Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
  1. #1
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956

    Exclamation Kujdes: Aktivizohet një virus i rrezikshëm!

    Te premten (sot) do te aktivizohet nje virus i ri kompjuterik, i cili shperndahet mes postes elektronike ku paraqiten incizime erotike dhe foto Kama Sutra, paralajmerojne prodhuesit e programeve per anti-viruse.

    Virusi njihet me emra te ndryshem si: -Nyxem-D, Blackmal-E, CME-24, MyWife ose BlackWorm. Nga burime te ndryshme informatash, mesojme se me kete virus pritet te infektohen qindra mijera kompjutor ne tere Boten.

    Qe te mund te mbrohen shfrytezuesit, para se gjithash duhet te azhurojne programet e tyre per anti-virus me modifikimet e fundit dhe te kene kujdes kur hapin posten elektronike.

    Virusi qe do te perhahet ne fushen "Subject" do te permban titullin: „The Best Videoclip Ever“, „Fw: SeX.mpg“, „Miss Lebanon 2006“ dhe „Fuckin Kama Sutra pics“.


    Përktheu: Davius (3 shkurt 2006)
    My silence doesn't mean I am gone!

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e swat
    Anëtarësuar
    18-09-2005
    Vendndodhja
    Prapa DiEllIT
    Postime
    618
    davius thnx per infon por une junk mail ca jane me atach i nej delete direkte
    edhe per ato mail qe me duken dyshuese gjithashtu
    BYEEEEE

  3. #3
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    +

    Ky virus do te mundohet te fshine nga kompjutori juaj programet si: Word, Powerpoint, Excel, Acrobat dhe dadoteka tjera.

    Duke analizuar komentet e shumta keto dite per kete virus, shfrytezuesit sigurisht te pergatitur do te presin kete 'mik' me azhurimet ne kohe qe do t'u bejne anti-viruseve qe ata perdorin.

    Per cdo rast, neser provoni gjendjen e kompjutorit tuaj me nje virus-scan, a nese nuk keni sistem mbrojtes per viruese, nje anti-virus AVG Free te mire mund te shkarkoni falas këtu
    My silence doesn't mean I am gone!

  4. #4
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anëtarësuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Nyxem-D, Blackmal-E, CME-24, MyWife ose BlackWorm sikunderse eshte virus qe perhapet me email mund te jete edhevirus qe perhapet ne network edhe LAN te brendshem si i mbyllur edhe i hapur. Mos kujotni se nuk hapet attachment edhe jeni safe. Ma mer mendja se nese nje kompjuter ne shqiperi infektohet ma mer mendja tere kompjuterat qe marin sherbim nga ajo isp do infektohen nese nuk kane mare masa :P Beni backup te tera informacionet e rendesishme se e hengret :P


    Ardi
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  5. #5
    Perjashtuar Maska e romeoOOO
    Anëtarësuar
    27-08-2005
    Postime
    1,542
    Po pse mer, kur e lexon email'in dhe ka nje att., nese nuk e hapim infektojemi gjithsesi?

  6. #6
    Kercimtari numer NJO Maska e cool_dancer
    Anëtarësuar
    03-08-2003
    Postime
    179
    ndegjova lajmet ne CNN, disa ekspert te teknologjis lajmruan se virus i rrezikshem eshte perhapur, siq tha Daviusi me pare
    ne amerik jan infektuar nga 10,000 deri ne 100,000 kompjutera

    une do ju them se mos klikoni KURRSESI ne emailla te ardhur nga persona te panjohur.
    June 16, World cup 1st round: ARGENTINA-surbia 6:0

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e swat
    Anëtarësuar
    18-09-2005
    Vendndodhja
    Prapa DiEllIT
    Postime
    618
    une asnjehere nuk i hap mailet e dyshimta
    por gjithsesi mora vesh qe kush e ka ngrene virusin e ka ngrene me pare edhe sot ishte dita e aktivizimit te tij
    praaaaaa ata qe jane infektuar e kan pasur virusin edhe ai mbas nje gjendeje te pacaktuar "fjete" eshte aktivizuar sot....
    Po shyqyr qe i kam pc-teme Deep Freez qe nje restart i bej Pc edhe kthehet ne nje gjendje te meparhme te caktuar nga une me pare ( ku e kam pc-ne si te ri akull

  8. #8
    mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
    Anëtarësuar
    17-05-2004
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    837
    heh
    seshte as i pari dhe i fundit dhe teknologjia akoma nuk ka arritur te ndaloje ose me mire te gjeje nje menyre per te parandaluar kete trafik parazitar keshtu qe shpresoni qe nuk do ta merrni sepse po e morret prisni sa te dali versioni nga antivirusat per ta hequr .

  9. #9
    ALBSECURITY
    Anëtarësuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    958
    Citim Postuar më parë nga swat69
    une asnjehere nuk i hap mailet e dyshimta
    por gjithsesi mora vesh qe kush e ka ngrene virusin e ka ngrene me pare edhe sot ishte dita e aktivizimit te tij
    praaaaaa ata qe jane infektuar e kan pasur virusin edhe ai mbas nje gjendeje te pacaktuar "fjete" eshte aktivizuar sot....
    Po shyqyr qe i kam pc-teme Deep Freez qe nje restart i bej Pc edhe kthehet ne nje gjendje te meparhme te caktuar nga une me pare ( ku e kam pc-ne si te ri akull :D



    Ja Paske Mare Doren Deep Freezit Orgo ;)

    Ec atu !:) :)

Tema të Ngjashme

  1. Disa nga Ilacet me te zakonshme dhe efektet e tyre
    Nga Vinjol në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:12
  2. Atropina
    Nga Vinjol në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:11
  3. KUJDES NGA MATERIALISTET(ateistet)[/
    Nga fisniku-student në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 19-02-2007, 15:11
  4. Arqipeshkvi: Kujdes Botërorin, kërkohen 40 000 prostituta!
    Nga Davius në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 20-04-2006, 18:32

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •