close
Faqja 2 prej 49 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke renditur temat 51 deri 100 prej 2418 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 487
  • Postime: 18,057
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 291
  • Postime: 4,179
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 171,026
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 11,810
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 43,699
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 151,487
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 20,525
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 39,128
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 114,865
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 138,478
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 107,847
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 46,688
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 19,761
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 21,010
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. 136 vjet nga Lindja e tė Madhit Fan S. Noli

  Hapur nga pirro10, 06-01-2018 07:45
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,821
  07-01-2018, 14:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,551
  03-01-2018, 12:33 Shko tek mesazhi i fundit
 2. DNA test

  Hapur nga shkodrane~, 24-12-2017 13:48
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 4,063
  02-01-2018, 04:07 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Gjenetika Shqiptare

  Hapur nga skerdilaidas, 26-07-2017 22:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,584
  28-12-2017, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 3,163
  12-12-2017, 05:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,388
  29-11-2017, 15:07 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Sa ka qene i lart numri i koloneve osmane?

  Hapur nga Eed, 09-07-2017 13:41
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,253
  29-11-2017, 08:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,252
  13-10-2017, 06:02 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Filozofia inovative e Fishtės

  Hapur nga abica, 09-10-2017 11:43
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,233
  09-10-2017, 11:43 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Greqishtja E Lashte Dhe Shqipja

  Hapur nga Seminarist, 12-12-2005 07:08
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 640
  • Lexime: 116,196
  24-08-2017, 03:55 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kleopatra e Egjiptit.

  Hapur nga Lazo, 26-07-2017 10:46
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 958
  26-07-2017, 10:46 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Ok, so about the same amount of incest..

  Hapur nga goldfreee, 25-07-2017 15:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 872
  25-07-2017, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 961
  25-07-2017, 07:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,078
  06-07-2017, 22:33 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Qysh Shqiperia u be nje shtet Musulmane?

  Hapur nga Drini_Mene, 25-06-2017 10:16
  istoria shqipetare, musilmane
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,186
  25-06-2017, 18:32 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Te Drejtat e Shqiperise Etnike

  Hapur nga Akuamarini, 04-06-2017 04:05
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 4,761
  23-06-2017, 12:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,934
  30-05-2017, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,405
  27-05-2017, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Minoriteti grek ne Shqiperi

  Hapur nga Eed, 01-05-2017 15:49
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,392
  20-05-2017, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Historia e ēajit rus

  Hapur nga Val9, 10-05-2009 14:56
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 17,075
  02-05-2017, 14:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,498
  19-04-2017, 03:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,201
  14-04-2017, 20:14 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Exclamation Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Hapur nga Ura e Cekajve, 12-07-2013 22:16
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 71
  • Lexime: 19,511
  05-04-2017, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Fahri Xharra-SHASI ILIR I 365 KISHAVE

  Hapur nga Rrjeti, 31-03-2017 10:49
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,013
  31-03-2017, 10:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,351
  19-03-2017, 09:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,337
  17-03-2017, 15:39 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Post Jenikale pershkrim nga Evlia Ēelebi

  Hapur nga GezimKopani, 16-03-2017 04:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,277
  16-03-2017, 04:23 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Islami dhe Kazaja e Pukės

  Hapur nga GezimKopani, 10-03-2017 16:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,352
  10-03-2017, 16:29 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Harta e Ilirise

  Hapur nga Capitalius, 03-03-2017 16:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,215
  03-03-2017, 16:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 2,626
  01-03-2017, 14:57 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Shqiptarėt nė perandorinė osmane

  Hapur nga Xhemis, 08-09-2013 06:58
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 123
  • Lexime: 29,840
  18-02-2017, 13:25 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Post Ura e Hoxhės, Gomsiqe,Pukė

  Hapur nga GezimKopani, 14-02-2017 06:33
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,672
  14-02-2017, 08:24 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Gjenocidi i Ēamėrisė

  Hapur nga Eed, 04-02-2017 08:16
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,244
  04-02-2017, 08:16 Shko tek mesazhi i fundit
 21. SS Skanderbeg

  Hapur nga IllyrianWarlord, 05-04-2004 23:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 10,770
  02-02-2017, 19:42 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Demografia historike e Kosoves ne Wikipedia

  Hapur nga Eed, 21-01-2017 12:28
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,420
  02-02-2017, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Shqiperia ne vitin 1916

  Hapur nga SERAFIM DILO, 24-01-2017 00:38
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,023
  24-01-2017, 01:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 4,283
  23-01-2017, 20:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,218
  22-01-2017, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Regjistri turk i popullsise i vitit 1485

  Hapur nga Eni, 23-04-2002 03:31
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 10,178
  21-01-2017, 13:31 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Rritja e Tiranės

  Hapur nga Lazo, 19-01-2017 16:00
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,305
  19-01-2017, 17:34 Shko tek mesazhi i fundit
 26. kalaja e tepelenes

  Hapur nga abcdef, 14-01-2017 09:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 987
  14-01-2017, 11:27 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Feja dhe gjuhes shqipe.

  Hapur nga SERAFIM DILO, 04-01-2017 21:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,263
  08-01-2017, 18:23 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Stradiotėt

  Hapur nga ajzberg, 04-01-2017 17:36
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,625
  05-01-2017, 14:58 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Cameria gjate rruges se pavaresise

  Hapur nga Albo, 11-01-2013 18:37
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 2,710
  15-11-2016, 19:09 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Shkoza dhe Baba Arshi Bazaj

  Hapur nga Albo, 24-03-2013 14:45
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 14,048
  13-11-2016, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,717
  27-10-2016, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,829
  22-10-2016, 05:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,637
  19-10-2016, 09:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,258
  19-10-2016, 08:45 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Letrat e E. Hoxhes per hetuesit ne 1983

  Hapur nga Brari, 01-10-2004 01:01
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 9,484
  19-10-2016, 08:32 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 2 prej 49 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •