Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e ReA_8
    Anėtarėsuar
    19-09-2002
    Postime
    79

    A do ta quanit veten pjesemarresit aktive te epokes se modes

    Po, jemi ne epoken e modes...Tashme ,nepermjet lukut shprehet menyra e te jetuarit ,shijet muzikale sportive etj ,Menyra se si vishemi tregon nje aspekt konstruktiv te identitetit tone .Moda sherben per te zhvilluar nje imazh qe tregon nje fare vleresimi per veten .
    Une mundohem te jem pjesemarrese,te ndjek dhe te vishem sipas modes por jo duke e tepruar duke u bere nje "viktime"e saj ...Po ju si e ndjeni veten ..........?
    .....Mesoni dicka per cdo gje dhe gjithcka per nje gje .....!!
    .....Kujdes nga duartrokitjet !Kenaquni me to ,por asnjehere mos u besoni......!

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e lozonjare
    Anėtarėsuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    46
    Mendoj se cdo epoke ka pasur mode dhe do te kete , dhe sigurisht cdo njeri si personalitet vete ndjek moden dhe shijet sipas kesaj te fundit . Mua personalisht me peljeqen veshjet e reja stilet e fundit , ekstravaganca por jo e tejkaluar por mgjth mund te them se jo cdo gje e modes te shkon. Do desha te theksoja qe nuk mendoj se muzika dhe sporti perfshihen ne zhanrin e modes pasi kjo eshte ceshtje shijesh dhe preferencash .

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e ReA_8
    Anėtarėsuar
    19-09-2002
    Postime
    79
    Muzika dhe sporti ,e dashur bejne pjese tek ky zhaner ,pse ?po ja po ta sqaroj menjehere me nje shembull te thjeshte fare .Madona eshte nje kengetare e madhe e muzikes dhe sot themi qe vazhdon te jete ,themi me bindje qe Madona i rezistoi kohes ,Kenga e fundit e saj dhe qe pati sukses ishte "i 'll die another day"...po krahesoje njehere me kengen para shume viteve "like a virgin" si do te dukej....ku ku per mu .....Imagjino ti nderronim vendet ketyre kengeve ,o bo bo Madones do i behej dalje me kohe ,pra edhe muzika dhe sporti kane nevoje te pershtaten ne kohe ,te ecin me kohen ,te ndjekin moden .....
    .....Mesoni dicka per cdo gje dhe gjithcka per nje gje .....!!
    .....Kujdes nga duartrokitjet !Kenaquni me to ,por asnjehere mos u besoni......!

  4. #4
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Moden e njohin te gjithe, edhe demodene, dhe mendoj qe askush nuk parapelqen te vjetren ne lukun e tij! Gjithkush mundohet t`i pershtatet kerkesave te kohes pak a shume sepse kjo varet edhe nga mundesia per te perballuar shpenzimet. Nuk pajtohem shpejt me moden pasi jam tradicionale ne tip dhe jo vetem ne menyren e veshjes! Me pelqejne ata qe e ndjekin ate, me pelqejne edhe tipat me veshje ekstravagante por qe jane vetvetja! Ata kane nje stil origjinal dhe nuk kopjojne!
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e zima
    Anėtarėsuar
    23-07-2002
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    32
    O Rea ! Shqiptaret duan shume vite qe te njifen dhe te ambjentohen me bukurin e veshies.Te shqptaret akoma ka ngelur ai mendimi qe te blejn pantallonat kadife dhe atletet kineze .Keshtu qe do duhen vite qe shqiptaret te veshin te bukuren.Them te bukuren dhe jo moden sepse secili duhet te veshi ate qe atij i duket e bukur ne trupin e tij,ndersa te them te verteten ndjekja e modes me duket sikur te ben nje person kopjac e thot dhe vet fjala(ndiek).

  6. #6
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Shqiptari di te vishet bukur dhe i kushton shume rendesi pamjes!
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  7. #7
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    nuk jam viktime e modes por ama as jashte nuk jam

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-10-2002
    Vendndodhja
    far away from the things that i love
    Postime
    42
    Kurse une jam e mendimit qe jemi shume ekstravagante!!!!!
    Ke lezet me i pa keto te huajt jane shume te thjeshte, casual, sportive ene me shume pak tualet, i kushtojne shume vemendje me shume kremrave sesa rimelrave ene lapsave...
    kurse shqiptaret amon mor zot po nuk dolen me 1 kile llac ne fytyre nuk ec muhabeti
    Masanej veshja cunave 99% xhakete lekure ene patallona te zeza ene floket pa qeth ka 1 muj....
    Un bacio crea una bella storia d'amore, ma la poesia la rende infinita!!!!

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e ReA_8
    Anėtarėsuar
    19-09-2002
    Postime
    79
    lol.........vertet ..........iiiiiiiiiii bezdi e madhe kur shof ndonje qaflesh .............boooo sa papasterti qe duket.......
    .....Mesoni dicka per cdo gje dhe gjithcka per nje gje .....!!
    .....Kujdes nga duartrokitjet !Kenaquni me to ,por asnjehere mos u besoni......!

  10. #10
    ecchime..... Maska e Pidocchio
    Anėtarėsuar
    07-11-2002
    Vendndodhja
    Venezia (IT)
    Postime
    220
    Une personalisht punoj ne kete sektor dhe te them te drejten shume koleksione i shof para se te dalin ne sfilate shume jane te kendeshme por dhe shume nuk shikohen dot per sa i pewrket bukuris se tyre? ēdo gje eshte relative sipas gustos
    Por jam plotesisht dakort me faktin qe moda dhe veshja kondicionojn menyren e te jetuarit dhe per fat te keq menyra e te veshurit ndan shoqerin ne klasa dhe per fat te keq gjykojm tjetrin sipas veshjes
    por une po citoj nje fjale te urte Italiane : ( l'abbito non fa il monaco) = veshja nuk ben njeriun....
    prandaj ju le ju ta mendoni.....
    Personalisht vete urrej ne kete ambient ( industria Moda) stilistet disegnatoret . jane te gjith Pederesta .....?!
    bisogna essere trendi , stuppire e scioccare la gente, importante che si parli, malle o bene pocco importa...Questa é la loggica dei stilisti ........
    a volte mi fa schiffo , ma????????????
    :jSorridi alla vita la vita ti sorride....

Tema tė Ngjashme

  1. Spiunazhi
    Nga Toro nė forumin Historia botėrore
    Pėrgjigje: 121
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 13:39
  2. Pėrgjigje: 122
    Postimi i Fundit: 31-01-2013, 14:04
  3. Sot, 129 vjet nga lindja e alfabetit shqip
    Nga Albo nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 44
    Postimi i Fundit: 07-01-2010, 10:30
  4. Ilirėt - diskutimi mbi ta
    Nga Leonard Alili nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 111
    Postimi i Fundit: 10-10-2006, 16:02
  5. Parailiret - Iliret - Arberit _M.Korkuti
    Nga BARAT nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 02-10-2006, 20:53

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •