Tucker Carlson kërkon që mjekët të kërkojnë falje për rekomandimin e vaksinës së dyshimtë tër COVID

Emri:  screenshot-2024-03-31-at-15.05.01-1024x685.jpg

Shikime: 63

Madhësia:  21.0 KB

Prezantuesi i emisionit Talk Tucker Carlson ka kërkuar që mjekët të kërkojnë falje për rekomandimin e vaksinës së dyshimtë COVID-19.

Gjatë një paraqitjeje në The Jimmy Dore Show, Carlson u bëri thirrje dhjetëra mijëra mjekëve që shtynë goditjen dhe gënjeshtrat e tjera të lidhura me COVID-in të kërkonin falje dhe të pranonin se kishin gabuar:

Unë mendoj se ajo që është kaq interesante është se mjekët që dinë qartë të lexojnë, dua të them se janë të shkolluar sipas definicionit, ata nuk janë budallenj nga definicioni, ju shpresoni, mendoj se është e vërtetë, ata janë të zgjuar. Shikoni provat dhe në thelb gjithçka që ata thanë për vaksin dhe kjo ka lënduar shumë njerëz. Dhe disa mjekë, të tre që përmende, dhe ata janë të mrekullueshëm, por ka dhjetëra mijëra mjekë në Shtetet e Bashkuara dhe pse nuk ngrihen dhe thonë oh zot, më vjen shumë keq, mundem' mos besoni se e rekomandova.

Carlson vazhdoi të pranojë se ai e mbështeti Luftën në Irak, por e kuptoi se e kishte gabim që e bëri këtë dhe është penduar që atëherë:

Dua të them se unë miratova Luftën e Irakut në 2003 dhe në fund të 2003 kuptova se kisha gabuar dhe jam ndjerë keq për këtë për 20 vjet. Në fakt ishte 20 vjet më parë këtë javë që shkova në Irak dhe u ndjeva keq për këtë që atëherë dhe çdo mundësi që kam kërkuar falje. Jo për të kënaqur njerëzit e tjerë, por për të ruajtur dinjitetin dhe respektin për veten, dua të them se është një parakusht nëse lëndon dikë pa dashje, duhet të thuash se më vjen keq. Dhe nuk mund ta besoj se 99 për qind e mjekëve amerikanë nuk do ta bëjnë këtë. Unë nuk do të shkoj tek ata, meqë ra fjala. Unë kurrë nuk do të shkoja te një mjek që ende gënjen për COVID-in, sepse ai është një person i rrezikshëm dhe imoral.



Megjithë lutjet e Tucker, shumica e industrisë mjekësore ende këmbëngul se vaksina është e sigurt dhe efektive dhe duke i inkurajuar njerëzit të marrin vaksina përforcuese.

Muajin e kaluar, Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) e kanë ulur ashpërsinë e COVID në të njëjtin status si gripi, duke bërë thirrje për një "qasje të unifikuar" për trajtimin e kushteve të tilla.

"Sidoqoftë, ne ende duhet të përdorim zgjidhjet e zakonshme që ne e dimë se funksionojnë për të mbrojtur veten dhe të tjerët nga sëmundjet serioze nga viruset e frymëmarrjes - kjo përfshin vaksinimin, trajtimin dhe qëndrimin në shtëpi kur sëmuremi," tha në atë kohë Drejtoresha e CDC Dr. Mandy Cohen.


Burimi: TPG