Close
Faqja 19 prej 20 FillimFillim ... 917181920 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 361 deri 380 prej 386
  1. #361
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    duhet te nderrosh edhe lnb e sacit dhe duhet ti vendosesh lnb ---> hd
    pse ka akoma lnb analoge?

  2. #362
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    duhet te nderrosh edhe lnb e sacit dhe duhet ti vendosesh lnb ---> hd
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    pse ka akoma lnb analoge?
    Qe nga koha kur ka dale DM500 te pakten te gjitha LNB-ta kane qene universale ndaj veshtire ta kete koka. Duhet pozicionuar saci me mire.
    Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  3. #363
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    pse ka akoma lnb analoge?
    ka lnb hd te cilat jane bere per dekodera hd ,cilesia e tyre shikohet te parametrat teknike

  4. #364
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
    Qe nga koha kur ka dale DM500 te pakten te gjitha LNB-ta kane qene universale ndaj veshtire ta kete koka. Duhet pozicionuar saci me mire.
    mesa kuptova une ai nuk ka probleme me dm e vjeter sd por me vendosjen e dekodetit te ri hd
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 21-01-2015 mė 04:16

  5. #365
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-01-2015
    Postime
    3

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Pershendetje te djitheve ka ndonjeri informacion se si mund te lidhet ose hakohet linja kabllore se kam nje sunray sr4 triple tuner sat cab tok por nuk kam asnje lloj infomacioni faleminderit

  6. #366
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga mister bledi Lexo Postimin
    Pershendetje te djitheve ka ndonjeri informacion se si mund te lidhet ose hakohet linja kabllore se kam nje sunray sr4 triple tuner sat cab tok por nuk kam asnje lloj infomacioni faleminderit
    ca sistemi kabllor ka ne shqiperi , po ato dy tunera qe ka dekoderi yt (satelitor dhe tokesor) nuk te mjaftojne,qe do te vendosesh ne pune edhe tunerin kabllor qe mesa di une nuk besoj se duhet te beje pune ne shqiperi (sepse nga ato qe kam pare ne tr dhe dr sistemi kabllor eshte shume primitiv dhe nuk ka cilesi,sa per tunera kabllore as qe behet fjale )
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 23-01-2015 mė 08:23

  7. #367
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-01-2015
    Postime
    3

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Pershendetje persa i perket pyetjes rreth kabllorit ishte thjesht per te shuar kureshtjen nese ka ndonjeri informacin rreth tij kurse per tunerat dalin sepse jan shum paketa televizive duke fillu nga 13w 16w 19w dhe ne toksor .Une e mar cline nga pakistani me cmime me te mira dhe te lira te gjithe serverve qe ekzistojne 3.5$ne muaj per te gjith kartat qe ekzistojne ne treg kush eshte i interesuar te me shkruaj ne pm

  8. #368
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-02-2015
    Postime
    1

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Pershendetje!
    Kam nje DreamBox 500s deri para disa muajve e kam paguar qe te shoh kanalet sportive italiane gjermane spanjolle sepse keto shqiptare nuk kan be... tash e kom nderpre kontraten ...kuptohet disa kanale hapen por ato te sportit nuk hapen sepse nuk e kam bere pagesen...mundet dikush te me ndihmoje qfare duhet te beje qe ato kanele sportive ti hapi vet me ndonje program apo cfare...

  9. #369
    i/e regjistruar Maska e dragusha
    Anėtarėsuar
    23-11-2004
    Postime
    71

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Pershendetje..
    Kerkoj IPTV ose cardsharing nese shet dikush dhe e ka lidhjen stabile pa frezing/pengesa
    posedoj xtrend 9200 me enigma 2, ju luteme me shkruani ne privat...
    Kaloni sa me mir..

  10. #370
    i/e regjistruar Maska e IsmailiWeb
    Anėtarėsuar
    18-05-2015
    Postime
    16

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Un ofroj te gjitha kanalet shqiptare si dhe te tjerat nga SKY HBO Tringu Digitalb per vetem 100 euro cdo 6 muaj mjafton vetem MAC Adressa e televizorit tuaj SMART TV.
    Nuk lejohen adresat e faqeve personale ne firme, vetem ne profil. Stafi i forumit

  11. #371
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Ne Janar te ktij viti kam bere abonimin tek Tringu dhe ēdo gje shkonte ne rregull.

    Por para 1 jave ndez tv dhe kur ē'te shikoj,te gjitha kanalet e Tringut me ishin mbyllur,dhe akoma jane te mbyllura,por doja te dija se mos edhe Tringu e ka bere me modul si dixhitalbi???
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  12. #372
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga IsmailiWeb Lexo Postimin
    Un ofroj te gjitha kanalet shqiptare si dhe te tjerat nga SKY HBO Tringu Digitalb per vetem 100 euro cdo 6 muaj mjafton vetem MAC Adressa e televizorit tuaj SMART TV.
    O ismail , sherbimi vje me an te internetit ?

  13. #373
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Hej qafireshe, nigjom cir po t'thom.

    Nese do abonim per tringun dhe dixhitalbin pa satelit, une flas me Teuten ne Frankfurt qe m'telefooi javen e kaluar E nese e bo abonimin aty mua mi jep dy muaj fale.

    Ene e di se si e kam zbulu, se une i thashe Teutes e nese ju gjej njerz per abonime, a m'jipni noj gjo fale, atehere me tha, per cdo njeri i ke nga dy muaj fale. Atehere une i thashe, e nese i shty me zor ato njerez me bo abonimin, vetem me i marre muajt fale, ja ka fillu me qeshe me t'modhe, hahahaha.

    Qafireshe, nashi e di ku me bo abonimin.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  14. #374
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
    Hej qafireshe, nigjom cir po t'thom. : ^xhan

    Nese do abonim per tringun dhe dixhitalbin pa satelit, une flas me Teuten ne Frankfurt qe m'telefooi javen e kaluar E nese e bo abonimin aty mua mi jep dy muaj fale. :-D

    Ene e di se si e kam zbulu, se une i thashe Teutes e nese ju gjej njerz per abonime, a m'jipni noj gjo fale, atehere me tha, per cdo njeri i ke nga dy muaj fale. Atehere une i thashe, e nese i shty me zor ato njerez me bo abonimin, vetem me i marre muajt fale, ja ka fillu me qeshe me t'modhe, hahahaha.

    Qafireshe, nashi e di ku me bo abonimin. :-D
    Te lexova me vemendje qafir

    Por ne ktej e kemi satelitore ,per abonimin e dixhitalbit dhe tringut mi bejne falas nga Shqipnija

    Do doja me gjith deshire ti dhuroja ato dy muaj,qe kshtu gjej ndonje tjeter per te perfituar ato dy muajt falas

    Por doja te dija vetem,qe a duhet dhe per tringun modul??? meqense e kam te pamundur lidhjen me shqiperine per momentin LOL
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  15. #375
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Ti i ke falas nga Shqiperia? E po nuk t'them kot qafireshe une ty.

    Nuk e di cfare module t'duhen, mua ma derguan ne Janar nje resiver hd t'konfiguruar, biles ne foto e kishte caktuar se cilin kunj ku duhet me e fut dhe funksionon. E gjitha kjo + fotot, m'kushtoi diku rreth 300+ Evro, plus paketat e sportit ne digjitalb, plus plus gjona tjera.

    Po nashi po mendoj, me e largu satelitin. Se kur po fryn era e po e prish satelitin, po duhet me e hyp kallashin n'kulm e mi thon shtyje majtas e here shtyje djathtas, ene duke prite mos po rrxohet prej kulmit, e me i morr leket prej sigurimit, po ncuq.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  16. #376
    i/e regjistruar Maska e IsmailiWeb
    Anėtarėsuar
    18-05-2015
    Postime
    16

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga Sayan2003 Lexo Postimin
    O ismail , sherbimi vje me an te internetit ?
    Po me ane te internetit, duhet te jet te pakten 10Mbs qe mos te ket probleme fare kush te doje mund te ma jap MAC ADRESSen e TV ne mesazh apo ktu dhe un do tua aktivizoj per 12 or pa pages dhe do e shifni si shkon.
    Nuk lejohen adresat e faqeve personale ne firme, vetem ne profil. Stafi i forumit

  17. #377
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga Linda5 Lexo Postimin
    Por doja te dija vetem,qe a duhet dhe per tringun modul??? meqense e kam te pamundur lidhjen me shqiperine per momentin LOL
    edhe tringu ka kaluar ne sistemin e kriptimit '' paring '' qe do te thote qe je e detyruar te blesh reciverin e shitur nga kompania tring..Nuk ka te beje me karta dhe moduli por duhet receiveri i tyre dedikuar vetem per tring satelitor..jane recivera te dedikuar vetem per 1 pakete satelitore..moren shembull digitalbin qe me heret kaloi ne paring dhe edhe keta me fitimin e te drejtes per transmetimet e champions league kaluan ne paring..gjithashtu kane kuptuar se duke qene pa paring paketa e tyre ishte piratuar dhe shihej mjaft mire me card sharing duke ulur ndjeshem shitjen e abonimeve te tyre..rruga e vetme ka mbete me IPTV..
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar _MALSORI_ pėr postimin:

    Linda5 (18-09-2015)

  19. #378
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga IsmailiWeb Lexo Postimin
    Po me ane te internetit, duhet te jet te pakten 10Mbs qe mos te ket probleme fare kush te doje mund te ma jap MAC ADRESSen e TV ne mesazh apo ktu dhe un do tua aktivizoj per 12 or pa pages dhe do e shifni si shkon.
    Ismail, te kom cu nje mesazh ne privat.

  20. #379
    i/e regjistruar Maska e IsmailiWeb
    Anėtarėsuar
    18-05-2015
    Postime
    16

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga Sayan2003 Lexo Postimin
    Ismail, te kom cu nje mesazh ne privat.
    Te kam cu edhe un nje.
    Nuk lejohen adresat e faqeve personale ne firme, vetem ne profil. Stafi i forumit

  21. #380
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    edhe tringu ka kaluar ne sistemin e kriptimit '' paring '' qe do te thote qe je e detyruar te blesh reciverin e shitur nga kompania tring..Nuk ka te beje me karta dhe moduli por duhet receiveri i tyre dedikuar vetem per tring satelitor..jane recivera te dedikuar vetem per 1 pakete satelitore..moren shembull digitalbin qe me heret kaloi ne paring dhe edhe keta me fitimin e te drejtes per transmetimet e champions league kaluan ne paring..gjithashtu kane kuptuar se duke qene pa paring paketa e tyre ishte piratuar dhe shihej mjaft mire me card sharing duke ulur ndjeshem shitjen e abonimeve te tyre..rruga e vetme ka mbete me IPTV..
    Shum faleminderit per infon
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

Faqja 19 prej 20 FillimFillim ... 917181920 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •