Close

Rezultati i Sondazhit: Sa dite ne jave ushtroheni ne palester apo jashte saj?

Votues
12. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Me pak se 1 dite ne jave

  1 8.33%
 • 1-4 dite ne jave

  8 66.67%
 • 4-7 dite ne jave

  3 25.00%
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 46
 1. #21
  Made in Me!
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  u.s.a
  Postime
  187
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  PERSHENDETJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  UNA PER VETE NUK KAM SHUME KOHE GJATE DITES QE KESHTU MBAHEM ME 1-3
  * x 0 and case closed!

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e erv
  Anėtarėsuar
  08-05-2002
  Vendndodhja
  te rruga me kthesa ne londer
  Postime
  46
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  halo

  hi

  5 here kur kam koh dhe 4 here kur s'kam koh.......

  keep going to the gym people or you will get fat sooner or later...ahahahah
  If you don't have something to die for, you are already dead...

 3. #23
  hmmm Maska e Niko D'Angelo
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Minnesota, USA
  Mosha
  36
  Postime
  127
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Don't get fat people, watch out for the fast food. McDonalds etc duan parat tuaja, "nuk duan" shendetin tuaj. Kujdes te vecante sidomos nese jeton ne USA sepse po vuajne njerez nga obesiteti ketu. Go to GYM, GYM, GYM...dude how many times do i have to say it???
  Winners Don't Quit

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime

  Dinakėri tė vogla pėr tė mos u shėndoshur

  Ha mė shumė nė mėngjes dhe nė drekė
  Ka ndonjė mėnyrė pėr tė asimiluar mė pak kalori pa ulur hyrjet e energjisė? A ėshtė e mundur nė praktikė tė dobėsohesh pa mbajtur dietė, por thjesht duke nxitur metabolizmin pėr tė djegur mė shumė? Po, ja tė gjitha dinakėritė e shmangies sė kalorive.

  Shpejto metabolizmin
  Mėnyra jonė e tė ushqyerit ndikon nė metabolizėm, nė kaloritė e konsumuara nga organizmi nė gjendje qetėsie ose nė kohėn qė asimilon dhe transformon nė energji ushqimin. Shih faktorėt qė shpejtojnė (ose ngadalėsojnė) metabolizmin, dhe mund tė influencosh nė mėnyrė tė ndjeshme tendencėn e trupit pėr tė shtuar ndonjė kile.
  Gjithmonė para orės 14.00
  Nė pjesėn e parė tė ditės metabolizmi ėshtė mė efikas. Aftėsia pėr tė djegur kalori ėshtė nė maksimumin e saj nė orėt e para tė mėngjesit deri nė orėn 14.00. Prandaj bėn mirė tė hash mėngjes shumė tė pasur (me drithėra, bukė dhe reēel), njė vakt tė vogėl para drekės (fruta, kos frutash, lėngje), ose njė vakt tė plotė nė mesditė (njė pjatė e parė e lehtė dhe njė e dytė po e lehtė me garniturė zarzavatesh, tė pagatuar ose tė pjekur). Linjat e trupit nuk do tė ndryshojnė me kusht qė edhe nė darkė tė hash diēka tė lehtė njė pjatė supė me zarzavate me mish ose peshk.
  Sa mė shumė vakte, aq mė mirė
  Sa herė qė ha, organizmi vihet nė lėvizje pėr tė tretur ushqimin, duke e ndarė nė pėrbėrės tė ndryshėm pėr ta tretur. Njė punė pėr tė cilėn ėshtė e nevojshme njė sasi e caktuar energjie. Ja pėrse sa mė shumė vakte tė hash aq mė mirė ėshtė. Studime tė ndryshme kanė treguar se nėse e njėjta sasi ushqimi nėse hyn nė organizėm nė 4-5 vakte gjatė ditės, ka njė konsum kalorish mė tė mirė.

  Po, mishit dhe peshkut, nėse preferon proteinat
  Zgjidh mirė
  Nėse do tė dobėsohesh, prefero mishin dhe peshkun, jo vetėm se janė mesatarisht me pak kalori, por edhe sepse i japin njė marsh mė shumė metabolizmit falė pėrqindjes sė lartė me proteina.
  Mė shumė tule nėse..
  Ėshtė llogaritur qė ushqimet e pasura me lyrna dhe karbohidrate kanė njė aftėsi tė vogėl (sa njė e treta) pėr tė aktivizuar proceset e djegies. Pėr kėtė arsye transformohen mė lehtė nė tule. Kjo nuk do tė thotė qė duhet tė heqėsh dorė nga brumėrat dhe buka, por pėrpiqu tė zvogėlosh sasinė dhe tė hash mė shumė nė pjesėn e parė tė ditės, kur organizmi ėshtė nė gjendje tė konsumojė mė shumė.
  Mė pak drithėra tė zinj
  Brumėrat dhe buka e zezė, tė konsumuara duke u alternuar me njėra tjetrėn, ndihmojnė punėn e stomakut dhe kufizojnė thithjen e yndyrnave dhe sheqerit, pra janė tė dobishėm pėr tė mbajtur trupin nė formė. Por kujdes mos e teproni! Studimet e fundit kanė treguar se njė dietė shumė e pasur me fibra mund tė jetė pengesė pėr metabolizmin. Orizi, brumėrat dhe buka do tė pėrfundonin, pas njėfarė kohe, duke djegur mė pak kalori nė krahasim me tė njėjtat ushime tė pėrpunuara.
  Kurrė nėn 1000 kalori: jo dietave drastike
  Bėj njė kafe tė mirė. Kėrkime tė ndryshme kanė demonstruar se marrja e kafeinės (e pranishme nė pije si kafeja, kola dhe ēaji) stimulon metabolizmin
  2/3 filxhan nė ditė
  Mė saktė 2 ose tre filxhanė kafe do tė ishin tė mjaftueshėm pėr tė rritur termogjenezėn (procesin e djeguies) nė 5 % duke i lejuar organizmit tė djegė disa dhjetėra kalori mė shumė nė ditė.
  Mos ekzagjeroni
  Nėse ndjek njė regjim tepėr tė fortė nė tavolinė, organizmi regon, trupi kursen energji, metabolizmi bie nė gjumė, djeg pėrherė e mė pak. Kėshtu kur i futesh pėrsėri tė ngrėnit shėndoshesh. Ėshtė llogaritur qė ata qė ndjekin dieta drastike (nga 800-1000 kalori nė ditė) mund tė arrijnė tė konsumojnė deri nė 20 pėrqind mė pak kalori.
  Metodat mė tė mira tė gatimit? Zgarrė, furrė dhe zjerje.
  Ėshtė e vėrtetė qė gatimi redukton pak pasurinė me minerale e vitamina tė disa ushqimeve, por lejon tė ulė edhe kuotėn e yndyrnave, dhe e gjithė kjo favorizon prurjen kalorifike finale.
  Mish i zjerė, brinjė qengji, fileto zgare, fileto derri, sapo dalin nga tenxheret, piastrat apo furrat, rezultojnė mė tė dobėt, sepse dhjamrat shkrihen dhe mbeten nė ujė ose nė lėngun e pjekjes.
  Me ndihmėn e nxehtėsisė mishi formon njė lloj shtrese mbrojtėse.Nėse shpon sipėrfaqen me pirun pėrpara se ta vėsh nė furrė, dhjamrat nuk do tė mbeten brenda mishit, por do tė treten.
  Edhe me zjerjen ushqimi mund tė bėhet mė i lehtė sepse yndyrnat mbeten nė ujė. Por kujto: humbja e yndyrnave ėshtė mė e madhe sa mė e gjatė tė jetė koha e gatimit dhe sa mė i ftohtė tė jetė uji ku vendoset nė fillim mishi. Nėse mishi vihet nė ujė qė zjen, temperatura e lartė ēon nė njė koagulim tė shpejtė tė proteinave, qė bėhen barrierė pėr daljen e dhjamrave.
  Njė kėshillė e fundit : nuk ka kuptim ta lehtėsosh mishin me kėto truke tė vogla, nėse konsumon edhe lėngun.
  Nė dimėr konsumo mė shumė
  Thuhet qė nė mot tė ftohtė ėshtė e ligjshme tė hash pak mė shumė, sepse me teperaturat bazė konsumon mė shumė kalori . Eshtė e vėrtetė? Po. Nėn 15 gradė nė fakt organizmi i jep nxehtėsi ambjentit rrethues dhe prandaj duhet tė prodhojė mė shumė energji pėr ta mbajtur konstante temperaturėn e trupit. Djegia rritet edhe kur bėn shumė nxehtė (mbi 30 gradė).Nė kėtė rast sepse trupi duhet tė eliminojė djersitjen. Morali: lejoji vetes pa u shetėsuar shumė, ndonjė kalori mė tepėr nėse ke nė plan tė bėj njė shėtitje nė mal ose njė vrap nė park Dhe nėse mendon tė bėsh njė leksion gjimnastike nė palestėr kjo duhet tė pasohet me njė sauna tė kėnaqshme.
  Gjysėm kile mė pak nė muaj duke hequr 100 kalori nė ditė
  Ėshtė e mundur tė dobėsohesh thjesht dhe pa sforco? Po. Mjaft tė lehtėsosh menunė e pėrditshme me 100 kalori qė nė fund tė kesh gjysėm kile mė pak pa bėrė as sforcon mė minimale. Nuk tė besohet? Bėj ndonjė llogari: ki parasysh qė gjysėm kile dhjam trupor ėshtė gati 3500 kalori
  Prandaj, nėse ēdo ditė kursen 100 kalori brenda muajit do tė arrish tė heqėsh 3100, pra gati gjysėm kile tule.
  Ju duket pak? Nuk ėshtė kėshtu, nėse do tė dobėsohesh, por edhe tė mbash rezultatet e arritura. Sipas studimeve tė fundit ėshtė shumė mė e shėndetshme dhe e sigurtė tė dobėsohesh ngadalė, dhe tė rimarėsh veten nga rreziku pėr t’u shėndoshur pėrsėri siē ndodh menjėherė pas njė diete tepėr tė fortė dhe tė shpejtė.
  Ja disa nga truket e thjeshta pėr tė zbritur shigjetėn e peshores pa e ndjerė .
  Mėngjes
  Jo, njė tasi tė madh plot me qumėsht tė plotė (200 ml, 130 kalori) Por mė mirė njė gotė qumėsht i skromuar (100 ml, 30 kalori)
  Po, bukės me marmalatė (njė lugė 75 kalori), por pa shtuar gjalpė (njė lugė 175 kalori)
  Nė vend tė njė racioni korosan (40g, 200 kalori ) Njė tas me corn flakes (30 gr, 100 kalori)
  Zgjidh njė kos tė hollė natyror (njė vazo 55 kalori ) sesa njė kos me fruta 155 kalori
  Nėse ha mėngjes nė njė bar mos u josh nga njė kifle e bėrė me ēokollatė ose me krem (280 kalori) por zgjidh njė mė tė thjeshtė 180 kalori
  Drekė dhe darkė
  Njė kuti me ton nė vaj (85 g 210 kalori)? Zėvendėsoje me ton natyror (105 kalori)
  Njė pjatė me patate tė skuqura (280 kalori), zėvendėsoji me dy patate tė pjekura me (180 kalori)
  Po, bukės sė thekur nėse pėrdor dy feta tepėr tė holla (40 g 80 kalori ) nė vend tė atyre normale (120 kalori)
  Ha njė pizė me perime pa vaj (500 kalori) dhe hiq dorė nga margarita klasike (600 kalori)
  Ha njė pjatė me byreēka tė mbushura me spinaq,(630 kalori) mė tė lehtė se me mish (730
  kalori)
  Sapo ta kesh gatuar, hiqi lėkurėn mishit tė pulės kėshtu do tė fitosh (108 kalori kundrejt 210 pėr njė racion 120 g)
  Vakt i ndėrmjetėm
  Akullorja me krem (120 g, 265 kalori) ėshtė mė kalorike se njė akullore me fruta (100g, 165 kalori)
  Nė vend tė njė gote me kola apo aranxhatė (140 kalori) pi njė gotė lėng grepfrut(dru dhe frut) (38 kalori).
  Mė mirė njė akullore kaush me fruta (110 kalori) nė vend njė kaush akullore me krem (220 kalori)
  Njė copė tė vogėl kulaē (80g, 320 kalori) zėvendėsoheni me njė panine tė vogėl me katėr feta proshutė tė gatuar tė hollė (220 kalori)
  Nė momentin e aperitivit shmang koktejlet( njė gotė e vogėl 180 kalori) dhe porosit pije spumante (80 kalori)
  Kujto se 6 feta me proshutė tė gjallė kanė 185 kalori qė ama zbresin nė 105 nėse kujdesesh t’i heqėsh pjesėn e dhjamit.

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime

  Fitness and Nutrition

  Ju ftoj ketu te diskutoni rreth shendetit dhe ushqimet qe ju japin me shume proteina por ne te njejten kohe jane edhe te shendetshme per ju.


  Si fillim ju keshilloj mishin e gjeldetit ose Turkey.
  pastaj vjen pula por jo e skuqur ne vaj.


  hotboy213, hajde tani sill ndonje informacion se temen e hapa une. Si nje "Model" qe je me te vertete duhet te kesh ndonje recete per te mbajtur trupin ne forme.

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Mundohuni te eliminoni gjalpin dhe majonezen deri ne eliminim.
  pijet freskuese me gaz nuk jane te shendetshme.
  pini sa me shume lengje frutash, ne vecanti lengun e karrotave.

  kur te me vijne ndermend te tjerat do ti shtoj..... se kam koken tek dietat tani.

 7. #27
  hmmm Maska e Niko D'Angelo
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Minnesota, USA
  Mosha
  36
  Postime
  127
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Siduket, working out is not the favorite sport for many Albanians....That sucks
  Winners Don't Quit

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Babeloki82
  Anėtarėsuar
  12-07-2002
  Vendndodhja
  ...pertej reke ne ANgli!!
  Mosha
  35
  Postime
  50
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hi Niko D'


  How is it goin' bro', aiiiii !??

  That's good that you took your spare time to present such kind of information about Fittness.

  Well, the reason I am here in that subject is simple coz' I am someone who likes Sport as well, especially BodyBuilding.

  I was about 17 when I started doing BoduBuilding exercises.
  Well I have to say that I didn't have well knowlege about BodyBuilding in that age.

  Now, I am still doing BodyBuilding...
  I really enjoy doing this kind of Sport, I don't know why but I just like it and somehow I cannot live without BodyBuilding.

  BodyBuilding is like DRUG for me, I am addicted to it!!


  Hopefully there are many people in here who like doing Sport coz' as it is known, Sport is healthy for everyone except if you exaggerate (that means: if you are going too far) which can damage you.

  So that's enough for now  Peace


  Shkruani shqip, cdo mesazh ne gjuhe te huaj do te fshihet ose editohet nga moderatoret.

  Fiori
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Babeloki82 : 09-10-2002 mė 12:23
  "Fikė se fikė bile me muzikė"

 9. #29
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Mosha
  36
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  push ups jane shuem te mira : P

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-12-2002
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje.
  Une jam shqiptar durrsak/tirans ne Florida. Kam konkuruar ne Shqiperi ne bodybuilding dhe tani po pregatitem per nje kampionat ne Miami. Musclemania's Superbody. Para kater javesh isha 100kg dhe 173 cm. Sot jam 94.5kg. Besoj se ne qershor kur te behet kampionati do jem 80kg dhe shredded. Punoj si trajner ketu zakonisht me contest preparation bodybuilders dhe fitness/weight loss. kam shkruajtur dhe nja dy artikuj tek parajsa.com. Se shpejti do hedh ne web dhe website tim, vetem se po pres te konkuroj dhe te mbaroj shkollen ne maj.
  Po patet ndonje pyetje apo kerkesa me nisni nje email tek: masswithclass2001@yahoo.com
  Kam eksperience me dieta, training, suplementation, etc. Gjithmone kam pasur qejf te ndihmoj sidomos shqiptaret per tu stervitur.
  Ju uroj fat e mbaresi.
  Se shpejti, doktor.

 11. #31
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  34
  Postime
  1,726
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  lal do me behej qefi shume sikur te ndihmoje ato qe kane nevoje
  duke u dhene edhe disa keshilla ketu ne forum ne kete teme.
  me respekt kacaku basket

 12. #32
  hmmm Maska e Niko D'Angelo
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Minnesota, USA
  Mosha
  36
  Postime
  127
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me thuaj si vajti konkurimi Hijaqembetetpas dhe gjithashtu per web sitin
  Winners Don't Quit

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-12-2002
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje.
  Kam filluar pregatitjet per konkurimin tashme, sepse eshte me 24 qershor ne Miami. Eshte kampionat natyral, d.m.th bejne drug tests. Kam filluar dieten, kardio dhe bej patjeter pesha. Do postoj me vone kur te kem ca foto, sesi shkojne pregatitjet.
  Kacaku backet, patjeter qe do ndihmoj ke ka nevoje, por pa patur kerkesa te vecanta, tema e shendetit eshte shume e gjate per tu hedhur ne post, dhe ka qindra dege qe mund te hidhesh, qe nga dieta, stervitja, suplements, rest etj. Po pati njeri qe ka pyetje, e permenda me siper ose postojeni ketu ne forum ose me shkruani nje email: masswithclass2001@yahoo.com
  rrofshe me nder
  Se shpejti, doktor.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e REG_KRAY
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  fier
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  JU pergezoj per temen sidomos Estelen per informacionin qe na dha .
  Mbase duhet akoma me shume te dime vlerat e verteta te te marrit me sport apo te te mbajturit regjim ne gjithshka ne jeten e perditshme si dhe ate te ushqyerit e cila ka rendesine e vete.

  Me poshte do te jap disa nga vlerat ushqyese dhe kuruese te njekohesisht te disa produkteve ushqimore.
  God Bless

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e REG_KRAY
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  fier
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ushqimi ka nje rol te rendesishem ne shendetin e njeriut i percaktuer nga mjeksia si ilac i vertet per te parandaluar dhe kuruar semundje te ndryshme me veprimin e tij farmaceutikpor duhet perdorur ne dozat e duhura per te pasur efikasitetin me te madh .

  Keshtu si ushqim te rendesishem doja te vecoja peshkun qe eshte burimi kryesor i acideve yndyrore i cili kryen nje nje veprim parandalues te kardiopatise dhe arteriosklerozes gjithashtu ul nivelin e kolesterolit dhe presionin e gjakut , rregullojne sistemin imunitar ,parandalojne kanceret dhe semundjet e veshkave , etj etj
  mjafton 2 apo 3 vakte me baze peshku ne jave per te zvogeluar rrezikun e semundjeve kardiovaskulare dhe tumoret .
  100 gr peshk te yndyrshem ne dite per te ulur presionin arterial te gjakut .
  Une per vete peshk te kem gjithe javen nuk them gje .
  eshte ushqimi im i preferuar // si dhe frutat qe nuk i ndaj
  psh
  PORTOKALLI qe eshte me i perdoruri ne shqiperi ka aftesi te parandaloje tumorret , te luftoje viruset dhe rrite aftesine mbrojtese te organizmit . i pasur me vitamin C

  BANANJA
  perdoret per te kuruar ulceren gastrite dhe e ben stomakun me rezistent duke provokuar lirimin e nje pjese mbrojtese te mukozes si dhe mund te ule kolesterolin e keq .
  nje banane ne dite mos e ndani se eshte e rekomandus

  MOLLA
  i ben mire zemres dhe arterieve .ul presionin e gjakut ,lufton disa viruse si dhe kancerin dhe sa per ata qe duan te mbajne djete te konsumojne mollen se ka efekte te menjehershme ne uljen e oreksit , dhe nje keshille tjeter mos e qeroni kurre por lajeni mire para se ta hani dhe eshte i vetmi frut qe nuk ka asnje efekt kunderveprimi.

  RRUSHI
  ka vlera diauretike dhe chelmuese , parandalon kancerin , semundjet virale dhe karien . kush te doje nje here ne vit mund te perdor kuren diauretike ne ngrenien e 2 kg rrush ne dite per 2 dite rresht . hahaha e bukur kjo eeee

  KIVI
  eshte nje nga frutat me veti me te medha chelmuese pasi permban nje sasi te madhe vitamine C 85 mg ne cdo 100 gr ,lehteson asimilimin e proteinave ,mbron enet e gjakut si dhe stimulues i sistemit imunitar . Per ata qe kane probleme me tretjen te gatuajne mishin me kivi se u ben mire..

  QERSHIA
  qe njifet per funksionin tretes dhe dezintoksikante njifet gjithashtu per aftesite e medha kunder kariesit
  Per te dezintoksikuar organizmin perdoret nje caj qe pergatitet nga 10 gr bishta qershie per 5 apo 10 min .

  te tjera me vone
  bye te gjitheve
  God Bless

 16. #36
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  38
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  une shkoj 3 here ne jave ne fitness , me pelqen shume se ndihem ne forme dhe plot fuqi.
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 17. #37
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  10-01-2003
  Vendndodhja
  london
  Mosha
  39
  Postime
  71
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  sa duy kuntal ngret ti moj lole se me duet ti i kput balestrat

  edhe desha te theme ne cvend je

  munsisht pergjigje zemer

 18. #38
  hmmm Maska e Niko D'Angelo
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Minnesota, USA
  Mosha
  36
  Postime
  127
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ftoj te gjithe ju qe mendoni se zoteroni njohuri te gjera ne fushen e sportit, fitnessit, dietave dhe rest(shplodhjes) te me dergoni nje mesazh privat duke thene se per sa kohe jeni marre me kete sport, sa njohuri keni dhe rreth cfare njohurish. Sa me teper rreth lidhjes tende me ato qe permenda me lart, nuk ka rendesi seksi. Po planifikoj te bej nje projekt te cilin do ta ndaj me ate qe me bind se eshte vertete kompetent ne kete fushe. Faleminderit
  Winners Don't Quit

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e REG_KRAY
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  fier
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per ata qe vertet duan vertet te merren me sport
  nje duhet te kene parasysh : REGJIM ne gjithshka sidomos te te ushqyer qe eshte dhe baza e gjithshkaje
  me lart kam shkruajtur per vlerat e medha qe kane frutat si tretes te mire te gjithshkaje
  po kalojme dhe ne disa nga ushqyesit me te mire per ate qe duan kalori .

  QUMESHTI

  shume i pasur me vitamine D dhe kalcium . lufton gjithshka ne organizem sidomos infeksionin e zorreve,zvogelon irritimin e stomakut,parandalon ulceren,kariesin dhe bronkitin kronik , si dhe rregullon hipertensionin dhe parandolon disa kancere.

  Per duhanxhinjte me te medhenj rekomandohen 2 apo 3 gota qumesht ne dite( i skremuar) per te parandaluar rrezikun e kancerit te mushkrive si dhe nga bronkiti kronik.

  MJALTI

  shume efikas kunder asmes me origjine alergjike dhe dhimbjeve te fytit. Per ata qe kane probleme me gjumin le te pine pijen klasike te qumeshtit me mjalte gjithashtu do tju qetesonte dhe kollen.

  VAJI i Ullirit
  ne 2300 njerez te moshes se mesme qe i perkisnin 7 vendeve te ndryshme te botes vlerat e vdekjes per shkak te semundjeve kardiake dhe te tjera ishin me te ulta tek ata qe perdornin vajin e ullirit ne vend te yndyrnave te tjera zbulim i bere nga profesori i famshem i studimeve te yndyrerave ushqimore ne universitetin e Minesotes USA , Ancel Keyes pra mendojeni vet
  gjithashtu ul presionin e gjakut vonon shfaqjen e tumoreve dhe parandalon plakje e parakohshme keshtu qe perdorni vajin e ullirit qe te mos plakeni shpejt .
  por duke perdorur ate qe ka prejardhje biologjike natyrore.
  God Bless

 20. #40
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  34
  Postime
  1,726
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  sa te mire qe jeni mer amon.
  ju pergezoj per kete ngarekese qe keni marre mbi supe dhe ju falenderoj.une
  kisha nje pytje si ta heq barkun?

  jam marre me basketboll per 5 vjet rrjesht dhe kam 6-7 muaj qe e kam nderprere stervitjen per arsye studimi.dhe njekohesisht me ka kercyer barku.kam shume etje dhe mendoj qe nga kjo me ka ardhur edhe barku.
  kam bere edhe palester por tani nuk vaszhdoj.ka nai diete te thjeshte qe mund te me ndihmoje ?
  ju flm nga kacaku basket

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Fitness: Cfarė ėshtė dhe pėr ēfarė shėrben?!
  Nga AjSi nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-04-2009, 05:29
 2. Ramiz Alia: Gėzoj shėndet tė plotė
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 06-10-2005, 14:49
 3. Shėndet!
  Nga Skerdi Sika nė forumin Prezantoni veten nė forum
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 08-10-2003, 16:13
 4. Shendet. Shihemi me shpesh ne Tetor
  Nga BluPower_blu nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-07-2003, 07:19
 5. Nje shendet
  Nga Albioni nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-09-2002, 14:10

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •