Close
View RSS Feed

Bllogjet mė tė Fundit

 1. Cyber expert who promoted ethical hacking arrested

  [img][/img]
  Sunny Nehra had thousands of fans thanks to his 'ethical hacking' tips

  His YouTube lessons on responsible hacking drew thousands of techies. Meanwhile, his Facebook page, where he imparted similar tips, had more than 10,000 followers.
  But Sunny Nehra, a 24-year-old engineering dropout, could not resist the lure of easy money, police say.
  According to Delhi Police cyber cell records, Nehra's list of victims reads out the who's who of e-commerce companies, ...
  Fjalėt Kyēe: dumps shop, dumps shop online Shto / Ndrysho Fjalėt Kyēe
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 2. How criminals get the CVV number on the back of your credit card

  A simple anti-virus program installed on your computer, laptop or smart device can stop criminals from stealing the CVV number on the back of your card.
  Fraudsters can easily purchase credit card details at online cybercrime stores called 'CVV shops' for a low cost between US$2 and US$5, reported.
  Each bundle includes a name, credit card number, expiration date, a CVV number and a postcode.
  Scroll down for video
  [img][/img]
  ...
  Fjalėt Kyēe: cvv shop Shto / Ndrysho Fjalėt Kyēe
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 3. A couple have been left penniless after TV licence scammers emptied their bank accounts in a 'partic

  A couple have been left penniless after TV licence scammers emptied their bank accounts in a 'particularly nasty' case of fraud. Jerry Tack, 65, and his wife Carole, 61, had £4,000 stolen from two separate saving accounts, as well as £1,900 from his current account. The couple, from Hampshire, desperately tried to resolve the situation with their building society Nationwide only to be told they couldn't do anything because Mr Tack had willingly given his details. The 65-year-old is one of 5,000 ...
  Fjalėt Kyēe: cc dumps, cc dumps site Shto / Ndrysho Fjalėt Kyēe
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 4. ’Shtatorja e gjallė e kujtesės” - nga biseda me z. Shemsi Karbunara.

  Rrėfimi i Shemsi Shehut:
  “Ishin mbyllur shkollat nė Tiranė dhe unė rrija me gjyshin te xhaxhai im Hyseni . Dhe shkonim shpesh te Kafe Kursali. Atje vinin miqtė e Sheh Karbunarės qė nga Shefqet Beja, Aurel Mamasi, Gani Ēela edhe takoheshin atje. Njė ditė degjoi dikė qė foli nė gjermanisht nė lokal dhe mori vesh qė do ta burgosnin pasi njė kompani ushtarėsh gjermanė rrethuan lokalin. Fuat Halimi dhe Mynyr Halimi i thėrriti tė zotėt e Kursalit, kujdesu pak pėr nipin tim se mė duhet tė shkoj. ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 5. Hajrush Idrizi

  [QUOTE=Hajrush;3704647]UNĖ
  E di mirė se nuk m’ė njihni.Biles, guxoj tė them se as gruaja ime, e cila ėshtė me mua qe dyzetė e tri vjetė,nuk mė njeh.Nuk m’ė njohin as pesė fėmijėt e mi, katėr djem e njė vajzė tė cilėt, tė gjithė janė tė martuar dhe qė tė pestit kanė fėmijė. Pra, kam katėr reja (nuse tė djemėve), pesė nipėr e tri mbesa,e qė, as kėta nuk mė njohin.Nėnė,babė,vėllezėr, motra,xhaxhallarė e halla nuk kam.
  Kėshtu, duke u nisur nga ky fakt, do tė rrėfehem Unė pėr ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit