Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Zvogelimi I Eneve Te Gjakut

  Me duhen disa informata per ZVOGELIMIN E ENEVE TE GJAKUT.Si mundesohet venia perseri ne pune te eneve te gjakut.Mos behet gje me ByPass???Ju lutem me jepni disa info.FLM
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,525
  Faleminderit
  325
  41 falenderime nė 40 postime
  Mos e keni fjalen qe ti zvogloni enat e gjakut permes operacionit ?
  Permes operacionit i kam hjekur apo si e quani ju zvogluar per 10% por mos ke frike se ato do dalin perseri...
  Vetem ē'eshte pakez e veshtire se duhet te qendroni gati dy muaj dite i mobilizuar, shpresoj se jeni i martuar apo e martuar se po nuk e pate diek qe te ju sherbeje ne shtepi pas operacionit mbarove...
  Duhet te jesh i kyqur ne internet tere diten ose te lexosh libra ose te ndjekish tv-nė ....
  Pas operacionit menjehere paisu me qorapet qe mjeku ju ka rekomanduar... te ndihmojne shumė...
  Nejse lajmrohu per qfardo info me shkruaj...
  shendet

 3. #3
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Kreksi je keqkuptuar une doja te te thoja se cfare behet kur ke zvogelim te eneve te gjakut.FALEMINDERIT.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 4. #4
  Betimi i Hipokratit
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Mosha
  45
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Akoma se kuptoj pyetjen.Mos do te thuash ngushtim???
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 5. #5
  viva voce
  Anėtarėsuar
  05-09-2005
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  758
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga MorDor Lexo Postimin
  Me duhen disa informata per ZVOGELIMIN E ENEVE TE GJAKUT.Si mundesohet venia perseri ne pune te eneve te gjakut.Mos behet gje me ByPass???Ju lutem me jepni disa info.FLM
  Pyetja duhet shtruar, mendoj une, cfare duhet bere per te liruar enet e ngushtuara te gjakut?

  Ngushtimi i eneve te gjakut(per ate qe beni fjale ju) quhet atherosclerosis. Ateroskleroza pra eshte ngushtimi i arterieve dhe arteriolave si rezultat i depozitimit ne to te pllakave ateromatoze.
  Shpjegim terminologjie:
  Ateroskleroza(jo arterioskleroza), vjen nga depozitimi i lipoproteinave ne intimen dhe median e arterieve. Intima dhe mesia jane dy nga tre shtresat e arterieve.

  Ngjushtimi i lumenit(kanalit te arterieve, ka pasoja te keqia ne furnizimin e pjeses perkatese me oksigjen dhe lende ushqyese. Nga kjo gje zhvillohen nje sere semundjesh shpesh te rrezikshme per organizmin.
  Kur keto ene bllokohen plotesisht, duhen mjekuar me metoda te ndryshme, nderhyrje teper te komplikuara dhe nje nga keto eshte edhe By-pass
  sereno

 6. #6
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Citim Postuar mė parė nga dp17ego Lexo Postimin
  Pyetja duhet shtruar, mendoj une, cfare duhet bere per te liruar enet e ngushtuara te gjakut?

  Ngushtimi i eneve te gjakut(per ate qe beni fjale ju) quhet atherosclerosis. Ateroskleroza pra eshte ngushtimi i arterieve dhe arteriolave si rezultat i depozitimit ne to te pllakave ateromatoze.
  Shpjegim terminologjie:
  Ateroskleroza(jo arterioskleroza), vjen nga depozitimi i lipoproteinave ne intimen dhe median e arterieve. Intima dhe mesia jane dy nga tre shtresat e arterieve.

  Ngjushtimi i lumenit(kanalit te arterieve, ka pasoja te keqia ne furnizimin e pjeses perkatese me oksigjen dhe lende ushqyese. Nga kjo gje zhvillohen nje sere semundjesh shpesh te rrezikshme per organizmin.
  Kur keto ene bllokohen plotesisht, duhen mjekuar me metoda te ndryshme, nderhyrje teper te komplikuara dhe nje nga keto eshte edhe By-pass
  Faleminderit shume kjo ishte ajo qe kerkoja.Faleminderit dp17ego.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Xingaro
  Anėtarėsuar
  14-06-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  -Dhe mos ha me ushqime me yndyre,dhjamra...gjera te skuqura...qe te shtojne kolesterolin.
  -Mos pi duhan.
  -Nese te pelqen alkoli...pi ndonje teke nje here ne 2 jave sa me heq nepsin...(raki rrushi)
  -Ul peshen e trupit...bej ndonje xhiro gjysem ore ne kembe dite per dite.

 8. #8
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  THNX shume xingaro te falenderoj per shqetsimin tend...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Tema tė Ngjashme

 1. Hipertensioni: tensioni i larte i gjakut
  Nga Mimi_1 nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 01-04-2013, 21:23
 2. Jeta Normale e krishterė
  Nga Matrix nė forumin Komuniteti protestant
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 04-05-2010, 07:34
 3. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 04-04-2010, 03:20
 4. Fetva te dijetareve islame ne lidhje me ceshtjet Islame
  Nga aluando nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 29-03-2005, 13:50
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-08-2004, 19:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •