Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 81
  1. #41
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    ne rradhe te pare fajtor eshte ai qe e ka ndertuar pa leje, se shteti sesthe sot, po ai i nesermi ta shemb.

    kush e kishte fajin per iken leket e piramidave?

    shteti? apo ne qe u perveluam?
    Te dy, shteti qe i lejoj, cdo institucion financiar hetohet njeher pastaj i jepet leje per aktivitet biznesi. Duhet te kete nje perqindje te caktuar ne rezerva para se te funksionoj etc. Hetohen asetet etc. Populli shqiptar eshte shume i paditur kur behet fjala per ligjin. Mirepo jo gjithmone vlen ajo shprehja qe "cfare nuk e di, nuk te vret" ka plot raste qe nga padituria populli eshte fundosur! E di cfare asgje e paligjshme nuk sjell mireqenie edhe pse disa ne Shqiperi e kane te ngulitur ndryshe ne mendje perfshi ketu edhe ata qe drejtojne shtetin.
    I LOVE GOD

    j&g

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e arba.t
    Anëtarësuar
    27-06-2009
    Postime
    439

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Ne shqiperi ben cfare te duash .si te duash....rendesi ka te kesh njohje e miq...te hedhesh lekun ..e kaq...Maliqi e ben ligjin
    Let food be your medicine !

  3. #43
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga Mistrec_çun Lexo Postimin
    Qenka luksoz, me pishine

    Mos u tall ti. Ne SC MB gjithandej ke te tilla qe perdorin sumpumps por nuk jane ne zone rezidenciale, jane me leje edhe ne zona commercial. Besoj pas ketij jane shtepi edhe pallate qe jetojne njerezit ne mos gabohem???? Duket qarte qe eshte pa leje ose me leje me hater!
    I LOVE GOD

    j&g

  4. #44
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga arba.t Lexo Postimin
    Ne shqiperi ben cfare te duash .si te duash....rendesi ka te kesh njohje e miq...te hedhesh lekun ..e kaq...Maliqi e ben ligjin
    Po ata qe shkojne me kete mendje e meritojne humbjen, por me vjen keq per emigrantet e shkrete qe i kane leket me gjak edhe blen hyrje ne ndertesa te tilla. Apo nuk jane edhe te mbivlersuara. Good god, i feel for those people!
    I LOVE GOD

    j&g

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga loneeagle Lexo Postimin
    Te dy, shteti qe i lejoj, cdo institucion financiar hetohet njeher pastaj i jepet leje per aktivitet biznesi. Duhet te kete nje perqindje te caktuar ne rezerva para se te funksionoj etc. Hetohen asetet etc. Populli shqiptar eshte shume i paditur kur behet fjala per ligjin. Mirepo jo gjithmone vlen ajo shprehja qe "cfare nuk e di, nuk te vret" ka plot raste qe nga padituria populli eshte fundosur! E di cfare asgje e paligjshme nuk sjell mireqenie edhe pse disa ne Shqiperi e kane te ngulitur ndryshe ne mendje perfshi ketu edhe ata qe drejtojne shtetin.
    e ke lexu ate fjalen e ramizit per zbatimin e katovices ne shqiperi?

    eshte zbatuar edhe me ndihmen e imperializmit amerikan pervec se nga ndihma vellazerore e revizionizmit sovjetik.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  6. #46
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    e ke lexu ate fjalen e ramizit per zbatimin e katovices ne shqiperi?

    eshte zbatuar edhe me ndihmen e imperializmit amerikan pervec se nga ndihma vellazerore e revizionizmit sovjetik.
    Me bere lemsh lol, I am confused :P
    I LOVE GOD

    j&g

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e arba.t
    Anëtarësuar
    27-06-2009
    Postime
    439

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga loneeagle Lexo Postimin
    Po ata qe shkojne me kete mendje e meritojne humbjen, por me vjen keq per emigrantet e shkrete qe i kane leket me gjak edhe blen hyrje ne ndertesa te tilla. Apo nuk jane edhe te mbivlersuara. Good god, i feel for those people!
    me ate mendjen kane ec perpara disa njerez ate po thoja ne fillim qe shuem familje kane blere apartamente ,emigrant apo jo...leke te humbura
    Let food be your medicine !

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga loneeagle Lexo Postimin
    Me bere lemsh lol, I am confused :P
    ske faj,

    si ke konspektu veprat e shokut Obama,

    CRNS1 dhe CRNS2.

    sdi kush ta ka dhene dhipllomen e fakultetit ty.

    p.s


    ke pagju noj dallar
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  9. #49
    Perjashtuar nga Mod.
    Anëtarësuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Prish, gjobit, e fut ne burg

    mend per te ardhmen

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    mos u merr me zitin, se ka cekulibrim te llogjikes,

    si e jema e zeqos flet gjithnji,...lol
    un kam qene gjithmone kunder prishjes se objekteve qe kushtojne shume, por jam per denimin e atyre qe nuk kane dhene leje ndertimi apo nuk kane informuar publikun per menyren e ndertimeve. ku qendrondron c`ekuilibrimi i llogjikes ketu?

  11. #51
    Larguar Maska e Noellag
    Anëtarësuar
    23-09-2009
    Vendndodhja
    Ne zemrat tuaja
    Postime
    2,583

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Naivet thone pse i lejon shteti, se fajin e ka pronari por nuk e dine se shteti eshte pronari. Shteti eshte vet mafia
    Larguar

    Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

  12. #52
    Larguar Maska e Noellag
    Anëtarësuar
    23-09-2009
    Vendndodhja
    Ne zemrat tuaja
    Postime
    2,583

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga loneeagle Lexo Postimin
    Te dy, shteti qe i lejoj, cdo institucion financiar hetohet njeher pastaj i jepet leje per aktivitet biznesi. Duhet te kete nje perqindje te caktuar ne rezerva para se te funksionoj etc. Hetohen asetet etc. Populli shqiptar eshte shume i paditur kur behet fjala per ligjin. Mirepo jo gjithmone vlen ajo shprehja qe "cfare nuk e di, nuk te vret" ka plot raste qe nga padituria populli eshte fundosur! E di cfare asgje e paligjshme nuk sjell mireqenie edhe pse disa ne Shqiperi e kane te ngulitur ndryshe ne mendje perfshi ketu edhe ata qe drejtojne shtetin.
    Ne Shqiperi eshte sistemi mafioz qe veprojne per interesa finaciare e individeve te caktuar qe jane perfshire ne kete sistem. Populli eshte i perjashtuar nga sistemi dhe sot vuan varferine, kurse njerezit e perfshire ne ate sistem jane te pasur. Per aq kohe sa mbizoteron ky sistem , populli do jete i fundosur.

    Shteti, politika dhe krimi i organizuar jane pjese sistemit mafioz ku pasurohen ne kurriz te popullit.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Noellag : 28-10-2013 më 17:23
    Larguar

    Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

  13. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Noellag për postimin:

    loneeagle (29-10-2013)

  14. #53
    i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
    Anëtarësuar
    27-06-2009
    Vendndodhja
    ne shkolle
    Postime
    2,050

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    Athere Qeveria duhet te dorzoj stafeten !
    jo doja te thoja te ule br*ket ...... kshu ben edhe rime ......
    Ndryshuar për herë të fundit nga mesuesi_1 : 28-10-2013 më 17:17
    "They will not control us, We will be victorious"

  15. #54

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Si kuptoj keta hallexhinjt une qe ndertojne pallate me nga 5-10 kate. Apo qe blejn apartamente mu ne mes te Tiranes, apo ne bregdet. Nese keta jane hallexhinj, ca do quajme ata qe jane ne ndonje fshat e jetojne ne barrake.

  16. #55
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    ske faj,

    si ke konspektu veprat e shokut Obama,

    CRNS1 dhe CRNS2.

    sdi kush ta ka dhene dhipllomen e fakultetit ty.

    p.s


    ke pagju noj dallar
    ahahah pagova pak (20% te tuition, 80% scholarship qe i fitova me zotesi edhe jo me mik) s'ka edukim falas ketu. Jo, per kontabilitet s'ka pasur kerkesa per te lexuar vepra te tilla. Plus qe jam old une lol ne kohen e diplomes time Odrama nuk ekzistonte!
    I LOVE GOD

    j&g

  17. #56
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Si kuptoj keta hallexhinjt une qe ndertojne pallate me nga 5-10 kate. Apo qe blejn apartamente mu ne mes te Tiranes, apo ne bregdet. Nese keta jane hallexhinj, ca do quajme ata qe jane ne ndonje fshat e jetojne ne barrake.
    Keta hallexhinjt jane ata qe jetojne ne barraka. I ka ikur ndonje femije ne emigrim edhe blejne ndonje hyrje te shkretet per nje jete me te mire, mirepo shteti nuk eshte ne favor te tyre te zbatoj ligjin edhe i ikin leket dem. Kurse ata qe ndertojne nuk i quaj hallexhinj, ata e bejne nga qefi me koken e vet!
    I LOVE GOD

    j&g

  18. #57
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga Noellag Lexo Postimin
    Ne Shqiperi eshte sistemi mafioz qe veprojne per interesa finaciare e individeve te caktuar qe jane perfshire ne kete sistem. Populli eshte i perjashtuar nga sistemi dhe sot vuan varferine, kurse njerezit e perfshire ne ate sistem jane te pasur. Per aq kohe sa mbizoteron ky sistem , populli do jete i fundosur.

    Shteti, politika dhe krimi i organizuar jane pjese sistemit mafioz ku pasurohen ne kurriz te popullit.
    Po pra kete kam dashur te them edhe une ne postimet e mia. Se i vetmi qe mund ta mbroj popullin eshte shteti edhe kur shteti nuk vepron nje e pjese e paditur e popullit e vuan demin ne kurriz. Une kam qene nje nder ato qe donte te bleja nje apartament pushimi ne bregdet ne Shqiperi, por gjithmone i jam shmangur sepse kam pas frike sepse ne Shqiperi nuk vepron ligji, po si the edhe me siper ata qe jane te lidhur me shtetin. Ndryshojne qeverit ndryshojne ligjet. Hajde gjeje te drejten! Po cfare me habit mua me teper eshte qe te pafajshmit e vujne demin kurse shteti del i pafajshem.
    Ndryshuar për herë të fundit nga loneeagle : 29-10-2013 më 09:40
    I LOVE GOD

    j&g

  19. #58

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga loneeagle Lexo Postimin
    Keta hallexhinjt jane ata qe jetojne ne barraka. I ka ikur ndonje femije ne emigrim edhe blejne ndonje hyrje te shkretet per nje jete me te mire, mirepo shteti nuk eshte ne favor te tyre te zbatoj ligjin edhe i ikin leket dem. Kurse ata qe ndertojne nuk i quaj hallexhinj, ata e bejne nga qefi me koken e vet!
    Te shkretet hallexhinj ne Amerike ku e blejne nje hyrje? Ne 5th Ave ne Manhattan apo me Miami Beach?

  20. #59

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga loneeagle Lexo Postimin
    Po pra kete kam dashur te them edhe une ne postimet e mia. Se i vetmi qe mund ta mbroj popullin eshte shteti edhe kur shteti nuk vepron nje e pjese e paditur e popullit e vuan demin ne kurriz. Une kam qene nje nder ato qe donte te bleja nje apartament pushimi ne bregdet ne Shqiperi, por gjithmone i jam shmangur sepse kam pas frike sepse ne Shqiperi nuk vepron ligji, po si the edhe me siper ata qe jane te lidhur me shtetin. Ndryshojne qeverit ndryshojne ligjet. Hajde gjeje te drejten! Po cfare me habit mua me teper eshte qe te pafajshmit e vujne demin kurse shteti del i pafajshem.
    Ke bere ate qe duhet te beje cdo person. Nuk mund te blesh apartament dhe te japesh mijera euro, pa marre pronesine e plote ligjore te apartamentit. Te them te drejten e kam menduar dhe une blerjen e nje apartamenti.

    Ligjet nuk kane ndryshuar.

  21. #60
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Për: Vlorë, shembet godina 7-katëshe

    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Te shkretet hallexhinj ne Amerike ku e blejne nje hyrje? Ne 5th Ave ne Manhattan apo me Miami Beach?
    Nuk eshte e njejta gje. Ti e di se populli shqiptar vdes te shkoj mbas turmes, plus qe si per nje vend i vogel qe jemi e kemi pak qef te shkojme ne vende popullore si bregdeti, kryeqyteti etc.

    S'ma mban kam tmerr te investoj ne Shqiperi, ndryshon ligji si ndryshojne qeverite. Plus qe per ne ne Amerike eshte pothuajse 1 me 1 dollari (101.2) sot, eshte dobesuar shume si monedhe .
    I LOVE GOD

    j&g

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •