Close
Faqja 13 prej 98 FillimFillim ... 311121314152363 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 241 deri 260 prej 1960
  1. #241
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    ela jam 37 jave

    meqe jemi tek tema e femijve, vdes kur me thot vajza "i love you very much" use "i love you too" pa i then un I love you me thot "i love you TOO" lol...ose kur do te me puthi ore minute, love her affections
    kurse ne ketej Rexh themi "i love you infinity" KE TE DREJTE SKA GJE ME TE BUKUR KUR TE THOTE FEMIJA TE DUA.
    I LOVE GOD

    j&g

  2. #242
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    kjo vajza ime ka nisur ti thote me rradhe te gjithe germat e alfabetit
    , dada, baba, mama, gaga , lala, dhe ka dy dite qe ka arritur tek germa k, kaka, kaka degjojme tere diten

  3. #243
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Mengjezi zakonisht eshte hectic per mua, se ashtu ngrihem , me ouch. lol. Dje e zuri gjumi qe ne 7 kete cunin tim, e ngeli pa bere detyrat. Thashe cta zgjoj kot, ska mend per detyra, me kete rast I enjoy some peace too, nen driten e qiririt lol, po sot vuajta konsekuencat. Qe pa gdhire detyrat.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 01-02-2012 mė 16:08
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #244
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
    kurse ne ketej Rexh themi "i love you infinity" KE TE DREJTE SKA GJE ME TE BUKUR KUR TE THOTE FEMIJA TE DUA.
    hahaha "infinity" that is so cute

    ela jo pa problem, e kam vajze

    marya ka per te te folur shpejt vajza
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  5. #245
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    kjo vajza ime ka nisur ti thote me rradhe te gjithe germat e alfabetit
    , dada, baba, mama, gaga , lala, dhe ka dy dite qe ka arritur tek germa k, kaka, kaka degjojme tere diten
    sikur ta lexonte im bir tek fjala qe ka shkuar vajza tani do thonte "turp, turp, turp" edhe nuk pushon me lol. henry foli pak me vones 3 vjec por kur filloj te fliste u shokuam sepse fliste si i madh me fjali & gjithcka. edhe per ecjen nuk u zvarrit njeher vetem kur filloj te ecte si i madh edhe une duke bertitur e tramaksa lol.
    I LOVE GOD

    j&g

  6. #246
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419
    Djali me temperature.Shtrire perbri meje me thote:
    -mami heja te luajme me lojen me germa.
    Filloj une alfabetin dhe ai thote stop tek shkronja E.
    Thuaj ai fjale me E thuaj une.po sikur ska dhe shume dhe une thashe "esmer";ai s'reagoi,por une e di qe se ka idene si fjale.edhe e pyes : e d cdomethene esmer?
    -jo.me thote
    I shpjegoj:-esmer eshte nje njeri qe ka tipare te errta sy te zinj,vetulla te zeza,floke te zinj,lekur pak te......
    Me pret fjalen cuni e me thoteshte KINEZ?


    )))))

  7. #247
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Une vajzes time si flas kurre ne gjermanisht. Kurre. Para nje jave i them ,hajde erdhi koha te flesh, "nein" ma ktheu. Mbeta pa fjale. E kisha verejtur tendencen per ti thene me lehte pershendetjet ne gjermanisht po mendoja se e kishte ngaqe nuk degjon shpesh ta pershendesin ne shqip.

    E madhja fare kur filloi te numroje. E filluam ne shqip nje, dy dhe tre. I tha nje dite babi "eins" dhe kjo se thote se se thote me "nje".
    AUTOCHTHONOUS

  8. #248
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Gjuha e pare do jete german, do apo sdo ti, lol. Une shqip i flas kur me hipin nervat vetem. Lool
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  9. #249
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    hahaha "infinity" that is so cute

    ela jo pa problem, e kam vajze

    marya ka per te te folur shpejt vajza
    Do provosh prape me vone per cun apo me 2 goca do e mbyllesh?!
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  10. #250
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Gjuha e pare do jete german, do apo sdo ti, lol. Une shqip i flas kur me hipin nervat vetem. Lool
    Te them te drejten edhe dua te flase me mire gjermanishten meqe jeton ketu. Po une si flas sepse nga nje ane kshtu mund te mesoj edhe shqip, dhe nga ana tjeter edhe bej gabime. Ende se flas mire vet dhe sdua ta mesoj gjysma gjysma....
    Babi eshte pergjegjes per gjermanisht.

    Une habitem sepse ajo tani per tani rri me shume me mu dhe si rrjedhoje degjon me shume shqip. Plus e gjej me te lehte te thote "jo" se " nein" psh. Por ajo thote ate qe do vete dhe pike.
    AUTOCHTHONOUS

  11. #251
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Sa vjec eshte goca? Ne Moshe te Vogel Jane si sponge / sfungjer. Vetem thithin.Plus tv qe shohin, kukullat I terheqin, rrjedhimisht foli sa te duash shqip. German apo English do jete gjuha primare per to . Cuni im fliste shqip deri para ca muajsh. U be gati 6 muaj refuzon te flasi. Sado I lutem te thote dicka ne shqip .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  12. #252
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Eshte 21 muajshe. Dhe nuk sheh shume TV njehere per njehere. Ne u keshillum edhe me nje experte per punen e gjuhes po sme tha ndonje gje me shume nga ato qe dija : njeri flisni me te gjermanisht njeri shqip nese e doni te flase dy gjuhe njekohesisht. Por nuk eshte kaq e thjeshte.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga anita340 : 01-02-2012 mė 18:29
    AUTOCHTHONOUS

  13. #253
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Smile

    Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
    sikur ta lexonte im bir tek fjala qe ka shkuar vajza tani do thonte "turp, turp, turp" edhe nuk pushon me lol. henry foli pak me vones 3 vjec por kur filloj te fliste u shokuam sepse fliste si i madh me fjali & gjithcka. edhe per ecjen nuk u zvarrit njeher vetem kur filloj te ecte si i madh edhe une duke bertitur e tramaksa lol.
    Po meshkujt degjojne me shume prandaj edhe nisin te flasin me vone

  14. #254
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    meqe po flasim per gjuhen shqip...vajza ime me perpara fliste me shume shqip ngaqe gjithe diten me mua, ama degjon burrin, degjon tele, degjon kushuririn e saj (shqiptar) dhe po kap shume fjal ne anglisht por sot me beri per te qeshur....me vin tek kolltuku dhe me thot "mami lus lus"....une "hmm lus? cfare eshte lus"....me pergjigjet "lus"...po mendoja per nje sekond dhe me erdhi ndermend qe po kerkonte "rrush" ....tani po i thoshte burrit "babi love you summm summm" burri me pyet mua tia perkthej cfare domethine "sum" (shume)
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  15. #255
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    Po meshkujt degjojne me shume prandaj edhe nisin te flasin me vone
    Djemte jane dembela. Ne pergjithesi ngrihen me vone ne kembe se vajzat. Flasin me mbrapa se vajzat... dhe pampersin e heqin me vone.
    Feelings change - memories don't.

  16. #256
    i/e regjistruar Maska e lisa12
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    2,624
    Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
    Eshte 21 muajshe. Dhe nuk sheh shume TV njehere per njehere. Ne u keshillum edhe me nje experte per punen e gjuhes po sme tha ndonje gje me shume nga ato qe dija : njeri flisni me te gjermanisht njeri shqip nese e doni te flase dy gjuhe njekohesisht. Por nuk eshte kaq e thjeshte.

    dhe une ne fillim i kam folur vetem shqip femijeve saqe kur i cova ne kopesht i shkruajta fjalet kryesore shqip dhe gjemanisht qe edukatoret te dinin se cfare donte djali dhe me kalimin e kohes filloi duke i folur te dyja gjuhet,tani me mua flasin shqip dhe me njeri tjetrin kur lozin vetem gjermanisht..................kur shkova qe ta rregjistronja te kopshti vete ajo punetorja e zyres me tha mir ben qe i flet gjuhen tende se gjermanishten do ta mesoi se sben dhe me mire se ti
    Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

  17. #257
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Per mendimin tim, femijet jashte duhet te mesojne gjuhen e vendit fillimisht. Pasi te shkojne ne shkolle e mos dine te flasin e kuptojne Jane gjynah . Shqip e mesojne dhe me ju, me vone. Prioritet duhet ti jepet gjuhes se perditshme, se do e kene veshtire te ambentohen neper shkolla dhe do jene mbrapa ne mesime.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  18. #258
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar mė parė nga lisa12 Lexo Postimin
    dhe une ne fillim i kam folur vetem shqip femijeve saqe kur i cova ne kopesht i shkruajta fjalet kryesore shqip dhe gjemanisht qe edukatoret te dinin se cfare donte djali dhe me kalimin e kohes filloi duke i folur te dyja gjuhet,tani me mua flasin shqip dhe me njeri tjetrin kur lozin vetem gjermanisht..................kur shkova qe ta rregjistronja te kopshti vete ajo punetorja e zyres me tha mir ben qe i flet gjuhen tende se gjermanishten do ta mesoi se sben dhe me mire se ti
    Se di, lisa. Une per vete mendoj qe femijet tane e kane kete perparesi ne krahasim me femijet e familjeve vendese : mundesine per te mesu dy gjuhe ne te njejten kohe. Tani si eshte me mire te arrihet kjo,eshte nje gje relative them une..... Sa po shoh e imja sdo te kete probleme me gjermanishten edhepse eshte heret te flitet. Problem eshte nese une do tia dal tia mesoj edhe shqipen.
    Jo vetem kaq po do ti duhet, nese do te komunikoj me familjen e saj te gjere. Se mos do tmesojne prinderit e mi gjermanisht per te folur me mbesen?

    Pastaj tani qe gjerat po vijne ngadale ne vend edhe ne Kosove mbase ajo do te kete perspektive edhe atje. Pse ta kete problem gjuhen?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga anita340 : 03-02-2012 mė 17:23
    AUTOCHTHONOUS

  19. #259
    Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
    Anėtarėsuar
    04-06-2009
    Vendndodhja
    Nė luginėn e dashurisė.
    Postime
    2,622
    Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin

    Pse ta kete problem gjuhen?
    Sepse nėse ua di kuptimin fjalėve nė gjuhėn e nėnės, atėherė e ka mė tė lehtė pėr ta mėsuar edhe gjuhėn tė huaj.
    Love has no limits

  20. #260
    i/e regjistruar Maska e lisa12
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    2,624
    jam kenaqur sot me djalin e vogel..............si fillim i hodhi gjithe tasat pertoke dhe pastaj u kap te syrtari i lugeve dhe po bertiste dhe e terhiqte (hapa hapa) u shkriva donte ta hapte gjith nerva
    Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

Faqja 13 prej 98 FillimFillim ... 311121314152363 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •