Close
Faqja 12 prej 49 FillimFillim ... 2101112131422 ... FunditFundit
Duke renditur temat 551 deri 600 prej 2417 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 485
  • Postime: 18,048
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 289
  • Postime: 4,169
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 167,699
  14-10-2018, 08:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 11,339
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 42,744
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 148,207
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 19,807
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 38,657
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 112,326
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 133,533
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 105,240
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 45,775
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 19,316
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,842
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,249
  20-09-2012, 16:33 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Gjenocidi ndaj ēameve u be me mbeshtetjen angloamerikane

  Hapur nga Kryeplaku, 14-07-2004 08:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 14,351
  20-09-2012, 15:33 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Arrow Disa gjera i kishte te mira Enveri dhe regjimi i tij

  Hapur nga EuroStar1, 17-09-2012 23:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 58
  • Lexime: 5,381
  19-09-2012, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,437
  18-09-2012, 18:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,204
  16-09-2012, 21:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 23,623
  09-09-2012, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Lidhja e Prizrenit (pa censure)

  Hapur nga iliria e para, 09-09-2012 08:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,022
  09-09-2012, 08:09 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Ari shqiptar ne Angli

  Hapur nga Era1, 16-01-2005 09:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 11,431
  08-09-2012, 22:48 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Llogori nazist Mauthausen ne Austri

  Hapur nga Nuh Musa, 31-08-2012 07:29
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,955
  06-09-2012, 06:47 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Vahid Lama, kujtime..

  Hapur nga Brari, 30-08-2012 11:06
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,838
  05-09-2012, 15:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 994
  04-09-2012, 13:31 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Lėvizur: Ismail Qemali

  Hapur nga Askusho, 04-09-2012 14:12
  •  
  •  
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 4,567
  03-09-2012, 18:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 837
  02-09-2012, 22:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,253
  02-09-2012, 15:41 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Dosja E Zeze E Greqise

  Hapur nga mitjuk, 30-08-2012 19:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,950
  30-08-2012, 19:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,056
  30-08-2012, 11:00 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Dren Caka i mbijetuari 10 vjeēar i nje masakre

  Hapur nga fattlumi, 24-01-2010 18:44
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 40
  • Lexime: 17,558
  27-08-2012, 19:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,613
  25-08-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,743
  25-08-2012, 07:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 769
  24-08-2012, 17:16 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kush, kur dhe si i regjistroi i pari shqiptarėt

  Hapur nga saura, 27-07-2012 17:55
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 5,427
  22-08-2012, 13:03 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Post Lufta Nacional Ēlirimtare

  Hapur nga Kryeplaku, 03-03-2003 10:47
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 157
  • Lexime: 35,956
  20-08-2012, 22:01 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Flet djali i Nikita Hrushovit..

  Hapur nga Brari, 28-11-2011 17:33
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,107
  17-08-2012, 00:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,298
  12-08-2012, 06:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 8,129
  11-08-2012, 05:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 11,339
  09-08-2012, 19:06 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Historia e Shkodrės

  Hapur nga addam, 12-07-2003 12:24
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 11,224
  09-08-2012, 15:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 871
  09-08-2012, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 968
  08-08-2012, 12:51 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Kulla e Qendreses

  Hapur nga Maqellarjot, 19-07-2012 13:23
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 2,173
  01-08-2012, 15:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,028
  31-07-2012, 07:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 3,227
  30-07-2012, 18:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 2,706
  30-07-2012, 08:20 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Mbretit te Shqiptareve: historia e Ahmet Zogut

  Hapur nga ALBA, 23-02-2005 16:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 33,210
  28-07-2012, 13:59 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Kosova ne progres

  Hapur nga fegi, 23-07-2012 12:35
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,467
  23-07-2012, 12:37 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Masakra e Izbicės,e parė dhe treguar me ndryshe!

  Hapur nga fattlumi, 16-03-2010 11:16
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 14,290
  22-07-2012, 17:47 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Muharrem Bajraktari

  Hapur nga Brari, 24-01-2004 14:38
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 6,159
  21-07-2012, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Kornizat, nderi dhe seksualiteti i kombit

  Hapur nga Uriel, 19-07-2012 15:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,214
  19-07-2012, 15:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,984
  15-07-2012, 12:33 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Kjo histori qė kemi mėsuar ne…

  Hapur nga BOKE, 09-07-2012 13:47
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,180
  15-07-2012, 05:10 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Ahmet Zogu pėr turqit

  Hapur nga Billy Joe, 14-07-2012 18:34
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,057
  14-07-2012, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Historia e Kosovės sipas Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga fattlumi, 10-10-2010 06:01
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 9,243
  13-07-2012, 15:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 5,062
  10-07-2012, 18:22 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Arbėr dhe Kumanė

  Hapur nga Uriel, 08-07-2012 07:32
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,059
  08-07-2012, 07:32 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Ballafaqime politike nė Shqipėri

  Hapur nga ILovePejaa, 19-07-2002 02:26
  ismail bej vlora
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 7,079
  07-07-2012, 09:43 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 950
  06-07-2012, 11:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 711
  01-07-2012, 23:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 821
  27-06-2012, 21:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,131
  27-06-2012, 21:39 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 12 prej 49 FillimFillim ... 2101112131422 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •