Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 49
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e toni_d
  Anėtarėsuar
  17-03-2003
  Vendndodhja
  gjunje me gjune me popullin
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Question E ARDHMJA E RINISE SHQIPTARE NE KANADA????

  THJESHT DOJA TE DEGJOJA OPINIONET TUAJA PER PRESPEKTIVAT TUAJA NE KANADA ?? SI ESHIFNI TE ARDHMEN TUAJ?

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e toni_d
  Anėtarėsuar
  17-03-2003
  Vendndodhja
  gjunje me gjune me popullin
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  PO SI MO ASNJERI SPASKA MENDIM!!!!!!!!!!! PO JU SIKUR JENI NGA 70 -80 VJEC E PRISNI VETEM VDEKJEN!!!!!!!
  ME MIRE GJALLE SE SA VDEKUR!!!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-08-2002
  Vendndodhja
  Montreal -Tirone , vajtje-ardhje, moszgjedhje
  Mosha
  42
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  shume kot !!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-12-2002
  Postime
  112
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Te ndritur!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e toni_d
  Anėtarėsuar
  17-03-2003
  Vendndodhja
  gjunje me gjune me popullin
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  tju bej nje pytje a ka ndonje qe studion ne shkolla ketu?
  apo te tere jetoni me welfare, apo e keni mbush mendjen me qene punetore te rendomte tere jeten?
  ME MIRE GJALLE SE SA VDEKUR!!!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-08-2002
  Vendndodhja
  Montreal -Tirone , vajtje-ardhje, moszgjedhje
  Mosha
  42
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  edhe studiojme edhe marrim welfare , po ti qe pyet keshtu mos punon gje per qeverine Kanadeze ?

 7. #7
  Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
  Anėtarėsuar
  27-07-2002
  Vendndodhja
  Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
  Postime
  1,542
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 20 postime

  Une-MBA ne Shtator

  E ardhmja ne Kanada? E shkelqyer po pate objektiva te realizueshme, dhe vullnet. Kuptohet qe nqs je ilegal 'pjata-lares'
  do mbetesh. Edhe nqs je mbi 30 vjec ne kohen kur emigron, pisk do e kesh punen. Po nuk dite anglisht RRJEDHSHEM(mundesisht pa aksent te forte) do te te dalin probleme. Gjeja me e mire qe mund te bejne ata qe futen ne keto lloj kategorish eshte te heqin te zite e ullirit per 3-5 vjet e, nqs nuk arrijne te stabilizohen, te kthehen ne Shqiperi me ato para qe kane vene menjane e te investojne atje.

  Une per vete do vazhdoj MBA ne York U, ne Toronto kete shtator. Si duket e ardhmja per mua? ...jo dhe aq e keqe

 8. #8
  Kacurrelsja Maska e Kiki
  Anėtarėsuar
  29-08-2002
  Mosha
  38
  Postime
  156
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  E ardhmja ketu,sikur nuk duket dhe aq qarte ,do te me duhen dhe ca muaj te me qartesohet.
  Mos e kruaj me tel me gjemba :D

 9. #9
  Zog-Zotnijet....
  Anėtarėsuar
  22-04-2003
  Vendndodhja
  bristol/angli/npun teme..
  Mosha
  36
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  UN MENDOJ SE MINIMUMI I MIRQENJES FILLON TE LEGALIZIMI,PASTAJ TE PJERAT VAREN NGA PERSONI........e ardhmja ime ne KanadA eshte 0 sepse Un jetoj ne AnglI.
  Mos E Maj Mendjen nKobure Per Mi Kndu Gjithmon Trimnis
  Se Me Qa Shohim Neper Filma->Iky Shekull Asht i Dashnis
  ------------------------------------------------------------------------
  ----Me--Shum--Rrespekt--Per--JU-->Degjoni--Kte-Kang --Nga--SCORPIONS----

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e toni_d
  Anėtarėsuar
  17-03-2003
  Vendndodhja
  gjunje me gjune me popullin
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ej ju mbetet qejfi juve sikur tu jap te gjitheve nga 1 mije $ e ta mbledhim mendjen :-)))))))))

  po ju lumte gjeja e pare pozitive eshte se jeni te gjithe optimiste bravoooooooooooooooooooooooooooo
  ME MIRE GJALLE SE SA VDEKUR!!!

 11. #11
  Miss. Congeniality
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Where else babe?
  Mosha
  36
  Postime
  182
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  He la ca mubatei ashy dhe kY@

  Si e shokoj une t'ardhmen time ne kanada!
  Well une tani sa po mbarova vitin e trete ne York university, per economics and business dhe punoj si qeni , qe as te shtune dhe te djele nuk shijoj sepse jan ass manager ne retail, qe keshtu e ardhmja ime ne kanadA ESHTE sa te mbaroj shkollen gjej ndonje pune me te mire, nmartoho dhe kaq, jeta vazhdon,
  Pune shpi, bills and morgage!
  nuk eshte keshtu apo jo!
  prane detit i pa lare
  prane drites i pa pare
  prane sofres i pa ngrene
  prane dijes i pa nxene

 12. #12
  Miss. Congeniality
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Where else babe?
  Mosha
  36
  Postime
  182
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Hey qafir arnaut, nuk te kam ne york!
  Dhe sidomos per Mba ku e ben tek schulic sepse tek faculty of arts une nuk njof njeri aty!
  prane detit i pa lare
  prane drites i pa pare
  prane sofres i pa ngrene
  prane dijes i pa nxene

 13. #13
  Miss. Congeniality
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Where else babe?
  Mosha
  36
  Postime
  182
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Jam dakort qe te shkoj ne shqiperi dhe te hap nje zyre per finacial services, ose optimalja qe une kam qejf te bej dhe te ndihmoj sado pak shqiperine eshte qe te mar pjese tek bordi shqiptar ne WTO trade agreements, since speciliteti qe une kam, eshte international trade and business, with a twist in political aspect of development dh te ndaloj ato te korruptuarit atje qe e bene vendin fije fije.
  nejse e di qe eshte shume ambicioze dhe e pa realizueshme, por prape doo me behej qejfi qe ai vend te ndryshoje apo jo!
  prane detit i pa lare
  prane drites i pa pare
  prane sofres i pa ngrene
  prane dijes i pa nxene

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e toni_d
  Anėtarėsuar
  17-03-2003
  Vendndodhja
  gjunje me gjune me popullin
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  po cthote yorku Laerta??!!
  une kam aplikuar per international business administration tek yorku. dmth te schulic school of business. ti si ndihesh aty a je e kenaqur?
  na fol nje cik
  ME MIRE GJALLE SE SA VDEKUR!!!

 15. #15
  Miss. Congeniality
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Where else babe?
  Mosha
  36
  Postime
  182
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Hre te TonI ca dashke dhe ti!
  Une nuk jam tek Schulic sepse nuk mepelqn, por jam tek faculty of arts, dhe po boj econ/bus dhe honors ne inten, econ and business.
  eshte kot fare mua sme ka lene ndonje mrese, dhe me ngrjen nervat ca professore qe te cajne.....
  nejse shpresoj qe te te pelqeje
  prane detit i pa lare
  prane drites i pa pare
  prane sofres i pa ngrene
  prane dijes i pa nxene

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e toni_d
  Anėtarėsuar
  17-03-2003
  Vendndodhja
  gjunje me gjune me popullin
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  flm per pergjigjen , por sidoqofte une u pranova ne U of T.

  shpresoj tja kaloni sa me mire andej nga yorku!!!!!!!!!!!!
  ME MIRE GJALLE SE SA VDEKUR!!!

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime
  E ardhmja jon ketu?? As qe e imagjinoj dot veten mbasi te mbaroj me studimet te jetoj ketu, do vete ne Europ ose te paaaakte ne USA...ketu JO

  Kissessssssssss

  Alda

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Canada
  Postime
  93
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Fieralda, mire e the ti goce, edhe une atje ne AMerike do shkoj sepse sikur nuk ja vlen te vazhdosh ketu.
  Une shkoj ne Uof T ne vitine katert and I hate it, oh my GOd, it's horrible. Shpresoj te me dali shkolla per dentiste ne Amerike dhe ja mbatha qe ketu.
  Remember your yesterdays
  Live your todays
  Dream your tomorrows!

 19. #19
  Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
  Anėtarėsuar
  27-07-2002
  Vendndodhja
  Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
  Postime
  1,542
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 20 postime
  Postuar mė parė nga toni_d
  flm per pergjigjen , por sidoqofte une u pranova ne U of T.

  shpresoj tja kaloni sa me mire andej nga yorku!!!!!!!!!!!!
  Ore ti je MBA apo thjesht undergrad? Ketu ne Schulich duket se gjerat kane marre mbare: ndertesa e re, studente te shkelqyer, profesorat pastaj jane vari ******.....s'di per cfare paguaj kur mund te rri ne shtepi e te lexoj librin vete.

  Sidoqofte, urime per pranimin ne UofT. Shkolle e mire.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Canada
  Postime
  93
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  U of T sucks o njerez cfare shkolle e mire thua ti , vetem emrin ka , po e shoh vete sa e mire eshte, t'ja mbathesh sa me shpejt prej ketu.
  Remember your yesterdays
  Live your todays
  Dream your tomorrows!

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Video e ushtarėve grekė nė Internet indinjon shqiptarėt
  Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 2. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
  Nga dodoni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
 3. Dosja antishqiptare e Greqisė, 1912-2007
  Nga BARAT nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 4. Mesjeta e hershme shqiptare
  Nga DYDRINAS nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-11-2006, 14:10
 5. Gjergj Kastrioti sipas pikėpamjeve antishqiptare
  Nga Davius nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •