Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 41
  1. #1
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443

    Kush janë shqiptarët e armatosur në veri të Kosovës?

    Tensione në veri të Kosovës
    BS


    Kush janë shqiptarët e armatosur në veri të Kosovës?

    Dora e shtetit të Kosovës ende s’po shihet në veri të Kosovës. Dhe për këtë disa fshatarë dhe ushtarë të ish brigadës së UÇK-së 141 “Mehë Uka” që po jetojnë në ankth për shkak të paralajmërimeve se Serbia mund të mbaj zgjedhjet me 6 maj 2012 në territorin e veriut të Kosovës, dhe nga druajtja se mund të ketë dhunë ndaj shqiptarëve, janë vënë në gjendje gatishmërie.
    Këta fshatarë të fshatrave Bistricë, Cerajë dhe Koshtovë të Albanikut (Leposaviqit) kanë kapur armët. Ditëve të fundit në ndihmë ju kanë ardhur disa ushtarë të ish brigadës së UÇK-së 141 “Mehë Uka”. E cila brigadë kishte vepruar në Vushtrri dhe Mitrovicë, e ndarë në disa batalione gjatë luftës 1999.
    Në lagjen e Boshnjakëve, që përfaqësohet nga Florent Azemi (1980), banorët organizojnë roje natën e ditën. Duke monitoruar lëvizjet në rrugët dhe banesat. Edhe këtu dora e shtetit të Kosovës s’po shihet konkretisht.
    Në lagjen e Doktorëve, në Suhodioll, të “Kroi i Vitakut” të “Tre Rrokaqiejt”...

    Nesër (e enjte) mund ta lexoni shkrimin e plotë në “Bota sot”
    -------------------------------------------------------------------------------------------------

    Harta ku Shqiptaret e armatosur po bëjnë roje
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  2. #2
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    Tensione në veri të Kosovës
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  3. #3
    Citim Postuar më parë nga PLAKU Lexo Postimin
    Tensione në veri të Kosovës
    BS


    Kush janë shqiptarët e armatosur në veri të Kosovës?

    Dora e shtetit të Kosovës ende s’po shihet në veri të Kosovës. Dhe për këtë disa fshatarë dhe ushtarë të ish brigadës së UÇK-së 141 “Mehë Uka” që po jetojnë në ankth për shkak të paralajmërimeve se Serbia mund të mbaj zgjedhjet me 6 maj 2012 në territorin e veriut të Kosovës, dhe nga druajtja se mund të ketë dhunë ndaj shqiptarëve, janë vënë në gjendje gatishmërie.
    Këta fshatarë të fshatrave Bistricë, Cerajë dhe Koshtovë të Albanikut (Leposaviqit) kanë kapur armët. Ditëve të fundit në ndihmë ju kanë ardhur disa ushtarë të ish brigadës së UÇK-së 141 “Mehë Uka”. E cila brigadë kishte vepruar në Vushtrri dhe Mitrovicë, e ndarë në disa batalione gjatë luftës 1999.
    Në lagjen e Boshnjakëve, që përfaqësohet nga Florent Azemi (1980), banorët organizojnë roje natën e ditën. Duke monitoruar lëvizjet në rrugët dhe banesat. Edhe këtu dora e shtetit të Kosovës s’po shihet konkretisht.
    Në lagjen e Doktorëve, në Suhodioll, të “Kroi i Vitakut” të “Tre Rrokaqiejt”...

    Nesër (e enjte) mund ta lexoni shkrimin e plotë në “Bota sot”
    -------------------------------------------------------------------------------------------------

    Harta ku Shqiptaret e armatosur po bëjnë roje
    shkrim i pamatur po më duket ky. lërini mor gazetarucët që bëjnë këso shkrimesh për t'iu shitur gazeta. po kjo është e rrezikshme. nesër mund të ndodh një masakër dhe shkijetë e përdorin si mbulesë pikërisht këtë shkrim!
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anëtarësuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    "Budallane mos e vet(pyet), se te tregon vet(ai)", thot populli.

    Vaj halli per ne...po i ra ne sy shkaut ky shkrim...

  5. #5
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    Ju lumt Projekt dhe sami, me kesi deklaratash viteve 97-98-99, makineria vrastare e shkinis i masakroi familjet shqyptare ne Kosove! Kosova kallej a deklarta shkruesit nuk dukeshin kerkund! Dhe populli ashte mete ne meshire te Zotit sidomos ne Mitrovice, ka me i mabjte kush iu garaneton jeten shqypetareve atje, qeveria nuk e kape ate ane fare!
    Kete radhe nuk mendoje se ndodhe e njeta gje, jan nderkombetaret aty?
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  6. #6
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Eshte njejte sikurse me situaten ne Shkup qe u vrane 5 te rinje para 3-4 ditesh te nacionalitetit Sllave .
    Doli ky Gafur Adili 2 dite para se te ndodhe kjo vrasje me te njejtat akuza ndaj sllaveve , dhe i ngeli vrasja kinse shqiptaret i vrane keta ,si argument " deklarata te AKSH-se qe ja futi si kau peles si gjdo here" .
    Nuk dihet kush jane keta se pari , une do e kisha mbyll kete teme para se te informohen te huajt megjithse mediat serbe e kane shpernda kete lajme .

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-09-2009
    Postime
    95
    Citim Postuar më parë nga PLAKU Lexo Postimin
    Ju lumt Projekt dhe sami, me kesi deklaratash viteve 97-98-99, makineria vrastare e shkinis i masakroi familjet shqyptare ne Kosove! Kosova kallej a deklarta shkruesit nuk dukeshin kerkund! Dhe populli ashte mete ne meshire te Zotit sidomos ne Mitrovice, ka me i mabjte kush iu garaneton jeten shqypetareve atje, qeveria nuk e kape ate ane fare!
    Kete radhe nuk mendoje se ndodhe e njeta gje, jan nderkombetaret aty?
    O plakush po me duket se te ka ikur truri krejt po me sa mend qiten keto sene ne internet po edhe te ishin te verteta jan te damshme e lere ma qe sje ne tok te zotit por ishe si biberi i prisht e po u gjuejshe ne gjdo gjelle .FEJA E SHQIPTARIT ESHETE SHQIPTARIA.

  8. #8
    Citim Postuar më parë nga PLAKU Lexo Postimin
    Ju lumt Projekt dhe sami, me kesi deklaratash viteve 97-98-99, makineria vrastare e shkinis i masakroi familjet shqyptare ne Kosove! Kosova kallej a deklarta shkruesit nuk dukeshin kerkund! Dhe populli ashte mete ne meshire te Zotit sidomos ne Mitrovice, ka me i mabjte kush iu garaneton jeten shqypetareve atje, qeveria nuk e kape ate ane fare!
    Kete radhe nuk mendoje se ndodhe e njeta gje, jan nderkombetaret aty?
    Po prandaj PLAKU duhej të deklaroheshe që në fillim, sepse zakonisht njeriu kur poston një shkrim, pa marrë parasysh kush e ka shkruar, postuesi merr një cikë përgjegjësi se qëndron pas atij shkrimi..

    Ky shkrim po ma kujton kohën luftës kur radioja "Kosova e lirë" tregonte haptazi se ku gjendej shtabi i UCK-së. Ta zëmë kur shtabi iku nga Likovci dhe shkoi në Shtuticë, doli kjo radio dhe tha: "UCK-ja nuk thehet. Shtabi është tash në Shtuticë. Të nesërmen u mor ofenziva në Shtiticë dhe për pasojë u masakruan me qindra veta!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 18-04-2012 më 17:37
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  9. #9
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    Projekti21, nese kjo teme konesiderohet krim, ne ta feshin. Neser e ke kudo ne faqet e gazetave, qeli3 veq sa nuk me shpalli shpiun! Vertet Projekti,me ty gjeje mirekupetim. Ky qeli3 nuk e meriton asnji llaf nga Plaku.
    Pershendetje
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-09-2009
    Postime
    95
    Sa e di une gazetaret e kan punen e vet por ti kah i morre keto informata plus edge harten e kishe qit bolle mir ti VETEN po e ban SPIUN e nuke te bana une. FEJA E SHQIPTARIT ESHT SHQIPTARIA.

  11. #11
    Citim Postuar më parë nga PLAKU Lexo Postimin
    Projekti21, nese kjo teme konesiderohet krim, ne ta feshin. Neser e ke kudo ne faqet e gazetave, qeli3 veq sa nuk me shpalli shpiun! Vertet Projekti,me ty gjeje mirekupetim. Ky qeli3 nuk e meriton asnji llaf nga Plaku.
    Pershendetje
    Gjen me mua PLAKU se megjithatë kemi shumëcka të përbashkët. Unë të cmoj dhe të kam cmuar gjithmonë. Unë asnjë dyshim, as më të voglin dyshim nuk e kam për ty sa i përket cështjes kombëtare. Ne një cikërrimë na ndan, por ta them një ditë në privat.
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  12. #12
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    Kam lidhje me OBRAZIN o qel3, si kujton se obrazi nuk di shqip?! hashimi i tha Albinit, se ka ni permes qibukve, Pse Albin nuk tregon se nenkryetatri yt u takua me Ministra te Tdiqit!
    Tregom o qel3 kush i ndale shkiet obrazin mos ti lexon gazetat tona?!


    “Obraz” paralajmëron ardhjen në veri
    Publikuar: 18.04.2012 - 09:04 koha net

    Prishtinë, 18 prill – Gjashtë pjesëtarët e MUP-it serb, Jovan Arsiq, Nebojsha Rasiq, Sinisha Mihajloviq, një i katërt me nofkën “Piko” dhe dy të tjerë (emrat e pakonfirmuar) janë larguar nga banesat e tyre te “Tre rrokaqiejt” në veri të Mitrovicës.

    Burime të gazetës, kanë bërë të ditur se urdhrin për t`u zhvendosur pjesëtarët e MUP-it e kanë marrë pas shpërthimit që ka ndodhur tek “Tre Rrokaqiejt” e ku ka mbetur i vrarë Selver Haradinaj.

    Lëvizja e një njësiti të ROSU-s që i ka shkuar në përforcim ROSU-s në Mitrovicë, në natën e 12 prillit, katër ditë pas shpërthimit, ka shqetësuar jo vetëm prezencën ndërkombëtare në Kosovë, por edhe strukturat e Serbisë në veri të lumit Ibër.

    Sipas burimeve të gazetës, informatat e tilla, kanë bërë që pjesëtarët e MUP-it të largohen të paktën nga “Tre Rrokaqiejt”.

    Por largimi i pjesëtarëve të MUP-it nuk i ka lënë shumë që të gëzohen qytetarët shqiptarë në veri të Ibrit. Grupi çetnik që mban emrin “Obraz” (Fytyra), ka paralajmëruar se do të niset për në veri të Kosovës. Njoftimin ua kanë dërguar me letër para dyerve të shtëpive, qytetarëve shqiptarë të asaj pjese.

    “Koha Ditore” ka raportuar ditë më parë se Qeveria e Kosovës dhe ajo e Serbisë janë marrë vesh para disa muajsh që të mos lejojnë përshkallëzimin e situatës në veri të Kosovës gjatë zgjedhjeve të Serbisë. Sipas marrëveshjes që është konfirmuar nga zyrtarë të lartë të institucioneve të Kosovës, qëllimi i strukturave ilegale në veri, që janë degë të partive radikale, është që të provokojnë konflikt ndëretnik, ngase do të avanconte pozitën e tyre si në zgjedhjet e Serbisë, ashtu edhe në dialogun për veriun që pritet të nisë pas zgjedhjeve në shtetin fqinjë.

    Sipas marrëveshjes, Qeveria e Kosovën nuk do të dërgojë ROSU-n në veri, derisa Serbia do të ndalë ardhjen e grupeve çetnike në veri.

    Përndryshe, burime ndërkombëtare kanë shpjeguar për “Kohën Ditore” se gjatë kësaj kohe, paralajmërime për t`u nisur drejt Kosovës kanë bërë edhe grupe të tjera famëkëqija.

    Sipas burimeve të gazetës, përveç organizatave ultranacionaliste dhe të shpallura si ilegale edhe nga shteti serb “Obraz” (fytyra), “Srpski Cetnicki Pokret” (Lëvizja Çetnike Serbe), janë edhe disa grupe të tjera ekstremistësh, siç janë “Delije” (Trimat) dhe ‘Grobari’ (Varrmihësit) që mund të pritet që të rrisin aktivitetin e tyre në veri gjatë kësaj kohe. Sipas të njëjtave burime, pjesë e dy organizatave çetnike, janë edhe familjarë të përfaqësuesve të veriut të Kosovës, që janë liderë të institucioneve ilegale të Serbisë.
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-09-2009
    Postime
    95
    O plako une e di qe obrazi din me lexue shqip por pse ti me i qit ato harta . E sa i perket Albinit aje politiken e belgradit ashte tue udheq ne parlament por edhe ne rrug.FEJA E SHQIPTARIT ESHT SHQIPTARIA.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga qeli3 Lexo Postimin
    O plako une e di qe obrazi din me lexue shqip por pse ti me i qit ato harta . E sa i perket Albinit aje politiken e belgradit ashte tue udheq ne parlament por edhe ne rrug.FEJA E SHQIPTARIT ESHT SHQIPTARIA.
    Po pse more quni po i kapeni plakut,keto shkrime i ka publikuar bota sot e jo plaku ,plaku vetem i ka postuar ne F.Sh. e serbi me par i lexon gazetat e pastaj hyn neper forume ,por serbi e ka edhe SHIK-un dhe thacin me ia dhan te gjitha lajmet,por edhe me i inskenu serbis lloj lloj skenash,qe te merr serbia guxim dhe te vras shqiptar kur te don.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga qeli3 Lexo Postimin
    O plako une e di qe obrazi din me lexue shqip por pse ti me i qit ato harta . E sa i perket Albinit aje politiken e belgradit ashte tue udheq ne parlament por edhe ne rrug.FEJA E SHQIPTARIT ESHT SHQIPTARIA.
    kishe po te han merkau ty se po i lexojn shkijet

    ju vete ja keni cu me email pa i qit hala gazeta kto informacione shkijeve
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    "Budallane mos e vet(pyet), se te tregon vet(ai)", thot populli.

    Vaj halli per ne...po i ra ne sy shkaut ky shkrim...
    Shkau e lexon ne bota sot ,por i merr infot edhe nga azem syla,mos ke merak sami....
    Besoj qe e qartresoi bukur Derjansi
    Ndryshuar për herë të fundit nga Sharri-Liburna : 18-04-2012 më 19:00
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  17. #17
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    derjansi dhe seleukeia, qelo llapat vetem se duan te na imeplikojne mu dhe Albinin me narafin e tyne! Hashimi per pa aftesit e ti,akuzon Albinin qeli3 me akuzon mue plakun, pse ua nxanen bishtin te dera azem syles dhe qibukve ti! rrini shtremt e folni drejte, a kem faj une e Albini qe keta ia qesin te palamet njeni tjeterit?! Plaku cfare e shef ne gazete, nese e shof te aresyeshme e postoje ketu te FSH. qeli3 e qelat tjere deri dje na kan shurdhu,hutu me shkrime anonime me permbajteje perqamese, te fabrikume neper laboratorit sigurimo-shikaso-enveriste, nuk lan shqypetar pa e njollos e disa te pa fat iu kushtoi dhe jeta nga shanetazhet e shikasave enverista. Sa e sa deklarata te komandatve,ushtareve me maska jan shpernda ne Kosove pa ua dite burimin dhe autorin, e din vetem shqyptaret e Kosoves dhe Yllirides qe e paguan shtrejte me jete e humbje antare te familjeve, patriotizmin e komandanteve dhe liderave te vete shapllun. Ketu iu dhemb qelave. Pse Bllaca, maca e zeze iu iku nga thesi. Pse zvicra i akuzon per mashtrues dhe te smun mentalisht,a ne Kosove shqypetaret i votojen per deputeta! Pse iu dalin te zezat per ledine, ju kan shkaperderdhe,ngaterru marimangat e zeza!Pse shkau ne Mitrovice bene cfare i do qefi! Me keqearedhje pore tashe demokracia ia ka mundesu plakut tu pergjigjet me ane te shkrimeve se paku kan emen dhe mbiemen te autorve. Rrjedhjen e sekreteve mos na i kerkoni mue plakut e Albinit e nenkryetarit VV, hapni&mbylleni thaset e kadri veselit e kujdes, aty i keni tana sekretet e merimangave te zeza. qeli3 nuk i kemi une e Albini thaset e sekreteve, i ka Kadri veseli e Azem syla. Shikoni,konterolloni mos jan shky ata thas e rrjedhin sekretet e xhavit halitit e ibrahim kelmendit.
    Ndryshuar për herë të fundit nga PLAKU : 18-04-2012 më 19:48
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga PLAKU Lexo Postimin
    derjansi dhe seleukeia, qelo llapat vetem se duan te na imeplikojne mu dhe Albinin me narafin e tyne! Hashimi per mso aftesit e ti,akuzon Albinin qeli3 me akuzon mue plakun, pse ua nxanen bishtin te dera azem syles dhe qibukve ti! rrini shtremt e folni drejte, a kem faj une e Albini qe keta ia qesin te palamet njeni tjeterit?! Plaku cfare e shef ne gazete, nese e shof te aresyeshme e postoje ketu te FSH. qeli3 e qelat tjere deri dje na kan shurdhu,hutu me shkrime anonime me permbajteje perqamese, te fabrikume neper laboratorit sigurimo-shikaso-enveriste, nuk lan shqypetar pa e njollos e disa te pa fat iu kushtoi dhe jeta nga shanetazhet e shikasave enverista. Sa e sa deklarata te komandatve,ushtareve me maska jan shpernda ne Kosove pa ua dite burimin dhe autorin, e din vetem shqyptaret e Kosoves dhe Yllirides qe e paguan shtrejte me jete e humbje antare te familjeve, patriotizmin e komandanteve dhe liderave te vete shapllun. Ketu iu dhemb qelave. Pse Bllaca, maca e zeze iu iku nga thesi. Pse zvicra i akuzon per mashtrues dhe te smun mentalisht,a ne Kosove shqypetaret i votojen per deputeta! Pse iu dalin te zezat per ledine, ju kan shkaperderdhe,ngaterru marimangat e zeza!Pse shkau ne Mitrovice bene cfare i do qefi! Me keqearedhje pore tashe demokracia ia ka mundesu plakut tu pergjigjet me ane te shkrimeve se paku kan emen dhe mbiemen te autorve. Rrjedhjen e sekreteve mos ma kerkoni mue plakut e Albinit, hapni&mbylleni thaset e kadri veselit, aty i keni tana sekretet e merimangat e zeza. qeli3 nuk i kemi une e Albini thaset e sekreteve, i ka Kadri veseli e Azem syla. Shikoni,konterolloni mos jan shky ata thas e rrjedhin sekretet e xhavit halitit e ibrahim kelmendit.
    Mir u the plaku,se thaset ua ka shky bllaca,por eshte mir keta me shku qe mos tu rredhin rruges se mund ta helmojn ndoj kend.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-09-2009
    Postime
    95
    O Plakush ku jan sod informatate e tua dhe te Bota sod e per ate arsye te thejsha pram mos bo hop pa kcye se ti po me duket ishe i leme per dezinformata . E sa i perket thasve i lumet Azem syles e Kadri veselit se ata i kan pas thaset e mbushur me ARME e fishek . E ty e albinit jav kan lane thaset me pllazma kaksa.FEJA E SHQIPTARITE ESHET SHQIPTARIA.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga qeli3 Lexo Postimin
    O Plakush ku jan sod informatate e tua dhe te Bota sod e per ate arsye te thejsha pram mos bo hop pa kcye se ti po me duket ishe i leme per dezinformata . E sa i perket thasve i lumet Azem syles e Kadri veselit se ata i kan pas thaset e mbushur me ARME e fishek . E ty e albinit jav kan lane thaset me pllazma kaksa.FEJA E SHQIPTARITE ESHET SHQIPTARIA.
    http://www.gazetaexpress.com/?cid=1,15,79251
    Keto pamje i ka publikuar top chenel moti ,por edhe kryetari i mitrovices haptas u ka ber thirrje nepermes mediave qe shqiptaret te vetmbrohen ne veri te mitrovices,dmth,thaci e ka pregatit heret ket skenar ,e jo plaku ,ket skenar e kan pregatit ata qe kan bashkepunu qysh para luftes me shkaun dhe pas luftes qe e psh..urr...en uck-n.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •