Close
View RSS Feed

Shpirt Shqiptari

Kėtu do tė gjeni mendimet dhe krijimtarinė personale tė Albos sė Forumit.

 1. Profesioni politikan

  Legjenda e Wall St, Martin Armstrong, shpenzoi 4 dekada duke menaxhuar miliarda dollarė pėr llogari tė klientėve tė tij nė mbarė botėn. Nė tė njėjtėn kohė, ai ishte edhe personi qė pushtetarėt thėrrisnin sa herė qė hasnin nė kriza ekonomike. Pėr 40 vjet, ai kėshilloi kėta pushtetarė falas, pa pagesė. Kur ndjekėsit e tij tė shumtė e pyetėn se pse nuk u merrte para kėtyre shteteve qė i kanė xhepat plot, ai u tha: "Nėse unė do tė pranoja para si kėshilltar, atėherė unė do tė isha i blerė si ata dhjetra ...

  Rifreskuar nė datėn 20-07-2024 ora 23:20 nga Albo

  Kategoritė
  Demokracia , Politika , Kombi
 2. Edi Rama dhe 40 hajdutėt!

  E mbani mend Ali Babanė dhe 40 hajdutėt? Nuk keni pse ta kėrkoni e gjeni nė faqet e librave dhe pluhurin e historisė. Hajdeni nė Tiranė tė takoheni me mishėrimin e Ali Babait, piktorin rilindas, Kryeministrin e Shqipėrisė, Edi Rama. Kryeministri ynė e theu heshtjen e tij para shqiptarėve nė lidhje me kėrkesėn e prokurorėve tė SPAK pėr arrestin e Arben Ahmetaj. Njeriut qė mediat e quajnė: zv. kryeministėr i qeverisė Rama, ministėr i qeverisė Rama, ministri mė jetėgjatė i qeverisė Rama, krahu i djathtė ...

  Rifreskuar nė datėn 17-07-2023 ora 00:41 nga Albo

  Kategoritė
  Politika