Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 38 prej 38
  1. #21
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Citim Postuar më parë nga sLimShady Lexo Postimin
    Jam kurreshtar te di dhe mendimet e juaja,pse gjithmone meshkujt duhet tju pagujn femrave? A thu kaq qylse jane? LOL

    E di pse e bej ket pyetje? Sepse kur vjen puna per te drejtat i duan 50/50,kur vje puna me pagu sdun asigjo 100% meshkujt. A eshte e drejte?

    Diskutim te mbare pa therrje
    Sa per temen .

    Meshkujt duhet te tregohen kavaliere, edhe te paguajne kur i ftojne femrat per darka e dreka. SI na qenka ky budallik, fto femren per te dale edhe paguan pergjysem!! Turp per te tille meshkuj. Nese ska leke, atehere mos te dalin neper restorante, te hane ne fastfood, vetem te ndihen rehat te pakten se ska vdek njeri se nuk hengren nje darke ne restorant. Me mire fastfood edhe faqja bardhe, se sa restorante edhe si legen. Njeriu shpenzon aq sa ka.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  2. #22
    MiLaNisT Maska e sLimShady
    Anëtarësuar
    22-04-2004
    Vendndodhja
    Shif ka mrapa m'ke
    Postime
    1,116
    Citim Postuar më parë nga SteLLa_Gr Lexo Postimin
    pa shife selimi,,paske ndoje traum qe i vogel ti perderisa paske menu me hap nje teme te tille,,kush ta paska bo kshu selimo qe te paska ngel merak????per mu nuk ja vlen me dhon mendim se me duket pa vlere,megjithate une kam pagu dhe mu kan pagu
    Mbase kam dhe trauma shpirti,nuk ma ka be askush mua thjesh ne pergjithesi e mora ket rast personalisht sme ka ndodh

    puc puc
    M&M

  3. #23
    tHeKtHi MaMa :P
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    Citim Postuar më parë nga sLimShady Lexo Postimin
    Jam kurreshtar te di dhe mendimet e juaja,pse gjithmone meshkujt duhet tju pagujn femrave? A thu kaq qylse jane? LOL

    E di pse e bej ket pyetje? Sepse kur vjen puna per te drejtat i duan 50/50,kur vje puna me pagu sdun asigjo 100% meshkujt. A eshte e drejte?

    Diskutim te mbare pa therrje



    ska para asnje mashkull te paguaj femren jo 50 % por femres i takon 99.9 %
    if love is the answer, could you rephrase the question?

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-11-2008
    Vendndodhja
    preshev-zvicerr
    Postime
    3
    Mendimi im eshte qe te konsiderohemi te barabart,por sidoqoft perparsija i takon prap femrave.

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga maryp Lexo Postimin
    po ju tregoj dicka qe me ka ndodhur me te vertete para ca kohesh..dhe pastaj vlersoni vete
    eshte nje tip qe ka vite qe e di qe me ka pike te dobet, por jemi ne te njejtin rreth shoqerie dhe frekuentohemi shpesh...ne gjithe keto vite nuk eshte shprehur kurre, me merr gjithmone ne tel dhe interesohet per mua.
    para ca kohesh me merr ne tel dhe me fton per darke ne nje ristorant...zgjedh ai ristorantin , vjen dhe me merr ne shtepi, kalojme nje mbremje te qete duke folur per gjera te ndryshme per inetresa qe kemi njesoj per shoqerine e perbashket etj etj... arrin fundi i darkes, ai ngrihet dhe me thote- po iki te kerkoj llogarine- sinqerisht mendova qe kishte vendosur te bente gjithcka ne menyre galante_ pas kaq vitesh qe me ka dobesi, ja arrin te me ftoje ne darke jashte. pas disa minutash kthehet ne tavoline dhe ne dore mbante ricevuten e pageses. aty kuptova gjithcka..
    me thote-jane 51 euro - dhe me shikonte me ate cope leter ne dor.. ok -i them- i bie te jene 25 euro e 50 cent per person , bejme 26 euro dhe te pakten i leme 1 euro bakshish - dhe une nxjerr 26 euro nga portafoli dhe i ve ne tavoline...ndarsa ai ne vend qe te bente te njejten gje te vinte dhe ai 26 euro si une e dini cfare beri???nxorri nga xhepi vetem 25 euro dhe mire qe nuk i la bakshishin kameriereve por dhe ato 50 cent qe i kisha lene une bakshish i mori ai te paguante pjesen e tij te darkes.....dhe si perfundim rruges kur po shoqeronte ne shtepi i binte larg e larg e donte dhe te me propozonte....
    tani une jam tip qe per vete paguaj gjithcka vete dhe ne shoqeri shpesh here me ka qelluar qe kam paguar dhe per meshkujt e grupit ashtu sic kan paguar dhe ata per mua por cuna.nje keshille....kur ftoni nje femer per darke dhe per me shume niseni me ate idene qe ti propozoni , merrni me vete ca leke ne xhep dhe paguajeni ate te shkrete darke....
    Pse nuk e shikon gabimin njehere tek vetja ti ,se mua me duket e pa arsyeshme kur djali te ka ftuar per darke , mbi te gjitha ka dashur dhe te propozoj ,dhe ne fund te ka lene me gishte ne goje te paguaje darken tende .
    Ofendim ne kulm jo per djalin po per ty .
    Lexova dhe djemte dhe mendova se do e kapte ndonjeri po ehehe asnjeri .Bukur i ka rene ne koke pak Blue sky rreth keti 'problemit'tend .
    Ndryshuar për herë të fundit nga alnosa : 27-11-2008 më 10:20

  6. #26
    ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
    Anëtarësuar
    10-01-2004
    Vendndodhja
    InsaNe In The MembranE
    Postime
    895
    Ska lidhje femra apo mashkulli.

    Kush fton eshte si rregull...kush e ndjen pastaj le te paguaje sbesoj se tjetri do e mori per ofendim.

    Un psh e kom fiksim qe spaguj ne takimin e pare...por dhe nuk paraqitem ne takimin e pare nqs nuk me ofrohet...pastaj nqs kom deshire ( shumica e rasteve ) nuk e lej tjetren me pagujt...( vetem se duhet te sillet mire ne tavoline...ky osht kushti ).
    Nqs sme njit...thjesht fare i pagu ajo...meqe e tha vet qe me pare do i pagute ene kaq

    Ska pune sikleti fare...

    Thjesht mo fiksu kshu...megjithse u bo kohe qe si kom bo mo kto gjojna...anyway...thats my way ...
    * Im a Slow Walker...But i Never Walk BaCk *

  7. #27
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    osht si pun xhentilece me pagu mashkulli por kur femna osht si puna bluse hahahahahah e boj hallall me pagu ajo

    e hongret gjelin ju amerikont. un jom shqep ene tani do dal per i xhiro se mos hum nai gram hahahahahah
    no glove no love

  8. #28
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Nje mashkull , gentleman se le kurre nje femer te paguaje.

    Pastaj ka raste , ka situata te ndryshme qe dhe femra mund te paguaje . Ska ndonje gje .

    p.s. Tiko, mire do besh se te qenka fry barku ca si shume . Happy Thanksgiving btw .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  9. #29
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    kur te rritem dua te behem nje gentleman

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Cdo gje me rradh clauss. Fillo te dalesh nje here me femra pastaj gentlemanlliqet

  11. #31
    Erando
    Anëtarësuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Sa per temen .

    Meshkujt duhet te tregohen kavaliere, edhe te paguajne kur i ftojne femrat per darka e dreka. SI na qenka ky budallik, fto femren per te dale edhe paguan pergjysem!! Turp per te tille meshkuj. Nese ska leke, atehere mos te dalin neper restorante, te hane ne fastfood, vetem te ndihen rehat te pakten se ska vdek njeri se nuk hengren nje darke ne restorant. Me mire fastfood edhe faqja bardhe, se sa restorante edhe si legen. Njeriu shpenzon aq sa ka.


    Ta mbeshtes mendimin, pergjigjja me e sakte ne kte teme.

  12. #32
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Me mire secili te veten e keshtu cdo gje eshte ok (mendimi im ky)
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Mendoj se nje mashkull,kur i pelqen nje femer dhe duhet ta joshi qe ajo te terhiqet nga ai,duhet te investoj per kete gje(mos me keqkuptoni ,jo ta blej,ta pagoj)
    Nuk ka burre ne bote qe kur i ka pelqyer nje femer nuk e ka bere ,format jane te ndryshme .nje darke e paguar ,nje pune e mbaruer etj etj.
    Burrat dhe grate kane diferenca ndermjet tyre psikologjike dhe kulturore .
    Nje grua eshte e terhequr nga sjellje tipike mashkullore,siç jane forca ,domini,aftesia per te mbrojtur dhe udhehequr,sensin e aventures ,te argetimit,fantazis etj.
    Sot kohet kane ndryshuar ,punojne te dy ,natyrisht qe mund te paguajne te dy ,po jo qe diten e pare .Ai qe e ben kete per mua eshte mashkull legen,çfare sigurie te jep ai si person.
    Mashkulli duhet te kete personalitet dhe karakter.ketu e kam fjalen per meshkuj te vertete jo per manipulator.
    Te dashur meshkuj se ju intereson nje femer investoni per te ,eshte me mire se te investoni ne burse ha ha ha

  14. #34
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga saura Lexo Postimin
    Mendoj se nje mashkull,kur i pelqen nje femer dhe duhet ta joshi qe ajo te terhiqet nga ai,duhet te investoj per kete gje(mos me keqkuptoni ,jo ta blej,ta pagoj)
    Nuk ka burre ne bote qe kur i ka pelqyer nje femer nuk e ka bere ,format jane te ndryshme .nje darke e paguar ,nje pune e mbaruer etj etj.
    Burrat dhe grate kane diferenca ndermjet tyre psikologjike dhe kulturore .
    Nje grua eshte e terhequr nga sjellje tipike mashkullore,siç jane forca ,domini,aftesia per te mbrojtur dhe udhehequr,sensin e aventures ,te argetimit,fantazis etj.
    Sot kohet kane ndryshuar ,punojne te dy ,natyrisht qe mund te paguajne te dy ,po jo qe diten e pare .Ai qe e ben kete per mua eshte mashkull legen,çfare sigurie te jep ai si person.
    Mashkulli duhet te kete personalitet dhe karakter.ketu e kam fjalen per meshkuj te vertete jo per manipulator.
    Te dashur meshkuj se ju intereson nje femer investoni per te ,eshte me mire se te investoni ne burse ha ha ha


    bravo zemra
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  15. #35
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anëtarësuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    Eshte normale qe deri ne momenrin qe nuk kane perfituar asgje akoma te paguajne meshkujt
    Do te investoja per nje nje femer nese do isha i sigurt qe do te merja mbrapsht ne fund te gjitha investimet bashke me % e fitimit.

  16. #36
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    me ju then te drejten kur kam qen ne fazen tu e njoft burrin qe kam sonte paguante vetem ai po jo se i thoja une ose nuk doja po ai e kishte si nji gje normale qe paguante se u conte gjithmon vet shkonte paguante pa then gje...une gjithmon kam pas lek me vete kur jemi takuar qe te paguja dhe une po nuk me lente nuk kam se cfare ti beja....kurse sonte aman nji xhep jemi tani si paguajti ai ose une njisoje esht!
    por mua nuk me pelqen te paguaj vetem mashkulli nuk jam nga ato femra qe e mendojn te paguaj vetem ai as nji her jo!
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  17. #37
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    Citim Postuar më parë nga FierAkja143 Lexo Postimin
    Cdo gje me rradh clauss. Fillo te dalesh nje here me femra pastaj gentlemanlliqet
    ncuq ncuq ncuq.. sa cup e keqe je... me godet atje ku te dhemb

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anëtarësuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    730

    Për: A jané vetém meshkujt ata qé paguajné?!

    Më ka ndodhur të paguaj edhe unë.
    Kam bërë sikur po iki në tualet,edhe kam paguar pa më parë ai.
    Mi ka bërë namet,por tani kur kemi leka kemi leka :P.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema të Ngjashme

  1. Objektet fluturuese të paidentifikuara, UFO
    Nga Darius në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 1059
    Postimi i Fundit: 01-04-2024, 14:01
  2. Femrat dhe meshkujt komunikojnë ndryshe
    Nga Xhuxhumaku në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 17-04-2009, 10:51
  3. Meshkujt, frikë nga “gjinekologu”
    Nga Davius në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 05-02-2007, 12:44
  4. Meshkujt vijnë nga Marsi, femrat nga Afërdita’.
    Nga Tirana në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 07-11-2005, 13:31

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •