Close
Faqja 37 prej 103 FillimFillim ... 2735363738394787 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 721 deri 740 prej 2056
  1. #721
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga Hard_Style Lexo Postimin
    ...ti a e din veten qka je tu fol , a veq hajt te foli diqka kishe po di diqka...
    - a logjikon ti kur fol a veq fol qaty hajt , a ki tru hiq , a e ki that venin , nashta as vendin e truve se ki....

    - qfar manipulimi me ket tradhtar kan bo bre , spo te vje turp mu shpreh kshtu ....

    - ket coftin e paskan manipulu , po qka kuka bere me ata qindra e mijra nejrz femij , gra pleq plaka qe jan pre e masakru , a sjan ata njerz si ky i ndyt si ky pis...
    qka kuka bo me ta , a logjikon ti , a kryt e mban per hir te flokve....

    - qfar fmije i pa edukat ...,ski turp....
    Jo nuk e di qka jam duke folur po te pyes ty,edhe ty nuk te citova keshtu qe qepee,ti te ishe me logjik nuk do ta quaje dikend si Rugova coftin,sepse ne ket foto ka qen i kercenuar te bej ashtu si i thon,gjat ter luftes vetem me ane te lajmeve jeni informu per ndodhit ne kosove ,e tani beheni kinse dini,ne fakt asgje gati.

    Per mua..jane njesoj si Rugova,ashtu edhe Adem jashari e deri te tjeret qe jan burgos e vrar,si ushtaret e uqk,shqiptar jan te gjithe,,qe te gjith jane fliju per ket dite qe e gezojme te gjithe,e qe qajm drrasa tani,e i dallojm jo ky ka ber me shum jo ai turp turp..hajt mos me cito me kurrrrr

  2. #722
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Nete Lexo Postimin
    ncncncncncncn,e din ti si ka qen ne keto momente i manipuluar Rugova apo vetem don ta shryesh mllefin ndaj te ndjerit,i cili deri ne momentin e fundit te jetes se tij nuk eshte ndalur se shpresuari per kosoven e pamvarur,gje qe edhe ka ber mjaft,po ja qe nuk arriti ta shijoj edhe ai endrren e pritur kahmoti.
    Pergjigjeja ime eshte kjo:ahhahhahahhahhaha

    Tashe e kam nje pytje per ty dhe per te gjithe ata qe e perkerahin Rugoveka ka punuar Rugova per Kosoves,te lutem tregomeni,veq mos me thuani se na ka njofet Bota permes Rugoves.?
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  3. #723
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Pergjigjeja ime eshte kjo:ahhahhahahhahhaha

    Tashe e kam nje pytje per ty dhe per te gjithe ata qe e perkerahin Rugoveka ka punuar Rugova per Kosoves,te lutem tregomeni,veq mos me thuani se na ka njofet Bota permes Rugoves.?
    o Disa,po normal more Rugova ka qen iniciator i par per kosoven e pamvarur,mos harro se ka bere shum,,ka qen paqesor,eshte munduar deri ne piken e fundit qdo gje te zgjidhet ne menyr paqesore,ndoshta kjo edhe beri qe ta hmbasim durimin,sepse serbit i duhej plumbi vetem,por te lutem mos e beni aq te mjere se ka qen krenaria e popullit shqiptar.

  4. #724
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Nete Lexo Postimin
    o Disa,po normal more Rugova ka qen iniciator i par per kosoven e pamvarur,mos harro se ka bere shum,,ka qen paqesor,eshte munduar deri ne piken e fundit qdo gje te zgjidhet ne menyr paqesore,ndoshta kjo edhe beri qe ta hmbasim durimin,sepse serbit i duhej plumbi vetem,por te lutem mos e beni aq te mjere se ka qen krenaria e popullit shqiptar.
    Rugova ka qen servile,ndaj armikut,e ka quajture UCK-ne Terrorist,cka mi than me keti njeriu?!.

    Ja disa fakte per kete njeri:
    Lexoni:

    1 DHJETOR 1997 -z.I.Rugova si kryetar i Kosoves i deklaron gazetes belge"LE SOIRE" se nuk ka asnje informat per ekzistimin e UÇk-es dhe se behet fjal per krijimin e saj nga sherbimet sekrete serbe.

    15 DHJETOR 1997 ne te perjavshmen zvicerane "FACTS" Rugova do te deklaroj:se nuk ka asnje informat per UCK-en dhe se behet fjal per individ te frustruar.

    NE JANAR 1997 -Rugova kerkon ndihmen e INTERPOLIT dhe FBI per ti ndjekur terroristet e UCK-es, sepse nuk i mjaftonte UDB-ja.

    22 MARS 1998- kur Drenica digjej flak -I.Rugova mban zgjedhjet per tu zgjedhur "PRESEDNIK".

    1 TETOR 1998- I.Rugova nuk i perkrah protestat studentore , duke qendruar indiferent si gjithnje.

    PO NE VITIN 1998-I.Rugova nenshkruan marreveshjet e fameshme per arsim , per stadiume te futbollit dhe per cerdhe femijesh me SHEN EXHIDION dhe me palen serbe.

    NE VITIN 1999- I.Rugova formon komisionin per te hetuar krimet e luftes qe paska bere gjoja UCK -ja.

    PAS LUFTE -I.Rugova nuk u perkul kurre para deshmoreve te kombit, dhe nuk e njohu luften e UCK-es.Ai kurre nuk vizitoi memorialin e komandantit legjendar Adem Jashari.

    NUK MUND TE MOS- permendi ketu deklaraten cinike te zonjes N.Kelmendi se "VIZITA E RUGOVES TEK JASHARAJT NUK E PERSHPEJTON PROCESIN E PAVARESIS SE KOSOVES.

    Te gjitha keto mu kujtuan kur lexova ketu per takimin qe Rugovaberi me Milloshin. Dhe ki pis Rugova donte te dekoroje Komandantit legjendar.A thua si do te kete fytyr?
    E dime te gjithe se ai ishte nje kryetar ANTI UCK,PACIFISTdhe QYQAR Kancerogjen.
    A ka me kontradiktore se sa TRADHETARI te dekoroj KRYELUFTETARIN
    Kjo ishte nje tragjedi qe po deshtu te luaj para syve te shqiptarve idijoti Rugova.


    --

    Udhëheqjen e Rugovës dhjet vjet e quaj si një Diktatur durimi me ideologjin e vetme Frigën!
    Popullit shqipëtar frigen i’a futi në ashtë kjo qeveri,që dikur ishte e shpërndar në t’gjitha vendet e Botës,Ministër në Zvicër në Gjermani në Shqipëri e shumë kundë tjetër.T’mos harroj se pos frigës nga ne kërkohej edhe djersa,pra konto ai,konto ai tjetri e kushë jo , dhe shtrohet pyetja Pse?. I dha për popullin apo për “Ministrat”?,Kur popullit ju dashtë ndihma, ku ishin ato?.
    -LDK,arriti shum cka që Serbia s’do munte kurrë vetë ta arrij,në atë dhjet-vjcarin udhëheqës të Rugovës afro gjysmë Milioni Shqipëtar u shpërngulën neper Botë,kjo ishte plaga më e rënd e Kosovës dhe besoni se nuk ishte pasojë e UÇK. Atëher ne fillim te viteve të nëntdhjeta ka ardh koha te formohet Uck , atëher nuk kishte dëgjuar kurrë populli për UÇK-n, e njihej vetëm LDK dhe shpresohej se s’shpejti do bëhet mirë. Në vitet nëntdhjeta Serrbët urrehëshin shpirtnisht nga SHqipëtaret, kishte shumë demostrata gjuanin gurë si në Palestin (Intifada e Rugovës)dhe kështu vazhdoj Kosova me musafirët e pa ftuar e t’pa dashur. Mbas nje viti domethane 1991 doli nedrite Uck e vizitova për her të par Kosovën dhe pashë plagët e varret e Kosovës në rritje e sipër, armiku kishte filluar të zëj vend në Tokën ton, policët Serb tani mund ti shihje në një tavolin me ish gjuejtgursit, hanin pinin dhe fjala e shenjët KOSOVA REPUBLIK po thuaj se shprehej më lirshëm edhe pse nuk i vinte era fare Republikës. Një plagë tjetë qe ndoshta se shihte cdo kush, ishte se e ter Kosova ishte bër Prishtin, politika shqipëtare paqësore por edhe frigacake e asaj kohe ishte përqendruar vetëm në Prishtin rreth e qark Rugovës, e njëjta gjë kishte ndodhur edhe me Fakultetet e shum cka tjetër. Në ket koh kishin filluar të dëgjohen aromat e para të Barutit qe shkrepej diku në Drenicë, nga një her në emer të popullit denohëshin bashkëpunëtoret e Serrbit e nga një her edhe vehtë Serbët dënohëshin pa mëshir apo shpërblehëshin për “meritat e tyre”.
    Më vonë qeveria e Kosovës bashkë me armikun fajsonin disa grupe apo individ qe operojn pa kontrollin e tyre, por ne fillimi ishin edhe t’arsyeshme prononcimet e Rugovës, si politikan mendonin se duhet kështu të pritët gjer sa të del në sheshë e verteta se ka Ushtri Çlirimtare të Kosovës. Më von doli në sheshë e vërteta , doli për të gjithë Botën edhe për Serrbin, por për Presidentin coftine z.kryetar Rugoven akoma jo, dhe e kam një ndjenjë se edhe sotë e kësaj dite ai qe eshte ne vare nukë beson se kishte pas Ushtri Çlirimtare të Kosovës.
    Unë ju bëra vetëm një pasqyr të thjesht vetëm nga syri dhe ndjenja ime .

    Po i kthehëm temës pak nga veshtrimi Politik .
    Si politikan e quanin z.Rugoven shumë të aft, të shkathtë të matur etj. Por unë nuk dijë dhe nuk kam dëgjuar se një shtet diku në Botë udhëheqet mirë dhe i ka punët në rregull kur udhëheqësi është , një Shkrimtar, një Doktorr e jo politikan i vërtet. Kurse Kosova akoma nuk është shtetë në vehte, pra njëherit duhet të formohet e pastaj të udhëheqet , unë nuk e shihja Rugovën si njeri te shtet-formimit. Pra të udhëheqet nga kësi njerz të këtill Kosova mund ti kanoset një rrezik shumë imadhë, pasi që rreziqet i kemi rreth e qark se ne jemi te rrethuar nga Djallërzit e terbuar e xhelatin e kemi akoma mbi kokë, dhe një kryetar Engjull frigacak mund t’na coi në një qorrë sokakë.

    -UÇK,kishte para Luftës gjatë Luftës dhe tani mbas Luftës, por tani si njësi mbrojtse e Kosovës, si një Ushtri e Kosovës dhe as gjë tjetër vetëm si një Ushtri që ka cdo shtet si Gjermania, Amerika e Kroacia edhe ne kemi Ushtrin ton.
    Është krejt tjetër se kushë e njef e kushë nuk e njef, kushë krenohët e kushë turpnohët?, se cili e don e cili e urrenë?,.
    UCK EKZISTONE ILEGAL APO E HAPUR AJO ESHTE E GJALLE KETE TE DIJE CDO KUSHE

    Tani ca analizime:

    -Në kohën kur UCK dhe disa tjer LUFTAR ju fishkëllonin pëlumbat e armikut mbi kokë,Rugova me disa intelektual tjer POLITIK , e mohonin realitetin.Në kohën kur Rugoves i bënin ROJE para derës së shtëpis (nga një herë edhe n’brenda)kriminel,polic,e ushtar Serbë,të njëjtit e LUFTONIN UCK në vijen frontit, prenin e masakronin shqipëtar an e mban Kosovës. Kur në “VILLËN” e z.Rugovës, Rugova ngrente gotën e KONJAKUT Francez nga seleksioni i tijë, UCK në FRONT lutej për një pikë SHI për t’shuar të paktën etjën. Kur në “VILLEN” e qeveris, Rugova takohej me qeveritar RUS, UCK KENDONTE KENGET PER LIRI dhe ne ODA shqipëtare takohej me Udhëheqës të NATOS.
    Kur para KOMANDANT ADEM JASHARI të rinjët Regrut me sy të përlotur jepnin BETIMIN, para Millosheviqit KRYETAR Rugova QESHEJ i kënaqur.
    Për qdo analizim timin mund tju bëj nga disa pyetje,PSE ?,e PSE?,mirpo unë do të parashtroi vetëm tek analiza e fundit një pyetje që akoma nuk ju përgjigjë askushë e as Rugova vehtë.

    PSE?,nuk u prononcua z.Rugova para popullit të tijë që e ka udhëhequr që dhjet vite dhe po e udhëheq akoma për takimin e tijë në Beograd me kryexhelatin Serb????????????????????????

    Vallë u fitua aty Liria e Kosovës, apo u shit MITROVICA?.
    Vallë është kjo gjë aq INTIME që ai nuk mund të flet, para popullit të tijë,apo kishim të bëjm me një dashuri të gjinis së njëjt që në Kosovë nuk flitet haptas për gjëra të tilla?.

    Kështu unë dhe i gjithë populli ynë spekuloim për t’vertetën t’cilen Koha dhe Historia do ta zbuloin.

    Z.Rugova:
    A e din se ku është PREKAZI,e kushë ka vdekë atje,dhe pse?, a ke dëgjuar ndo një fjalë,
    apo stë kan kshilluar as këshillëtaret tu as gjë?. Se shpirti i atyre të vdekurve s’mvaret për t’pushuar apo gjet Parajsen nga një fjalë e jote LAVDI, ata Parajs e bën kët jetë për neve për Kosovën dhe ta lan ty amanet pë ta udhëhequr në rrugë të mbarë. A thua c’gjakë qarkullon në damarët e tu qe kurrë su falënderove atyre që i falën jetën Kosoves.
    Nese kjo Qeveri tani mendon se është bër von e kan gabim,se populli thotë: Më mir von se sa kurrë!
    Dhe Luften se kemi përfunduar akoma andaj jepni një grusht forcë atje në Lindje të Ksovës ku akoma po jehon Pushka për tu bashkuar me ne (met të drejt)dhe NESËR pa medyshje
    do t’kërkoni të jeni edhe Qeveri i tyre, PA FJALË e PA DJERSË!!!!!!!!!!!!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  5. #725
    Jam Ai Maska e RockStar
    Anëtarësuar
    23-10-2009
    Vendndodhja
    Nën hijen e qerpikut tënd...!!!
    Postime
    1,956
    Citim Postuar më parë nga Nete Lexo Postimin
    Jo nuk e di qka jam duke folur po te pyes ty,edhe ty nuk te citova keshtu qe qepee,ti te ishe me logjik nuk do ta quaje dikend si Rugova coftin,sepse ne ket foto ka qen i kercenuar te bej ashtu si i thon,gjat ter luftes vetem me ane te lajmeve jeni informu per ndodhit ne kosove ,e tani beheni kinse dini,ne fakt asgje gati.

    Per mua..jane njesoj si Rugova,ashtu edhe Adem jashari e deri te tjeret qe jan burgos e vrar,si ushtaret e uqk,shqiptar jan te gjithe,,qe te gjith jane fliju per ket dite qe e gezojme te gjithe,e qe qajm drrasa tani,e i dallojm jo ky ka ber me shum jo ai turp turp..hajt mos me cito me kurrrrr
    Nete sme pelqen te citoj dhe te flas per Rugoven po ketu me duket ske bere krahasim te mire.
    Rugova paska pas familje dhe ka qene i kercenuar te qendroj ne beograd ta shpetoj familjen e tij !!!
    Po Adem Jashari spat familje ??!!! Apo mendon si shume tjere se Adem Jashari ska qen mire nga mendja pasi sakrifikoj tere familjen e tij per te arritur ketu ku jemi sot ??!!!!
    Mendo dhe Pasurohu

  6. #726
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Kufiri mes Kosoves dhe Maqedonise Bllace,prill 1999.
    Perveq popullit te perndjekur dhe vrare nga forcat serbe,ketej kaluan(duke u maskuar ne popull) edhe disa njerez qe pas luftes u bene komandant,disa qe thirrnin ne emer te luftes dhe u fshehen nen fustanat e grave,bile edhe duke u maskuar.



  7. #727
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    [QUOTE=Disa;2740955]Rugova ka qen servile,ndaj armikut,e ka quajture UCK-ne Terrorist,cka mi than me keti njeriu?!.

    Ja disa fakte per kete njeri:
    Lexoni:

    1 DHJETOR 1997 -z.I.Rugova si kryetar i Kosoves i deklaron gazetes belge"LE SOIRE" se nuk ka asnje informat per ekzistimin e UÇk-es dhe se behet fjal per krijimin e saj nga sherbimet sekrete serbe.

    15 DHJETOR 1997 ne te perjavshmen zvicerane "FACTS" Rugova do te deklaroj:se nuk ka asnje informat per UCK-en dhe se behet fjal per individ te frustruar.

    QUOTE]

    Pse ti ne vitin 1997 mendon qe ka pasur UCK te organizuar a?Kthehu prapa dhe lexo deklaratat e disa komandanteve dhe ushtareve se sa veta kane qene ne UCK ne vitin 1997.A mendon se nuk e ka ditur per disa njerez te armatosur,e perkatesisht per Adem Jasharin qe po ndermerr sulme kunder policeve serb a.
    Kur u be masakra ne Prekaz ku ishin keta patriotet dhe komandantet e sotit.Nuk po them per me i ndihmu ne luftime sepse as qe jane afruar bile,mirepo bile per ti varrosur.
    A eshte dashur Zekeria Cana nga Prishtina te shkoj dhe ti mbledh kufomat neper livadhe per ti varrosur.
    Boll ma me rrena se populli e din sepse aty kane qene,e din kush qka ka bere.
    Me poshte i ke disa pjese te deklarates se Dr Rugoves dhene tribunalit te Hages,ne prani edhe te zyrtareve tjere nderkombetar.
    Dihet qe ketij tribunali eshte dashur ti thuhet e verteta,sepse del tjetri e te thote se nuk eshte ashtu.
    Lexo me shume dhe informohu e mos sjell ketu propagande te gazetave te pasluftes,qe luftonin per pushtet.




  8. #728
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin

    Kështu unë dhe i gjithë populli ynë spekuloim për t’vertetën t’cilen Koha dhe Historia do ta zbuloin.

    Z.Rugova:
    A e din se ku është PREKAZI,e kushë ka vdekë atje,dhe pse?, a ke dëgjuar ndo një fjalë,
    apo stë kan kshilluar as këshillëtaret tu as gjë?. Se shpirti i atyre të vdekurve s’mvaret për t’pushuar apo gjet Parajsen nga një fjalë e jote LAVDI, ata Parajs e bën kët jetë për neve për Kosovën dhe ta lan ty amanet pë ta udhëhequr në rrugë të mbarë. A thua c’gjakë qarkullon në damarët e tu qe kurrë su falënderove atyre që i falën jetën Kosoves.
    Nese kjo Qeveri tani mendon se është bër von e kan gabim,se populli thotë: Më mir von se sa kurrë!
    Dhe Luften se kemi përfunduar akoma andaj jepni një grusht forcë atje në Lindje të Ksovës ku akoma po jehon Pushka për tu bashkuar me ne (met të drejt)dhe NESËR pa medyshje
    do t’kërkoni të jeni edhe Qeveri i tyre, PA FJALË e PA DJERSË!!!!!!!!!!!!


    Ja ku i ke "komandantet" qe as per ti varrosur nuk guxuan te afrohen afer familjes Jashari,e sot shesin patriotizem fals.Ske faj ti sepse luften vetem ne gazete e ke lexuar dhe se ke idene fare se qfare ne te vertete ka ndodhur.
    Shiqo e gjema ndonje komandant ose shok te Ademit ose Hamzes ketu,dhe mos llomotit kot sepse ka njerez qe kane qene aty dhe ti zbulojne genjeshtrat.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura    

  9. #729
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    [QUOTE=fattlumi;2742278]
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Rugova ka qen servile,ndaj armikut,e ka quajture UCK-ne Terrorist,cka mi than me keti njeriu?!.

    Ja disa fakte per kete njeri:
    Lexoni:

    1 DHJETOR 1997 -z.I.Rugova si kryetar i Kosoves i deklaron gazetes belge"LE SOIRE" se nuk ka asnje informat per ekzistimin e UÇk-es dhe se behet fjal per krijimin e saj nga sherbimet sekrete serbe.

    15 DHJETOR 1997 ne te perjavshmen zvicerane "FACTS" Rugova do te deklaroj:se nuk ka asnje informat per UCK-en dhe se behet fjal per individ te frustruar.

    QUOTE]

    Pse ti ne vitin 1997 mendon qe ka pasur UCK te organizuar a?Kthehu prapa dhe lexo deklaratat e disa komandanteve dhe ushtareve se sa veta kane qene ne UCK ne vitin 1997.A mendon se nuk e ka ditur per disa njerez te armatosur,e perkatesisht per Adem Jasharin qe po ndermerr sulme kunder policeve serb a.
    Kur u be masakra ne Prekaz ku ishin keta patriotet dhe komandantet e sotit.Nuk po them per me i ndihmu ne luftime sepse as qe jane afruar bile,mirepo bile per ti varrosur.
    A eshte dashur Zekeria Cana nga Prishtina te shkoj dhe ti mbledh kufomat neper livadhe per ti varrosur.
    Boll ma me rrena se populli e din sepse aty kane qene,e din kush qka ka bere.
    Me poshte i ke disa pjese te deklarates se Dr Rugoves dhene tribunalit te Hages,ne prani edhe te zyrtareve tjere nderkombetar.
    Dihet qe ketij tribunali eshte dashur ti thuhet e verteta,sepse del tjetri e te thote se nuk eshte ashtu.
    Lexo me shume dhe informohu e mos sjell ketu propagande te gazetave te pasluftes,qe luftonin per pushtet.




    UCK-kishte 97',por kishte edhe me heret ndonse me nje numer shum te vogele.
    Por nuk ka dertet pse se sa ishte numeri i madhe,ajo qe eshte e rendesishte te cekete eshte ,se ky fare Rugova e quajti UCK-ne terroriste,ky far Rugova kurr nuk e vizitoje familjen e Komandantit Legjendar Adem Jashari,kurr nuk e vizitoje ndonje familje te deshmorve,invalide te luftes,familjaret e te pagjeturve etj.
    A thu pse nuk i vizitoje???!!!!.
    Tjetra kur ne Drenice luftonte Bac Adem Jashari,ky far Rugova mbante zgjedhje ne Prishtine,cka i thone kesaje?TRADHETI!.
    Ky far Rugova,u takua me kryekriminelin Milloshovice,por kurr nuk u taku me Adem Jasharin dhe me ushtaret tjere te UCK-se.A thu pse??!!!
    Ky far Rugova,vizitoje Beogradine,Vatikanin,por kurr nuk e vizitoje Prekazin dhe Reqakun etj.A thu pse??!!.
    Pra vetem keto pika ti lexoshe qe ka edhe shum te tjera ,do ta kuptoshe se Rugova ka qen Tradhetar i Kombit Shqiptar!.

    Me t'mira
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  10. #730
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    [QUOTE=Disa;2744988]
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin


    UCK-kishte 97',por kishte edhe me heret ndonse me nje numer shum te vogele.
    Por nuk ka dertet pse se sa ishte numeri i madhe,ajo qe eshte e rendesishte te cekete eshte ,se ky fare Rugova e quajti UCK-ne terroriste,ky far Rugova kurr nuk e vizitoje familjen e Komandantit Legjendar Adem Jashari,kurr nuk e vizitoje ndonje familje te deshmorve,invalide te luftes,familjaret e te pagjeturve etj.
    A thu pse nuk i vizitoje???!!!!.
    Tjetra kur ne Drenice luftonte Bac Adem Jashari,ky far Rugova mbante zgjedhje ne Prishtine,cka i thone kesaje?TRADHETI!.
    Ky far Rugova,u takua me kryekriminelin Milloshovice,por kurr nuk u taku me Adem Jasharin dhe me ushtaret tjere te UCK-se.A thu pse??!!!
    Ky far Rugova,vizitoje Beogradine,Vatikanin,por kurr nuk e vizitoje Prekazin dhe Reqakun etj.A thu pse??!!.
    Pra vetem keto pika ti lexoshe qe ka edhe shum te tjera ,do ta kuptoshe se Rugova ka qen Tradhetar i Kombit Shqiptar!.

    Me t'mira
    E kupton anglishten ?

    "My meetings in Belgrade and Prishtina ,were all intended to discredit me politically.They(serbs) were hoping to incite
    internal conflict among Albanians.
    "
    Me vjen keq por je i manipuluar nga ideologjite enveriste te disa mediave te Kosoves qe ndjellin percarje ne popull.
    Ibrahim Rugova, ka pasur një cilësi të jashtëzakonshme, të pashembullt në zhvillimet politike të Ballkanit. Ai kurrë ndonjëherë në jetën e vet politike nuk i kishte etiketuar, fyer dhe akuzuar kundërshtarët e tij. Është e vërtetë se ai ishte sfidant, por pa metodat përçarëse të enveristëve dhe kamikazëve serbë në gazetarinë dhe median shqiptare. Kjo frymë e re filozofike e Rugovës është vështirë të pranohet nga soji i marksistë-leninistëve enveristë e stalinistë të kohës së sotme, thjesht për faktin se i këput fijet e politikës përçarëse në mesin e shqiptarëve.
    Sa per Adem Jasharin Rugova ate kohe shpalli 5 dite zie per masakren ne Prekaz,plus shpalli hero kombetar Ademin.Keta tjeret qe sot thirren ne emer te tij jane njerez "pas bryme",dhe figuren e Ademit e shfrytezojne vetem ne fushata elektorale.

  11. #731
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Pfff,por ne ate kohe ,te gjithe kan qen me Rugoven,sepse parti tjera ska pas,por me vone e kan kuptuar,qe Rugova ka punuar ne deme te Kosoves.
    He me thuaj,pse Rugova,e quajti UCK-ne Terrorist?!!!,dhe pse kurr nuk e vizitoje familjen e Komandantit Legjendar Adem Jashri,dhe familjet e deshmorve tjere. ?!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  12. #732
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Pfff,por ne ate kohe ,te gjithe kan qen me Rugoven,sepse parti tjera ska pas,por me vone e kan kuptuar,qe Rugova ka punuar ne deme te Kosoves.
    He me thuaj,pse Rugova,e quajti UCK-ne Terrorist?!!!,dhe pse kurr nuk e vizitoje familjen e Komandantit Legjendar Adem Jashri,dhe familjet e deshmorve tjere. ?!
    Prape po te them se ti dhe shume tjere si ti jeni te manipuluar nga shtypi dhe mediat revolucionariste,proletare te Kosoves se pasluftes te cilat perdoren metodat përçarëse të enveristëve dhe kamikazëve serbë në gazetarinë dhe median shqiptare,per te nxitur urrejtje ndaj tij dhe shume tjereve ,dhe kete jo per gje por vetem per pushtet.
    Rugova ska tradhtuar aske,po te kishte qene keshtu populli sdo ta prite ashtu ne menyre madheshtore kur u kthye nga Italia.
    Tjetra,kur thua qe UCK-ne Rugova e quajti dore te zgjatur te Serbise,a mendon ti se ai nuk e diti per nje grup te vogel ne ate kohe ne krye me Adem Jasharin qe merrnin aksione guerile kunder patrullave policore a?
    Apo mendja jote mendon se Rugova eshte dashur te thote: "Po ne kemi ushtri te organizuar,kemi ushtri te persosur qe perbehet prej nja 30 vetave ,poashtu pasi e kemi kete ushtri skemi nevoje per NATO-n dhe asnje ndihme nga jashte sepse jemi te forte vet.Dhe bujrum shkive se na jemi te forte vet,kemi ushtri.Para vdekjes se Adem Jasharit a e din sa pjestar kane qene ne UCK,ne gishta ke mundur ti numrosh,tek pas vdekjes se tij u be mobilizimi.
    E sa per vizitat tek familja e Jasharajve,familja Jasharaj skane nevoje per vizita,keta kane nevoje te mos harrohen dhe te mos tradhtohen siq u tradhtuan ne mars te vitit 1998.E Rugova nuk eshte ai qe i tradhtoi.




  13. #733
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664

    Kjo figure diplomatike shqipetare Dr. Rugova ,do te mbetet ne histori.

  14. #734
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    ibrahim rugova ishte nje vegel e serbit

  15. #735
    i/e regjistruar Maska e Akulli_ch
    Anëtarësuar
    19-06-2010
    Vendndodhja
    Zürich / CH
    Postime
    188
    Rogova ishte nje tradhetar i gjithe kombit shqiptar kjo do te mbetet te shkruhet ne histori e shqiptarve .

    Kush nga ju me thote pse nuk e vizitoj familjen Jasharaj kurre vdiq vegla e serbit e nuk i berei vizit Familjes Jashari .
    Mbi te gjitha Atdheu

  16. #736
    i/e regjistruar Maska e Akulli_ch
    Anëtarësuar
    19-06-2010
    Vendndodhja
    Zürich / CH
    Postime
    188
    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin

    Kjo figure diplomatike shqipetare Dr. Rugova ,do te mbetet ne histori.
    O TetovaMas
    Do te mbetet edhe kryeprtiaku Mendu Thaqi e Ali Ameti ne histori
    As qe kan bere vizit tek deshomer e kombti .p.s Shaban Zenuni etj..po mir ka then parafolsi landi45 qe jan vegla te makosllavo -shkinis edhe keta siç ishte rugova i sllavo-flliqësis
    Mbi te gjitha Atdheu

  17. #737
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga Akulli_ch Lexo Postimin
    Rogova ishte nje tradhetar i gjithe kombit shqiptar kjo do te mbetet te shkruhet ne histori e shqiptarve .

    Kush nga ju me thote pse nuk e vizitoj familjen Jasharaj kurre vdiq vegla e serbit e nuk i berei vizit Familjes Jashari .
    Kete pune Rugova ( e jo Rogova ) ia la atyre qe e tradhetuan ne mars te 1998.Ata qe e tradhtuan familjen Jasharaj ata le ti vizitojne tash varret e tyre.Turp.
    Poashtu kete pune ia la spiunave te pasluftes dhe kamandanteve te Bllaces.

  18. #738
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    Citim Postuar më parë nga Akulli_ch Lexo Postimin
    Rogova ishte nje tradhetar i gjithe kombit shqiptar kjo do te mbetet te shkruhet ne histori e shqiptarve .

    Kush nga ju me thote pse nuk e vizitoj familjen Jasharaj kurre vdiq vegla e serbit e nuk i berei vizit Familjes Jashari .
    ....ja un te tregoj ....

    -sepse rugoviqi ishte nji ProSerb...edhe ai ju tha serbve se duhet luftuar terrorismi ne Kosove , ai ju tha per familjen Jasharaj se te gjith jan terrorist te gjith duhet te eliminohen ato familje sepse ajo familje po e prish paqen dhe qetsin ne Kosove ...duhet ti luftoni ata kryengritsa....dhe keshtu serbia e ndegjoj coftinen rugov dhe zbatoj urdherat ....
    pra logjikisht ku i mbet ftyra coftakut te ndyt qelbanik....ai nuk kishte me fetyr te shkonte ti vizitonte varrezat e tyra....

    Rugova ishte Tradhtar
    Rugova ishte ProSerb.
    Rugova ishte vegel Serbe.

    ...ishte nji i ndyt , nji ligavq...nji i dehur , nji i tymosur i mjegullosur ne tymin e droges dhe duhanit....thjesht ishte e zeza ,e keqaj , pengesa ma e madhe e Kombit Shqiptar...

  19. #739
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    I ngrati Adem me familje.Po ti kishte pasur tere keta shoke te m.utit qe tash thone qe e kemi pas shok ndoshta edhe do shpetonte ai me familje.Keta "shoket"e tij te pasluftes,komandantat e Bllaces dhe Rognerit,nuk guxuan as ne varrim ti shkojne e ta nderojne.NUK GUXUAN as te duken ne Prekaz e Drenice e lere me ne varrim.
    Moren rrugen per Rogner e Bllace.Spat kush qe i ndal trimat .
    Shikojeni disa pjese te varrimit te familjes Jashari e ma gjeni nje "shok"te tij.
    E tash pas lufte i dolen nje 5000 "shoke te ngushte te pushkes dhe idealit".
    Tradhtaret e tradhtuan,sikur zagaret dhe hienat.





  20. #740
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga Akulli_ch Lexo Postimin
    O TetovaMas
    Do te mbetet edhe kryeprtiaku Mendu Thaqi e Ali Ameti ne histori
    As qe kan bere vizit tek deshomer e kombti .p.s Shaban Zenuni etj..po mir ka then parafolsi landi45 qe jan vegla te makosllavo -shkinis edhe keta siç ishte rugova i sllavo-flliqësis

    Hej !! Mos bene krahasime pa logjik ! Mos e felliq emrin e Rugoves, me Mendu Thacin e Ali Ahmetovskin. Te garantoje se sikur te kishte qene edne gjalle Rugova , ne asnje menyre nuk kishte biseduare politikishte me keta "KACAK " politikane te maqedonise.

    Ne kohen kurre Rugova, ishte aktivsi diplomate ne politik, Menduh Thaci , kishte interesat e tije te shitjes se cigareve neper ruge si maxhup , kurse Ali Ahmeti, ishte i angazhuare ne nje fare organizate L,PK, e cila i likfidoi mbas shpine patriotet tane ne mergim ne bashkepunim me UDB e ish Jugosllavise .


    MOS E FLLIQNI RUGOVEN ME KETA MAXHUP

Faqja 37 prej 103 FillimFillim ... 2735363738394787 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kështu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
  4. Kushtetuta e Republikës së Kosovës
    Nga YlliRiaN në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •