Close
Faqja 68 prej 203 FillimFillim ... 1858666768697078118168 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,341 deri 1,360 prej 4057
 1. #1341
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Mund te jete djegur blloku i ushqimit ose mund te kesh probleme me karikuesin.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 2. #1342
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime nė 94 postime

  Bllokohet Internet Explorer

  Ju kisha lut nese mund te me ndihmonit , me bllokohet papritma Internet Explorer duke lexuar ne ndonje faqe dhe bllokohet nuk leviz fare faqja , as mun te bej minimize as te mbyll driteraen thjesht bllokohet dhe pc vetem punon pa ndalur , pas disa minutave dhe pastaj regullohet , mund te me ndihmoj ndokush ?
  Sui generis

 3. #1343
  i/e regjistruar Maska e pellumbi
  Anėtarėsuar
  30-04-2005
  Mosha
  38
  Postime
  320
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Me fiket compiuteri vete.

  Pershendetje ne radhe te pare.

  Me fiket kompiuteri papritmas sikur jam duke punuar. Dje kam marre dicka nga nje compiter nepermjet netwok por Antivirusi nuk me nxjerr asnje gje qe kam ndonje problem me ndonje virus.
  Dhe per spy kam scanuar por asgje. Kjo gje po me ndodh sot, nuk di se si te veproj me tutje. Mundet ndonjeri te me ndihmoje.

  Faleminderit shume.
  Nese ajo qe do te thuash nuk eshte me e mire se heshtja atehere me mire hesht.

 4. #1344
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-02-2006
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  254
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga pellumbi Lexo Postimin
  Pershendetje ne radhe te pare.

  Me fiket kompiuteri papritmas sikur jam duke punuar. Dje kam marre dicka nga nje compiter nepermjet netwok por Antivirusi nuk me nxjerr asnje gje qe kam ndonje problem me ndonje virus.
  Dhe per spy kam scanuar por asgje. Kjo gje po me ndodh sot, nuk di se si te veproj me tutje. Mundet ndonjeri te me ndihmoje.

  Faleminderit shume.

  Kjo me ka ndodhur dhe mua por nuk e kam te lidhur ne rrjet.
  Dhe mendoj qe kjo ndodh nga tensioni i rrymes elektrike por ju mund te keni probleme edhe me karten e rrjetit.

 5. #1345
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  Duhet pare nese pajisjet hardware jane ne rregull,nese drajverat jane ne rregull,proceset ,serviset etj.Klik ne start/run dhe aty fut winmsd
  Klik ok dhe do shohesh figuren me informacion per sistemin,pjeset hardware,drajverat.etj.Shiko figurat me komentet perkatese per te gjetur ndonje gabim.
  Tre te parat,IO,IRQ,Memorja.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 6. #1346
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  Kontroll audio/video kodeksat, cd rom,pajisjet e zerit.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 7. #1347
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  Kontroll i statusit(gjendjes) se tastjeres,miut,porteve serial,paralel dhe kanalet IDE ne madherbord.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 8. #1348
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  Shikohet nese ndonje mekanizem ka problem.
  Shikohen te gjithe drajverat e sistemit.Cilet kane ndaluar,cilet jane aktive dhe cilet jane te caktivizuar.
  Shikohet se cilet jane drajverat e firmosur dhe nese ka drajvera te pafirmosur(jo te testuar nga mikrosofti qe nuk garantojne pershtatje te mire me windowsin).
  Shikohet nese
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 9. #1349
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  Kontrollohet secilat procese punojne ne prapaskene.(running task).
  Kontrollohet me cfare materiali eshte e mbushur memorja Ram.(loaded modules)
  Kontrollohen se cilat servise jane aktive/te caktivizuara,te ndaluara/automatike.(services)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 10. #1350
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  Cilat programe aktivizohen automatikisht me ndezjen e kompjuterit?(startup programs).
  Shikohet ditari i ngjarjeve ku raportohen gabimet.(windows error reporting)
  Kontrollohen skedaret e internet explorerit.A jane te gjitha apo ndonje mungon?
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 11. #1351
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  197
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kur shtyp butonin e ndezjes se kompjuterit laptop, nuk aktivizohet asnje prej pjeseve periferike. Nuk aktivizohet as ekrani, tastjera, pjesa qe quhet docking station. Ne momentin e ndezjej ose te fikjes altoparlanti mund te leshoje ndonje bip. Freskuesi(fan) nuk rrotullohet, procesori ne ato pak sekonda qe e mbaj ndeze ngrohet, dhe harddisku rrotullohet gjithashtu.
  Laptopi eshte Toshiba Portege 5100. Ka te instaluar Win 2000. Difekti ka ndodhur kur une e kisha butuar kompjuterin nga nje disk intalimi Linux Fedora. Instalimin e linuxit nuk e kisha filluar, por po shihja per kuriozitet mesazhet e para qe nxjerr programi autorun si psh. helpin ejt. Gjate kesaj kohe i kam bere kompjuterit dy here fikje te ftohta(cold). Pasi e fika heren e pare dhe e ndeza perseri ne ekran doli pamja qe ishte para fikjes(helpi i linuxit). Me pas shkova tek programi i particionimit ke kishte disku i linuxit por pa bere ndonje veprim particionimi e fika edhe nje here kompjuterin me fikje te ftohte. Kur e ndeza edhe nje here tjeter nuk u aktivizua asnje prej pjeseve periferike( as ekrani as lexuesi i cd-se).
  Provat qe kam bere une jane:
  1. ristartimi nuk ben dobi. Gjate fikjes dhe ndezjes kompjuteri leshon ndonje bip.
  2. kam nderruar RAM-in me nje ram tjeter. Pa dobi.
  3. Kam hequr dhe vene prap baterine e CMOS-it(BIOS, RTC) pa dobi. Bateria ka tensioni 2.4v. Nga matjet me voltmeter me del 2.7v.
  Po nga matjet me voltmeter ekrani, freskuesi(fan) etj duket se ushqehen me tension elektrik.
  Me sa di une kompjuteri eshte i vitit 1999, dhe eshte bere per Win 98.
  Ju lutem me jepni ndonje keshille, lidhje ne internet etj.
  Paraprakisht ju falenderoj per mundin tuaj.

 12. #1352
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Ka shume mundesi qe me keto veprimet si nderrim ram-i edhe heqje bateri ta kesh demtuar seriozisht. Ne rastin e demtimit te mbr nga nje instalim i pasuksesshem i linux do te kishte mjaftuar te rifusje nje cd bootable dhe te kishe riinstaluar sistemin operativ.... gje qe mund ta besh akoma.
  Nqs kjo nuk funksionon kontrollo parametrat e bios ti kesh te rregullta. Nese duken ne rregull dhe akoma laptopi nuk starton nga cd (pasi e ke kontrolluar me pare edhe ne bios sic te thashe) dije qe i ke shkaktuar vete ndonje dem.

 13. #1353
  Jet.
  Anėtarėsuar
  06-02-2007
  Postime
  193
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Lap Top Dell

  Kam lap top Dell inspiron 1150
  Kur e shtyp butonin e ndezjes fillon te starton deri ne nje vend dhe ndalet. E kam provuar qe te riinstaloj windowsin nga Cd bootable duke regulluar nga bios qe te startoje nga CD, mirpo perseri pa sukses. Ja kam hequr baterine por njejt.
  Pra, ne ate vend ku ndalet se startuari lap topi , monitori nuk nxjer asgje, vetem eshte me ngjyre te zeze. Une mendoj mos e ka nga RAM-i po nuk e kam provuar ta nderoj.
  Pres mendimet dhe ndihmen tuaj...

 14. #1354
  i/e regjistruar Maska e ALM69
  Anėtarėsuar
  11-03-2007
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Kompjuteri fiket vetvetiu kur hyj nė rapidshare

  Pershendetje! Kame nje problem posa dua te shkarkoje nga "rapidshare", vetvetiu me fiket kompjuteri, kur jap linkun per shkarkim.
  Kjo nuk ndodhe kur shkarkoje nga megaupload apo ndonje tjeter, ket problem se kam pasure me pare.
  Faleminderit per ndihmen tuaj!

 15. #1355
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Kur thua fiket e ke fjalen per shut down apo thjesht ben crash? Cfare browseri ke perdorur per te shkarkuar IE, Firefox apo te tjere? Kur thua "jap linkun" te fiket qe ne momentin kur i ben copy&paste linkut apo ne momentin kur mbaron koha e pritjes dhe fillon shkarkimi?

 16. #1356
  i/e regjistruar Maska e ALM69
  Anėtarėsuar
  11-03-2007
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po shot down. Edhe me IE, por edhe me Firefox. Pasi ja jap linkun!

 17. #1357
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Nqs ke perdorur ndonjehere programe si rapidget apo rapidshare killer c'instaloji. Beji nje fullscan kompjuterit dhe sigurohu qe mos kete viruse...sepse kjo po me duket arsyeja me e mundshme deri tani. Provo te riinstalosh Java. Kontrollo loget nqs ruhet lloji i gabimit te ndodhur.

 18. #1358
  i/e regjistruar Maska e ALM69
  Anėtarėsuar
  11-03-2007
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Falemiderit Force i bera nje chek kompjuterit, tash po bene perseri mund te shkarkoje nga rapidshare!! Edhe pse nuk gjete asgje antivirusi!!! Si duket faji ishte te Java se pasi e riinstalova, mund te shkarkoje tani, faleminderit.
  Shendet.

 19. #1359
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-07-2007
  Postime
  92
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Instalimi i Windows 98

  Desha tė di si bėhet instalimi i win 98 . Nė fillim bėhet me disketė startuese (me bootdisk) apo drejtėpėrdejt me cd. A mund tė mė ndihmoni ?

 20. #1360
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Postime
  642
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 4 postime
  Windows 98 munde te instalohet edhe me njeren edhe me tjetren menyre.
  Une te kisha keshillua ta perdoresh menyren me cd rom, e fut cd ne cd rom dhe pastaj e ristarton pc pastaj ne bios e nderron sekuencen e bootit qe te startohet ng cd romi. dhe e ristarton pc dhe me pastaj i ndjek udhezimet ne ekran.
  JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •