Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Ceni-1
    Anëtarësuar
    18-10-2012
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    832

    Gruaja që ndihmoi mbi 1000 persona ta pranojnë Islamin



    Gruaja që ndihmoi mbi 1000 persona ta pranojnë Islamin



    Emri:  (u59u)Veronique Cools 4.jpg

Shikime: 425

Madhësia:  14.0 KB
    Veronika(Veronique)Cools është një grua 25 vjeçare belge e cila ka ndihmuar mbi 1000 persona ta pranojnë Islamin në tetë vitet e fundit

    E shtune 12 Korrik 2014 17:33
    Veronika e cila e kishte hyrë në Islam në moshë të re pas ndikimit nga shoqëria e saj muslimane dhe pas hulumtimit për fenë e ka kthyer tanimë shtëpinë e saj në një qendër Islame për njerëzit që dëshirojnë të dinë më shumë për fenë.
    Duke thënë se edhe vet iu kishte dashur të kapërcente shumë paragjykime gjatë hulumtimit për Islamin, ajo gjithashtu ndihmoi edhe familjen e saj ti kapërcente ato. Tanimë familja e saj e ngushtë janë musliman gjithashtu.
    “Paragjykimet vijnë nga mos prezantimi i vërtetë i Islamit, thoshte ajo gjersa po përgatiste iftare për mysafirët e ftuar. Si musliman ne duhet ta prezantojmë veten në shoqëri shumë më mirë.”
    Tanimë kjo qendër ka më shumë se 1000 anëtarë, shumica prej tyre gra belge ndërsa qendra është e hapur për të gjithë./mesazhi/

    Emri:  (u59u)Veronique Cools 3.jpg

Shikime: 381

Madhësia:  26.4 KB

    Emri:  (u59u)Veronique Cools.jpg

Shikime: 310

Madhësia:  49.2 KB
    “Fe e vetme (e pranuar) tek Allahu është Islami” (Ali Imran, 19).

  2. #2

    Për: Gruaja që ndihmoi mbi 1000 persona ta pranojnë Islamin

    Pavarsisht asaj, se sa huti e tollovi krijohet sot ne bote nga agjentë te ndryshem qe mundohen ta njellosin e zhdukin Islamin, pavarsisht qe ia arrijne te manipulojne mendjet e disa muslimaneve dhe ti bejne pjese te se keqes, prape se pare Islami cdo dite e me shume po perhapet, cdo dite e me shume po ka jo musliman qe pranojne Islamin. Islami sa me shume po e sulmojne aq me shume po perhapet.

    Me ben pershtypje ne kete forum qe gjithmone kur e hapi vetem tek nen forumi islam ka me dhjetra vizitor qe jane duke e shfletu, ndersa nenforumet tjera fetare jane thujse te vdekura (pa vizitor).

    Sa e lumtur dhe krenare jam qe jam muslimane, pavarsisht cdo gjeje e di qe Islami eshte i mrekullueshem, dhe veprimet e njerzve kurre nuk mund ta njellosin. Dhe nuk ka fuqi ne bote qe mund ta zhduke KURRE, e ardhmja i takon Islamit.

    Jam krenare qe kam pranu per Pejgamber Muhamedin (paqja dhe meshira e Zotit qofte mbi te), nuk ka pas dhe nuk do te kete mbi Toke njeri me te mrekullushem se sa ai.

    ps zonja ane PLAS! (Kjo ke per inat te mesazhit tend te ulet ne privat)
    Ndryshuar për herë të fundit nga Adna : 13-08-2014 më 10:38
    Paqë

  3. 3 antarët më poshtë falenderuan Adna për mendimin e shprehur në këtë postim:

    angmokio (13-08-2014),Ceni-1 (13-08-2014),Linë (19-08-2014)

  4. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Gruaja që ndihmoi mbi 1000 persona ta pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga Adna Lexo Postimin
    Pavarsisht asaj, se sa huti e tollovi krijohet sot ne bote nga agjentë te ndryshem qe mundohen ta njellosin e zhdukin Islamin, pavarsisht qe ia arrijne te manipulojne mendjet e disa muslimaneve dhe ti bejne pjese te se keqes, prape se pare Islami cdo dite e me shume po perhapet, cdo dite e me shume po ka jo musliman qe pranojne Islamin. Islami sa me shume po e sulmojne aq me shume po perhapet.

    Me ben pershtypje ne kete forum qe gjithmone kur e hapi vetem tek nen forumi islam ka me dhjetra vizitor qe jane duke e shfletu, ndersa nenforumet tjera fetare jane thujse te vdekura (pa vizitor).

    Sa e lumtur dhe krenare jam qe jam muslimane, pavarsisht cdo gjeje e di qe Islami eshte i mrekullueshem, dhe veprimet e njerzve kurre nuk mund ta njellosin. Dhe nuk ka fuqi ne bote qe mund ta zhduke KURRE, e ardhmja i takon Islamit.

    Jam krenare qe kam pranu per Pejgamber Muhamedin (paqja dhe meshira e Zotit qofte mbi te), nuk ka pas dhe nuk do te kete mbi Toke njeri me te mrekullushem se sa ai.

    ps zonja ane PLAS!
    Pashe Zotin njemend mendon se plasi nga e ashtuquajtura rritje e islamit ..oj namazlike me thes , ende se paske kuptu qe une vlersoj cilesine ,jo sasine ,Izraeli i vogel eshte po ti poshteron 300 milion arabo-musliman ne te njejten kohe ,edhe minjet shumohen shume por minje mbeten hahhah
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  5. #4

    Për: Gruaja që ndihmoi mbi 1000 persona ta pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Pashe Zotin njemend mendon se plasi nga e ashtuquajtura rritje e islamit ..oj namazlike me thes , ende se paske kuptu qe une vlersoj cilesine ,jo sasine ,Izraeli i vogel eshte po ti poshteron 300 milion arabo-musliman ne te njejten kohe ,edhe minjet shumohen shume por minje mbeten hahhah

    Ti vlerson jo cilesine por forcen, kush eshte i forti mbahesh me te nuk te intereson drejtesia. E sa per arabet, edhe shume nga ta sikur cifti yt jane ba, me siguri dhe ti me emer je muslimane, besoj qe ne dokumente te shkrun MUSLIM, ama ne realitet e urren Islamin me shume se dreqin.

    Jo vetem qe mendoj, por jam e sigurt qe PLAS!
    Paqë

  6. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Gruaja që ndihmoi mbi 1000 persona ta pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga Adna Lexo Postimin
    Ti vlerson jo cilesine por forcen, kush eshte i forti mbahesh me te nuk te intereson drejtesia. E sa per arabet, edhe shume nga ta sikur cifti yt jane ba, me siguri dhe ti me emer je muslimane, besoj qe ne dokumente te shkrun MUSLIM, ama ne realitet e urren Islamin me shume se dreqin.

    Jo vetem qe mendoj, por jam e sigurt qe PLAS!
    Pershendetje Adna ,e shoh qe e ke kap keq me mua por sinqerisht s'te kam marr inat apo ne rastin me te pamundur zili ,si duket se paske verejt qe une jam femer krenare ,s'mund te "plas" me gjendjen tende ,eshte jonatyrore per personalitetin tim,te jesh femer e ketij shekulli dhe njekohesisht muslimane eshte e... dhimbshme !
    Te duash nje ideologji qe te quan te manget ,te konsideron loder seksi,te jesh e nenshtruar etj ..eshte trishtuese per mua ,me dhimbsesh ..seriozisht!
    Per ta shuar kurreshtjen ,emrin e kam tipik shqiptar ,nuk figuroj si muslimane etj ndersa per islamin kam mendimin e njejt me te madhin Kemajl Ataturk i cili e pershkronte islamin si ideologji absurde te ndertuar nga nje beduin imoral ....hajt tani kalo mire ,qu merr avdes, ,se e ke vaktin mu fal ,mos u mirr me kafiresha hahahah
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  7. #6
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Gruaja që ndihmoi mbi 1000 persona ta pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Pershendetje Adna ,e shoh qe e ke kap keq me mua por sinqerisht s'te kam marr inat apo ne rastin me te pamundur zili ,si duket se paske verejt qe une jam femer krenare ,s'mund te "plas" me gjendjen tende ,eshte jonatyrore per personalitetin tim,te jesh femer e ketij shekulli dhe njekohesisht muslimane eshte e... dhimbshme !
    Te duash nje ideologji qe te quan te manget ,te konsideron loder seksi,te jesh e nenshtruar etj ..eshte trishtuese per mua ,me dhimbsesh ..seriozisht!
    Per ta shuar kurreshtjen ,emrin e kam tipik shqiptar ,nuk figuroj si muslimane etj ndersa per islamin kam mendimin e njejt me te madhin Kemajl Ataturk i cili e pershkronte islamin si ideologji absurde te ndertuar nga nje beduin imoral ....hajt tani kalo mire ,qu merr avdes, ,se e ke vaktin mu fal ,mos u mirr me kafiresha hahahah
    Uroj mos ta marresh si sarkazem ose si tallje por e kam vertete shume sinqerisht. E ke menduar ndonjehere te besh ndonje vizite tek ndonje psikolog? Eshte shume e demshme per trurin te suportoj nje urrejtje ndaj dickaje per nje kohe te gjate. Eshte shkaterruese per sisitemin nervor dhe me pas ndikon dhe ne tere organizmin . Eshte vertete e pabesushme qe nje njeri ti vere vetes nje mision te tille urrejtjen e nje feje apo cfaredoqofte ajo. Kushedi sa vuan , e shkreta ti. Vertete je per tu dhimbsur.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  8. Anetarët më poshtë kanë falenderuar angmokio për postimin:

    Adna (13-08-2014)

  9. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Gruaja që ndihmoi mbi 1000 persona ta pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Uroj mos ta marresh si sarkazem ose si tallje por e kam vertete shume sinqerisht. E ke menduar ndonjehere te besh ndonje vizite tek ndonje psikolog? Eshte shume e demshme per trurin te suportoj nje urrejtje ndaj dickaje per nje kohe te gjate. Eshte shkaterruese per sisitemin nervor dhe me pas ndikon dhe ne tere organizmin . Eshte vertete e pabesushme qe nje njeri ti vere vetes nje mision te tille urrejtjen e nje feje apo cfaredoqofte ajo. Kushedi sa vuan , e shkreta ti. Vertete je per tu dhimbsur.
    Mos me qaj hallin ti ,kur ju muslimanet keni mundur ta perballoni me shekuj te tere urrejtjen ndaj te krishtereve dhe ne vecanti ndaj hebrejve edhe une mund ta perballoj perbuzjen ndaj islamit ,pastaj ka dallim urrejtja me perbuzjen ,une nuk urrej islamin ,une vetem e pebuz si dicka te shpifur hahah
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  10. #8
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Gruaja që ndihmoi mbi 1000 persona ta pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Mos me qaj hallin ti ,kur ju muslimanet keni mundur ta perballoni me shekuj te tere urrejtjen ndaj te krishtereve dhe ne vecanti ndaj hebrejve edhe une mund ta perballoj perbuzjen ndaj islamit ,pastaj ka dallim urrejtja me perbuzjen ,une nuk urrej islamin ,une vetem e pebuz si dicka te shpifur hahah
    Nuk ka muslimane te llogjikshem ne bote qe te urrej fene e krishtere apo hebraike apo qofte dhe besimet e tjera. Thjeshte qendrojne indiferente dhe shikojne punen e tyre.

    Nuk je ne gjendje te kuptosh diferencen mes teje dhe mes nje besimtari? Nderkohe qe une harxhoj kohe per dashurine ndaj fese time ti fryn e shfryn urrejtje apo dhe perbuzje. Tmerr , sinqerisht eshte tmerr ta mendosh , aq me teper te qenurit femer.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  11. #9

    Për: Gruaja që ndihmoi mbi 1000 persona ta pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Pershendetje Adna ,e shoh qe e ke kap keq me mua por sinqerisht s'te kam marr inat apo ne rastin me te pamundur zili ,si duket se paske verejt qe une jam femer krenare ,s'mund te "plas" me gjendjen tende ,eshte jonatyrore per personalitetin tim,te jesh femer e ketij shekulli dhe njekohesisht muslimane eshte e... dhimbshme !
    Te duash nje ideologji qe te quan te manget ,te konsideron loder seksi,te jesh e nenshtruar etj ..eshte trishtuese per mua ,me dhimbsesh ..seriozisht!
    Per ta shuar kurreshtjen ,emrin e kam tipik shqiptar ,nuk figuroj si muslimane etj ndersa per islamin kam mendimin e njejt me te madhin Kemajl Ataturk i cili e pershkronte islamin si ideologji absurde te ndertuar nga nje beduin imoral ....hajt tani kalo mire ,qu merr avdes, ,se e ke vaktin mu fal ,mos u mirr me kafiresha hahahah
    Pershendetje edhe per ju ane ;d

    Ti femer krenare? aman me thuaj pak me cfare krenohesh ti? Me urrejtje ndaj Islamit, me kete krenohesh? Mos ane, se ke per te PLAS nje dite. :d

    loder seksi? ihaa sa kot, je komplet gabim, islami na urdheron te mbulohemi pikerisht qe mos te jemi te tilla, jo qe mos te na prek kush me dore, por bile as me sy mos me pas mundesine me na pa (me perjashtim te burrit, per burrrin po mund te jesh "loder" seksi ama njekohsisht edhe ai per ty).

    Ne i nenshtrohemi vetem Zotit ane, burrin e respektojme dhe duam kaq, nuk i nenshtrohemi, mos i ngaterro keto.

    ps hajt qu pusho pak, se mos te kap infrakt para pc duke pare ato belget siper, ;D aq me shume kur e mendon se mijra veta jane kthyer sikur ato... uff e mundimshme per ty!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Adna : 13-08-2014 më 19:53

  12. #10
    Fol mire ose hesht Maska e Linë
    Anëtarësuar
    26-04-2012
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    203

    Për: Gruaja që ndihmoi mbi 1000 persona ta pranojnë Islamin

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Pershendetje Adna ,e shoh qe e ke kap keq me mua por sinqerisht s'te kam marr inat apo ne rastin me te pamundur zili ,si duket se paske verejt qe une jam femer krenare ,s'mund te "plas" me gjendjen tende ,eshte jonatyrore per personalitetin tim,te jesh femer e ketij shekulli dhe njekohesisht muslimane eshte e... dhimbshme !
    Te duash nje ideologji qe te quan te manget ,te konsideron loder seksi,te jesh e nenshtruar etj ..eshte trishtuese per mua ,me dhimbsesh ..seriozisht!
    Per ta shuar kurreshtjen ,emrin e kam tipik shqiptar ,nuk figuroj si muslimane etj ndersa per islamin kam mendimin e njejt me te madhin Kemajl Ataturk i cili e pershkronte islamin si ideologji absurde te ndertuar nga nje beduin imoral ....hajt tani kalo mire ,qu merr avdes, ,se e ke vaktin mu fal ,mos u mirr me kafiresha hahahah

    Paqja qoftë mbi ty!
    Si përkufizohet sipas ty nji femër e këtij shekulli ? Mjafton si Jomuslimane ?
    Të pyesin ty për shpirtin. Thuaju: Shpirti është çështje që i përket vetëm Zotit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •