Close

Rezultati i Sondazhit: hotmail apo yahoo !!

Votues
211. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • hotmail

  103 48.82%
 • yahoo

  50 23.70%
 • te tjere

  58 27.49%
Faqja 47 prej 91 FillimFillim ... 37454647484957 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 921 deri 940 prej 1802
 1. #921
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,495
  Faleminderit
  68
  178 falenderime nė 165 postime
  Citim Postuar mė parė nga Olsir Lexo Postimin
  PErshendetje !

  Doja te konfiguroja 1 opsion te 1 programi pune. Mirpo ka opsion qe te raportohet nepermjet dergimit automatik qe ben programi ne nje email adres qe vendos vet. Provoj ti plotesoj po se di pse nuk punon. Deshiroja nese dikush mund te me sugjeroj dicka per plotesimin e tyre, ska rendesi yahoo apo hotmail. Dua dicka funksionale. Me posht po ju paraqes nje screen te atyre qe kerkohen :

  Tek .....@yahoo.com e para lart,klik ne butonin blu anash,gjen dhe fut skedarin log(emri skedarit.log)Pra fusha e pare lart nuk duhet te kete email adress por emer skedari(emri skedarit.log)
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 2. #922
  Olsi
  Anėtarėsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  31
  Postime
  231
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  jo benseven ke bluja me pika dalina to posht. ska skedar hic. ajo eshte thjesht vendosje adresash e rendesishme eshte ajo SMPT host, dhe nr portes. se e provova gmail po vetem ne mengjes punon. mbasdite dhe dark jo.

 3. #923
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,495
  Faleminderit
  68
  178 falenderime nė 165 postime
  Provo si port portin 25 ose 587(per serverat).
  Lart te smtp host fut smtp.mail.yahoo.com
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #924
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  yahoo nuk te ofron SMTP vetem nese e ke email te paguar e me duket se edhe ketu e kane hequr suportin per SMTP me duket se ata e bejne conectimin nepermjet HTTP protocol po provo keto pasi POP3 eshte per marje email e ty te duhet serveri dergues sic e tha edhe ben7

  Yahoo Incoming Mail Server (POP3) - pop.mail.yahoo.com (port 110)
  Yahoo Outgoing Mail Server (SMTP) - smtp.mail.yahoo.com (port 25)
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 5. #925
  Olsi
  Anėtarėsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  31
  Postime
  231
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Yahoo nuk funksionon. Keni djeni per ndonje tjeter pervec gmailit qe ma nxiu jete :P

 6. #926
  i pakapshem
  Anėtarėsuar
  23-06-2004
  Vendndodhja
  italia
  Mosha
  30
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Red face Si ta nderroj MAC address ne Windows Seven

  Me nevojitet te nderroj MacAddress-en e Wireless-it ne "Windows Seven". Ju them se programet e vjetra tip: MacChanger , MacEasy.... etj nuk funksionojne me ne kete version te Windows-it. Karta e rrjetit eshte "Intel PRO/Wireless 3945ABG". e gjithe kjo me duhet per te tejkaluar sistemin e filtrimit te adresave MAC te access point-it te komshiut. Shpresoj qe ndonjeri prej juve qe ka patur te njejtin problem te kete arritur ta zgjidhe dhe te jete i gatshem te me ndihmoje. Faleminderit.
  Red n'black I dress eagle on my chest
  It's good to be an ALBANIAN
  I'm proud to be an ALBANIAN

 7. #927
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-02-2007
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  359
  Faleminderit
  2
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk e di a te ndihmon kjo shiko ketu, dhe trego nese te ka ndihmuar ne problemin tend !

 8. #928
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2007
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Prsh all
  Tani me pak fjale ka Router bashke me Swith , tek kjo paisje i vendos ip e kompanise qe merr linjen e internetit dhe pasi fut ip e isp qe merr internet ti , i ben daljen e ip te ne 5 porta dmth lidh 5 kompjutra preniheresh ose ose nese ke laptop lidhesh me Wireless , me ca po kuptoj une kjo te nevojitet ty , pastaj ka edhe router vec dhe swith vec po per te kursyer te ka thene me ble router dhe swith sepse i kryn te dyja fuksionet , bye.
  Shnet e jet dhe euro sa me shum .

 9. #929
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  33
  Postime
  2,160
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Mac Address Wireles

  Kam blejt nje karte wireless dhe e kam montu ne PC por qe kur e kam montu me dalin shume network wireless ne liste por nuk lidhem dot si me ja bo me e gjet mac adress e atyre network te tjereve dhe si me e ndryshu mac adresen time me e bo njesoj si me ato te network qe kam ne list

 10. #930
  i pakapshem
  Anėtarėsuar
  23-06-2004
  Vendndodhja
  italia
  Mosha
  30
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  MAC Address- eshte nje numer qe identifikon cdo dispozitiv qe mund te lidhet ne nje rrjet. Pra cdo karte rrjeti e cila tenton te lidhet me nje rrjet (LAN ose WLAN) duhet te kete nje MAC address-e te ndryshme nga ata qe jane lidhur me pare me ate rrjet, ne kete menyre Serveri (Access Point) mund ta dalloje dhe te udhezoje drejt paketat me te dhena drejt nje karte rrjeti.
  Duhet te jesh i sigurt qe Access Point-i ku ti deshiron te lidhesh perdor nje filter MAC per te bllokuar sherbimin perdoruesve te padeshiruar. Ne kete rast mjafton te gjesh adressen mac te nje perdoruesi(viktime) te atij rrjeti dhe ta perdoresh dhe ti kete adrrese duke u hequr sikur je ti (viktima). Egsistojne shume programe qe bejne Sniff te rrjetit dhe ne kete menyre kapin Adressa MAC, Adressa IP, Porta, Ai qe preferoj eshte NETSCAN (mund ta shkarkosh ne internet) e vetmja menyre qe te funksionoje duhet qe te kesh "local access" ne rrjet. Duhet te dish dhe cfare prefiks perdor administratori i rrjetit per te bere scan.
  Zakonish perdoren keto kufij: 192.168.(0 ose 1).0 - 192.168.(0 ose 1).255
  Mbasi ke gjetur Mac Adressen e viktimes perdor MAC Changer (perseri gjendet ne internet) per te nderruar Mac Adressen tende. Kujdes qe te nderosh Mac Adresses e kartes Wireless.
  Red n'black I dress eagle on my chest
  It's good to be an ALBANIAN
  I'm proud to be an ALBANIAN

 11. #931
  Antar Maska e francovice
  Anėtarėsuar
  11-04-2008
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Ke routera wireless te ndryshem. Po ti tregoj ne fig me poshte. Varet sa pc do te lidhesh ti qe kerkon swic. Nqs ke vetem 1 pc mjafton nje router i thjesht. Zakonisht nje router ka minimalisht 4 porta.


 12. #932
  Sami Frasheri Maska e Arrnubi
  Anėtarėsuar
  19-07-2003
  Vendndodhja
  dynja
  Mosha
  36
  Postime
  741
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Dergim emaili ne shume adresa

  Pershendetje!

  A mund te me tregoni se si ta dergoj nje e-mail ne shume adresa e-maili por kur ata ta hapin tu shfaqet vetem adresa e tyre e e-mailit jo te gjithe adresat e tjera.
  Sa budalla eshte "Odisea"

 13. #933
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-06-2003
  Postime
  570
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  shum thjesht, shkruaje adresen tende si pranues te pare, dhe shkruaj te gjitha adresat tjera ne BCC, psh te hotmail. apo yahoo ku te duash.
  Askush nuk e sheh asnje adrese tejter veq tendes
  Nejse siqodofte dergu shembull 10 apo 20 dhe mos i dergu ka 100 perniher sepse munde te kete ndonje limit.

 14. #934
  Sami Frasheri Maska e Arrnubi
  Anėtarėsuar
  19-07-2003
  Vendndodhja
  dynja
  Mosha
  36
  Postime
  741
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  flm shume per kete, po ne gmail aka ndonje menyre si kjo
  Sa budalla eshte "Odisea"

 15. #935
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Anėtarėsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pejė-Republika e Kosovės
  Postime
  2,376
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ne te gjitha ekziston BCC (Blind Carbon Copy)
  Me respekt,

  Valdet Shala

 16. #936
  Sami Frasheri Maska e Arrnubi
  Anėtarėsuar
  19-07-2003
  Vendndodhja
  dynja
  Mosha
  36
  Postime
  741
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  shume flm se nuk e kisha vene re ne gmail
  Sa budalla eshte "Odisea"

 17. #937
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Problem me MOdem Adsl ZTE ZXDSL 831.

  Problem me MOdem Adsl ZTE ZXDSL 831. Jane keto modemet me nje port qe jep albtelekomi. Modemi ndizet dhe normalisht duhet ti ndizeshin Llambushkat LED "Power" dhe te tjerat me radhe. Tani problemi eshte se ndizen vetem LEDet "Internet" dhe "Ethernet". I bej ping modemit prap nuk e njeh. Gjithashtu kur lidh kabllin ethernet ne kompjuter del qe LAN u lidh po thot "This connection has limited or no connectivity. You might not be able to access the Internet or some network resources. "

  Kam provuar ti bej reset nga butoni qe ka vet modemi , asnje rezultat.
  Per tu futur ne faqen e konfigurimit sbehet llaf fare se as pingimim nuk behet.

  A mund te me ndohmoj njeri. (se per vete nuk di ca te provoj me)
  edhe dicka tjeter , a ka ndonjeri informacion per rikompensimin qe mund te bej albtelekomi per kte problem , dmth a mund ta ndrroj te mar nji tjeter?
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 18. #938
  Antar Maska e francovice
  Anėtarėsuar
  11-04-2008
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Bej nje konfigurim manual te network connection me keto te dhena

  Ip Addres 192.168.1.2
  Subnet mask 255.255.255.0
  Default Gateway 192.168.1.1


  Primary DNS Server 217.24.241.205
  Secondary DNS Server 217.24.241.206

  Megjithese kur shkon te internet explorer dhe shkruan 192.168.1.1 Username= admin & password= admin dhe nuk te hapet atehere ose MOdemi ose kablli e ka defektin.

 19. #939
  i/e regjistruar Maska e agas
  Anėtarėsuar
  22-05-2009
  Postime
  261
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ne krahun e djathte poshte ku te del sinjalizimi i lidhjes LAN duhet te dale edhe lidhja ADSL pra dy monitore PC.Besoj se nuk ke bere konfigurimin e lidhjes se ADSL.

 20. #940
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kur e le konfigurimin automatik konfigurimi eshte i till :

  Ethernet adapter Local Area Connection 3:

  Connection-specific DNS Suffix . :
  Autoconfiguration IP Address. . . : 169.254.145.209
  Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
  Default Gateway . . . . . . . . . : 169.254.145.209

  Ethernet adapter Steganos VPN Adapter:

  Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected

  Ethernet adapter Local Area Connection 4:

  Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected  I bej ping adreses 169.254.145.209 pingon ne rregull , por kur e hap me browser nuk hap gje.

  Me konfigurmin qe me dhe ti francovice pingon 192.168.1.1 po nuk e hap browseri.
  Keyboard not found .... press any key to continue!

Faqja 47 prej 91 FillimFillim ... 37454647484957 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •