Close
Faqja 9 prej 12 FillimFillim ... 7891011 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 226
 1. #161
  Klea Maska e kleadoni
  Antarsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga FierAkja143 Lexo Postimin
  provoje rexhina sidomos ate per fytyren se nuk eshte shume messy and it's so easy.

  Kleadoni sigurisht qe vaji e ben flokun te yndyrshem....pasi ta mbash ne koke per 30 min do besh banj. Pra floku do shplahet mireme uji dhe do lahet me shampo si zakonisht. Nuk do dalesh perjashta me flokun me vaj pa e lar. Pasi ta lash mire do shikosh qe floku do jet shume i but dhe fare i yndyrshem. Un kam floke qe vajoset kollai sidomos ngaqe e ngacmoj gjithmon pjesen para per ta levizur nga nje ane tek tjetra ose ta largoj nga fytyra. Perdorja e vajit ullirit 1 here ne jave (apo 1 here ne muaj) nuk ka te bej me vajosjen e flokut tend ne dite normale. Vaji eshte ne floke per 30 min dhe pasi e lat thjesht do kesh floke me te bute dhe te shendeteshem.

  Vetem me olive oil mos ki frike te besh "eksperimente" sepse ska gje me te ushqyeshme per flokun dhe lekuren se vaji ullirit. Nefakt frike te kesh kur perdor shampoo lloj lloj (dhe me te strenjtat) se ato ta demtojn flokun.
  Normalisht qe do lahet por me lindi dyshimi se mos pas disa kohe perdorim do behet floku i yndyrshem... Une e kam sh te bute flokun, e kjo butesia ne dimer me bezdis sepse elektrizohet nga bluzat apo nga shallrat.
  Flm per informacionin

  La vita non si spiega, si VIVE!

 2. #162
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  Mua me tha nje shoqe ta bej prov vaji ulliri dhe majlte per flok e bera si maske dhe me ka ndihmuar shume, por problemin e kam kur i laji floket me ngel vaji dhe 5 dite mbas shume e veshtir per ta zhduk pastaj, i ke per 1 jave floket me yndyr, pavarsisht se une i kam me yndyr nga natyra sepse rri duke i levizur me duar dhe 1 dite mos me la, 'smund te dal jashte.
  babygirl sa vaj hedh ti ne floke? Un dje e bera flokun dhe sot e kam shume bukur. Mos hidh shume vaj. Perqendrohu tek majat. Mundesisht tek rrenjat e flokut mos co fare vaji. Beje flokun bisht dhe bej me vaj vetem pjesen e bishtit (varet sa te gjat e ke flokun). Me ben shume pershtypje qe te ngelet floku i vajosur per kaq kohe.


  Provo kosin me vaj. Ne nje tas hidh plot kos (varet sa flok ke) dhe pak vaji. Me shume se 3/4 kos dhe afersisht 1/4 vaji ose cik me pak vaji. Dhe kosi eshte shume i mire per flokun. Kombinimi i kosit me vajin do jet fantastik gjithashtu. Dhe nuk do jet aq shume mask e yndyrshme. Spo te jap permasa se kto gjera nuk duan measurements. Thjesht shikoje me sy dhe vendos vet sa kos dhe sa vaji do. Sigurrohu ti trazosh mire para se ti cosh ne koke. Dhe si thash fokuzohu me teper tek majat e flokut.
  good luck!

 3. #163
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga FierAkja143 Lexo Postimin
  jo thjesht kurjozitet.


  te tera bashke pa e rrahur????? ok shpjegohe pak me mire te gjith procesin se un u ngaterova tani.
  varet nga floku une kam shume flok qe kshu ve shume vaj

  ve 5 luge vaj ulliri edhe dy veze te cilat i perziej te gjitha bashke me nje pirun
  me pas ve edhe nje si kapuc plastik qe kam qe maska te mbaj ndrohtesine e saj........  1.Per ndertimin e maskes te flokeve te demtuar: Perzierje banane me vaj bajame dhe beni masazh flokeve tuaj.
  Lereni ate ne floket tuaj rreth 15 min, pastaj shpelaje me uje . Pastaj perdoreni balsam per floket

  2.Mask per floke te thate Materialet: Nje luge gjelle mjalte filxhan qumesht Ndertimi i maskes per flokee te thate:Perzierje e mjaltit bashke me qumesht
  Me mjalte dhe qumesht mbani floket rreth 15 min.

 4. #164
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga *Babygirl* Lexo Postimin
  Mua me tha nje shoqe ta bej prov vaji ulliri dhe majlte per flok e bera si maske dhe me ka ndihmuar shume, por problemin e kam kur i laji floket me ngel vaji dhe 5 dite mbas shume e veshtir per ta zhduk pastaj, i ke per 1 jave floket me yndyr, pavarsisht se une i kam me yndyr nga natyra sepse rri duke i levizur me duar dhe 1 dite mos me la, 'smund te dal jashte.

  Keni ndonje maske per majet e flokeve qe jan te djegur, se une kete problemin e kam. Sot i kam heq te djegurit nga majet dhe mbas 2 javeve i ka kam njesoj si mos ti kisha leviz fare. Me djegen shume shpejte majet e flokeve.
  maska me banane si edhe ajo me veze do te ndihmoje po duhet ta besh cdo jave
  nese diku gjen kete ne parukeri zakonisht e mare une po mund ta porositesh edhe ta sjellin
  mbasi se te lahesh ve pak pika edhe para se te rregullosh floket
  http://www.biosilk.com/silk/

 5. #165
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  Zbardhja e dhemve me baking soda.

  baking soda = ? sode buke ne shqip?


  Kte stil sbardhje te dhemve na i ka mesuar nje ne pune. Dhembet e tij si perla te bardha. Nefakt shume te bardh sepse me duket e tepronte cik (i lante dhembet 2-3 here ne dite). POR cfar ju duhet eshte thjesht baking soda! Ky djali ne pune perdorte dhe peroxide, por per vete kam veshtire ta fus ate ne goje.


  Pra hidhni baking soda ne nje pjat te vockel. lagni furcen e dhemve dhe deep it ne baking soda qe majat e furces te jen plot me baking soda. Lani dhembet per 2 minuta. dhe pastaj shplani gojen me uji ose me mouthwash (ai cuni ne pune e shplante me peroxide...kjo i ben akoma me te bardh dhembet) Un e shplaj gojen me mouthwash qe te me heqi shijen e sodes sepse eshte si e kripur. Dhembet do ndihen gjith diten te fresket dhe te paster.
  Ky metod nuk sbardh dhembet e njerezve qe i kan natyrisht te zverdhur. Baking soda do heqi te gjitha njollat nga kafja, cigarja etc.
  Un per vete kte gje kam filluar ta bej nje here ne dite. Do shikoni ndryshim qe diten e pare. Sikur dhe 1 here ne jave ta beni prap do shikoni ndryshim.  Per ata qe nuk duan te ekperimentojn me soden (dhe pse nuk eshte e rrezikshme) blinti paste dhembesh qe ka brenda baking soda & peroxide. Colgate baking soda&peroxide e gjeni ne cdo dyqan (tepakten ktu ne amerike).

 6. #166
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Fjerake une e kisha provuaj po sme beri gje?
  Ty te beri efekt?

 7. #167
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  helen po un pash ndryshim qe diten e pare fare qe e perdora sepse pij shume kafe (tepakten 2 ne dite) dhe besoj i hoqi njollat qe le kafja. Gjithashtu si thash nqs ngjyra jote natyrale e dhemve nuk eshte shume e bardh, baking soda nuk do ti bleachi dhembet e tu. Thjesht heq njollat qe ngelen ne dhemb nga kafja, cigarja (kush pi cigare) etc.

  ps. per sa kohe e provove? beje per 1 jave rrjesht, 2 here ne dite. Heren e pare qe do ta besh zhyte furcen ne leng limoni dhe pastaj ne sode. Kte me limon mos e bej shpesh se nuk te ben mire. Nje here nuk do te demtoj. Dhe sigurohu qe perdor baking soda dhe jo baking powder.
  Ndryshuar pr her t fundit nga FierAkja143 : 16-01-2011 m 17:30

 8. #168
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  Fjerake une e kisha provuaj po sme beri gje?
  Ty te beri efekt?
  Nese i shijon ter ato receta per gatim qe ne bjen ne forum ateher ska cka te ndihmon LOL

 9. #169
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga FierAkja143 Lexo Postimin
  helen po un pash ndryshim qe diten e pare fare qe e perdora sepse pij shume kafe (tepakten 2 ne dite) dhe besoj i hoqi njollat qe le kafja. Gjithashtu si thash nqs ngjyra jote natyrale e dhemve nuk eshte shume e bardh, baking soda nuk do ti bleachi dhembet e tu. Thjesht heq njollat qe ngelen ne dhemb nga kafja, cigarja (kush pi cigare) etc.

  ps. per sa kohe e provove? beje per 1 jave rrjesht, 2 here ne dite. Heren e pare qe do ta besh zhyte furcen ne leng limoni dhe pastaj ne sode. Kte me limon mos e bej shpesh se nuk te ben mire. Nje here nuk do te demtoj. Dhe sigurohu qe perdor baking soda dhe jo baking powder.
  Nja dy dite e bera edhe nga qe me sillte te vjella soda se bera me
  lere se se duroj dot osden ne goje
  mire i kam dhembet

 10. #170
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Antarsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,435
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  per lekuren ,sidomos ate te fytyres, cdo mengjes pini nje gote uje te ngrohte me limon(mos eksagjeroni me limoni,se pastaj me shum se per lekuren kthehet ne diete)!un e perdor dhe funksionon.......

 11. #171
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime n 202 postime
  keto jane vec zgjidhje te perkohshme qe japin dhe permiresime te perkohshme o goca, per ato afatgjate jane shume te rendesishme menyra e te ushqyerit per riperteritjen e qelizave te demtuara dhe aktiviteti fizik per ekuilibrin hormonal, dhe dihet edhe qe dashuria te zbukuron.

 12. #172
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  125 falenderime n 90 postime
  Citim Postuar m par nga fashion_girl Lexo Postimin
  per lekuren ,sidomos ate te fytyres, cdo mengjes pini nje gote uje te ngrohte me limon(mos eksagjeroni me limoni,se pastaj me shum se per lekuren kthehet ne diete)!un e perdor dhe funksionon.......
  po ti je foshnje akoma
  dhe ta shqetesoka lekura qe tani

 13. #173
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Antarsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,435
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Marya Lexo Postimin
  po ti je foshnje akoma
  dhe ta shqetesoka lekura qe tani
  pi mi marya me shqeteson, se ka goca te moshes time edhe me t vogle qe ekan fytyren zdromka zdromka,gjith pucrra kurse un e kam te paster dhe te shkelqyeshme,dhe pa asnje njolle!

 14. #174
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Une kam nje sekret , por vetem juve po ju a tregoi

  Lajeni fytyren ne mengjes me corap neiloni, ndihmon ne pastrimin e poreve te lekures 98% .
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 15. #175
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Fytyra thone dermatologet qe duhet te vihet nje krem qe ne moshe te vogel sepse ka nevoj per nje trajtim edhe per Hydration nese kjo eshte fjala e sakte
  edhe nuk duhet te arojme kurre Sunscreen sepse reziku me i madh per fytyren eshte djelli......
  keto jane disa menyra praktike me bime ose me gjera qe na ndodhen ne shtepi
  po me siguri nuk bejne cudira nese nje lekure eshte si firsamonike ateher duhet nje takim me doktorin per nje operim plastik

 16. #176
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Izadora Lexo Postimin
  Une kam nje sekret , por vetem juve po ju a tregoi

  Lajeni fytyren ne mengjes me corap neiloni, ndihmon ne pastrimin e poreve te lekures 98% .
  Izi besoj se e demton shume lekuren me kete menyre mendoj se ben shaka edhe qe spo flet seriozisht
  se nese e ke seriozisht per pak kohe do shikosh te dalin rrudha qe ndoshta zdo te dlinin kaq shpejt
  ne farmaci mund te gjesh nje gje me praktike jane si pambuk me kokra nga nje ane per poret edhe nga ana tjeter per te ndihmuar lekuren te mbaje igrasine qe duhet
  po ashtu edhe maska e te njejte marke eshte fantastike


 17. #177
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Antarsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,435
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  kte e mora ke top channel!

  Pudra q prdoret pr t ruajtur lkurn e but t foshnjeve nga infeksionet, sht shndrruar n produktin m t krkuar t femrave pr t luftuar plakjen, ishte zbulimi i publikuar sot n Daily Mail.
  Ndonse sht krijuar pr nj qllim tjetr, pudra pr fmij po errson produktet e tjera kozmetike dhe kremat specifik, ndrsa shitjet e tij jan rritur n mnyr t ndjeshme n bot.

  Pudra po bhet gjithmon e m popullore midis nnave, pasi sht vrtetuar se ajo mund t ndihmoj n vonimin e shfaqjes s efekteve t plakjes. Ndrkoh, prodhuesi m i madh i pudrs n Britani, bri me dije se gjat 2010-s, ka shitur sasin q normalisht duhet t konsumohej n 14 vjet.

 18. #178
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Helen : Ti mendon se une po bej shaka me lekuren tone ?

  E kam degjuar nga dikush tjeter dhe mendoj se corapi i neilonit nuk ka pse ta demtoi fytyren, se nuk ushtrohet force.
  Kuptohet me perpara lekura zbutet me uje te ngrohte , pastaj perdoret kremi lares qe eshte me kokriza si nje lloje masazhi dhe nga fundi fytra shplahet me uje te ngrohte dhe te ftohte.

  Sipas llojit te lekures vihet kremi .
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 19. #179
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Mbase ke edhe te drejte nuk thashe se genjen por thaseh mabse ben shaka keto me siper bejne te njejten gje pluc jane edhe te lira
  se corapi eshte shtrenjtuar lol

 20. #180
  Perjashtuar
  Antarsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Mina Lexo Postimin
  Sic shoh, trajtimet ne kushte shtepie, kane me shume lexues. Kjo eshte normale sepse estetiken nuk kane mundesi ta frekuentojne te gjithe. Per te bere nje trajtim rigjenerues te lekures se trupit, duhet pak vaj ulliri dhe kripe e ashper ne ngjyre te zeze (si kripa qe perdoret per turshi). Pasi lyejme me vaj trupin, me nje sasi te konsiderueshme kripe, masazhojme me force pjeset qe deshirojme, vecanerisht zonat e deformuara. Te dyja keto produkte jane organike dhe te pademshme per lekuren. Kripa ka efekt peelingu. Deperton ne thellesi te lekures dhe realizon heqjen e qelizave te vdekura. Ky proces rrit metabolizmin e lekures dhe e stimulon ate te prodhoje qeliza te reja. Gjithashtu eshte efikas per celulitin.
  Ky trajtim eshte shume efikase , por do shtoja qe ne vend te vaj ullirit mund te perdoret edhe Organik Vaj Kokonati .

Faqja 9 prej 12 FillimFillim ... 7891011 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Mexhit Prenci
  Nga Diabolis n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-07-2012, 16:19
 2. At Gjergj Fishta, Nder i Kombit
  Nga Albo n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 109
  Postimi i Fundit: 23-10-2010, 21:10
 3. Keshilla Dhe Porosi Ndaj Pushtetarve Dhe Udheheqsave
  Nga gharib n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-04-2009, 05:29
 4. Kshilla dhe udhzime rreth provimeve shkollore
  Nga titi-a n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2008, 08:44
 5. Kshilla pr meshkujt!
  Nga Krovare1 n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 158
  Postimi i Fundit: 07-07-2006, 11:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •