Close
Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 109
 1. #1
  Dash...me kembore Maska e Toro
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  CALIFORNIA
  Postime
  1,406
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 21 postime

  Femijeria jone si skenar filmi( vetem dialoge-no action)!

  Ate yllin qe permendi ihti ketej nga ne behej si konkurs se kush e ben me te madh apo origjinal . kalamoqet e njeres lagje vendosen ta bejn me xham te lyer te kuq po shumicen e kohes e lan ne gjak se priteshin. doli bukur se nates vezullonte si nje yll ne toke .
  -Po me guzhineta keni luajtur. vetem tek karroca e sajmirit me pelqente se ai te shtrengonte fort pas trupit se kish frik se mos i vriteshin gocat e zyshes.

  -Korazon te sjell ca petale te freskta per shurupin .
  Kush ka ndonje recete boze ... meqe ra fjala tek boza....ju te ny ma kujtoni qe te provoj dhe nje here doren me boze.
  -Bozė meliiiiiiii, urdheroni myshterinj bozėė meliiiiiiiiiiiiiii .do ta postoj un me pas.
  heren e pare qe e provova doli ca si e thartuar po nuk u helmua njeri
  po doli me sukses pyesni forever, katen e ihtin. ihto pale e zevendeson guiness me shkume po aty aty.
  -Ēfare i pelqeni bozės ju shokė????
  Te jete per dhallė , oh..pooo !
  -O Di, po nuk pate boze, pi VAPIK
  -Ēudi o njerez sa keni vujt atehere. Asortimentet qe kishit per te ngrene e per te pire numeroheshin me gishta !
  -Hajd tani kush e gjen si i thone ne Anglisht: saracineskes,zagushi,saldatrice dhe llac?
  -Toro , kur ishe ne fillore ti, me suste e kishe ēadren e shiut?
  Po atletet, "NIKE" i kishe? Po triken e leshit cfare ngjyre e kishe ???
  -Jo i ishte prish susta cadres dhe e mbertheja me nje gozhde te vogel ose me nje kunj shkrepse ............
  Atletet, te lutem shume mos me ofendo, i kisha "Made in Albania", nga ato te Korces, blu, qe u dilte ngjyra brenda javes.......
  Triken e leshit e kisha ngjyre portokalli , te punu me shtiza.......
  Di te punosh me shtiza ti Korazate? Jo per gje po me ka tepru nja dy kile lesh per nje pulover.....
  -Me dy kile lesh bėn qylym, jo mė triko. By the way....ku e ke vjedh leshin , se nė dyqan s'kish atėhere...apo keni shkep ndonjė batanije ushtrije nga ato jeshilet ???

  -Leshin ma sollen nga fshati......
  Dhe mos me akuzo per vjedhje mua.......Vetem shkumsa dhe kumblla kom vjedh.........Nje here me kapi roja ...Po ja hudha lumin.......vetem nje shkelm bytheve hengra.......

  Nuk me thua, Korazate......mos ke qene dikur "Mike e vogel e librit " ti? lol
  -Me kė je duke fol ti TORO, me mua????
  -hahahhahahahah

  -Xha Loni qethi deshte
  u be nje mal i leshte
  qepem triko e fustane
  me lesh nga deshte tane
  -Korzee ke lagja 8 e paske pas shpin ti mi dreq?
  Aty kom pas shpin e vjeter un, ke Libri .
  Shi shi, paskena qen rrit kaq prane e kaq larg.........
  Po ku e paske gjet mi dreq ate dipllome, ti mos vdeksh kurre (dhe kur thone dita njemije
  Mancistes prap i duket pak
  -Pse ē'kujtove ti, se do tu nisja une ne mergim pa marre me vehte diplomen " Miku i vogel i librit" ???? Maēiste , me thene te drejten as une s'kisha per ti marre keto fleta lavderimi e diploma me vehte , por para se tu nisja per ketu me thane...merri mi, merri...se te duhen per "rezymč".
  Edhe kto paraqes une kur shkoj me fill ndonje aplikejshėn ose ne intervju .
  -E dhe une e provova qerpicin ne intervju, po i here s'me la sekjuriti me hy, heres tjeter qene tu me cu ne Bombej me punu, kshu qe e mcefa.
  -Edhe une kam qene "Mik i vogel i librit" dikur.....3 here biles......Fatkeqesisht nuk i mora dot kur ika ( se ika me rrobat e trupit) dhe keshtu qe nuk i fus dot ne "rezyme".....Prandaj Korazata punoka ne zyre dhe une karrocier eh? lool . Shih cfare njohurish fiton po te lexosh "Djemte e rrugel Pal'' dhe "Cufon ''e Gaqo Bushakes.....
  Korazate meqe je ne mergim ( per mua Amerika eshte home sweet home) te keshilloj te rilexosh "Mergaten e qyqeve" ....Tanime e perkthyer edhe ne suahili.......
  -Toro, e mban mend kengen..." Kur kthehem nga shetitjaaa, me vete marr ca luleeeeee...." ???
  Solle gje ne shtepi nga shetitja e sotme?
  -Posi jo Koracate, solla nje vazo me borziloke!.......
  -Per Thana ke ka marre malli?! Mua jo njehere.......Kush do xinxife? Pah sa pishman jam bere tani qe nuk i solla me vete fletet e nderit e te lavderimit . Nga nje me cdo deftese merrja, pa llogaritur konkurset e recitimit apo qofte dhe kampin e pushimit (kam nje nga Voskopoja, kush ka shkuar te kampi i pushimit ne Voskopoje?)
  -Ne provincialet nuk na jepte njeri "Miku i vogel i librit" madje hera e pare qe po e shof kete gje eshte sot, nga Korja. Edhe me ankohet Toro mua se paska qene i persekutuar. Pftu, vella harram

  -Unapkat kush i ka pas ngrene?
  -Po Bukfiku?
  -Po Pistil?
  -Po kumlla te thata?
  -Po hide?
  -Po caraca?
  -Po akullore "me gote
  -Po se lexova 50 vepra te xhaxhit brenda 15 diteve ma dhane nje mi moter...........Dy te tjera..hmm nuk mbaj mend si mi dhane...Po me duket se ne 1982 isha duke lexuar libra per llogari te viti 2005
  Me qe ra fjala per libra ciliminjsh.......Kush e ka shkruar "Elizen ne boten e cudirave"?
  -Qe nuk eshte Koracata kete e di me siguri......
  -Corazoni, o mi, e more vesh c'kishte thene Bushi? 87 miliare dollare do paguajne 'merikonet ka xhepi i tyre ne luften kunder terrorizmit . Keshtu thuaj babushit!!
  -Po ti pse qahesh? Ti sikur nuk ke xhepa!!
  -Luis Karoll (lol)
  Lewis Carrol.Dhe me duket se ka qene Liza jo Eliza
  -Edhe Ihti, qe e dinte femer !
  -Po harason, ke pas njoft njeri qe hate Corze?
  Gjasme i bote mire po te ishin smun me zemer.
  Un kam pas nji ne klase, i kishte bo muret si Bejrut, tu honger harasonin.I kisha postu para ca kohesh, po shyqyr qe arkivat jane te sigurta .
  -Po vazhdoj une Maēiste ..
  Hurma farzeza
  Hurma lluqe ( qe hahen me luge)
  Ide
  Shegė
  Gėshtenja te zime
  Gėshtenja te pjekme
  Kumlla shahine
  Mona t'bardha
  Fiq t'zinj
  Manaferra ( direkt nga ferrat)
  Rrush me erė
  Rush pa u pjek hala ( thartine fare)
  Muēmolla
  Pasta (kokarapi)
  Pasta (sy)
  Revani ( qe u shiste ke klubi ose ke gjelltorja )
  Po kur benim "chewing gum" me grure. E mbanin 2 sahat ne goje qe tu bente si brum.
  -Hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa........ Mjegulla,te gjitha te siperpermendurave u eshte degjuar jo vetem emri po edhe fama, dilnin me mode , here ajo here ajo...
  me shkrive korason me cumcakisin e grurit hahahhhahhahahhah sa kam qeshur
  Manciste, shume te drejte per Lizen ne boten e cudirave, e mban mend Lepurin e madh?
  -Toro, got ur point, si duket heren e trete mikeshe e vogel e librit ma kane dhene me "mik"..po yje te vegjel merrrnin ju kur mernit fleta lavderimi? po stemat kush imban mend? une i koleksionoja shume dikur para se te gjeja vendin ku kishte fshehur babi librat e verdhe
  -Ylli merrej ne kopesht kur beheshe yllke, dhe pastaj nga klasa e pare, e hiqje se ishe bere Fatos.
  -O Forevro, a merrshim ne yll, kur merrshim fleta lavderimi?
  Ku kom pa flete lavderimi me sy un, se shef qe dhe sot shkruj si analfabet?
  Ne shyqyr qe s'na perjashtoshin si mistreca, fleta lavderimi thote kjo (lol)
  O do merreshe me filmat e me cumcakizat, odo merreshe me msimet, te dyja un si bosha dot, se s'me kishte kapacitet truri si Korazonit
  -Te ka marre malli per Qamushin a?
  "Iiiiiiiiiii ca rastiiiiiiii Nallbanoooooooo, iiiiiiiiiii ca rastiiiiiiiiiiii" loKorasoni!
  -Toro, e mban mend kengen..." Kur kthehem nga shetitjaaa, me vete marr ca luleeeeee...." ???
  -Ku ma kujtove kete kenge qe marc nga ditet e mia marc.......kjo dhe ajo: hec te shkojme bashke me babin, te shikojne shatervanin.....ishin kenget me fiksim kur isha Fatos.
  Pioniere te Enverit:- Ne lufte per ceshtjen e parties te jeni gatiiiiiPenallti arbitro, e kapi portjeri me dor
  Ca kom nigju un kishte vdek Muci e?
  Po me e zymta qe degjova, kishin vra, vra(?!) Xim Kulufin!
  Se harroj kur kalote Ximi tu gerthit
  1, 2, 3, 4 Poshte Jevgjit!!!!!!!!
  -Hajt ...se tym jam sonte...per tym do te shkruaj..
  -A ju kujtohet kur ishte dimer..e duhet te ndiznim soben ne klase???
  Dilshin ato garipat e klases e dojshin me ndez drut e lagme qull me letra ..fry e fry e ku u ndizte zjarri??? Na digjnin syte kater sahat nga tymi...Hapni dritaret thonte zysha pastaj, te dale tymi....U thanim u ngrinim nga i ftohti , a u rrinte ne dimer ne klase me penxhere hap??? Ah ē'kena heq.
  (vijon- to be continued)
  "Who is John Galt?"

 2. #2
  Dash...me kembore Maska e Toro
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  CALIFORNIA
  Postime
  1,406
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 21 postime
  -Notes s'vorrit ja tregofshim!!!
  -Po Majkell Xheksonin e ma men qe kercete ke amfiteatri ke liqeni, madje kerceu dhe kur u mlodhen studentat ke Qyteti Studenti ne miting.
  ene vorri ska me i nigjue!

  a ju kujtohet kur mbanim dezhurnin dmth i binim ziles kur duhej te mbaronte klasa. e kur kishte provim ndonjeri vinte e te thonte "ej mbaje ate dreq nja 10 min me teper sa te mbaroj provimin e matematikes" e dikush tjeter qe kishte fizik ate ore te luteshte si krishti ti haje ca min se e kishte tmerr Paquzen. e bije ne hall se kujt i beje nder me nje zile cobansh.

  -po ti korazon hall i madh ishte per ta ndez ate virane sobe po me e keqja ishte kur kishe radhen te sillje drute nga shpia. drute peshonin me shume se une... po te pakten e kisha shtepine 5 min larg shkolles po shkallet e Kamenit ta nxirrnin llapen 2 metra jasht le ne ate akull te zi (bythet e shkreta ckan hequr, bythazi i kam marr shkallet tere dimrit) dhe kur dilnim nga shpia na porosiste mami mbahuni te dyja dor per dore qe te mos rrezoheni po ti shkilte kemba lilit e haja dhe un me te. e ckam hequr me te. nje bark nene e di!

  -po kur kishim rradhen te lanim klasen e mbani mend. me mire se pastruesja e lanim po dhe vete beheshim per u lare
  -Une dru per shkollen s'kam ēu kurre, por kam ēu nje here nje kokerr vezė, se do benim kek ne oren e "Ekonomise shtepiake
  -Po me Kulufin c'paten, pse e vrane? Megjithese nuk di kush eshte Kulufi, a nuk e sheh DI qe paska sha evgėt?

  -Maēiste e ma men Lymin e Tutit ti? Une per vete jo, por babi me tha nje here , qe Lymi i qeronte morrat e veta edhe pastaj i hante..mu ne mes te rruges, mu ne mes te pazarit...

  He , ju hahet buke me sot?
  -E shof , e shof, te qenka keput mesi .Taven e korrentit kush e coi? Dmth kush ja kishte rregullu telat qe i digjeshin diten e kaluar?
  -Qahesh kot ti Koracate nga i ftohti......Ne anej ka lagja ime na ishin thy xhomat e i kishim vu plasmas serre pi Lushnje ne vend te xhomit.....
  - Kush ka ndonjeri nga ju tenxhere me presion nga ato te vjetrat fare qe u rrotullohej kapaku...Ia blej une
  -Tavat e korrentit e hekurat e rrobeve na benin verem. Aq shume u digjnin, sa ishte shkurtuar teli fare...e dhjete rruza i kishin mbet. Tmerr!!! Si nuk mesova me i hape une njehere ato te shkreta? Anjehere s'ja gjeja dot kendin me te paren...sidomos kur kishte groshe, e zhysja kapakun mire e mire ne gjelle ne perpjekje e siper gjersa me vinte mami ma merrte nga dora "ik laj duart Ihti se per asnje gje s'je!"
  -Nuk e maj men, po kam nigju per te, se ma permente plaka 100 here ne dite, me je bo si Lymi Tuti, se kom qen zhuls (lol) Po fasulen me pamuk te lag e me kapak kavanozi kush e ma men ne dituri natyre
  -Mos vdeksh kurre, manciste ! Ma ke marre nga mendja.
  Doja te te beja nje pyetje per botaniken e kl 5 , por sma mban...
  Kishte nje ore mesimi aty, qe fillonte e gumezhinte klasa...
  -ju jeni te medhenj fare..
  Korasone, i nderrojshe rruazat e hekrit ti mi? une kisha frikep obeja ate te drites aman u bera specialiste me tre fije te holle e vija hahhahhhahhah
  -Aman manciste ku ma gjete ate me pambuk..po mykun e mbani mend ju?
  pleenimi i kafsheve ndoshta apo i qelizave? lol
  -Forevro, i bimeve mi te keqen.
  -O Corazono, si mi nuk e paske njoft Xim Kulufin?
  Po ai ka qen JAck Nicholsoni i Tirones (lol)
  -Pllenimi i luleve ishte,nuk degjoni ju qe une them botanike ju thoni i kafsheve...keni rreshkit !
  -Forever, ajo e dritave qe rregulloje ti, quhej "sigurese" . Ah sa mijera here e kam rregullu. Vishja edhe shapka (pandofla) , se me kishte porosit mami 100 here. Shapkat i vishja kur u bera e madhe, se kur isha 8 vjec veja karriken me e arrit siguresen...ehhhhh...
  Se ēa kam ...se ēa kam ..s'po mu qeshka hiē sot !
  -Ashtu me thoshte mami Corazono...keshtu me filluan neurozat e para te femijerise . Kush nuk qesh sot?
  na mi, a te kujtohet ty Corazono Kizi pazarit?
  Po Pasuria Shtetit?Po dhe e di i ma men bibliotekat, plus kendin e lojnave aty ke 11 Janari, apo ke qen ke Emin Duraku ti?
  -Po nuk qeshe kur te kujtohet Ben Shaka, me ate gojen e shtremet, e MEt Selimi, s'ke per te qesh gjith diten.
  -E ma men ke Cirku ne fshat kur i thoshte gjelit, kam rene, jo ne grope jo, po ne dashuri
  -Si permend Met Selimin e harron Nevruz Hysenin?
  -Edhe une hipsha tek karrikja per shume raste (hahah mu kujtua "kokelakra ime e vogel" tek ALO ALO lool) psh per me rregullu ato te dritares, tylin e bardhe me lule qe e kishte bop mami xixe, po kshu centro me niseshte ke hekuros ti mi? Une i bojsha vete me grep aq ne fillim per ti be qejfin gjyshes
  sot kam henger tarahana shoke, ja vlete u kenaqa
  -Po stilolapsin e keni hudh naihere poshte banges ju cuna me pa nai cik mathje gocash?
  -Po taven e kosit, ose taven me patate e keni cu naihere ne furre, ose byrekun?
  -Po lavatricet ceke, qe boshin si termet kur centrifugoshin?
  -Po govaten ku laheshin leveret dhe bebet?
  -Po pelenat?
  -Po karrocat e kalamojve, qe i merrshim rrotat dhe i shtyshim me tel, ashu rrotaxhile?
  -S'di me bo ēentro me grep une forever, por di me qenis n'gjergjef !
  Ju kujtohet kur fillun mileti me shkep corapet e najlonit (burrash) e me bo rrjeta per me ble ushqime. Pupupuuuu si shisnin mend grate neper rradha me ngjyrat e modelet,,le qe nje model ishte, si me llokma bakllavaje l
  -Ti te bo me qesh me zor!
  Maciste , sdi a ke vella a moter...por kur lujshit kukamcefti ne shtepi, a u mcefte nanjoni mrena ke lavatricja ēeke ?
  Govata ka qene prej "platini" ...s'e s'u ndryshk kurre ! un kam pas 3 golfe siloni, nje te bardhe, nje te kuq (natyrisht) dhe nje blu, po gjithmone kisha posht jelek leshi (lol)
  -Po xhupat me kapuc?
  -Un jam cun i vetem ti Corazono, kshu qe lujsha me veten time me shoke imagjinare.Se harroj kam qen i here ne kamp te pionereve ne Shqngjin, dhe ishte nji zysh aty, ajo nga Puka, e i kishte rrobet e banjel prej leshi, te thurura.Ehh, kur hashim zemer, e ma mne, ka qen kur u coshe ka gjumi i drekes, u hate zemer.
  -Po nallonet kush i ma men?
  -Po kukllat peseqindeshe qe nuset e reja i vejshin ne mes te krevateve, ato te shtinin friken aq te shemtuara ishin.Po dyqanin e muzikes ku shiteshin vegla muzikore, vdisja une per te blere nje violine cerekshe kur isha e vogel....po ku kishte....po dyqanin e pionerit a e mbani mend?
  -Po ato lodrat me pjese metalike me te cilat ndertoheshin vinca ose makina me vida dhe rondele....pak a shume si puna e legove te sotme....
  -Po mollet Starkinge?
  -Po kremvicet me salce kosi?
  -Po revisten Fatosi?
  -Po kendin e e mulacionit?
  -Po "te lumte dora e vogel" ne klase te pare
  -po penat?
  -Po majat e penave?
  -po majat e penave, "me bark"
  -po kallamaret?
  -Po thyerje note ne sjellje?
  -Po autokritikat para klases?
  -Po fshirest e tabeles?
  -Po shkumsat me ngjyra?
  -po xanxarrelat?
  -Po bufete?
  -Po divanat, "me sfungjer"
  Po wc-rat turke kane qene c'kane qene. Andej nga vitet 80 na erdhi iher nje kanadez ne shtepi, e kur vajti ne banje, babi rrinte e ruante pas dere se mos i rreshqiste kemba te vrima.
  -Po ai xhaxhi qe shiste akullore me biciklete ju kalonte poshte shtepise? Sa ishin ato....5 leka m'duket. Apo ata te tjeret qe bertisnin "dru me pre', 'dru me pre' zakonisht gjate drekes e te zgjonin nga gjumi.Une dilja ne televizor te shtunave te ai emsioni i perrallave (me kokemadhja isha, lol)....si quhej ai emisioni? E drejtonte nje plake para Pavlines mos gaboj.Te henave kendonim himnin e cdo mengjes benim fiskulture para se te futeshim ne shkolle. Une kam qene ne klase basketbolli e dhe ne dimer na nxirrte trajnerja me bo vrap perreth shkolles me kilota. Kam marre njehere nje pleumoni qe ta mbaj mend perjete.
  Toro, te zente diarrea rrugeve te new yorkut.
  (vijon- to be continued)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Toro : 13-09-2003 mė 00:50
  "Who is John Galt?"

 3. #3
  Dash...me kembore Maska e Toro
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  CALIFORNIA
  Postime
  1,406
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 21 postime
  -Shkopa cinglash
  po ajo loja qe e perplasje topin ke muri dhe e kapercej si e ka pas emrin mi?
  -Une ksaj loje s'ia kam idene, po m'u kujtua nje gje tjeter me mura. I vinim duart ne toke e kembet i ngrinim lart te muri, si quhej ajo? Kur vishnim funde mblidheshin gjithe cunat e pallatit e na benin tifozllek.lol Po miss pallati benit ju? (jo ti manciste, lol). Une kisha inat te merrja pjese po isha gjithmone organizatorja, yyy ca qejfi ka pas qene.
  -Top per shalesh?
  -Une GOMARICA mbaj mend qe e quanim. Gocat qe nuk kercenin shume beheshin gomarica(dmth kishin me shume germa para se te digjeshin), kurse cunat, si me te zhdervjellet beheshin vetem gomar.
  -Manciste cfare kujtese te llaftarshme ke!!!
  -Kuqka, vdeksha ma beje sparkaten ti mi? te ckathet te kam pas qe te vogel looool
  lool manciste me ate kush ben pozat me te bukra me ke shkrire fare, po ajo ngriva shkriva ke mbet nojhere ti me doren ne vend te keq?
  -Kush iman mend pastrimet me ato fhsesat skandaloze, larjen e xhamave dhe pergjimin e dashurickave hahhahhahhhha.Po kur benim mesim, ne nxensit e mire u donte me u mesu te prapambeturit ne detyra, po 10-a me yll keni marre ju?po "te lumte dora e vogel" po nonji fleterrufe u eshte ngritur?
  -Po konkurset "horizonti?" etj etj po ai konkursi me i vone me letersinek u ka fituar luan rama si u quante?
  -Jo mo jo se gomaricash ka qene loje tjeter, ishte loja kur ja hypnin njeri tjetrit si gomar....Ajo qe thote Mancistja eshte loje tjeter, por per qamet se me kujtohet.....oh tani me kujtohet... me duket se quhej loje dhjetshe, sepse ishin dhjete stile te ndryshme qe gjuhej topi ne mur, nje nga keto stile ishte dhe ta kaloje topin per shalesh pasi te perplasej ne mur.
  -Une GOMARICA mbaj mend qe e quanim.
  -Gomarica ishte kur ia hipje njoni tjetrit ushtarazi (manciste lol) mo shpirt .
  -Po Vuxh Manoll c'dmth se ma mesuan keto dite po e harrova
  -Di...po i pervesh edhe une meget tashi...u pa puna!
  -Ajo qe hipshe kalipic ka qene qujte Kali_Kalorsi...
  Dhjetcja ishte tjeter, me te perplasme ne mur ne 10 stile te ndryshme.
  -Kurse te gomarica e hidhje topin ne mur dhe duhej ta kaperceje, pastaj te perplasej ne toke. Merrje nga nje germe sa here qe topi te prekte ne kapercim e siper .Eh c'kam per te lujte sot para pallatit!
  -Epo ju andej nga veriu(i amerikes thom) nuk mushni hic nuk mushni
  -Si nuse s'vishesha une se thoshin qe ishte bad luck e s'martonjesh me asnjehere pastaj. s'ia beja vetes ate procke une, doja burre me zor. ti qe e ke bere....ja, pret te te martoje kunota. loooooool, muahhhh.

  -Po midhje te gjalla poshte ures ne plazh a keni pas honger ne i here?
  -Po iriqat e detit ne plazh te Currilave a ju kane pas shpu komet?
  -Ti manciste i hudh pyetjet edhe kerce ne dege tjeter: hajde tani si quhej ajo loja: gomaricash apo dhjetshe?
  -c'karamele mi, une e kisha mendjen te dhenduret. dhe nese qaja, qaja qe me iku dhe nje zog nga duart, looooooool
  -kagzogat une i di ato plakat me shamira te zeza ne koke qe rrinin sokaqeve te gjirokastres e merrnin neper goje gjithe dynjane....???? mund te jem gabim.
  -Kagzozat jane zvarranike si hardhucat po kapeshin ke liqeni.
  Dik Sheltoni me kobure
  vret hardhuca neper mure
  mos i vrit o budalla
  se hardhuca nuk te ha
  -Ihtoja e kish permendur pak a shume se si luhet loja. fillon e thua shkronjat dhe pastaj nuk me kujtohet po duhet te hypesh ne kurriz te lojtareve te tjere qe jan bere si kulle . e prandaj quhet gomaricash se hyp ne gomar.
  loj fantastike qe e luanim ne librarine e shkolles se per te mesuar nuk e perdorte njeri. fatkeqsi kur te hypnin siper 10 veta e mbi to NARDI qe peshonte tre here sa une. beje c'beje shtrengoheshe nga dhembet bythet e duroje deri sa te rrezoheshin te tjeret.
  -keni provuar te lani motren ne lavatrice?
  -Amon Fora se cdo jave me shkon shalqini ne mend. Nuk gjej dot ca gelqere te shkreten pa do kisha bere nje gliko shalqini e do t'u kisha nisur te gjitheve.
  -Po nespullat kush i mban mend? Mbanim farat ne goje erisa nxiheshin. Imja nuk nxihej e shkreta se nuk kisha aq fuqi sa ta thithja kur e mbaja ne goje, keshtu qe ia jepja Julit te ma nxinte ajo .
  -Gomaricash ka qen me nji qe rrite ke pema si jastik, dhe te tjeret rrishin varg me shpine te perkulme, dhe ekipi tjeter, shkrunte nje numer e mulote me tulle, dhe te hidheshin mbi kurriz si kaluc, ndersa keta qe i mbanin ne kurriz, duhej te gjeshin numrin, pa u rrezuar. nga cunat...ose gocat -cuna kush ka pre dru? hahahaahhahhahahhhahahhaa, i mani mend ato sobat e vockla ne shkoole si uthekte buka aty? jami kur binte era..
  -Kuqja edhe une kam pas nje te atille se gjyshja ka nejt me ne, dhe vinte verdalle me nje tufe me celsa te medhenj kujtonte kohen kur kish qene haneme....
  -Mu me kujtohen tabelat:"Qytetare! Ndalohet duhani" dhe te gjithe mo me katnare e me qytetare te ndez e kishin.....
  -Nuk me thoni ju gocat, a nuk ju ka marr pak malli te shtyheni rendeshem si ne autobuz urban ne kohe te qepes....lol
  -Une vdiqa per tu fut icik pa rradhe mer......Ketu ne Amerike si rreshtohen robt e rrine dy ore ne rradhe me prit me pagu tjetri 1 cumcakiz me kredit kard.....Jo o baballek, neve e kemi shqiptarce....Brylat e forte te qisin ne selamet apo jo?
  -Karroca me kapacka plastike nga kutite e bojes se kepuceve "Shkelqimi" ka bo na njoni?
  -Po karrocat me kuzhineta ? Ku dreqin i gjenim ato kuzhineta si mbaj mend, po mbaj mend se i vajosnim me vajguri dhe me graso....
  -Po MA-PO -t i mbani mend? ( MAPO= Magazina Popullore)
  -Po me targa makinash keni luajtur?By the way.....E ka pare nanjoni Shubertin ne Mapo te shtunen apo me bene site mua?
  -Karrocat me kapacka kane pase qene klasifiku me emra:
  fiat (tek kapacke)
  tatra (dopjo kapacke)
  -Kishte dhe tatra te renda...me tripel kapacke!
  Kuzhinetat u vidhshin te Oficina...edhe ke reparti i ushtrise u merrshin takot per rrotat e para ...s'kishte me te mira se takot e ushtrise! ika un se mesnate knej ka nahija jone
  -Flini flini, pafshi ne enderr gjelle pasanikesh!
  "Who is John Galt?"

 4. #4
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  BRAVOOOOOOOOOOO !!!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 5. #5
  nga dyqonet e reja
  Anėtarėsuar
  04-04-2003
  Postime
  327
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  po pllakaton keni lujt?! po biskota keni vjedh , ke fabrika e biskotave?!
  po me vize a keni lujt ndonjehere me ato dhjetelekshat me partizan e gjerman?! deri sa vinte i ''plotefuqishmi'' i lagjes dhe na e prishte lojen...
  po polici a ju ka kap ndonjehere dhe ju ka fut ndonji cok kokes per pantallonat ''tub'' qe kishit vesh?!
  po baste a keni vu ndonjihere per ndeshjet e italionit?! po futboll me leke a keni lujt, ke pallati i pionereve apo ke fusha e zeze ose ke instituti i fiskultures...

 6. #6
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  TORO
  U lodha duke lexuar postet e tua,te lumte dora na kujtove femijerine,tani dua te shplodhem e te mendoj dicka interesante edhe une.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 7. #7
  Dash...me kembore Maska e Toro
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  CALIFORNIA
  Postime
  1,406
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 21 postime
  Une do te isha shume i lumtur sikur keta dialoge ti kisha shpikur une......jo per gje po do ti kerkoja Spielebergut 30 mije $ ti kthente ne film....Jane kontribut i antareve me te nderuar te forumit ( te rreshtuar rastesisht jo sipas rendesise se tyre): Mi Corason, Ihti, Forever, Mjegulla, Di68,Katana, une etj......( te me falin ata qe i kam harruar).
  Femijeria jone eshte dicka shume e varfer, shume modeste, por njekohesisht dicka e shenjte,intime dhe madheshtore, gjeniale...Ndoshta nje skenar filmi do te ishte dicka shume e paket ta pershkruante...
  Ftoj te gjithe antaret e forumit te shkruajne......sado e kote apo boshe tiu duket dicka nga femijeria e tyre.....ESHTE JETA JONE!
  Dhe saso qe te rritemi, kurdohere do te kujtojme keto momente, kur ishim te vegjel , te pa djallezuar, spontane dhe modeste!
  Toro.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Toro : 14-09-2003 mė 04:14
  "Who is John Galt?"

 8. #8
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Kush eshte '' mjegulla'' , Toro?
  Apo eshte i/e deleguar i/e departamentit te filmit vizatimor ...
  Mos ke dashur te thuash Manciste?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 9. #9
  vowel Maska e liliella
  Anėtarėsuar
  19-04-2002
  Vendndodhja
  ny
  Postime
  490
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  na qurravite toro se me buke therrime jemi rritur, hng hng . kujtime te bukura nuk blihen e nuk shiten tek SPilbergu ,ah po vetem nese ne i luajm rolet eshtu sic i kemi jetuar perfshi ti te luash dhe rolin e Braveheart se aty e ke menjen.


  une spo mbaj inat se perfshihem me katen.
  secili per vete e zoti per te gjithe
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga liliella : 14-09-2003 mė 17:46
  Who am I to judge a vowel more alluring than the words it generates ?

 10. #10
  Dash...me kembore Maska e Toro
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  CALIFORNIA
  Postime
  1,406
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 21 postime
  Si jeni mer amon......Nuk guxo njeriu me pi nje shishe uiski se do ja ngecni ne gryke.......nje llaf thashe une per ke Spilbergu , ju beni endrra per Oscar....Korazata na flet dhe me ironi....ncncnnccnc.....Mire mi Korasono, spo te coj ty ne naten qe do marr Oscar per ket film....Do coj Katanen se i kom premtu anyway.....Ti rri vetem si Lifani.....

  P.S. Pa he mis albanian movie.....gjeje kush e ka lujt Lifanin dhe te kush film.!
  "Who is John Galt?"

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e forever
  Anėtarėsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  new york
  Postime
  396
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Torrrrr,

  "mishi tretet, kocka mbetet"

  Sa romatik dhe sensibel qe behesh ti pas nje shishe wiski mo dreq, prape ne liste me ke harruar Manciste-n qe ka dhene alamet kontributi
  Liebe! liebe, lass mich los!

 12. #12
  Dash...me kembore Maska e Toro
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  CALIFORNIA
  Postime
  1,406
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 21 postime
  Amani o vellezer....( me falni ...o motra)......te gjitha avokatet e Mamlukut paskeni qene? Si nuk doli njera te ma mbeshteste....mendimin ( jo per gje por jeni dhe perverse) lol....
  Manciste, sorry qe te harrova vella, po isha i pijshem....une kur pij harroj emrin tim, jo me te tjetrit....megjithese ti i ke bere vete keto gjera dhe i di me mire se une....
  "Who is John Galt?"

 13. #13
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Postuar mė parė nga Toro
  Si jeni mer amon......Nuk guxo njeriu me pi nje shishe uiski se do ja ngecni ne gryke.......nje llaf thashe une per ke Spilbergu , ju beni endrra per Oscar....Korazata na flet dhe me ironi....ncncnnccnc.....Mire mi Korasono, spo te coj ty ne naten qe do marr Oscar per ket film....Do coj Katanen se i kom premtu anyway.....Ti rri vetem si Lifani.....

  P.S. Pa he mis albanian movie.....gjeje kush e ka lujt Lifanin dhe te kush film.!
  Mirush Kabashi, si asket...s'me kujtohet titulli i filmit.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 14. #14
  Dash...me kembore Maska e Toro
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  CALIFORNIA
  Postime
  1,406
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 21 postime
  Damn, dhe kete e gjete.....C'paske qene......
  "Who is John Galt?"

 15. #15
  xumparja
  Anėtarėsuar
  12-10-2002
  Vendndodhja
  SHBA
  Mosha
  33
  Postime
  570
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Asket, ti asketon ketu?

  O Toro, un nuk u cova te thoja, Shenomeni dhe mua vllai tem.
  Qetesi!
  Shoket lexojne!

 16. #16
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  You mean '' Queen of the damned '' , Toro ???
  Where does a thought go when it's forgotten?

 17. #17
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  598
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Toro dita 1000 ty sbashku me shoqerin tende se na kenaqet.

  P.s Mjegulla na trego dicka ti se lagjja jote ishin njesha per gallata.

 18. #18
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Nga arkivat e Corazonit .

  P.S. Duhet te keni nje gje te qarte, qe kam ardh ne USA me vapor, jo me avion si ju te tjeret !
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Where does a thought go when it's forgotten?

 19. #19
  xumparja
  Anėtarėsuar
  12-10-2002
  Vendndodhja
  SHBA
  Mosha
  33
  Postime
  570
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Po kali i Skenderbeut, si gabim ne lidhje me pallatin e kultures me duket mu o Corze.
  Ishalla me krahe te lehta atij pamporrit qe te ka cu ty anej.
  Ti je ajo me lule ne dore mi? (lol)

  P.S. flmndrt per keto kujtime qe po na ngjall.
  Qetesi!
  Shoket lexojne!

 20. #20
  Dash...me kembore Maska e Toro
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  CALIFORNIA
  Postime
  1,406
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 21 postime
  Kjo paska marre baulet me vete mer......Duket kjo qe osht bashkekohese e Skenderbeut :P....Me qe ra fjala....mos ke ndonji reviste "Shkenca dhe Jeta" te viteve 1978-1984? Po ndonji "Hosteni" a?
  "Who is John Galt?"

Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kompanite dhe Investitoret..!!
  Nga Zemrushja nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 57
  Postimi i Fundit: 03-04-2008, 11:45
 2. Konferenca Nderfetare mbi Koegzistencen Paqesore dhe Dialog
  Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-07-2006, 06:57
 3. Serbė e shqiptarė, dialog nė njė dokumentar
  Nga Shijaksi-London nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-01-2006, 19:37
 4. Analistėt shqiptarė mbi skenaret e 3 korrikut
  Nga Iliriani nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-06-2005, 03:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •