Close
 1. Njoftim:
  Mė ndihmo! Dua tė marr pjesė nė forum!
  Albo (Shpirt Shqiptari)
  11-01-2021
  Lexime:
  7,050
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 139 gjithsej

Forumi: Arti botėror

Nė kėtė forum do tė mėsoni mbi risitė e artit bashkėhor botėror. Tė gjithė artdashėsit janė tė lutur ta pasurojnė kėtė forum me pėrkthime nė shqip nga arti botėror.

Temat nė Vazhdim
 1. Dali dhe Pikaso psikopatė?!

  Hapur nga armando2001, 29-04-2002 21:18
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 17,802
  28-07-2005, 10:39 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Van Gogh (edhe nė shqip)

  Hapur nga Dita, 17-06-2004 13:56
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 22,756
  02-07-2010, 13:15 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Nga pikėvėshtrimi i Diabolisit

  Hapur nga Diabolis, 03-06-2004 18:50
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 7,317
  30-08-2004, 17:33 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Njė pikturė nga Alush Shima shitet 1 milion $

  Hapur nga denku, 26-04-2002 08:13
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 17,780
  15-04-2007, 01:23 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Pierre-Auguste Renoir

  Hapur nga Veshtrusja, 09-12-2004 19:07
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 15,026
  25-06-2012, 15:36 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Michelangelo Buonarroti

  Hapur nga fattlumi, 27-05-2010 12:15
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 25,983
  15-07-2012, 09:07 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Andy Warhol

  Hapur nga busavata, 28-06-2010 19:56
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 6,228
  17-10-2010, 20:31 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Piktori Stefan Stefani nė Michigan, USA

  Hapur nga Fiori, 24-04-2002 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 8,437
  15-04-2007, 00:52 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Rembrandt, Vetė-Portrete

  Hapur nga Pelasgian, 27-03-2003 23:00
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 8,492
  16-07-2013, 00:05 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Belly Dance

  Hapur nga Leila, 24-05-2006 10:27
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 19,621
  27-05-2006, 20:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 14,691
  12-12-2011, 18:39 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Bienalja e Austrisė 2006

  Hapur nga Fiori, 01-09-2006 01:57
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 6,157
  10-09-2008, 19:32 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Romanticizmi ne pikture

  Hapur nga broken_smile, 25-05-2010 14:24
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 24,391
  21-03-2013, 14:26 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Salvador Dali

  Hapur nga broken_smile, 05-07-2010 16:23
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 13,005
  29-11-2013, 22:44 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Arti i Albertit

  Hapur nga alberts-art, 29-03-2007 10:33
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 22
  • Lexime: 4,180
  16-05-2007, 06:48 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 22
  • Lexime: 6,191
  28-09-2010, 07:31 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Auguste Rodin - mjeshtri i vertete i skulptures

  Hapur nga Larsus, 15-11-2003 18:56
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 5,475
  05-05-2004, 09:36 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Artistė tė rinj

  Hapur nga MI CORAZON, 06-10-2011 14:38
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 8,669
  13-12-2013, 01:27 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Arti ne kerkim te puthjes...

  Hapur nga broken_smile, 28-12-2013 13:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 9,714
  28-12-2013, 20:10 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Kristianizmi dhe arkitektura nder shekuj-FOTOGRAFI

  Hapur nga Kryqi i Paqes, 06-10-2010 23:07
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 6,757
  14-01-2011, 12:09 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Lucien Levy-Dhurmer

  Hapur nga nimf, 19-09-2002 15:36
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 4,413
  30-09-2002, 05:27 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Egon Schiele

  Hapur nga Larsus, 23-02-2006 17:26
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 4,252
  30-05-2010, 13:57 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Arrow Victor Vasnetsov

  Hapur nga MI CORAZON, 10-11-2003 12:37
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 6,762
  16-02-2004, 21:13 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Balthazar Klossowski de Rola (Balthus)

  Hapur nga E=mc², 22-04-2009 15:31
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 3,740
  24-04-2009, 17:19 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Notre-Dame de Paris dhe Gaudi

  Hapur nga Fiori, 16-02-2003 12:48
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 11,923
  28-02-2003, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Gustave Courbet

  Hapur nga E=mc², 24-03-2009 01:06
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 4,167
  24-04-2009, 18:42 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Claude Monet

  Hapur nga [Perla], 24-04-2009 18:51
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 16,433
  12-11-2014, 01:46 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Francisco Goya

  Hapur nga shigjeta, 14-11-2006 18:37
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 6,172
  05-06-2007, 02:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 6,333
  22-02-2009, 05:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 8,929
  10-02-2012, 21:11 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Marc Chagall

  Hapur nga broken_smile, 20-06-2011 05:02
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,188
  20-06-2011, 05:45 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Arti Paleolit

  Hapur nga massive_attack, 10-07-2002 14:53
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 9,189
  08-11-2008, 14:03 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Gregory Colbert

  Hapur nga shkodra13, 06-07-2002 07:56
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 4,198
  16-07-2002, 06:41 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Venus nga Diego Velazquez

  Hapur nga denku, 27-11-2002 23:37
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 3,260
  05-12-2002, 04:03 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 15,499
  03-02-2012, 20:50 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Thomas Cole

  Hapur nga R2T, 16-02-2004 15:58
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 5,895
  16-02-2004, 17:00 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Dome art deco'

  Hapur nga --=leon=--, 08-05-2005 12:54
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,689
  09-05-2005, 09:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 4,213
  19-05-2010, 06:43 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Edgar Degas (piktura impresioniste)

  Hapur nga broken_smile, 18-05-2010 13:38
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 4,290
  18-05-2010, 15:58 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Antonio Canova (bukuria ideale)

  Hapur nga broken_smile, 31-05-2010 14:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 4,806
  01-06-2010, 09:13 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Cirque du Soleil

  Hapur nga shigjeta, 22-12-2010 01:02
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 5,677
  05-11-2014, 01:58 Shko tek mesazhi i fundit
 36. Arti per Perjetesine

  Hapur nga Fleur Blanche, 23-07-2011 11:05
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 8,229
  24-07-2011, 16:36 Shko tek mesazhi i fundit
 37. Look, Think & Write

  Hapur nga Shpend Bengu, 21-03-2005 17:58
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,949
  22-03-2005, 12:58 Shko tek mesazhi i fundit
 38. Henri Rousseau dhe arti i Fantastikes

  Hapur nga angeldust, 14-08-2005 08:33
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,206
  03-09-2005, 20:10 Shko tek mesazhi i fundit
 39. William Bouguereau

  Hapur nga Michigan2005, 09-09-2005 14:52
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 4,721
  09-09-2005, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
 40. Question Tolstoi dhe Arti?

  Hapur nga Veshtrusja, 22-10-2005 12:50
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 4,940
  05-01-2010, 10:22 Shko tek mesazhi i fundit
 41. Edhe nje mister i Leonardo da Vinēit

  Hapur nga fattlumi, 15-03-2010 19:53
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 6,043
  15-03-2010, 21:58 Shko tek mesazhi i fundit
 42. Tamara de Lempicka

  Hapur nga broken_smile, 05-10-2010 12:55
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,444
  05-10-2010, 16:59 Shko tek mesazhi i fundit
 43. Arti i prerjeve ne leter.

  Hapur nga benseven11, 12-02-2018 17:46
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 6,951
  12-02-2018, 17:55 Shko tek mesazhi i fundit
 44. Jean Metzinger

  Hapur nga bunny, 28-01-2004 21:07
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,692
  29-01-2004, 20:28 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •