Close
Faqja 5 prej 45 FillimFillim ... 3456715 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 891
  1. #81
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga Edvin83 Lexo Postimin
    Vallahi qenka mire t'i marr nja dy per pune shtepie se pse te lodh grua, nene e motra?
    Me mire t'i marr dy vajza shqiptare per pune, dhe nje tjeter e marr per qef, keshtu behet mire!
    Ty s'ti japin! Ti nuk je serb...
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  2. #82
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Hej me vjen inat qe paskemi Shqiptare qe vejne per tu martu me Serb, ama nje vajze e pamartume ne shqiperi me i her i vihet emri kurve, edhe kjo per nje femer Shqiptare eshte teper e rende...


    Une them qe ti shpetojne opinionit publik Shqiptar e bejne kte pune.

  3. #83
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga Homza Lexo Postimin
    Hej me vjen inat qe paskemi Shqiptare qe vejne per tu martu me Serb, ama nje vajze e pamartume ne shqiperi me i her i vihet emri kurve, edhe kjo per nje femer Shqiptare eshte teper e rende...


    Une them qe ti shpetojne opinionit publik Shqiptar e bejne kte pune.
    Pse, te martumeve nuk u vihet emri kurve atej?! Po ato pse nuk ikin per shkije?
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  4. #84
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Baptist, ku jeto ti plaku?

    Edhe kto femrat qe vejne te shkau, biles mileti do thojne te burri shkoj, nuk osht ka shtrat pushkatohet rrugave me milet.


    Edhe te martumet nuk hyjne ktu ne debat fare, sdi pse i permend i her.

  5. #85
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    Po ne me te menqurit ne cdo aspekt, ska lidhje nese ja vendon femijes emrin grek , ndersa per grekun a esht normal qe fmijes ti vendojn emra shqip ?
    sa i perket marteses me serb, mua per vete nuk me duket dhe aq normale,
    po dua te ndalem pak tek kjo puna e emrave se po ngul shume kembe ti per emrat sllav, grek e te huaj.
    Pa me thuaj pak , pse ne kete liste nuk fut edhe emrat turq e arab?
    Shumica e emrave "greke" si i quan ti, jane emra shqiptare, dhe jane greket qe i kane kopjuar duke i shtuar nje "qis,os,is" nga mbrapa. Po atyre i lumte, se pervetesojne emrat tane, dhe i quajne te vetet.
    Po per emrat arabo-turk, ça mendimi ke zotrote, a thua jane me mire se emrat greko-sllav?

  6. #86
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    shfrytëzim e kombit shqiptar për të shtuar numrin e serbeve

  7. #87
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-06-2007
    Postime
    173
    Nderrojini titullin kesaj teme:

    Vajzat shqiptare i martojne me serb!!!

    E kuptohet me mire problematika... e kush eshte shkaktari.

    Ne radhe te pare eshte keqtrajtimi dhe shkelja e te drejtave te femres shqiptare... e po patii vend, mund te flitet per ceshtje sedre nacionalizmi.

  8. #88
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga Homza Lexo Postimin
    Baptist, ku jeto ti plaku?

    Edhe kto femrat qe vejne te shkau, biles mileti do thojne te burri shkoj, nuk osht ka shtrat pushkatohet rrugave me milet.


    Edhe te martumet nuk hyjne ktu ne debat fare, sdi pse i permend i her.
    lako nuk eshte me rendesi ku jetoj une fare, eshte qindhere me e moralshme te dalin ne semafor se sa te pjerdhin shkije,...
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  9. #89
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Ne radhe te pare eshte keqtrajtimi dhe shkelja e te drejtave te femres shqiptare... e po patii vend, mund te flitet per ceshtje sedre nacionalizmi.
    neve po na shet perralla inter-raciale, pffff
    popull maskilist sikur serbet nuk ke ku gjen mer

  10. #90
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga Lady Oscar Lexo Postimin

    Ne radhe te pare eshte keqtrajtimi dhe shkelja e te drejtave te femres shqiptare... e po patii vend, mund te flitet per ceshtje sedre nacionalizmi.
    ketu jam dakord,
    nuk jemi popull qe shquhemi per trajtimin e duhur te femrave.

  11. #91
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-06-2007
    Postime
    173
    Citim Postuar më parë nga unikkatil Lexo Postimin
    neve po na shet perralla inter-raciale, pffff
    popull maskilist sikur serbet nuk ke ku gjen mer
    as me interesojne fare serbet, shifni nje here si trajtohen motrat tuaja nga vellezerit e tyre. pffffff!

  12. #92
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar më parë nga Baptist Lexo Postimin
    lako nuk eshte me rendesi ku jetoj une fare, eshte qindhere me e moralshme te dalin ne semafor se sa te pjerdhin shkije,...

    Lako?



    Jo mer ne semafor me te dal njeri yt, eshte trupi me i madh qe mund te kete SHqiptari, hajde po e zejme qe ti e prano semforin, pse ne semafro nuk vejne Serbet sipas teje ehhj?

  13. #93
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204
    Citim Postuar më parë nga Lady Oscar Lexo Postimin
    Nderrojini titullin kesaj teme:

    Vajzat shqiptare i martojne me serb!!!

    E kuptohet me mire problematika... e kush eshte shkaktari.

    Ne radhe te pare eshte keqtrajtimi dhe shkelja e te drejtave te femres shqiptare... e po patii vend, mund te flitet per ceshtje sedre nacionalizmi.
    Jo nuk e ke kuptuar mire....:P
    me shume rendesi ka krenaria nacionale se sa shtypja, shkelja me 2 kembe e femrave, te cilat riten me keto dogma dhe nuk dine te thone gje tjeter vecse "lepe" dhe "peqe". Mbrapa "dynjase" jane keta nacionalistat ketu si dhe ata qe risin keto vajza si me qene kafshe shtepiake.
    Po ta kishin/kene nga dashuria...vecse shendet e lumturi do u uroja!!
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  14. #94
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    varet lako, varet te cili semafor e ve - se po gjete ndonje semafor ne mest shumadise, e e vure aty, nuk ka lum as det qe te lan me.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  15. #95
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar më parë nga Baptist Lexo Postimin
    varet lako, varet te cili semafor e ve - se po gjete ndonje semafor ne mest shumadise, e e vure aty, nuk ka lum as det qe te lan me.
    Shuj mos fol mo se une e marr vesh qe ti e ke nga urrejta e madhe ndaj Serbeve, por te thuash kto qe thua ti jan absurde fare, mos te nigjoj naj tjeter bile.

  16. #96
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga Lady Oscar Lexo Postimin
    Nderrojini titullin kesaj teme:

    Vajzat shqiptare i martojne me serb!!!

    E kuptohet me mire problematika... e kush eshte shkaktari.

    Ne radhe te pare eshte keqtrajtimi dhe shkelja e te drejtave te femres shqiptare... e po patii vend, mund te flitet per ceshtje sedre nacionalizmi.
    cke qe pellet moj - ke pare ti ndonje fshat shkijesh a se nje prone shkau me sy ndonjehere? a ke ide ti se cfare te "drejtash" kane grate e fshatareve serb?!!
    A lexon ti moj ..., cfare eshte shkruar e si u rriten te drejtat lopeve qe kane shitur andej gjer tani apo ke vene gishtin ne vend te gabuar ti?

    p.s.:
    Si s'te kam ketu afer te te tregoj une ty cfare te drejtash meriton cifti jot atehere do kishe kenduar gjithe diten nga lumturia ti.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  17. #97
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga unikkatil Lexo Postimin
    neve po na shet perralla inter-raciale, pffff
    popull maskilist sikur serbet nuk ke ku gjen mer
    E mbeshtes kete qe the, shoqja ime serbe me tregonte se ajo e kishte shume te veshtire te gjente nje burre pasi burrat ne Serbi kishin nga 3-4 dashnore jashte martese dhe grate i shfrytezonin ne maksimum.

  18. #98
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar më parë nga Lady Oscar Lexo Postimin
    Nderrojini titullin kesaj teme:

    Vajzat shqiptare i martojne me serb!!!

    E kuptohet me mire problematika... e kush eshte shkaktari.

    Ne radhe te pare eshte keqtrajtimi dhe shkelja e te drejtave te femres shqiptare... e po patii vend, mund te flitet per ceshtje sedre nacionalizmi.

    Mos permend te drejtat e grave Shqiptare ne kete teme re lale ca thu edhe ti, se kujton se nje burr Serb do ta trajtoje nje Shqiptare me mire sesa burrat Shqiptare ehh?? Ktu e ke dhi nqs kjo ishte llogjika jote.


    Qartesia e ketij argumenti qendron ktu: shum vete pranojne qe njerzit e tyre ti marojne edhe me shkije vetem e vetem qe mos tu ngelet ne dere dhe te pergojisen neper gojet e miletit, jo po kurva, jo po lavirja....kshu te martume nuk mundet kush ti zej koken familjes se vajzes....ktu osht zgjidhja edhe mos u mundoni ti jepni ngjyra patriotizmi, as edhe ngjyra te drejtave te njeriut.


    Kto femra qe jan marut ne Serbi, kan qene llum ne Shqiperi dhe skan gjet burr dot, po tu gjesh i burr Shqiptare neser ato i lejne Serbet edhe kthehen prap..por ama pervec naj patrioti te forte sdo ti merrte kush vallai.

  19. #99
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-06-2007
    Postime
    173
    Citim Postuar më parë nga Baptist Lexo Postimin
    cke qe pellet moj - ke pare ti ndonje fshat shkijesh a se nje prone shkau me sy ndonjehere? a ke ide ti se cfare te "drejtash" kane grate e fshatareve serb?!!
    A lexon ti moj ..., cfare eshte shkruar e si u rriten te drejtat lopeve qe kane shitur andej gjer tani apo ke vene gishtin ne vend te gabuar ti?

    p.s.:
    Si s'te kam ketu afer te te tregoj une ty cfare te drejtash meriton cifti jot atehere do kishe kenduar gjithe diten nga lumturia ti.
    As e kuptoj fare kete gjuhen tende lopcarce... e zaten, as ti s'ke si ta kuptosh kete gjuhen time!

  20. #100
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-06-2007
    Postime
    173
    Citim Postuar më parë nga Homza Lexo Postimin
    Mos permend te drejtat e grave Shqiptare ne kete teme re lale ca thu edhe ti, se kujton se nje burr Serb do ta trajtoje nje Shqiptare me mire sesa burrat Shqiptare ehh?? Ktu e ke dhi nqs kjo ishte llogjika jote.
    O njerez, hani shqio apo jo?

    Kush i con keto vajza ne duart e serbeve, me thoni kush???

    Kerkojuni nje here llogari prinderve e vellezerve te tyre, e pastaj qajuni hallin se perfunduan tek serbi.

    Kur i trajtojne njerezit e tyre si placke lufte, pretendoni t'ua trajtoje serbi me mire?!

    E nje femer e pa martuar ka te drejta qe c'ke me te! S'mund ta trajtosh si kafshe shtepie, kapish?

Faqja 5 prej 45 FillimFillim ... 3456715 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Identiteti evropian i shqiptarëve
    Nga Iliriani në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  2. Si mund të ulet ndikimi grek në shqipëri ?
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 192
    Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:46
  3. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
    Nga ORIONI në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
  4. Përgjigje: 139
    Postimi i Fundit: 14-06-2005, 06:29
  5. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •