Close
Faqja 65 prej 115 FillimFillim ... 1555636465666775 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,281 deri 1,300 prej 2299
  1. #1281
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    pse moj mia ke urrejtje kaq te madhe ndaj gjdo gjeje qe eshte isalme
    pse kaq shum i urren muslimanet
    E ke gabim. Une nuk urrej asnje. Per mua te gjithe jane rob te Zotit. Musliman, te krishtere, budiste, cifute, protestant, dhe ateiste qe per nje arsye a tjetren kane zgjedhur te mos besojne.
    Thjesht me vjen keq me ju qe ju eshte shpelare truri me ideologjite fetare, sa nuk arrini te beni dallimin e se vertetes e te gabuares. Se nuk pelqej dicka nuk do te thote qe ndjej urrejtje per te.

  2. #1282
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    E ke gabim. Une nuk urrej asnje. Per mua te gjithe jane rob te Zotit. Musliman, te krishtere, budiste, cifute, protestant, dhe ateiste qe per nje arsye a tjetren kane zgjedhur te mos besojne.
    Thjesht me vjen keq me ju qe ju eshte shpelare truri me ideologjite fetare, sa nuk arrini te beni dallimin e se vertetes e te gabuares. Se nuk pelqej dicka nuk do te thote qe ndjej urrejtje per te.

    mia une fen dhe kombin nuk i ndaj kurr feja me ka mesu te du kombin dhe atdheun me shum se qdo gje
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  3. #1283
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    mia une fen dhe kombin nuk i ndaj kurr feja me ka mesu te du kombin dhe atdheun me shum se qdo gje
    Ketu gabon ti, se feja kurrsesi nuk te meson te duash kombin, por para Zotit te mos vesh asnje, biles dhe prinderit e tu. Te duash kombin ta meson vetem vendi yt, prinderit e tu, njerezit e tu, e kaluara e popullit tend. Mos i ngaterro gjerat.

  4. #1284
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Ketu gabon ti, se feja kurrsesi nuk te meson te duash kombin, por para Zotit te mos vesh asnje, biles dhe prinderit e tu. Te duash kombin ta meson vetem vendi yt, prinderit e tu, njerezit e tu, e kaluara e popullit tend. Mos i ngaterro gjerat.
    natyrisht qe zoti eshte ne rend te par qka mendove ti te qes krijesen para zotit

    une me sa di nuk kam degju per ndonje atdhetar qe ka qen i pa fe dmth qe pa pas fe atdhetar sun bahesh

    mu feja me ka mesu qe per fe per addhe per komb per gjuh me dhan jeten dhe nese ja kthen shpinen ketyre ather je tradhtar dmth mu nuk me ka then te behem arab mirpo me ka then te mbaj ate komb dhe gjuhen qe kam lind dhe ta mbroj
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  5. #1285
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    natyrisht qe zoti eshte ne rend te par qka mendove ti te qes krijesen para zotit

    une me sa di nuk kam degju per ndonje atdhetar qe ka qen i pa fe dmth qe pa pas fe atdhetar sun bahesh

    mu feja me ka mesu qe per fe per addhe per komb per gjuh me dhan jeten dhe nese ja kthen shpinen ketyre ather je tradhtar dmth mu nuk me ka then te behem arab mirpo me ka then te mbaj ate komb dhe gjuhen qe kam lind dhe ta mbroj
    Po qe feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria e ke degjuar? Kjo flet shume se sa fetare kane qene te paret tane.

  6. #1286
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Po qe feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria e ke degjuar? Kjo flet shume se sa fetare kane qene te paret tane.
    kete e kam degju vetem prej nje poeti dhe prej disave qe nuk din te logjikojn me shum
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  7. #1287
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    kete e kam degju vetem prej nje poeti dhe prej disave qe nuk din te logjikojn me shum
    Epo ai poeti eshte atdhetar. Ata qe nuk dine te logjikojne aq shume kane qene atdhetaret e vertet qe vune kombin para cdo gjeje. Kam frike se feja jote ti ka mesuar cik se prapthi se kush jane atdhetaret Shqiptar. Te ka mesuar te kunderten,. Patriotet e Shqiperise kane qene kundra cdo lloj pushtimi, sidomos ai turk. Per ty patriotet Shqiptar jane pushtuesit turq me duket.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 04-04-2010 më 09:59

  8. #1288
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Epo ai poeti eshte atdhetar. Ata qe nuk dine te logjikojne aq shume kane qene atdhetaret e vertet qe vune kombin para cdo gjeje. Kam frike se feja jote ti ka mesuar cik se prapthi se kush jane atdhetaret Shqiptar. Te ka mesuar te kunderten,. Patriotet e Shqiperise kane qene kundra cdo lloj pushtimi, sidomos ai turk. Per ty patriotet Shqiptar jane pushtuesit turq me duket.
    ka qen mirpo nuk e ka mendu se qka do me than kjo fjal mirpo edhe ai ka besu ne fe nuk ka qen i pa fe

    patriotet mu mi ka mesu historria shqiptare jo feja mirpo feja me ka mesu ti dua dhe ti rrespektoj ata qe kan dhen jeten per komb e atdhe dhe me ka urdheru qe edhe une te ndjeki rrugen e tyre qe te mbroj vendin dhe kombin tim

    jo une nuk i ndaj kur atdhetart asnjeher nuk kam ber dallime dhe nuk bej pa marr parasysh se ciles fe i takojn

    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  9. #1289
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    mia une fen dhe kombin nuk i ndaj kurr feja me ka mesu te du kombin dhe atdheun me shum se qdo gje
    Ti nuk e ndake fene nga kombi, po ne qe nuk jemi te te njejtes fe.... mos do te thuash qe nuk i perkasim ketij kombi? islam=shqiperi thua ti !! Nuk e di ne duhet te te jap te drejte apo jo...... nqs bashkekombas do te thote te kesh te njejten fe, atehere ne nuk kemi asgje te perbashket.

    Me duket se duhet te kthehemi akoma me thelle ne histori.... nuk do them me "jam krenar qe jam shqiptar" -- por jam krenar qe jam arberesh/arvanitas..... 2 identitete (shqipo-arber) qe ndryshojne si nata me diten.
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  10. #1290
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar më parë nga Korcar-L1 Lexo Postimin
    Ti nuk e ndake fene nga kombi, po ne qe nuk jemi te te njejtes fe.... mos do te thuash qe nuk i perkasim ketij kombi? islam=shqiperi thua ti !! Nuk e di ne duhet te te jap te drejte apo jo...... nqs bashkekombas do te thote te kesh te njejten fe, atehere ne nuk kemi asgje te perbashket.

    Me duket se duhet te kthehemi akoma me thelle ne histori.... nuk do them me "jam krenar qe jam shqiptar" -- por jam krenar qe jam arberesh/arvanitas..... 2 identitete (shqipo-arber) qe ndryshojne si nata me diten.
    jo shokut nuk thash the kurr nuk do them qe vetem muslimanet jan shqiptar jo shokit shqiptar jan te gjith ata qe kan lind shqiptar dhe qe flasin shqip pa marr parasysh se qfar feje kan nese nuk kemi te perbashket fen kemi kombin gjuhen dhe atdheun

    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  11. #1291
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Turku mund te kete qene shpetimtari juaj, por jo i yni. Per ne te Shqiperise ishte vetem nje pushtues qe fal tij kemi kaq prapambetje, injorance dhe mentalitet te kalbur nder Shqiptar. Juve mbase ju ka sjell begati, zhvillim ekonomik, lumturi dhe emancipim, por jo neve
    Po tani kush jua solli lirine, Turku? Turku ju hoqi nga pushtimi Serb?

    Hahaha me kenaq tu qesh kur degjoj JUVE<>NEVE hahaha,po cka jemi bre NA,JU,ATA njejte jemi sa e di une vetem se me kufij tjere.


    Shumicen e rasteve me vjen per te vjell kur lexoj lloj lloj postime ketu,dmth kur i ndajn se qenkemi 2 milion km larg njeri tjetrit pff.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  12. #1292
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    [QUOTE=e panjohura;2664115]Bashkimi Kombetar nuk ka te bej
    FALSCH.

  13. #1293
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    me kto ilahi do te na bashkosh ti mer


    pavarsin kosoves ja dha amerika jo allahu. kshu thuj kti jevgut qe kendon kte kengen................rob mosmirenjohes.
    Ndryshuar për herë të fundit nga land : 04-04-2010 më 14:48

  14. #1294
    i/e regjistruar Maska e tani_26
    Anëtarësuar
    11-09-2002
    Vendndodhja
    Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
    Postime
    1,113
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    po te mos ishte turko sot zor qe do ekzistonte ndonje shqipetar ne shqiperi sepse evropa bashk me greqin dhe serbin i kishin hanger shqiptaret mundeni me shiku historin historia flet me mir

    edhe sot shpresa e veteme per kosoven nese amerika deshton eshte turqia dhe shqiperia
    Mos ia fut kot or djale se nga pushtues turkun po na e ktheni ne clirimtar?!!!!!

    Shqiptaret ne keto troje nuk jane nga 1500 e ketej por jane mbi 2400 vjet, pse para ardhjes se turqeve nuk u beme sllave e greke?

    Nuk jam dakort me shqiptaret ekstremiste qe flasin kunder Kosoves ne emer te gjithe shqiptareve, dashurine dhe ndjenjat qe kane shqiptaret per kosovaret i treguan me se miri ne vitin 1999, shqiptaret po e kerkoi prape momenti (mos ardhte kurre) jane te gatshem ti hapin prape portat per vellezerit kosovar. Jemi nje gjak dhe gjaku uje nuk behet!
    Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

  15. #1295
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    [QUOTE
    =SystemA;2664494][e panjohura;2664115]Bashkimi Kombetar nuk ka te bej
    FALSCH
    Nuk dij se cfar dashtet te citoni me kete????
    Ndryshuar për herë të fundit nga e panjohura : 04-04-2010 më 15:08
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  16. #1296
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Une nuk kuptoj perse tema devijon tek turqia e tek greqia.
    Po pse o vellezer, perse o motra, do te pyesim grekun apo turkun ne nese do te bashkohemi?
    Historia e kaluar na ka lene te ndare, ca per faj te grekut e ca per faj te turkut
    Ndoshta erdhi ora te vendosim vete per fatin tone e te jemi me ne fund nje komb
    Pavaresisht se ka edhe midis nesh idiote , te medhenj e te vegjel nga te dy anet e kufirit qe nuk e duan bashkimin
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  17. #1297
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Nuk kuptoj,pse as une?A po nuk kuptojn se cfar eshte feja e cfar kombi!Nuk mund te ma mohon askush kurr qe jame SHQIPTARE!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  18. #1298
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Feja perpara kombit eshte teper e vogel
    Nese driteshkurtrit mendojne ndryshe le te quhen taleban apo kaur apo ku di une se cfare tjeter por te mos qelbin emrin shqiptar me gojet e tyre te ndyra
    Kombi yne ka pasur me bollek tradhetare neper shekuj historie , te cilet ne emer te fese e kan percare.
    Turpi eshte per ta.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  19. #1299
    Une kam qene dhe mbetem kunder ketij bashkimi!

    Bashkimi nuk eshte nje akt i thjeshte fizik, qe prish nje kufi apo qe rrezon nje dogane, por me shume eshte nje akt shpirteror dhe si i tille ai do kohe!

    Bashkimet romantike jane te destinuara te prodhojne konflikte!

    Cfare konfliktesh?

  20. #1300
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Black_Mamba Lexo Postimin
    Hahaha me kenaq tu qesh kur degjoj JUVE<>NEVE hahaha,po cka jemi bre NA,JU,ATA njejte jemi sa e di une vetem se me kufij tjere.


    Shumicen e rasteve me vjen per te vjell kur lexoj lloj lloj postime ketu,dmth kur i ndajn se qenkemi 2 milion km larg njeri tjetrit pff.
    Nuk po ju largojme ne ju, por jeni vet ju qe po distancoheni. Per Shqiptaret e Shqiperise turku ka qene vecse nje pushtues, por jo per ca shqiptare te Kosoves. Turku paska qene shpetimtar. Nderkohe qe Kosova vetem vjet ne saj te ndihmes se Amerikes arriti te fitoje pavaresine, dhe jo me ndihmen e turkut.. Tani me thuaj kush po mundohet te bej percarje? Une, apo ju qe shtrembrojne historine e Shqiptareve per hir te bindjes tuaj fetare?
    Edhe une mekem se qeshuri duke lexuar ca ketu, qe eshte e pamundur te rrish pa i komentuar.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 04-04-2010 më 16:19

Faqja 65 prej 115 FillimFillim ... 1555636465666775 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kosova duhet ta ketë pasë Hymnin vet qysh në vitin 1935
    Nga RTP në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 15-06-2018, 11:30
  2. Përgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 31-12-2012, 08:27
  3. Kombin shqiptar 7 milionësh në Ballkan e kanë mbuluar retë e zeza
    Nga Davius në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
  4. Platform For The Resolution Of The Albanian National Question
    Nga saimiri-uk në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 06-02-2003, 15:52

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •