Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 43
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826

    Talking Barcaletat e Brarit per Vloren, apo kujt t'i vij rradha

    kur po martonej malua.. me zejnepen.. qe thoni ju.. u be nami.. tere fshati ishte ne dasem.. bile dhe na tirana keshėn ardhur plot.. mes tyre dhe nja 5 ushtarake.. koronel me i madhi i tyre.. bile bile lo.qe lo.qe.. dhe nga drejtoria dyte kishin ardhur..
    e qe thoni ju e sthate asgjė.. cohet malua te kerceje.. kur ja merr kenges halla e malos.. hallo hazbija..

    hidhe vallen dhender ooo
    tope madhi halles oo..

    kur ja pret zejnepja..

    hanko hall mo u lėvdo..
    sonte prėma do ja sho..

    e keshtu puna qe thoni u..

    e qe thate ju e sthate asgje.. po vinte nje dizaj malua (do ket qene vitet e partise besoj) me tren na tirana per ne vlore.. e perball kishte njerin.. e si lab qe eshte malua fillon e pyet.. ate udhetarin perball ..
    na te kemi mo.. i thote.. malua..
    prej kavaje jom er lal.. thot ky..
    i kujt je ne kavaj mo.. thot malua..
    i hasonit jom..
    po cpun ben..yt ate..e pyt malua..

    do ta vazhdoj her tjeter kte histori..


    mo ma fshi ė.. se teme laberie eshte..
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 01-12-2006 mė 18:02

  2. #2
    i/e larguar Maska e Homza
    Anėtarėsuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar mė parė nga Brari
    kur po martonej malua.. me zejnepen.. qe thoni ju.. u be nami.. tere fshati ishte ne dasem.. bile dhe na tirana keshėn ardhur plot.. mes tyre dhe nja 5 ushtarake.. koronel me i madhi i tyre.. bile bile lo.qe lo.qe.. dhe nga drejtoria dyte kishin ardhur..
    e qe thoni ju e sthate asgjė.. cohet malua te kerceje.. kur ja merr kenges halla e malos.. hallo hazbija..

    hidhe vallen dhender ooo
    tope madhi halles oo..

    kur ja pret zejnepja..

    hanko hall mo u lėvdo..
    sonte prėma do ja sho..

    e keshtu puna qe thoni u..

    e qe thate ju e sthate asgje.. po vinte nje dizaj malua (do ket qene vitet e partise besoj) me tren na tirana per ne vlore.. e perball kishte njerin.. e si lab qe eshte malua fillon e pyet.. ate udhetarin perball ..
    na te kemi mo.. i thote.. malua..
    prej kavaje jom er lal.. thot ky..
    i kujt je ne kavaj mo.. thot malua..
    i hasonit jom..
    po cpun ben..yt ate..e pyt malua..

    do ta vazhdoj her tjeter kte histori..


    mo ma fshi ė.. se teme laberie eshte..
    Pash Zotin Braro vazhdoje ket, se i ke ca te forta ti.

    Edhe una kam ca histori shum te lezetshme per kto dasmat e Vlores,por i kom punet ters me Lioness dhe mi fshi mesazhet andaj spo hap thesin une.

    E le ke puna qe bente ky tipi nga kavaja. Lioness te fala na i bo halle hazbijes moooo hahaha

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    e keshtu puna qe thoni u..

    e qe thate ju e sthate asgje.. po vinte nje dizaj malua (do ket qene vitet e partise besoj) me tren na tirana per ne vlore.. e perball kishte njerin.. e si lab qe eshte malua fillon e pyet.. ate udhetarin perball ..
    na te kemi mo.. i thote.. malua..
    prej kavaje jom er lal.. thot ky..
    i kujt je ne kavaj mo.. thot malua..
    i hasonit jom..
    po cpun ben..yt ate..e pyt malua..
    te gozhdbullona puno..thot kavajsi..
    eshte ne parti.. pyet malua..
    ku di gjo mer lal..
    po c rrogė merr.. pyet malua..
    obobo thot me vete kavajsi cme gjeti mu me ket ..sa pytje qe boka dreqi.. po i boj ne un i pytje ..pse vetem ky do pysi. edhe i thot labit..
    po ti er lal i kujt je ..
    une..thot malua..hm.. qe thua ti qe ta shkoqis me mire une kte pune.. nje xhaxha me punon ne komitet qėnrooor.. (se nuk thon qendror) ..e nje daje e kam ne ministri.. kurse burri motres punon ne drejtori te dytė... (drejtori e dyte quhej ajo drejtoria e sigurimit te udheheqjes.. po e sqaroj per ju te rinjt e sotcem) kurse... nje halle punon ne komitet ezekutiv.. dhe nje kusheri i ba...
    e nderpret kavajsi .. te pyta se i kujt je ..i thote..
    e mo e po prit a derbardh ..thot malua.. se po ta shkoqis tamėm..
    i kujt je mer pra.. i thot kavjsi gjith nerva.. mos i bi gjat e gjat..
    po duro a derzi..duro.. thot malua se po ta sqaroj ngavash ngavash.. e qe thua ti nje xhaxha pra punon ne komitet qėnror.. . nje daje ne ministri.. kurse burri i motres punon ne drejtori te dyte....
    ngjo mer lal.. sduroj mo kavajsi.. se me plase.. nuk te pyta kush ta ki motren po te pyta kush ta ki plaken.. more vesht a jo.. tha kavajsi..

    ...

    lol..


    e keshtu puna..



    mo ma fshi ė.. se teme laberie eshte..

    qe thoni ju.. kishin dale vlonjatet te sheshi flamurit.. e po demonstronin kunder saliut..

    parulla ishte..

    duam parat tona.. duam parat tona.. tere vlora aty.. uau iu.. duke bertitur..
    mes turmes dhe nji malok nga kte te zbarkuarit mbas 90-t e casė..
    dhe ai me turmen ulerin.. dum paret dum paret..
    kurse vlonjatet.. duam parat tona.. duam parat tona.. duam parat tona.. ushtonte sheshi..
    e shpesh degjohej dhe maloku .. dum paret dum paret..
    i kthehet malua..
    na mo ti.. sa para ke humbur.. i thote malokut..
    un i 20 mi thot maloku..
    e di cke..i thot malua.. na dyzet e ik mo na prish korin ketu.. a derzi..


    ...

    na e ben me hile fedarata a derbardhe..
    o arbitro.. po ku i ke syt a te q.ivja udhėt..


    po vinte malua na pazari.. nje dizaj.. per ne shpi.. ne dore mbante nje qese ku kishte futur nja dy torka me lesh qe kishte bler me mik ne mapo..
    i del lamja perpara..
    cke aty mo.. i thote malos..
    lesh thot malua..
    uė..po ku e bleve.. a te qivja udhėt.. i thot lamja..
    ne mapo.. thot ky..
    e di cke.. thot lamja.. degjo burazerin ti.. . q.ija nėnen beje golf..
    ėhė ashtu do e bėnj .. thot malua e vazhdon rrugen..
    kur mbas pak i del dulja perpara..
    e mo malo nga jeshe a derbardhė..
    ja bleva ca lesh.. thot malua..
    ashtu.. i thot dulja.. hmmm. ..degjo muan..ti.. q.ija nėnėn..e beje golf..
    ėhė ashtu do ta bej.. thot malua e vazhdon rrugen per shtepi..
    sben as ca hapa kur..
    po ku je mo ..i bertet zenua.. komshiu.. cke aty ne qese mo.. e pyet e ja ze me dor qesen.. dhe e shtyp mir e mire nga kurioziteti per verifikim..lol..
    kam bler ca lesh thot malua...
    ku mo.. thot zenua e syt sa nje filxhan
    ne mapo a derzi..ku tjater ta blej..
    degjo kėtu... i thot zenua.. po te me pyec muan.. q.ija plaken e beje golf..
    o po plaken e mamane e cte kete.. do ja q.i e golf do ta bej.. thot malua..se plasa..


    ---


    do vazhdojme prape me vloren..

    e bukur eshte ske ci thua.. po.. e kerkoj belan e ngrata kot fare..

    nejse..

    lioness.. moj kacurele..
    kur do vem njeher me dele..
    andej poshte nga smokthina..
    te na zeje vetetima..

    lol..

    Korason.. Pa vajtur njeher me ty ne Radhime e Kuz baba nuk e lė..


    --

  4. #4
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar mė parė nga Brari
    do vazhdojme prape me vloren..

    e bukur eshte ske ci thua.. po.. e kerkoj belan e ngrata kot fare..

    nejse..

    lioness.. moj kacurele..
    kur do vem njeher me dele..
    andej poshte nga smokthina..
    te na zeje vetetima..


    lol..

    Korason.. Pa vajtur njeher me ty ne Radhime e Kuz baba nuk e lė..

    --
    U te zente ..... era e detit .

    Brari, te kam flori ndaj s'e prish dot gojen me ty lol. Postimet nuk t'i fshiva, se shyqyr qe englendisesh me barcaletat per Vloren lol. I leviza nga tema e dasmes, se s'na brockullite per temen.

    Qyfyre me Vloren bej sa te duash, e t'u shtofshin, ama mos na sha, se ta kam thene ne nje teme tjeter, do t'u them atyre ne Vlore te te bejne persona non grata, e s'do te lene te kalosh uren e Novoseles. Pastaj do me duhet ta shetis e ta qeras une Koren neper Radhime e Kuz Baba .

  5. #5
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar mė parė nga Homza
    .
    Edhe una kam ca histori shum te lezetshme per kto dasmat e Vlores,por i kom punet ters me Lioness dhe mi fshi mesazhet andaj spo hap thesin une.

    E le ke puna qe bente ky tipi nga kavaja. Lioness te fala na i bo halle hazbijes moooo hahaha
    S'ke faj ti jo, "fajin" e kam une qe kam nje damar nga Tropoja e qe s'tallem dot lol.
    Kush t'i beri punet ters ty mo? lol, vaj i kemi, si vaj Vlore (dmth nga ullinjte e Vlores .)

    PS: Po e them nje te vocgel, po me kete ngacmonte babi mamin, lol.
    Ne Tropoje thoshte babi, ne fillim kur u martua, i shikonte te hanin domate jeshile. I hanin jeshile thoshte babi, se nuk i linin te skuqeshin, se kujtonin se kur beheshin te kuqe, ishin te prishura .

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    mir bere qe nuk i fshive..se ato nuk i kam shpikur une por i ka krijuar populli..
    kur te me kujtonet ndonje gje e lezetshme per ta treguar do ta shkruaj..

    tash nji vic (barsalet) ose humor nga Kosova..

    O hys.. po i thot syla kojshis vet.. a po ma nep kalin se du me shkue ne mal neser..
    po ti e ke more kalin tand.. thot hysa..
    po more thot syla.. e kam kalin tem por neser mduhet dhe kali yt se du me shku ne mal me gruen e me nanen..
    ashtu a thot hysa.. e dashke kalin per nanen tande. ?
    jo more cfar nane thot syla .. e due kalin per gruen se nana ec si dreēi neper mal..
    aha nuk e dashke per nanen kalin a ..thot hysa.. ather hiē spo ta nap kalin or Syl se mbasi nana po te ecka si dreēi le te ec dhe grueja si bija dreēit..

    ---
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 03-12-2006 mė 04:29

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e ani-d
    Anėtarėsuar
    18-11-2006
    Postime
    208
    Rrofsh Brari se na knaqe.
    Aman mo ku i ke gjet kto barcaletat me vlonjatet se qekan te forta fare.
    Na shkruj dhe ca te tjera se u shkrime

    P.S(Lioness,pershendetje dhe ty se qekemi gjysem patriote.Edhe une mamin nga Tropoja e kam.Ajo me domatet eshte e vertet,e kam degju dhe une.Po sido ti ken henger domatet tropojanet ,kan vlera e mbivlera ata,lol)

  8. #8
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Qe thua ti Brar Serveti,Kudreti ,Bexheti,Myrveti dhe Ajeti po rregullonin podiumin per festen e 28 Nentorit.
    Kalonte qe andej Malua,Zenua,Hysniu me kompani..........e u thone Serveteve dhe Bexheteve.
    -Po si te vogel e keni bere kete podiumin,nuk na nxe te gjitheve-thote Malua

    -Po po hipem te gjithe ne tribune-ja kthen Kudreti-Kush do parakaloje?

    -Po ca nga Lushnja e ca nga Fieri o te --------------udhet.

    Dhe ti thoni Partise -foli dhe Zenua te na gjeje ca autobuza te ikin gjerazi se nuk te lene Kuc e Tragjas pa u ul ne vend te pare............
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    lol.. ne tren perball nje vlonjat e nje lushnjar..
    nga tekemi i thot vlonjati lushnjarit..
    pe lushnje thot ky..
    hmm..mo u murzit ..i thot vlonjati..
    po ty nga tekemi i thot lushnjari..
    jo per tu murrur po..na vlora jam..

    ...

    qe thua ti kolomb..

    kishte vajtur nje cift nga tirana ne plazh te vlores..
    kishin dhe cader e mbasi vun cadren dolen nji her bregut me bo i xhiro.. e kur kthehen gjejn te cadra tyre ca vlonjat ohoho ne hije ata duke luajtur tavell ..
    eshte cadra jon kjo .. thon tiransit..
    cadra mund te jet e juaja thot nje nga vlonjatet..po toka..eshte e jona..

    lol

    e mir nje dit diele plazhi (plazhi ri besoj ) plot me njerez..
    e ca vlonjat po bisedojne.. shtrire aty nen hijen e nje cadre..
    e thot njeri.. shiko mo shiko cmilet sot.. skam pare kurre kaq shum..
    po thot tjetri.. aq shume sa ske ku te hedhc kokrren e molles..
    po pse nuk thua a derbardhe thot nje tjater... qe ka aq shume sa po te duac te krruac mullaqen tende.. mund te krruac padashje mullaqen e tjatrit..

    lol..





    e qe thu ti ani-d (meqe je nga familje ku eshte folur shum per sportin) po shkonte ekipi tirones dikur me bo ndeshje ne shkoder me autobus..
    mbaje shofero se du me bo sh.urren.. bertet diku nga mesi rruges nji nga futbollistet ... sdi kush ka qen.. po tironcit duhet ta mbajn mend kte histori..
    shoferi nuk e mban se smerrte urdher nga lojtaret..
    prap ky futbollisti bertet.. mbaje mer se du me bo sh.urren.. o presoro thuj mer tambaj se po me pshto sh.urra.. i thot ky Lymit.. ( Myslym alles te famshmit trajner te 17 nentorit)..
    mbaje pak i thot Lymi shoferit..
    e ndalon shoferi autobusin e hyn ke ferrat buz rruges ky futbollisti..
    nisui thot Lymi shoferit..
    si te nisem po ai..
    nisu te thash thot Lymi..
    U nis shoferi.. edhe ja shkeli gazin..
    ai futbollisti me b.ile ne dor tu vrapu me kap autobusin.. aha.. iku busi.. e mbeti i ngrati ne rrug i habitun..
    nejse shkon ekipi ne shkoder bon neshjen e mbas neshjes mbrrin ky futbollisti.. me makina te rastit..
    edhe sashikon profesor Lymin i thot.. si mer mharrut ju mu ne rrug..
    jo mer cun se ste harrum.. i thot Lymi.. po her tjeter msohu me fol i thot..
    hmmm..
    pra e hongri i shkreti se perdori fjalen sh..

    lol

    kishte ndeshje tirona me dinamon e i than profesor Lymit
    presoro kemi mor vesh se do luj jani rama ne port se qeka kthy prap e paska bo stervitje te fort e ka ardh ne form..
    ky i thot.. e mer cuna se xhaket e kthyme mrapsh osht mos u boni merak..

    lol..



    kjo poshte eshte vic(barsalet) shkodrane..



    shkon njani ne pazar me ble derra.. edhe she ikatunar aty tu bertit.. hajde gica te mir..
    sa i ke thot ky..
    lir mer i ke thot katunari.. apo sjan dhe te urt.. si vllazen shkojn me njoni tjetrin..
    i blen ky e shko ne shpi.. kur ca me pa.. ma grindaveca e ma sherraxhij se kto gicat skish pa kurr..e cmenen fare.. edhe pa cpa te dielen tjeter i merr gicat e shkon ne pazar.. e drejt e te ai katunari..
    ho mer thot katunari.. si tkan shku ato derrat..
    kam ardh me ti kthy tha.. se spo lishin dy gur bashk..
    po mir thot katunari ktheji.. po a do me ble tjer..
    do blej thot..ky po mos mi jep ma vllazen se u grin me njoni tjetrin.. po shi mos mi gjen.. te jen baxhanak..


    lol..
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 05-12-2006 mė 02:33

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e ani-d
    Anėtarėsuar
    18-11-2006
    Postime
    208
    Citim Postuar mė parė nga Brari
    e qe thu ti ani-d (meqe je nga familje ku eshte folur shum per sportin) po shkonte ekipi tirones dikur me bo ndeshje ne shkoder me autobus..
    mbaje shofero se du me bo sh.urren.. bertet diku nga mesi rruges nji nga futbollistet ... sdi kush ka qen.. po tironcit duhet ta mbajn mend kte histori..
    shoferi nuk e mban se smerrte urdher nga lojtaret..
    prap ky futbollisti bertet.. mbaje mer se du me bo sh.urren.. o presoro thuj mer tambaj se po me pshto sh.urra.. i thot ky Lymit.. ( Myslym alles te famshmit trajner te 17 nentorit)..
    mbaje pak i thot Lymi shoferit..
    e ndalon shoferi autobusin e hyn ke ferrat buz rruges ky futbollisti..
    nisui thot Lymi shoferit..
    si te nisem po ai..
    nisu te thash thot Lymi..
    U nis shoferi.. edhe ja shkeli gazin..
    ai futbollisti me b.ile ne dor tu vrapu me kap autobusin.. aha.. iku busi.. e mbeti i ngrati ne rrug i habitun..
    nejse shkon ekipi ne shkoder bon neshjen e mbas neshjes mbrrin ky futbollisti.. me makina te rastit..
    edhe sashikon profesor Lymin i thot.. si mer mharrut ju mu ne rrug..
    jo mer cun se ste harrum.. i thot Lymi.. po her tjeter msohu me fol i thot..
    hmmm..
    pra e hongri i shkreti se perdori fjalen sh..

    lol

    kishte ndeshje tirona me dinamon e i than profesor Lymit
    presoro kemi mor vesh se do luj jani rama ne port se qeka kthy prap e paska bo stervitje te fort e ka ardh ne form..
    ky i thot.. e mer cuna se xhaket e kthyme mrapsh osht mos u boni merak..

    lol..



    kjo poshte eshte vic(barsalet) shkodrane..



    shkon njani ne pazar me ble derra.. edhe she ikatunar aty tu bertit.. hajde gica te mir..
    sa i ke thot ky..
    lir mer i ke thot katunari.. apo sjan dhe te urt.. si vllazen shkojn me njoni tjetrin..
    i blen ky e shko ne shpi.. kur ca me pa.. ma grindaveca e ma sherraxhij se kto gicat skish pa kurr..e cmenen fare.. edhe pa cpa te dielen tjeter i merr gicat e shkon ne pazar.. e drejt e te ai katunari..
    ho mer thot katunari.. si tkan shku ato derrat..
    kam ardh me ti kthy tha.. se spo lishin dy gur bashk..
    po mir thot katunari ktheji.. po a do me ble tjer..
    do blej thot..ky po mos mi jep ma vllazen se u grin me njoni tjetrin.. po shi mos mi gjen.. te jen baxhanak..


    lol..
    hahahahahahahahaha
    Oh cme ktheve ca vite prapa Brari
    Te them te drejten shume nga batutat e profesor Lymit, i kam degju dhe une ne shpi,po keto te dyja jo.Nuk e di kush paska qene ai i shkreti qe i ka ik autobuzi, se po te kishte qene me Dinamon e kisha te saldume qe do e gjesha.Meqe na kujtove futbollin a lejohet me be nje pershendetje, per te gjithe nostaligjiket e futbollit(them nostalgjiket,se sot eshte bo ai futboll atje merre me long se mishi u maru)
    Nejse une po e bej njeher
    Shpresoj qe moderatoret te ma falin ket devijim nga tema

    http://www.youtube.com/watch?v=tZalo...elated&search=

    Braro check icik Maradonen te skena e fundit(nga gjysma e fushes)

  11. #11
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar mė parė nga kolombi
    Qe thua ti Brar Serveti,Kudreti ,Bexheti,Myrveti dhe Ajeti po rregullonin podiumin per festen e 28 Nentorit.
    Kalonte qe andej Malua,Zenua,Hysniu me kompani..........e u thone Serveteve dhe Bexheteve.
    -Po si te vogel e keni bere kete podiumin,nuk na nxe te gjitheve-thote Malua

    -Po po hipem te gjithe ne tribune-ja kthen Kudreti-Kush do parakaloje?

    -Po ca nga Lushnja e ca nga Fieri o te --------------udhet.

    Dhe ti thoni Partise -foli dhe Zenua te na gjeje ca autobuza te ikin gjerazi se nuk te lene Kuc e Tragjas pa u ul ne vend te pare............
    Hehehehehehe, e dini mire ju te Fierit, gjynah per Zotin, tere jeten duke jetuar nen hijen e Vlores .

    PS: Brari, t'u shtofte humori se na kenaqe lol.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    barsaleta arriti kulmin e saje ne vitet e partise..
    ishte e vetmja qe e sfidoj diktaturen..
    iku ppsh..ra dhe barsaleta..
    nejse..

    ja njera e natyrisht barsalet shkodre sepse askush vec shkodres nuk mundi te krijoje kryevepren e humort.. barsaleten..

    po kalonte ne rrug njoni ne shkoder.. njeri i njohur atje por si te gjith fukara ke zoti.. e martini e kish mbiemrin.. diku aty para kafes madhe.. e do shok tij aty tu nejt po dojn me e nguc..me e giciliue i fije..



    e ku je more zef martini.. i thon .. cfar i ke more ata pronaret e mdhaj te verm.utit te famshem.. martini and rossi..

    tonet more jena i thot ky aty ne sekond.. ortak jemi.. ata atje ne itali bajn venen e une ktu m.utin..

    e iku zefi e i la shokt tuj u psh.urr prej gazit..

    po kalote njani.. ne shkoder tuj bicikletu me shpejtsi per ne pun.. mirpo bicikleta pa shal se ja kishin vjedh naten.. e i ngrati ne ate kunjin metalik ish detyrue me pshtet prapanicen..
    ca te ka gjet more Kol i than.. a ta kan vjedh shalen e bicikletes..
    me i than .. po ma kan vjedh .. kish frik se po i thojn.. po ban propagand kunder partis se ne shqipni nuk ekziston vjedhja.. e ashtu ne at siklet i thot shokve..
    jo more nuk ma kan vjedh por kam dal dhe un ne mbeshtetje te inisiatives ..me ken kunder rehatis personale..

    ...



    ju rinija mos lexoni se nu i kuptoni kto gjona..

  13. #13
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga Brari
    barsaleta arriti kulmin e saje ne vitet e partise..
    ishte e vetmja qe e sfidoj diktaturen..
    iku ppsh..ra dhe barsaleta..
    nejse..

    ja njera e natyrisht barsalet shkodre sepse askush vec shkodres nuk mundi te krijoje kryevepren e humort.. barsaleten..

    po kalonte ne rrug njoni ne shkoder.. njeri i njohur atje por si te gjith fukara ke zoti.. e martini e kish mbiemrin.. diku aty para kafes madhe.. e do shok tij aty tu nejt po dojn me e nguc..me e giciliue i fije..



    e ku je more zef martini.. i thon .. cfar i ke more ata pronaret e mdhaj te verm.utit te famshem.. martini and rossi..

    tonet more jena i thot ky aty ne sekond.. ortak jemi.. ata atje ne itali bajn venen e une ktu m.utin..

    e iku zefi e i la shokt tuj u psh.urr prej gazit..

    po kalote njani.. ne shkoder tuj bicikletu me shpejtsi per ne pun.. mirpo bicikleta pa shal se ja kishin vjedh naten.. e i ngrati ne ate kunjin metalik ish detyrue me pshtet prapanicen..
    ca te ka gjet more Kol i than.. a ta kan vjedh shalen e bicikletes..
    me i than .. po ma kan vjedh .. kish frik se po i thojn.. po ban propagand kunder partis se ne shqipni nuk ekziston vjedhja.. e ashtu ne at siklet i thot shokve..
    jo more nuk ma kan vjedh por kam dal dhe un ne mbeshtetje te inisiatives ..me ken kunder rehatis personale..

    ...



    ju rinija mos lexoni se nu i kuptoni kto gjona..


    Kam ardh me ta var !

    lol

    S'ma kishe thene kte me Martini. M'ke shkri !

    Thuaj ate te Toninit me grun ( afer pianos ) e Toninit me Gjovalinin qe donte me u martu...
    Ate te komshijes sime qe " i pshtoj nera"....lene , mos e thuaj!
    Where does a thought go when it's forgotten?

  14. #14
    Moderator
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Postime
    2,009
    Takohen nje vlonjat e nje tironas.

    - Nga te kemi? - i thote ky nga Tirana.
    - Nga Vlora - i pergjigjet vlonjati - Po ti nga je?
    - Nga Tirona.
    - Nga Tirona? Duhet te thuash nga Tirana e jo nga Tirona - i thote vlonjati.
    - Ti e di apo une e di? - ja kthen tironsi - Se po te qe ashtu sic thua ti, atehere ti do thoshe qe nuk je nga Vlora, por nga Vlara.

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar mė parė nga Bokerrima
    Takohen nje vlonjat e nje tironas.

    - Nga te kemi? - i thote ky nga Tirana.
    - Nga Vlora - i pergjigjet vlonjati - Po ti nga je?
    - Nga Tirona.
    - Nga Tirona? Duhet te thuash nga Tirana e jo nga Tirona - i thote vlonjati.
    - Ti e di apo une e di? - ja kthen tironsi - Se po te qe ashtu sic thua ti, atehere ti do thoshe qe nuk je nga Vlora, por nga Vlara.
    kurse profesor omer stringa thote qe nuk duhet te quhen vlonjat, por vlorak
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  16. #16
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku
    kurse profesor omer stringa thote qe nuk duhet te quhen vlonjat, por vlorak
    Jo po vlorush .

    Vlonjate dhe me "V" te madhe.

    PS: Brari, me shkrive me ate te martinit. Me kujtoi dajen, kur vajti nje vajze nga Tirana ne B. Curri, te lokali i dajes dhe kerkoi nje Martini. Daja tha Martina s'ka ketu, i ke andej nga .... per dreq s'me kujtohet emri i nje fshati ne Tropoje qe jane pak a shume te gjithe katolike lol.

    PS2: Tani m'u kujtua emri i fshatit, Lekbibaj .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Lioness : 09-12-2006 mė 01:32

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    qe thoni ju.. po kalojm te humori prap..

    e humor nga koha partis ofkors.. se ather kish lezet..se ish me spec.. e kjo tani i perket kohes se miqesis me kinen..

    dy vet te panjohur me njeri tjetrin.. po rrijn buz rruges e po presin autobusin..
    ne kte koh kalojn ne rrug makina te ndryshme..
    kalon dhe nji xinfu.. makin kineze dhe mbas pak nji benz.. benzat kuptohen ishin te rrall ne ate kohe.. vec biroja kishte..nejse..
    i thot njeri nga keta dy personat atij tjetrit..

    si thua ti.. kush eshte me e mire si makin .. xinfuja apo benxi..
    xinfuja .. thot ky ..
    ik mer se spo i njifke makinat.. thot ai qe bani pytjen..
    jo ..makinat i njof mire ..thot ky .. po ty spo te njof mir kush je..


    lol..

    ne kohen e miqesis me bashkimin sovietik kjo..

    vete njeri ne menx e merr te haje.. e ne racion ishte nje pjat pilaf dhe nje pjat si sallat.. e fillon te haje..
    kur filon te haje kte sallaten bertet..
    o usta i thot guzhinjerit a kamarierit.. ca m.utin esht qo re..
    sallat ruse..i pergjigjet nga larg guzhinjeri..
    ashtu.. bjer dhe nji pjat tjeter pra.. thot ky..

    lol..

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e ajzberg
    Anėtarėsuar
    22-09-2004
    Postime
    2,214
    Brar na kenoqe me barcaletat e dikurshme kam pas dijt shum nga ato por me qe e hape me labet po ju tregoj nje dhe une .Ne fakt ngjarja eshte e vertet prandaj nuk do perdor emra........Nje shok i imi ishte mesues ne nje fshat te Vlores .Diten e hene nisesh me tren per te shkuar aty dhe me qe rruga ishte e gjate lexonte gazeten Sporti Shqiptar nje pasagjer po plaste qe te futesh ne muhabet me te .I Drejtohet dhe i thote :E mo c thone lajmet ? Ic ky shoku im si kthen pergjigje . Si jemi me misrin simjet ? Ic ky shoku im si kthen pergjigje .E tja filloi ky si e kemi kete si e kemi ate e s po e linte rehat,me ne fund me qe nuk po merte pergjigje i thote :Qe je nga Tirana je por i kujt je xhanem?
    I shpis se femis , i thote shoku im qe shpetoj nga ay moment pa e besdisur njeri
    deri ne Vlore
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Lioness : 10-12-2006 mė 14:15

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    ka ndonje polo andej mo..
    jo..nuk ka..
    tra..ktori..tra..ktori..

    ate me shokun pal qe shkoj ne dropull e dini..

    ??

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Azem Beta
    Anėtarėsuar
    03-11-2006
    Postime
    48
    Para dy viteve,u ktheva ne shqipri,per te ber pasaporten e re,
    per ta marr me shpejt,shkova ne kukes,u ula ne nje kafe aty afer komisarjatit,
    kur erdhi kamarjeri,i thash me bje nje Jim Beam,u mendua pak dhe me tha,
    tash sa e dheza ekspresin,nuk esht nxe hala,

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Ditari im pa flete
    Nga ash nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 49
    Postimi i Fundit: 19-03-2010, 10:27
  2. Goditja e fundit e qeverisjes pėr Vlorėn
    Nga zeus nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-05-2004, 05:35

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •