Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
  1. #1
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anėtarėsuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nėn hijen e Diellit
    Postime
    4,408

    "Femijet, sa jane mirenjohes ndaj nenes"

    Po ta hedhim nje veshtrim te kesaj qeshtje ,mund te them se eshet obligim moral,qe te flasim per raportin nene dhe femije,

    sa jemi te njoftuar apo e dim dhe nuk na le pershtypje nje gje etill qe ta diskutojm dhe nuk na terhjek fare kjo gje, derisa te behemi ne vete prinder dhe ta shijojm nga afer kete ndjenje,se si eshet mirnjohes femija yne ndaj nesh .

    a mos vall na ka shkuar ne mendje se sa sakrifikoj nena deri sa ne te vihemi ne kete mosh dhe te mosrrespektojm nenen.

    duke filluar :9 muaj na mbajti ne barkun esaj ,duke rrezikuar shendetin esaj .dhe sa sakrifikoj deri sa na rriti ,u perkujdes ta na ushqej ,per veshmbathje te na edukoj , eshum te tjera dhe ne tash te mos jemi mirnjohes



    NENE ME FAL

    erdha ne jet fal teje
    per qdo gje, duhet te te lyp leje
    sepse nuk kam nene pos teje
    tash je ne mosh, tek une duhet te gjesh prehje

    me fal nene qe po te lendoj
    qe nuk po te gezoj
    por po te hidheroj
    tash po kam deshir te te rrespektoj

    me lejo te te jem ne gjirin tend
    ta gjej prehjen ne lotin tend
    pse te lendova ,tash po me vjen rend
    asnjeher nuk me hiqet mend

    me lejo nene te jem mburoj per ty
    dhe te falenderohem per ty
    te kerkoj falje per ty
    dhe te perqafoj ty

  2. #2
    your "wrost" nightmare Maska e Militik
    Anėtarėsuar
    19-01-2007
    Postime
    246
    Varet.Nuk eshte e thene te jene mirenjohes.
    Njoh nje djale 12 vjec qe pi cigare dhe alkool,mban thika,ben sherre ,rri me drogaxhinj dhe e jema nuk e di fare.Per ti blere celulare are merret me te por per te kontrolluar se cfare ben jashte duket se ajo nuk egziston ose se ai eshte monster.

  3. #3
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anėtarėsuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nėn hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar mė parė nga Militik
    Varet.Nuk eshte e thene te jene mirenjohes.
    Njoh nje djale 12 vjec qe pi cigare dhe alkool,mban thika,ben sherre ,rri me drogaxhinj dhe e jema nuk e di fare.Per ti blere celulare are merret me te por per te kontrolluar se cfare ben jashte duket se ajo nuk egziston ose se ai eshte monster.
    ke te drejte ...por tash nvaret se qfar influenca ka ajo nene ne ate familje...por mbi te gjitha hakun qe kemi ndaj nenes nuk mund ta shpaguajm dote...
    "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

  4. #4
    M1ST3R10Z3 @k47 Maska e Michaela
    Anėtarėsuar
    27-03-2007
    Vendndodhja
    BrEnDa NjE mIsTeRi
    Postime
    487
    Ka shume persona qe jane mirnjohes ndaj prinderve ka edhe qe sjan si citimi me lart,une per veten time i jam shume mirnjohse nenes time per cdo gje qe bene e vazhdon te beje per mua.
    GjERMONE E LOGEL SA NJE GOGEL!

  5. #5
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anėtarėsuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nėn hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar mė parė nga Michaela
    Ka shume persona qe jane mirnjohes ndaj prinderve ka edhe qe sjan si citimi me lart,une per veten time i jam shume mirnjohse nenes time per cdo gje qe bene e vazhdon te beje per mua.
    lume nana per ty...qe te ka...

    ta duash nene eshte vlere qe meriton dekorate
    "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

  6. #6
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Nena mbetet nene....e mire apo e keqe qofte ajo,prape i themi nene...te mire apo te keqinj qofshim ne,prape na thote bij dhe ne sado te keqinj te jemi,heret a vone biem ne preherin e saj...eshte e vetmja dashuri e cila nuk mund te kushtezohet nga te qenit i mire apo i keq...edhe kafshet,madje edhe ato me grabitqaret,nenen e kane perendi....mosmirenjohja ne kete rast,do te ishte njesoj
    sikur te ishe mosmirenjohes ndaj vetes....dhe ne fakt,ata qe arrijne deri ne kete pike,tregojne se kane humbur veten e tyre ne rradhe te pare...

  7. #7
    M1ST3R10Z3 @k47 Maska e Michaela
    Anėtarėsuar
    27-03-2007
    Vendndodhja
    BrEnDa NjE mIsTeRi
    Postime
    487
    Citim Postuar mė parė nga fisniku-student
    lume nana per ty...qe te ka...

    ta duash nene eshte vlere qe meriton dekorate
    Lum ajo qe me ka mua edhe lum une qe kam ate nene te mrekullushme
    GjERMONE E LOGEL SA NJE GOGEL!

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Citim Postuar mė parė nga Michaela
    Lum ajo qe me ka mua edhe lum une qe kam ate nene te mrekullushme

    Nje yv bote te ka nena tyve
    #VamosArgentina

  9. #9
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anėtarėsuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nėn hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    "i vetmi person ne jete qe te dashuron pa kushte eshte nena"
    ky fakt deshmon se nena ka vlere me te madhe se gruaja qe te dashuron nese ti e dashuron..d.m.th me kusht...
    "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

  10. #10
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anėtarėsuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nėn hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    ka raste te ndryshme ,jo qe jan mosmirnjohes ndaj nenes por sillen ne menyra te quditshme ndaj saj...

    shpesh verej raste kur e shef ndonje shok me nenen duke ecur rruges ...ai e ule koken etij si shenje turpi...
    qfar mirenjohje eshte kjo ,te kesh turp ndaj personit qe te dha jeten ,qe ti ta jetosh etj....

    "Te shohesh rinin e sodit shef vetem dhembje e jo shprese"
    "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

  11. #11
    azagori Maska e Korca_Reli
    Anėtarėsuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Chicago U.S.A.
    Postime
    355
    Citim Postuar mė parė nga fisniku-student
    ka raste te ndryshme ,jo qe jan mosmirnjohes ndaj nenes por sillen ne menyra te quditshme ndaj saj...

    shpesh verej raste kur e shef ndonje shok me nenen duke ecur rruges ...ai e ule koken etij si shenje turpi...
    qfar mirenjohje eshte kjo ,te kesh turp ndaj personit qe te dha jeten ,qe ti ta jetosh etj....

    "Te shohesh rinin e sodit shef vetem dhembje e jo shprese"
    Eshte hera e pare qe jam plotesisht dakort me ate qe thua.

    Pershendetje

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    "i vetmi person ne jete qe te dashuron pa kushte eshte nena"
    Po babai te dashuroka me kushte kshu?
    Nenen time e dua dhe e vlersoj shume sepse me ka mbajtur 9 muaj ne bark dhe me ka dhen paraqitjen e saj (lol..). Personalisht jam shume krenare te dal me maman shopping dhe te me shikojn me te sepse eshte njeri i qet dhe i embel dhe e gjith shoqeria ime (dhe kush nuk e njef) e duan dhe e rrespektojn shume.
    POR babai im ka me shume impakt ne jeten & personalitetin tim.

    Ne pergjithesi sme pelqejn gjith kto dekorata qe i jepen mamas duke len babain me nje ane. Nena mund te na ket dhen jeten, por pa babain besoj se do ishte pak e veshtire te realizohej kjo Kshu qe le mos ti ndajm prindrit sepse te dy meritojn respektin dhe dashurin ton jo njeri me pak apo me shume se tjetri.

  13. #13
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Te dy prinderit jane te dhimbshem per femijen e tyre!! Te dy prinderit vuajne shpirterisht per c'do gje qe i ndodh femijes se tyre.. Nene dhe Babe s'te behet kush..

    Sigurisht i jam mirenjohese nenes qe me solli ne jete, por me mirnjohese ne Edukimin tim i jam babait tim..

    Te dyve ua di per nder qe me mesuan gjithcka dhe qe ishin te palodhshem ndaj meje. Jam fatlume qe kam qene fmija e tyre.. Ua shperbleva deri tani me sa pata mundesi, shpresoj kur nena ime te kete nevoje te me kete afer cdo minut..
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  14. #14
    Prinderit jane gjeja me e cmuar ne kete bote.
    Une i adhuroj prinderit e mi sidomos nenen.Ajo me ka ndihmouar ne cdo aspekt te jetes sime.Jam teper e lidhur me te.Falenderoj Zotin per prinderit qe kam.Jane te mrekullueshem.

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anėtarėsuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    Esht shum mir neqoftse femijet i jan mirnjohes nenes. Por nuk i kan asnje obligim nenes per ti qen mirnjohse. Jan prindrit ta qe i kan te gjitha obligimet dhe detyrimet per ti dhen femijes nje jet te mir.

  16. #16
    your "wrost" nightmare Maska e Militik
    Anėtarėsuar
    19-01-2007
    Postime
    246
    Dashuria e vertete nuk eshte reciproke.

  17. #17
    your "wrost" nightmare Maska e Militik
    Anėtarėsuar
    19-01-2007
    Postime
    246
    Njerezit nuk e kuptojne qe edhe nena njeri eshte keshtu edhe ajo gabon.Asgje nuk eshte e shenjte.

  18. #18
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anėtarėsuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nėn hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar mė parė nga FierAkja143
    Po babai te dashuroka me kushte kshu?
    Nenen time e dua dhe e vlersoj shume sepse me ka mbajtur 9 muaj ne bark dhe me ka dhen paraqitjen e saj (lol..). Personalisht jam shume krenare te dal me maman shopping dhe te me shikojn me te sepse eshte njeri i qet dhe i embel dhe e gjith shoqeria ime (dhe kush nuk e njef) e duan dhe e rrespektojn shume.
    POR babai im ka me shume impakt ne jeten & personalitetin tim.

    Ne pergjithesi sme pelqejn gjith kto dekorata qe i jepen mamas duke len babain me nje ane. Nena mund te na ket dhen jeten, por pa babain besoj se do ishte pak e veshtire te realizohej kjo Kshu qe le mos ti ndajm prindrit sepse te dy meritojn respektin dhe dashurin ton jo njeri me pak apo me shume se tjetri.
    po bre ...pajtohem me ty ...por meritat me te medha per edukim dhe ushqimim gjate tere jetes eshte merite e nenes...nuk mendoi askush ta injoroi rolin e babait por nena ka vlere me te madhe per femijen...

    nuk thone rastesishte :nena,nena,nena dhe pastaj vetem njeher babai...

    kur je ne veshtersi emri i pare pas Zotit qe te bie ndermend eshte nena...


    offa nene.... etj etj...
    "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

  19. #19
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anėtarėsuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nėn hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    isha nje dite pak pa qejf apo isha i semure dhe tere naten nena ime qendronte mbi koke duke u perkujdesur per mua dhe nuk vuri asnje qik gjume...por brengosej per mua

    thash ne vete kush ...kush eshte ky engjell qe perkujdeset per mua ...valle e meriton ta hidheroje ndonjeher...
    "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    po bre ...pajtohem me ty ...por meritat me te medha per edukim dhe ushqimim gjate tere jetes eshte merite e nenes...nuk mendoi askush ta injoroi rolin e babait por nena ka vlere me te madhe per femijen...

    nuk thone rastesishte :nena,nena,nena dhe pastaj vetem njeher babai...

    kur je ne veshtersi emri i pare pas Zotit qe te bie ndermend eshte nena...


    offa nene.... etj etj...
    Epo tani qe e the ti kshu do jet se ska mundesi!..ja nje sec. ta vulosim.....oook tani u be dhe zyrtare "Mister Imalwaysright".



    isha nje dite pak pa qejf apo isha i semure dhe tere naten nena ime qendronte mbi koke duke u perkujdesur per mua dhe nuk vuri asnje qik gjume...por brengosej per mua
    Gjithmon kur kam qene semure (jo vetem nje here) te dy me rin ne koke por babi me ri te koka pa ven gjume ne sy ter naten...nuk do te lodhet mami dhe i thot asaj te vej te flej Ai me ngre cdo mengjes me nje te puthur ne faqe, me pregatit mengjesin dhe me percjell me nje te puthur te balli per ne shkolle duke ndejtur perjashta deri sa te shikoj qe u largua makina. Ai ri me ore te tera duke u llafosur me mua kur kam nje problem dhe gjithmon me kshillon sakt. Nuk do te thot qe ai me do me shume nga mami por ai e shpre me shume dhe ai ka patur gjithmon me shume impakt nga te gjith ne jeten time.

    Ndoshta un jetoj me ndo nje planet tjeter se si the dhe ti..."nena nena nena" ()
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FierAkja143 : 11-04-2007 mė 00:01

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •