"Pushtimi i Holliwood: Kontrolli i Kinës në industrinë e filmit” është një dokumentar origjinal i NTD që heq perden se si Hollivudi po ndihmon për të çuar përpara axhendën e një kundërshtari global, pasojat e kësaj në të ardhmen tonë dhe çfarë individë të guximshëm po bëjnë për të ndryshuar baticë. "Hollywood Takeover" ndjek Chris Fenton, një ish-ekzekutiv i Hollivudit dhe Tiffany Meier, një reportere investigative e lajmeve, në udhëtimin e tyre për të zbuluar historinë e domosdoshme pas bashkimit fitimprurës të Hollivudit dhe Kinës, i cili nuk ndodhi rastësisht. Mbijetesa e Shteteve të Bashkuara varet nga njerëzit që zgjohen nga marrja e pamëshirshme literale dhe njohëse e vendit tonë nga Partia Komuniste Kineze. Në këtë moment historik vendimtar, e vërteta mund të jetë e papërshtatshme për shumëkënd, por ne të gjithë kemi një zgjedhje për të bërë: a do të vazhdojmë të ushqejmë dragoin e kuq?

Emri:  MV5BNmJmZjQ5Y2QtNmNiZS00NWZmLTlkZGQtNTlhMTI0NTFhZGIwXkEyXkFqcGdeQXVyMTYzNzkwOTU5._V1_.jpg

Shikime: 30

Madhësia:  50.2 KB

Emri im është Alessandro du Châtel dhe kam krijuar Total Disclosure në fillim të 2018 si një mjet për të ekspozuar trafikimin e qenieve njerëzore, pedofilinë, vrasjet e profilit të lartë dhe shoqëritë sekrete okulte. Unë përpiqem të bashkoj patriotët në mbarë botën për të luftuar kundër Rendit të Ri Botëror tiranik dhe Axhendës 2030 të WEF.



Mund ta ndiqni dokumentarin në anglisht më poshtë:




Për më shumë dokumentarë si ky, klikoni mbi #dokumentari.