Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Cfare eshte SPOLIATROZA ?

  Pershendetje miq !
  Kisha kohe pa u futur tek keto tema dhe shof me kenaqesi qe te gjithe marrin pergjigje per problemet qe shtrojne.

  Problemi eshte qe nje njeriu im ne Shqiperi , grua rreth 50 vjec , ka disa muaj qe ankohet nga SPOLIATROZA , keshtu i thone ne gjuhen e popullit .
  Nuk e di se si quhet ne gjuhen mjekesore , por di qe personi ne fjale kur e zene dhimbjet , ne shpine me duket, detyrohet te rrije shtrire dhe nuk ben dot asnje levizje.
  Zakonisht dhimbjet e zene kur koha eshte e vrenjtur ose bie shi . E kam keshilluar qe te beje regjim shtrati , por nuk i rrihet pa levizur .

  Me kane thene qe nuk ka ilace qe te sherojne , por duhet vetem regjim shtrati . Nuk e di nese eshte e vertete .
  Kush ka ndonje informacion se si zhvillohet dhe cfare e shkakton kete semundje . Edhe nese ka ndonje ilac apo kure qe mund ta blejme per te ndihmuar personin ne fjale.

  Faleminderit dhe gjithe te mirat !
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 2. #2
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Spondiliartrozes - keshtu quhet ne gjuhen mjekesore . E lexova ne nje teme te hapur ketu kohe me pare . Ato qe lexova aty me ndihmuan per te krijuar nje ide me te qarte per kete semundje , megjithate kush ka ndonje informacion tjeter mund te shkruaje .
  Gjithe te mirat.
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •