Close
Faqja 24 prej 36 FillimFillim ... 14222324252634 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 461 deri 480 prej 708
  1. #461
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    BE është e barabartë me okupim, humbje e lirisë, robëri e ndyrë, më zi se në perandorinë otomane.

  2. #462
    Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
    Anëtarësuar
    09-09-2007
    Postime
    3,698
    po thot bab aliu,

    BE është e barabartë me okupim, humbje e lirisë, robëri e ndyrë, më zi se në perandorinë otomane.
    alibab,

    mbase mund te jete ashtu siç thua ti, po deri tani une nuk kam degjuar qe BE ka pushtuar ndonje vend ...

    e futne greqine ne BE pas kupit te kolloneleve te zinj, u be greqia vend per se mbari ... u futne edhe espanja, portogalia ... deri edhe austria ... pastaj edhe se fundi romenia e bolgaria ...

    ti thua qe te rrijme ishull shkemb graniti piratesh ne Europe ... gjithmone te palare, te papare, pa dokumenta, te "veçante", te "pavarur", po nga se?

    Ne vend qe ti lutemi Perendise, te na shtjere mendt ne vend, te na drejtoje drejt Europes, te na largoje nga trafiqet e pislliqet, te na mbroje nga i ligu, te beje Shqiperine Zonje, te na jape drejtues shtetit qe ti sherbejne vertet interesave te vendit e popullit, qe te futemi denjesisht ne BE, qe tua hape zemren e shpirtin europianeve se Shqiperia edhe merr, edhe jep, se gjithato gjera ...

    une nuk di qe te kete ndonje levizje nacionale-çlirimtare ne ndonje vend europian per te hequr qafe "zgjedhen " e BE-se ... nuk jemi neve nepal, miku im, iku, vate ajo kohe, sidomos me heqjen qafe te ketyre pushtetareve qe jane aktualisht, deshtake e klepto-komuniste recidiviste ...

    mbase ne Zvicer ... po me duket se vetem ne arnautland ...

  3. #463
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    mbase mund te jete ashtu siç thua ti, po deri tani une nuk kam degjuar qe BE ka pushtuar ndonje vend ...
    Nuk dëgjohet me veshë po s'pate mend. Kot shikon me sy kur nuk din se çka po shikon.

    BE është organizatë klasore. Shtetet forta janë ato që sundojnë dhe duan të fusin në BE sa më shumë shtete tjera që të kenë më shumë skllevër. Skllevër janë shtetet e dobëta, përkatësisht turma e njerëzve që mendojnë si ty.

    e futne greqine ne BE pas kupit te kolloneleve te zinj, u be greqia vend per se mbari ... u futne edhe espanja, portogalia ... deri edhe austria ... pastaj edhe se fundi romenia e bolgaria ...
    Me kaq fjalë don me më bind mua se çka është BE??
    Gjendja ekonomike e shteteve ndryshon shumë dhe shpejt. Portugalia ka qenë vend aspak i pasur para futjes së euros. Kishe një pagë që sot i bie të jetë 210 euro (aq sa është edhe në kosovë). Dhe ishte në Europë në atë kohë. Pastaj kur futi euron si valutë, ra ekonomia edhe më shumë, ra në varfëri të thellë.

    Nuk është BE faktor zhvillimi. Pastaj nuk di pse s'logjikon pak, kur BE ka vënë si kusht për anëtarësim zhvillimin ekonomik. Pra ne duhet të zhvillojmë ekonominë, që të anëtarësohemi.

    Dhe kur zhvillojmë ekonominë, çfarë na duhet anëtarësimi në BE? Asgjë.

    Por edhe tash nuk na duhet asgjë. Zhvillimi nuk vije duke komplikuar punë me një organizatë shfrytëzuese.

    ti thua qe te rrijme ishull shkemb graniti piratesh ne Europe ... gjithmone te palare, te papare, pa dokumenta, te "veçante", te "pavarur", po nga se?
    Jo. Ti je ai që thua të marrim Europën të palarë, të bëhemi skllevër të Europës, etj
    Nuk po kuptoj kush të ka kërcënuar që po frikësohesh kaq shumë të flasësh kundër BE-së??

    Ne vend qe ti lutemi Perendise, te na shtjere mendt ne vend, te na drejtoje drejt Europes,
    Vazhdo ti lutju perëndisë, mbase t'i bjerë mendët në vend, se me të vërtetë po vuake për to.

    te na largoje nga trafiqet e pislliqet,
    Askush nuk mund të largojë ty nga trafiqet e pisllëqet. Ti vetë ke dëshirë, sepse ke fitim të madh. Tash edhe vje këtu e ankohesh. Hajt ti se ki qef ti me marrë pare të majme prej drogës. Nuk je ti që e urren trafikun.

    te beje Shqiperine Zonje,
    Mendon se bëhet Shqipëria Zonjë , duke u anëtarësuar në një union ku secili shtet ndjek interesin e vetë, dhe ku peshku i madh e han të voglin. Shqipëria aty veç sa bëhet më keq. Po vaj halli që s'po di çfarë metoda po përdorin ata farë europianësh që po ua shpërlajnë trurin kaq keq.

    qe te futemi denjesisht ne BE,
    Hyrja në BE, "denjësisht" është e pamundur. Sepse "hyrje në BE" dhe "denjësisht" janë dy terma të kundërt me njëri tjetrin. Hyrje në BE do të thotë kokë-ulje, bythëlëpirje, komunizëm.

    une nuk di qe te kete ndonje levizje nacionale-çlirimtare ne ndonje vend europian per te hequr qafe "zgjedhen " e BE-se ...
    Ah, nuk e ditke pse??
    Sepse s'ka kush të luftojë. Do të luftojnë zezakët e Francës, apo turqët e Gjermanisë?

    Ata që e kanë filluar këtë farë krijimi të perandorisë multi-etnike, multiracore, i kanë llogaritur mirë gjërat. E kanë mbushur Europën me popuj tjerë, i kanë përzier popujt me anë martesash, dhe tash nuk do luftojë askush, sepse s'ka më vetëdije kombëtare në Europë.

    nuk jemi neve nepal, miku im, iku, vate ajo kohe, sidomos me heqjen qafe te ketyre pushtetareve qe jane aktualisht, deshtake e klepto-komuniste recidiviste ...
    Dhe me hyrjen në BE do t'a provosh komunizmin e vërtetë. Do të vijë francezi të hapë fabrikë ku ti do të punosh 16 orë në ditë, dhe do banosh në kasolle, se s'ke pare për më shumë, kurse ai francezi në tokën tënde shqiptare, do të ngritë pallat luksoz, do të shtjerë në dorë gjitha femrat më të mira, që janë të racës tënde e nuk ke gjasa t'i shikosh me sy sepse ti je një skllav i fabrikës së francezit, e po të jetë mashkull do t'i qijë ndoshta edhe bijt tu, të cilët për mungesë mjetesh financiare do të flenë me francezin do ia dhurojnë anusin për 10 euro natën.

  4. #464
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Shqiptarë të uritur në "ditët e BE-së"

    Emri:  untitled.JPG

Shikime: 408

Madhësia:  42.6 KB

  5. #465
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Raca shqiptare pas integrimit në BE ( një familje homo, që kanë adoptuar fëmijë tjerë homo-zezakë nga Afrika, për t'a mbushur Shqipërinë me zezakë)

    Emri:  sdfdffgh.jpg

Shikime: 382

Madhësia:  84.3 KB

  6. #466
    i/e regjistruar Maska e gt2xf
    Anëtarësuar
    02-02-2007
    Vendndodhja
    Northern Europe
    Postime
    273
    ..une isha i mendimit qe shqiperia te bashkohet me trojet e veta te copetuara, me kosoven, shkupin, camerine, dhe ulqinin plaven dhe gucine, dhe se nuk eshte nevoja fare te hyjme ne BE, por te ngrejme shtetin tone dhe te jemi si psh Zvicra qe e lusin te hyje por nuk hyn..... Ne i kemi resurset dhe mundesite por derisa te kemi shipfoles qe mendojne grekce-sllavce e pederaste si Edi Rama, e komunista si Sali Berisha kjo gje eashte shume larg.....dhe iropnia e ironise eshte se pederastet si Edi Rama dhe Komunistet si Sali Berisha duan te na fusin ne BE....

    Shiko ketu:

  7. #467
    Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
    Anëtarësuar
    09-09-2007
    Postime
    3,698
    alibab, na ke impresionua me ato fotot qe ke postua ...

    e paske gjet hasmin, bre, hajde ti bijme ...

    a te rrim vetem, apo te bajm ndonji aleanc me serbi, kore, iran a zimbabwe? kam ndigju se edhe libia po don me u fut ne be ...

    mbas be-se, kush e ka sirane, kujt do ti bijme ???

    a mos ma mire te shkojme (te na çojne) ne ndonji planet a hyllsi tjeter, e ta rujm racen si etalon universi ... se don ali bab haluçinant perversi ...

  8. #468
    DRAGUNOV Maska e SNIPER 79
    Anëtarësuar
    10-03-2008
    Vendndodhja
    TE CEPI I LAPRAKSAVE NE STADIUMIN QEMAL STAFA
    Postime
    252
    Shqiper54i Nuk Esht Akoma E Gatshme Ber Be
    SHKELMIN NE FYT GJITHMON minjve bardh e blu
    ULTRAS PARTIZONI

  9. #469
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    a te rrim vetem, apo te bajm ndonji aleanc me serbi, kore, iran a zimbabwe? kam ndigju se edhe libia po don me u fut ne be ...
    Njerëzit fanatikë diktatorialë e totalitarë sikur ti kanë nevojë të madhe për aleanca. Njerëzit tru-tharë nuk dinë ç'flasin prandaj ironizojnë.

    a mos ma mire te shkojme (te na çojne) ne ndonji planet a hyllsi tjeter, e ta rujm racen si etalon universi ... se don ali bab haluçinant perversi ...
    Jo ti po shihesh që për çdo natë ke orgji me shkije e me familjen tënde. Familja jote është e përzier e perverse.

  10. #470
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-10-2007
    Postime
    7
    Beni votime te lira, kontrollojeni mire e mire kujt ja jepni voten, e pastaj do i keni gjithe te mirat e botes.I LOVE YOU ALBANIA FOREVER.

  11. #471
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    30-10-2004
    Postime
    705

    Barroso: Shqipëria ka treguar vullnet të mirë në plotësimin e reformave !!!

    Barroso: Shqipëria ka treguar vullnet të mirë në plotësimin e reformave !!!


    Presidenti KE-së, zoti Barroso: Sot diskutova me Kryeministrin shqiptar Sali Berisha për hapat që po bën Shqipëria drejt integrimit në BE dhe rolin e saj në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Unë sigurova Kryeministrin Berisha se Komisioni Europian është i gatshëm të mbështesë perspektivën europiane për Shqipërinë, ashti si edhe për Ballkanin Perëndimor. Inkurajova Kryeministrin Berisha të vazhdojë përpara me reformat e vështira dhe të forcojë sundimin e ligjit. Ai më siguroi se qeveria e tij është e përgatitur të marrë përsipër punën e vështirë që kërkohet për t’ia dalë mbanë dhe ai më prezantoi një element vërtet të rëndësishëm që qeveria dhe Shqipëria po bën në këtë proces reformash. Duhet bërë një punë e madhe në implementimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit para se Shqipëria të lëvizë më përpara drejt BE-së. Unë i bëra të njohur Kryeministrit për rëndësinë që ka përmbushja e reformave për BE-në. BE-ja do të vazhdojë të ndihmojë financiarisht Shqipërinë, për ta ndihmuar atë të arrijë objektivat e saj dhe të realizojë të ardhmen e saj evropiane.

    Zoti Kryeministër, faleminderit për vizitën, ishte një mundësi e mirë për të diskutuar me ju sfidat me të cilat po përballet Shqipëria dhe përparimin që ka bërë.

    Kryeministri Berisha: Faleminderit Presidenti Barroso. Jam shumë i kënaqur nga ky takim. Për mua ishte një mundësi e mirë për të paraqitur përpjekjet që po bën Shqipëria, në mënyrë që në vendin tim të konsolidohen kriteret e Kopenhagenit, kërkesat e anëtarësimit, standardet e BE-së në kuadër të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit.

    Unë i paraqita Presidentit Barroso përpjekjet e jashtëzakonshme politike për sistemin zgjedhor, ashtu si edhe për aspektet e tjera, të cilat kanë pasur konsensusin më të madh të arritur ndonjëherë në vendin tonë.

    Gjithashtu unë paraqita rezultatet e pastra të Shqipërisë në luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit, impenjimin e fortë të qeverisë sime për një proces të pakthyeshëm në këtë drejtim, përmirësimin e dukshëm në fushën e biznesit.

    Liberalizimi i vizave ishte gjithashtu temë diskutimi me Presidentin Barroso. Unë e sigurova zotin Barroso se vendi im është gati të firmosë çdo marrëveshje me vendet evropiane, në mënyrë që të arrijmë sukses në luftimin e krimit të organizuar, për të plotësuar çdo kërkesë të nevojshme që edhe shqiptarët të shijojnë lëvizjen e lirë, si qytetarë europianë.

    Përfundimisht, çështja e kandidaturës do të jetë një çështje pune e jashtëzakonshme nga ana e qeverisë sime për të përmbyllur një marrëveshje konsensusale me komisionin evropian dhe vendet anëtare në kohën e duhur.

    Pyetje: Zoti Barroso, a është gati Shqipëria të marrë në qershor 2009 statusin e vendit kandidat zyrtar për në BE dhe për Kryeministrin Berisha, opozita ju ka kërkuar të paraqisni në shtator kërkesën për kandidimin zyrtar të Shqipërisë. A do ta bëni këtë?

    Zoti Barroso: Kushtuar çështjes së datës, nuk besoj se tani për tani kemi një angazhim preciz të shkruar në letër. Ishin shumë të rëndësishme ato që më komunikoi sot Kryeministri Berisha, që përparimet e bëra janë të rëndësishme. Dhe ne flasim me miqtë tanë hapur. Por nuk ka rëndësi të merren vendime vetëm në planin qeverisës, megjithëse këtu shohim një përparim të qartë. Por duhen parë dhe rezultatat (track-records). Brenda një periudhe të caktuar kohe duhet të shohim konsolidimin e këtyre reformave në terren. Është e rëndësishme të shohim zbatimin në planin konkret të reformave politike dhe institucionale. Duhet të shohim për një periudhë në një mënyrë të qëndrueshme dhe të vazhdueshme reformimin e administratës. Kryeministri më njohu me përparimet, por e kemi të qartë që ka ende disa vështirësi.

    Pasi të kemi parë nga afër këto track-record, atëherë mund të kalojmë në stadin vijues. Prandaj unë njëherësh përshëndes angazhimin që Shqipëria dhe qeveria e saj ka ndërmarrë për kryerjen e reformave, por ngul këmbë për konsolidimin e këtyre reformave në terren. Kjo është një sfidë për të gjithë vendin dhe ne atëherë garantojmë se, sapo këto reforma të jenë zbatuar në terren, do të hedhim japim tjetër.

    Sepse nuk bëhet fjalë vetëm për kryerjen e këtyre detyrave vetëm para Komisionit Europian siç ia thashë dhe zotit Kryeministër, por duhet të paraqitesh para vendeve anëtare me në dosje të plotë dhe të kompletuar që të thotë: ja, ne i kemi bërë shumë mirë track-record dhe kemi elemente që mund t’ua paraqesim dhe me të cilat mund t’ju sigurojmë. I them këto jo vetëm për të inkurajuar Kryeministrin Berisha, por edhe publikun shqiptar i cili po merr këtë mesazh, se duhet një përpjekje që kërkon vullnet të madh, por për të cilin shqiptarët duhet të jenë të sigurt se do të ketë një përfundim shumë të mirë nëse reformat ndiqen me vendosmëri në terren.

    Kryeministri Berisha: Si një njeri i premtimeve të mbajtura, unë garantoj Presidentin Barroso se qeveria ime do të bëjë gjithçka për konsolidimin e reformave. Nga ana tjetër, kërkesat jo vetëm të opozitës, por të të gjithë shqiptarëve për ta parë vendin e tyre sa më shpejt që të jetë e mundur si vend kandidat, i konsideroj si legjitime. Besoj se procesi duhet të jetë bindës për të gjitha shtete anëtare dhe për Komisionin dhe unë nuk mund të them një datë, ashtu si dhe ju, por do të punoj fort për ta arritur sa më shpejt të jetë e mundur.

    Pyetje: Ka vende të tjera që ende nuk kanë nisur implementimin e MSA-së, megjithatë kanë ambicien të jenë vende kandidatë, para mbarimit të këtij viti, mos vallë qeveria juaj ka mungesë vullneti për të pasur një datë për këtë?

    Kryeministri Berisha: Më lejoni t’ju siguroj se nuk bëhet fjalë për mungesë vullneti të qeverisë, por në këtë çështje mbizotëron realizmi. Kjo më bën mua të këmbëngul në arritjet e reformave dhe qëllimeve dhe në momentin që kjo do të vendoset ne duhet të jemi të bindur në plotësimin e dosjes për të bindur vendet anëtare dhe Komisionin Europian. Kjo është gjëja më e rëndësishme, kjo është politika ime.

    Zoti Barroso: Lidhur me pyetjen e vullnetit, vullneti i një vendi nuk është kërkimi i një takimi, por arritjet e tij në plotësimin e reformave. Përkundrazi, unë mendoj se Shqipëria ka treguar vullnet të mirë në plotësimin e reformave. Vullneti i mirë tregohet në momentin kur vendi tregon se po ndërmerr reformat e duhura për anëtarësimin e plotë.

    Pyetje: Zoti Barroso, a folët për Kosovën dhe Maqedoninë, për çështjen e rajonit?

    Zoti Barroso: Sigurisht që kemi diskutuar edhe për çështjen e rajonit, kryesisht për Kosovën. Kisha mundësinë të falënderoja Kryeministrin Berisha dhe Shqipërinë për rolin konstruktiv që ka luajtur Shqipëria lidhur me këtë çështje të rëndësishme, që ka lehtësuar të gjithë Ballkanin Perëndimor dhe për perspektivën e ardhshme të BE-së lidhur me vendet e rajonit.

    Kryeministri Berisha: Edhe një herë lidhur me përcaktimin e datës së kandidaturës, unë e konsideroj si një projekt ambicioz dhe si ëndërr për vendin tim. Faleminderit.

  12. #472
    Qyteti pa lum Maska e Damastioni
    Anëtarësuar
    16-07-2004
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    152
    Citim Postuar më parë nga Kallmeti Lexo Postimin
    Vleresimet e fundit te BE-se për politiken e hyrjes se Shqiperise në BE jane mjaft te gezushme.Shqiperise i eshte hapur nje dritare per te hyre ne BE por kur do ti hapet dera?
    E paske hartën shumë të vjetër o ti shoku.
    Kosova është shtet i pavarur dhe e ka fqinjë Serbinë që ti po na e bjen këtu në hartë së bashku me Kosovën si pjesë të saj.

  13. #473
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-05-2005
    Postime
    153
    Shqiperia duhet te bashkoohet dhe me pas te shihet interesi ne se duhet te hyme ne BE qe kerkon te beje kepuce me lekuret tona.

  14. #474
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-06-2007
    Postime
    44
    ëShqipëria para se të hyj në Bashkimin Europian si organizëm administrativo-politike, pasi ne jemi gjeografikisht në europ, duhet të bëjmë disa reforma strukturore që janë esenca e të qenurit shtet. Këto reforma janë: a) kartat e identitetit, që të dijm se sa banorë jemi dhe se kush jemi, që të mos ket njerëz që bredhin me nga tre-katër identitete; b) të ketë prona titull, që ta dijnë njerëzit se cila ështe pronë private, e kujt është kjo pronë, kush është pronë publike etj; c) të zbatohen vendimet gjyqsore, të përmbharohen ato, pasi niveli i përmabaimit të vendimeve gjyqsore të formës së prerë në Shqipëri është 17%, pasi vetëm në mjë mënyrë të tillë në Shqipëri do të funksionoj shteti i së drejtës.
    Këto janë reformat që B.E-ja o ka kërkuar Shqipërisë të bëj, ja ndërtimin e një anije hapsinore, ashtu siç e paraqesin politikanët tanë. Por këto reforma ne nuk duhet ti bëjmë sepse vetë kështu hyjet në B.E, por sepse është e vetmja mëbyrë që shteti të funksionoj normalisht dhe të respektohen të drejtat e njeriut.

  15. #475
    i pavdekshem Maska e mystery-guy
    Anëtarësuar
    16-08-2005
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    63
    Eh, te them te drejten pyetja hapese e temes me duket irracionale dhe antikombetare!
    Lux Aeterna....!

  16. #476
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    pff, BE-ja??? Ca eshte? Nje tufe burokratesh, burra te vjeter, me bark te madh dhe disa pederasta ....

  17. #477
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-06-2008
    Postime
    107
    pak vete ketu e kane kuptuar se si funksionon me te vertete BE.po ata te shkrete mbyten nga mendimet e vaketa te te tjereve qe nuk dine asgje rreth kesaj gjeje.
    shkarkoni nga ndonje P2P kete document "EUROSCHIAVI" te ANTONIO MACHLAVEZ E MARCO DE LUNA dhe do arrini te kuptoni se cfare ndodh ne te vertete ne BE dhe se cfare ka ndodhur ne te vertete ne shqiperi ne 97 dhe se cfare do te ndodhe ne te ardhmen.kujtoni shprehjen HISTORIA PERSERITET.shpresoj qe shqiperia te mos futet kurre ne BE sepse nuk mund te sherosh nje plage te lehte me nje qe ka dimensione shume here me te medha.
    BE sjell vende pune por edhe interesa te jashtezakonshme ne leket qe prodhohen ne shqiperi.ata do vendosin sa euro do hidhen ne shiperi ne treg dhe po keshtu ata do vendosin se sa do rriten taksat,pra shteti shqiptar nuk do qeveriset me nga ne shqiptaret por nga ca bankiere e politikane qe per interesat e tyre te lene te vdesesh.
    politikanet shqiptare jane deri ne fyt me pislleqe,kane vjedhur djersen e milionave shqiptareve,kane krijuar vitin "1997" si detergjent per te mbuluar pazaret e tyre.
    FAJDET kane dale me perpare neper bote dhe nuk ishte shqiperia vendi i pare qe i zbuloi.si ka mundesi qe asnje studiues,asnje ekonomist,gazetar apo politikan doli te lajmeroje popullin shqiptar per ate qe do te ndodhte?????
    te gjithe politaknet shqiptar nuk kane atdhe,seder apo nder sepse te pakten mund te paralajmeronin pupollin per ate qe do ndodhte.te gjithe jane bashkeautore te kesaj gjeje,edhe ata qe ne realitet nuk kane bashkepunuar me ata qe shkaterruan shqiperine por kane bere nje krim me te madh...nuk folen me popullin!!!
    cfare shpresojme ne nga BE? do behemi me skllave se sa kemi qene!!
    ku je Arben Broci e shoke,,, ku je.......

  18. #478
    Besimtar Musliman Maska e eldonel
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Prishtina
    Postime
    1,219
    Edhe une jam kundra arsyet jane asimilimi i shqpitareve ose humbja e kombit shqiptare me s do kete shqiptar por europian , kete mund ta shofesh edhe tek disa ketu sa ka filluar ende pa hy e kur te hyn ...... ligji do ta bene ligjin per qefin e vet e ty s ka me te pyet , ekonomia per kosoven thojn rajon i mire per rritjen e dhive ta shpifin fare , ai do te ti bej epolitikat fiskale edhe monetare si te deshiron me qene e mire kish hy Anglia e Franca ama keto i din pasojat , ne do ti shohim pasojat me von por n e shqiptaret i shohim vetem anet pozitive kurse ato negative qe jane sa bjeshka shikojm ti mbulojm , thojn si ki permbush kushtet le ti thojn politikanet nuk duam te hyjam ne be do te shohesh qe me shum kane leverdi ata te te pranojn se ne te hym ne te por tej ne ka budallenj s ate dush . Shiko se qfar bejne ne Serbi per te hyre krahu europian vetem e vetem qe me shti edhe serbin ne be . Na kane ndare ne shtete te vogla dhe prap do jesh argat i huaji , tek ne ka ende patriot qe shiten e jane servila .
    KOSOVA E MADHE

  19. #479
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    ça ngatarron kot ti re analfabet!!!

  20. #480
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-06-2008
    Postime
    107
    clint e pranoj qe kam bere disa gabime drejtshkrimore por analfabet nuk jam ta garantoj kete,por duke shkruajtur shpejt nuk i kam kontrolluar te gjitha fjalet se si i kisha shkruajtur.te kerkoj ndjese ne per nje gabim drejtshkrimor timin ti nuk paske kuptuar konceptin qe doja te shprehja une.
    clint lexo ate librin qe kam treguar une lart ose kerko tek youtube "Signoraggio bancario"
    te tregon se cfare eshte borxhi shteteror dhe se si funksionon Euro qe shue shqiptare e adhurojne.edhe une para ca vitesh isha i vendosur ne mendimet e mia qe shpetimi i vetem i shqiperise ishte qe te hynte ne BE,por duke lexuar dhe duke u informuar kam arritur te hap syte e te kuptoj me mire gjerat.
    zotrote te shpjegoj me pak fjale se cfare ka ndodhur ne shqiperi ne vitin 1997..
    1)
    e kam thene dhe me lart se fajdet kane dale ne vende te tjera perpara se te dilnin ne shqiperi
    2)
    eshte bere nje trafik i jashtezakonshem armesh ne shqiperi perpara 1997.kete mund ta pohojne te gjithe njerezit qe kane afer ndonje aeroporti te vogel ushtarak.psh une jetoj ne lezhe dhe afer lezhes ndodhet aeroporti ushtarak i Xhadrit.aty kalonin cdo dite te pakten 2 karvane me nga 20-25 kamiona me municione dhe arme dhe te pakten kalonin 2 avione transporti ushtarak siper qytetit tone.
    atehere me keto dy gjera arrin te kuptosh ndonje gje?
    sic e dime te gjithe politikanet ne shqiperi nuk kane bere asgje deri me sot per shqiptaret.ti shohesh qe te gjithe perpara sistemojne vetveten dhe familjaret.
    Ashtu sic e mendoj une te besh punosh si politikan eshte nje pune sic eshte nje tjeter dhe kjo nuk i jep te drejten askujt qe ta perdore per perfitime vetjake.
    LIGJI I PARE I CDO KUSHTETUTE NE BOTE ESHTE:
    CDO NJERI PARA LIGJIT ESHTE I BARABARTE.
    ky ligj duhet te te tregoje gjithcka.
    jam shume kurioz clint te di mendimin tend se pse shqiperija duhet te hyje ne BE?

Faqja 24 prej 36 FillimFillim ... 14222324252634 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Lufta ballkanike dhe Shqipëria
    Nga Albin në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 15-07-2014, 07:05
  2. Procesi i Pavarësimit të Kosovës
    Nga AsgjëSikurDielli në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 167
    Postimi i Fundit: 12-10-2012, 06:23
  3. Përgjigje: 500
    Postimi i Fundit: 16-10-2009, 14:46
  4. Mocioni, Berisha flet për gjithçka, por jo për Fazlliç
    Nga njemik në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 19-12-2008, 10:44
  5. Janullatos: Nuk ka përparim me djegien e kishave dhe xhamive
    Nga Jesushaus në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 157
    Postimi i Fundit: 08-04-2004, 07:40

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •