Emri:  Screenshot 2024-03-09 at 4.09.13 PM.jpg

Shikime: 25

Madhësia:  80.1 KB

Wall Street është duke u pushtuar. Evropa po shembet në vetvete. Në mbarë botën, njerëzit janë të zhytur nga frika dhe zemërimi, dhe një pyetje është në buzët e të gjithëve: A ka mbaruar kriza financiare apo po shkojmë drejt katastrofës ekonomike? Fund of the Road është një dokumentar që tregon kolapsin financiar global.

Fundi i rrugës: Si paraja e humbi vlerën fare (2012)
Regjisori: Tim Delmastro
Shkrimtarë: Jason Spencer, Tim Delmastro
Yjet: Adam Fergusson, G. Edward Griffin, Mike Maloney
Zhanri: Dokumentar
Vendi: Australi
Gjuha: Anglisht
Data e publikimit: 18 gusht 2012 (SHBA)
Gjithashtu i njohur si: Χρήμα χωρίς αξία
Vendet e xhirimeve: SHBA

Historia: Wall Street është duke u pushtuar. Evropa po shembet në vetvete. Në mbarë botën, njerëzit janë të zhytur nga frika dhe zemërimi, dhe një pyetje është në buzët e të gjithëve: A ka mbaruar kriza financiare apo po shkojmë drejt katastrofës ekonomike? Fund of the Road është një dokumentar që tregon kolapsin financiar global. I treguar në një stil argëtues dhe të lehtë për t'u ndjekur, filmi tregon historinë se si bota erdhi në një gjendje të tillë, nga farat e mbjella pas Luftës së Dytë Botërore, te problemet aktuale me të cilat përballemi sot dhe te e ardhmja e mundshme që mund të presë. Të gjithë ne. Disa nga mendjet kryesore ekonomike të botës ndajnë historinë e fshehur pas keqpërdorimit të financave të botës, japin një pasqyrë sesi politika e keqe dhe një sistem monetar me të meta u bashkuan për të krijuar një katastrofë, si dhe ndajnë këshillat e tyre personale se si një person mesatar mund të përgatiten më së miri për të ardhmen e tyre financiare.

Mund ta shikoni dokumentarin më poshtë në anglisht:




Që të shikoni më shumë dokumentarë si ky, klikoni mbi #dokumentari.