Close
View RSS Feed

Bllogjet mė tė Fundit

  1. Mėsimi i madh pėr jetėn nga njė zonjė me flokė tė bardha

    Nuk e mbaj mend se si pėrfundova i ulur nė njė prej karrigeve tė "Shtėpisė sė Kulturės" nė mes tė Pėrmetit. Atje bėheshin tė gjithė takimet elektorale partiake tė tė ardhurve nga Tirana. Pėr dekada tė tėra, ajo ishte edhe qendra kulturore dhe propagandistike komuniste. Para se tė kthehej nė "Shtėpi Kulture" sipas modelit tė revolucionit kulturor Maoist kinez, kjo godinė kish qenė pėr disa shekuj me rradhė Kisha e Shėn Marisė sė Pazarit. Duke qenė njė fėmijė kureshtar i madh nga natyra, doja tė mėsoja ...

    Rifreskuar nė datėn 03-09-2023 ora 14:39 nga Albo

    Kategoritė
    Familja , Politika , Kultura , Feja