Close
View RSS Feed

Bllogjet mė tė Fundit

  1. Kė tė besoj?

    Nė dy vitet e fundit tė pandemisė globale, tė gjithė njerėzit e kėsaj bote e kanė gjetur veten tė papėrgatitur pėr njė skenar tė paimagjinueshėm ndonjėherė nga mendjet e tyre. Njė pandemi virale qė pushton botėn, ku megafonet e mediave tė botė nė mėnyrė tė mirėorganizuar trembin njerėzit pa pushim duke u kallur frikėn e vdekjes, edhe pse virusi merr jetėn e mė pak se 1% tė njerėzve tė infektuar. Por sikur te mbaronte me kaq, do te ishte gjysma e sė keqes. Krahas mediave, kompanive farmaceutike qe ...

    Rifreskuar nė datėn 23-11-2021 ora 17:14 nga Albo

    Kategoritė
    Demokracia , Familja , Politika , Feja
  2. Liria si sfida mė e madhe

    Kujtesa historike

    20 shkurt 1991 ėshtė njė ditė historike nė historinė e popullit shqiptar. Sot mbushen plot 30 vjet nga ajo ditė. Nė Shqipėr ka sot 30 vjeēarė qė kanė lindur nė atė ditė e nuk e pėrjetuan atė moment historik. Shqiptarėt e kujtojnė me fjalėt "dita e rrėzimit tė bustit tė Enver Hoxhės nė mes tė Tiranės". Por nė fakt, kjo nuk e pėrshkruan siē duhet atė moment historik. Nė atė moment, akti i tubimit tė njerėzve nė shesh dhe rrėzimi i bustit tė njė diktatori tė vdekur ...

    Rifreskuar nė datėn 27-02-2021 ora 11:08 nga Albo

    Kategoritė
    Demokracia , Kultura , Feja , Kombi
  3. Njė bllog personal falas pėr ēdo anėtar tė Forumit Shqiptar

    Kam kėnaqėsinė e veēantė qė tė ndaj me ju njė lajm tė mirė. Duke filluar qė sot, ēdo anėtar/e i/e regjistruar i/e Forumit Shqiptar, do tė ketė mundėsi qė tė krijojė edhe bllogun e tij/saj personal. Njė shėrbim qė ofrohet falas e pėr tė gjithė, si gjithė shėrbimet e tjera qė forumi ofron. Bile edhe rregullat e postimit nė bllogun tuaj personal janė mė tė lira se sa nė diskutimet publike tė forumit. Mėsoni mė shumė mė poshtė.

    - Ēfarė ėshtė bllogu personal?

    Le tė fillojmė ...

    Rifreskuar nė datėn 01-02-2021 ora 00:59 nga Albo

    Kategoritė
    Demokracia , Familja , Kultura , Kombi