Close

Rezultati i Sondazhit: A besoni nė Zot?

Votues
873. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Po

    698 79.95%
  • Jo

    120 13.75%
  • Nuk e di

    55 6.30%
Faqja 33 prej 37 FillimFillim ... 233132333435 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 641 deri 660 prej 729
  1. #641

    Pėr: A besoni nė Zot?

    une mendoj qe te gjithe besojne ne Zot ...por pyetja me e mire do te ishte se : a besoni sic duhet ne Zot...!
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar bani pėr postimin:

    user010 (10-10-2014)

  3. #642
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-05-2013
    Vendndodhja
    Aktualisht jetoj ne shkoder
    Postime
    2

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Une besoj ne Zot per arsye se zoti na ka dhene shume fakte dhe argumente ku te zotet e mendjes arrin te marrin mesim sic thot zoti ne kur'an famelarte...Kush e sjell shiun kush na mbron po mos te ishte zoti rendesine e tij e dine te vobektit,invalidet,te pashpreset etj...pse kur lutemi zoti na e pranon lutjen po qe se eshte per mire pse kur kemi veshtiresi zotit i drejtohemi kur nuk kemi ku te mbeshtetemi,pse njeriu nuk mendon sesi erdhi ne bote per te qartesuar idete lexoni librin e harun jahjas nje personalitet dhe intelektual shume i vlefshem....

  4. #643
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Nuk besoj se shqipetaret besojne ne numer kaq te madh ne Zot sa del nga ky sondazh. Sikur te pyeten po keta nese besojne se ky Zot i ka krijuar ata me gjithe universin, nuk e di se ne sa fraksione mendimesh te ndryshme do te ndaheshin, deri ne kundershtim me njeri tjetrin.
    La verita' ti rendera' libero!

  5. #644
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anėtarėsuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Une besoj ne Zot dhe kam te drejte, ashtu siq ka te drejte Zoti qe nuk nuk ju ze bese njerezve.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga prishtina75 : 10-05-2013 mė 09:41

  6. #645

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Une besoj ne zot,
    nuk besoj ne zotat qe kane emrin personal Jehovah , apo Allah ,... por besoj ne Zotin e Plotfuqishem , krijuesin e gjithckaje e qe ka ne dore gjithcka , Perendine e perjetshem , Hyun e mbinatyrshem apo zotin qe une kuptoj sipas natyrshmerise qe rrjedh nga kuptimi logjik i ekzistences tone ne kete dimension te perkohshem.
    Gjithashtu une besoj se perpara Zotit te vertete nuk vlen se a etiketohesh si mysliman , apo i krishter apo budist etj, por vlen drjejtesia qe ka ne zemer nje person , sjelljet dhe veprimet e tij.
    dhe nje nga veprimet e drejta , mes shume veprimesh te tjera te drejta eshte te besosh ne Zotin e vertete , Ate zot qe te ka krijuar dhe te mos e tradhetosh kete besim(kete lidhje) duke thyer keshtu nje bese qe eshte lidhur qe kur neve erdhem ne ekzistence, mes nesh dhe Zotit, ashtu ngjashem si prindi me femijne.
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  7. #646
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Une votova qe nuk besoj, por deklarimet nuk jane te verteta , pasi kerkush nuk mund te jete i bindur se beson.Beson apo nuk beson , nuk eshte deklerata , por sjellja individit dhe ne nuk mund te flasim per veten.Ps.ketu pashe qe votimet ishin 80.24% te antareve qe jane besimtare, por nese ky sondazh do te pranohej ne shkalle popullsie, me lind nje pyetje qe me ve ne dileme per ndergjegjen e votuesve pro.Nese 80% e popullsise do te ishte qe beson ne zot nuk do te kishim kaq shume mekate.Pra shume nga votuesit gabimishte, duke besuar se besojne ne Zot , kane votuar "PO", por realishte ato besojne ne Zotin e rreme, apo djallin.Vetem keshtu mund te justifikohet realiteti qe po kalojme.
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  8. #647
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anėtarėsuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Po te kishte zot sdo ishte bota kaq e eger. Njerezit jan ber me keq se kafshet lale!
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  9. #648
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: A besoni nė Zot?

    besoj ne dashuri. shpikja e zotit vjen nga frika...

  10. #649
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688

    Pėr: A besoni nė Zot?

    PO
    Si ne virtual ashtu edhe real te paket jane ata qe nuk besojne,atyre qe u ka humur rruga moti!

  11. #650
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anėtarėsuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Citim Postuar mė parė nga KOKASHTA Lexo Postimin
    Po te kishte zot sdo ishte bota kaq e eger. Njerezit jan ber me keq se kafshet lale!
    Po mos te kishte zot, nuk do egzistonte bota, ky planet i mrekullushem dhe aq perfekt.

  12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar prishtina75 pėr postimin:

    WesternBlot (02-10-2014)

  13. #651
    i/e regjistruar Maska e lace
    Anėtarėsuar
    18-09-2014
    Postime
    240

    Pėr: A besoni nė Zot?

    [B] FLm O Zot qe te njoha ty se pa ty isha i humbur

  14. #652
    i/e regjistruar Maska e lace
    Anėtarėsuar
    18-09-2014
    Postime
    240

    Pėr: A besoni nė Zot?

    po besoj me gjithe shpirt e zemer
    Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

  15. #653
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-04-2009
    Postime
    368

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Po e besoj por dhe ata qe e mohojn don te thot qe smunden te mohojn dicka qe nuk egziston qoft edhe ne imagjinaten e tyre te mykt.
    Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

  16. #654
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2014
    Postime
    54

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Kam nje shok qe gjithmone perpiqet te beje si i shkatht dhe i zgjuar, Shan dhe fyen zotin dhe thote qe eshte ateist. Kur fillon dhe shpjegon pse eshte ateist e nderlidh ne njefar menyre se ne te tjeret qe besojme zotin jemi injorante, budallenj dhe te pashkolluar (Megjithese ai nuk ka 7 klase shkolle) por kur ai e ze b.th.en shtrenjt fillon dhe i lutet zotit hahah.

    Une jam shume besimtar tek zoti
    Forza Juventus deri ne fund

  17. #655
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Sikure kjo perqindje te besonte ne Zot ashtu si pohojne, Shqiperia (Kosova) do te lulezonte. Po keto jane perralla.Po te ne lulezojne krimi, korrupsioni, prostitucioni, vjedhjet, droga... Edhe ne Llazarat ti pyesesh, thone qe jane besimtar. Jam i bindur qe as Janllatosi, as Shefqeti, as Keēira... nuk besojne ne Zot. Ata kane mesuar se si te manipulohet me popullaten naive. Rrofe Zoti! Besimtari i vertete nuk vrapon pas te mirave materiale, nuk shane, nuk ofendon dhe nuk i ben reklame besmit. Ata qe nuk jane te sigurte, ata qe jane ne konfuzion, ata bejene zhurme per fene.
    Fshati qė duket nuk do kallauz.
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  18. #656
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Citim Postuar mė parė nga iliria e para Lexo Postimin
    Sikure kjo perqindje te besonte ne Zot ashtu si pohojne, Shqiperia (Kosova) do te lulezonte. Po keto jane perralla.Po te ne lulezojne krimi, korrupsioni, prostitucioni, vjedhjet, droga... Edhe ne Llazarat ti pyesesh, thone qe jane besimtar. Jam i bindur qe as Janllatosi, as Shefqeti, as Keēira... nuk besojne ne Zot. Ata kane mesuar se si te manipulohet me popullaten naive. Rrofe Zoti! Besimtari i vertete nuk vrapon pas te mirave materiale, nuk shane, nuk ofendon dhe nuk i ben reklame besmit. Ata qe nuk jane te sigurte, ata qe jane ne konfuzion, ata bejene zhurme per fene.
    Fshati qė duket nuk do kallauz.
    Tėrė institucionet kombėtare kishtare, qofshin kėto hebraike, kristiane a myslimane, s'mė duken asgjė mė shumė se krijime njerėzore, tė ngritura pėr terrorizimin dhe skllavėrimin e njerėzimit, pėr monopolizimin e pushtetit dhe tė fitimit.

    — Tomas Pein
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  19. 2 antarėt mė poshtė falenderuan ane pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

    iliria e para (03-10-2014),WesternBlot (02-10-2014)

  20. #657
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-03-2013
    Postime
    245

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Nuk ka zot or miq ...! Zoti e krijoi njeriu nga frika .

  21. #658
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Po nuk besova ne Zot...me duhet te besoj ne Dreq?

    p.s. Po besoj.
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  22. #659
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Citim Postuar mė parė nga prishtina75 Lexo Postimin
    Po mos te kishte zot, nuk do egzistonte bota, ky planet i mrekullushem dhe aq perfekt.
    Shpresoj te kesh te drejte ,megjithate ..bota qe ka krijuar vetem e mrekullueshme nuk eshte ..
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  23. #660
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-08-2009
    Postime
    102

    Pėr: A besoni nė Zot?

    Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
    PO
    Si ne virtual ashtu edhe real te paket jane ata qe nuk besojne,atyre qe u ka humur rruga moti!
    Shumica qe njoh nuk besojn ne Zot. Jena moshe e vogel se 18-21... Ne Tirane.
    Neper fshatrra te humbura dhe te varfera pothuajse 99% jane besimtare. Per mu ka nje lidhje...

Faqja 33 prej 37 FillimFillim ... 233132333435 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Ēfarė ju shtyu qė tė besoni tek Zoti?
    Nga Albo nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 19-09-2014, 20:49
  2. Besoni tek dashuria platonike ?
    Nga Kryeplaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 01-07-2011, 09:25
  3. A besoni se ka korrupsion ne institucionet e Kosovės?
    Nga ILMGAP nė forumin Votime dhe sondazhe
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 22-09-2009, 15:14
  4. Pėrse nuk besoni nė "zot"?
    Nga Albo nė forumin Agnosticizėm dhe ateizėm
    Pėrgjigje: 104
    Postimi i Fundit: 23-08-2009, 07:11
  5. A besoni nė bestytni...?
    Nga master2006 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 29-10-2006, 07:22

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •