Close
View RSS Feed

Bllogjet mė tė Fundit

 1. The Many Uses Of Electrostatic Coating Technologies

  Electrostatic coating technologies are used for a variety of purposes. They are used in a number of industries for a wide variety of reasons, some of them related to the nature of their use. For example, a water treatment facility may be in need of an electrostatic coating technology because of the various types of contaminants that can be found within the waters and groundwater within the treatment plant. Electrostatic coating technologies are also used in the aerospace industry. There are a ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 2. Fincen Form 114 Vs Irs Form 8938

  FATCA created Form 8938, an additional foreign account reporting requirement over and above the Report of Foreign Bank and Financial Accounts or Form FinCEN 114that needs to be filed with the U.S. If you have a financial account maintained by a foreign financial institution and the value of your specified foreign financial assets is greater than the reporting threshold that applies to you, you need to report the account on Form 8938. A foreign account is a specified foreign financial asset even ...
 3. Nė kėrkim tė dritės..

  Emri: 1_ku-LmbuE0Dvp1Rs9iWZQ5Q.jpg

Shikime: 663

Madhėsia: 22.1 KB

  Pas kėtyre ditėve ndjej se kam diēka pėr tė shprehur, dhe tė premtoj se ėshtė tėrėsisht ndryshe nga ēfarė ke lexuar mė parė! Dua tė tė rrėfej tė vėrteta qė kam kuptuar. Dua tė tė bėj t’i bluash nė mendje kėto dhe pastaj tė mė shkruash.
  Nuk dua tė mė komplimentosh. Dua tė mė pėrgjigjesh. Sepse ēdo argument mė poshtė ėshtė njė pyetje njėkohėsisht.

  Brenda burgjeve tė mendjes

  Fėmijėrinė time e kam kaluar duke folur shumė
  ...
 4. Receta baby g.v

  Receta te shendetshme per femije dhe beba

  Emri: baby-2423896_640.jpg

Shikime: 502

Madhėsia: 42.7 KB
  Jeni nene e re?
  Femija juaj a refuzon ushqimin dhe nuk ka interes te provoje shije te reja ushqimesh?
  Apo thjesht keni nevoje per ide recetash?

  Atehere kjo faqe ben per ju: ju keshillojme te vizitoni faqen: receta baby
  Aty do te gjeni ide recetash te shendetshme per femijen tuaj nga Gerta, eksperte ne ushqimin e bebave dhe femijeve.