Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 26
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-05-2011
    Postime
    78

    A eshte mosha 28 vjecare e vonshme per te filluar cdo gje nga e para?

    Si thoni? Mendoni se eshte vone per te filluar cdo ghe nga e para ne kete moshe pas shume deshtimeve: per te filluar nje lidhje, universitetin, vetedijesimin mbiu jeten. E them kete se jam afruar tek te tridhjetat dhe nuk kam arritur asgje: idenitifikohem tamam nje loser ne syte e botes dhe tani kur jam vetedijesuar mbi cdo gje, me duket se eshte teper vone,sepse e ndjej trurin te lodhur, te palkur nga mendimet negative. Cdo mendim nga ana juaj eshte i mireseardhur!

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Po sikur e kishe hapur dikur te njejten teme dhe more goxha pergjigje pozitive.
    Une them qe je teper vone.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    hah,mos po shof shenja pleqerie ke une,te gjitha mesazhet i jap me tregime????!!!!

    profesori merr nje kavanoz dhe fut topa te tenisit aty aq sa ze,dhe pyet studentet ka vend me?-jo i thone ata
    merr serish kavanozin dhe hudh fasule ne mes topave te tenisit e shkund mire e mire kavanozin dhe pyet studentet ka vend me?-jo thon ata ,tani me u mbush plote
    merr serish kavanozin profesori dhe hudh rere ne te,dhe e shkund qe rera te futet mes topave te tenisit dhe fasuleve aq sa ze,dhe pyet serish studentete ze me?
    pasi thon definitivisht jo me!-ai merr nje gote uje dhe e mbush kavanozin aq sa pranon ate.


    morali i tregimit: nese me kohe vene "topat e tenisit" ne jete,si psh shkolla,puna ,familja,ta themi shtepia ect ect dmth gjerat madhore ,do kete vend "kavanozi" (jeta ) vend sa te duash per te gjitha,pooor po fillove te mbushesh me rere qe ne fillim (pra me gjera te kota,do vie momenti qe edhe po te duash nuk do ket vend per shum topa,do jete shuuum vone

    ps,28 vj nuk eshte shum vone,por do jete po te rrish duke menduar,po qoje prapanicen e puno ose meso varesisht si i ke punet tua


  4. #4
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anėtarėsuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491
    28 vjec qenka vone?? ca po behet ketu ?!


    nuk je vone, biles eshte dhe shpejt per nje mashkull. ke kohe boll per ti bere te gjitha!
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-04-2009
    Postime
    384
    rri mi donna aty se ti ke lin me natarru popllin e thjesht ene me e fut mrruge tkeqe.
    citruso, nigjo nazen tina, je icik von po jo ene aq; se me dejte tina nrihesh nishtina ene del mpazar ene i kap i cun ka krahu, naj pallosh tmir kupto ti, ene fillo tu i bo cik si goc e intiresume per te, ene vallai ke per tpa po stu njit ka mrapa ai palla.ene kshu hiku ene puna e dashnise.masanej, qerat vine vete, jo kalamojte e jo burri qi te tradhto me i studente, ene ti masanej qi fillo me i dhon vermak knej ka ana jote, gje i dahsnor tmir me pare tmadhe ene mos e turbullo fare.mire mi? se kshuna jon kto pun, ene kshuna fillo jeta e vertet mi, i burre, dy kalamoj, i dashnor, ene cer do ti mo shume se spo tmor vesht?

    donna, cer ke bo ti iher, si tkom nazja ty?

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    Citim Postuar mė parė nga Plot Lexo Postimin
    rri mi donna aty se ti ke lin me natarru popllin e thjesht ene me e fut mrruge tkeqe.
    citruso, nigjo nazen tina, je icik von po jo ene aq; se me dejte tina nrihesh nishtina ene del mpazar ene i kap i cun ka krahu, naj pallosh tmir kupto ti, ene fillo tu i bo cik si goc e intiresume per te, ene vallai ke per tpa po stu njit ka mrapa ai palla.ene kshu hiku ene puna e dashnise.masanej, qerat vine vete, jo kalamojte e jo burri qi te tradhto me i studente, ene ti masanej qi fillo me i dhon vermak knej ka ana jote, gje i dahsnor tmir me pare tmadhe ene mos e turbullo fare.mire mi? se kshuna jon kto pun, ene kshuna fillo jeta e vertet mi, i burre, dy kalamoj, i dashnor, ene cer do ti mo shume se spo tmor vesht?

    donna, cer ke bo ti iher, si tkom nazja ty?
    ahhahahhaahha

  7. #7
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    cfare pergjigje pret nga shoqeria ti , te gjithe jane mesuar qe te vegjel te bejne gjera qe ndoshta si pelqejne por qe konsiderohen si "sukses" nga te gjithe , per mendimin tim ska pse te jesh i stresuar fare per arritjet sepse ato jane arritje "te krijuara" por jo se te bejne vertete te lumtur , ky eshte vetem nje projeksion ne mendjen tende .. ne vend qe te permbushesh deshirat e te tjereve mendohu mire dhe njih veten tende ne fillim , kerko cfare deshiron zemra jote dhe pastaj bej ate qe deshiron me gjithe zemer por qe te pelqen ty , dhe mund tja arrish duke perdorur trurin si nje mjet dhe ndjenjat si force shtytese ... konshienca jote e vertete do te udheheqe e askush tjeter ne bote ...

    cheers

    ps: nese do te meditosh , shko tek www.osho.com , eshte relaksuese
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Enii : 03-08-2011 mė 09:54

  8. #8
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anėtarėsuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491
    Citim Postuar mė parė nga Plot Lexo Postimin
    rri mi donna aty se ti ke lin me natarru popllin e thjesht ene me e fut mrruge tkeqe.
    citruso, nigjo nazen tina, je icik von po jo ene aq; se me dejte tina nrihesh nishtina ene del mpazar ene i kap i cun ka krahu, naj pallosh tmir kupto ti, ene fillo tu i bo cik si goc e intiresume per te, ene vallai ke per tpa po stu njit ka mrapa ai palla.ene kshu hiku ene puna e dashnise.masanej, qerat vine vete, jo kalamojte e jo burri qi te tradhto me i studente, ene ti masanej qi fillo me i dhon vermak knej ka ana jote, gje i dahsnor tmir me pare tmadhe ene mos e turbullo fare.mire mi? se kshuna jon kto pun, ene kshuna fillo jeta e vertet mi, i burre, dy kalamoj, i dashnor, ene cer do ti mo shume se spo tmor vesht?

    donna, cer ke bo ti iher, si tkom nazja ty?
    Mire jam une noce, ty si te kam, mbahesh ndonjecik me??
    te qafsha, morre vesh , tinaaaa!!
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

  9. #9
    Mos degjo forumin jepi force vetes edhe ec cpo pret vajte 30 akoma ste ka ardhur trucka ne vend....
    me kujtove nje gjysh nja 68 vjec qe vinte bente shkolle me ne sepse pertonte te rinte ne shtepi ........
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Nese po i afrohesh te 30-ve dhe je akoma me medyshje se cfare kerkon per te ardhmen tende, sorry por nuk mendoj se ke per te bere gje. Gjithe keto vite pritje nuk te dolen per ti dhene nje pergjigje vetes?
    Nuk eshte vone asnjehere per te bere jeten tende me te mire. Je ti ajo qe do e ndryshosh jeten tende, mos prit nga te tjeret se vetem mund te ta nderlikojne ate.
    Feelings change - memories don't.

  11. #11
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anėtarėsuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,946
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Nese po i afrohesh te 30-ve dhe je akoma me medyshje se cfare kerkon per te ardhmen tende, sorry por nuk mendoj se ke per te bere gje. Gjithe keto vite pritje nuk te dolen per ti dhene nje pergjigje vetes?
    Nuk eshte vone asnjehere per te bere jeten tende me te mire. Je ti ajo qe do e ndryshosh jeten tende, mos prit nga te tjeret se vetem mund te ta nderlikojne ate.
    As me pak e as me shume jam dakort me mia..
    Takohemi Ditėn e Gjykimit

  12. #12
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Nese po i afrohesh te 30-ve dhe je akoma me medyshje se cfare kerkon per te ardhmen tende, sorry por nuk mendoj se ke per te bere gje. Gjithe keto vite pritje nuk te dolen per ti dhene nje pergjigje vetes?
    Nuk eshte vone asnjehere per te bere jeten tende me te mire. Je ti ajo qe do e ndryshosh jeten tende, mos prit nga te tjeret se vetem mund te ta nderlikojne ate.
    Te ishte FSH si Fb do kisha ngrejt gjithe doren nalt per kete postimin jo vetem 2 gishtat.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-04-2009
    Postime
    384
    Citim Postuar mė parė nga donna76 Lexo Postimin
    Mire jam une noce, ty si te kam, mbahesh ndonjecik me??
    te qafsha, morre vesh , tinaaaa!!
    mir mi ene una, cik e lodhe kto koht e funit po cer tbosh, kshu paska qon kjo jete, me vujtje.
    per me qon mtem, desha mi thon cik citruses se shiko nazen tina; nmosh tate, nazja ka pase dy kalamoj ene i burr.dahsnorin e kom zon cik mo von, anej ka tridhitat.
    po ti donne,i ke dhon cik drejtim jetes apo ene tina kshu tu gjizdis per qef tat?

  14. #14
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Kur njeriu eshte pesimist edhe mosha 20 vjeqare e ajo 19 vjeqare eshte e vonshme per te filluar qdo gje nga fillimi

    Kur njeriu eshte optimist edhe pas te 50jetave ka vullnet dhe kurajo qe te fillon qdo gje nga fillimi , si psh ndonje fakultet te dyte apo te trete e pse jo edhe ndonje lidhje te re sepse jeta vazhdon deri sa te harrojm te marrim fryme..... E gjitha varet nga vullneti dhe deshira jone.
    E me se shumti ajo kur e dijm se qka duam.

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    vone eshte kur ke nje semundje vdekjeprurese, por nese je mire fizikisht dhe stabel nga mendja, nuk eshte kurre vone te fillosh ose te kerkosh per dicka me shume nga jeta
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  16. #16
    Dark Angel Maska e smokkie
    Anėtarėsuar
    08-01-2004
    Vendndodhja
    verdalle
    Postime
    1,137
    Une them eshte vone !!
    Cdo gje eshte relative...

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419
    S'eshte aspak vone.as per shkolle,as per nje lidhje te re apo familje(nese ke pas nje te pare),apo per ndonje pasion te cilin mund ta kesh mbajt te fjetur.keshtu them.
    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  18. #18
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    Po sikur e kishe hapur dikur te njejten teme dhe more goxha pergjigje pozitive.
    Une them qe je teper vone.
    Reverse psychology - it's called. Kjo ka ngel tani. Se ato pozitivet nga 1 vesh/sy hyn dhe nga tjetri dolen. Kur ske optimizem o hapesi I temes, eshte e kote te themi te kunderten. Po e permbledh dhe 1 here me 2 fjale;me mire vone se kurre!!
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e ILMGAP
    Anėtarėsuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    In
    Postime
    2,791
    asnjehere seshte vone.
    Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anėtarėsuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    deri 40 vjeq shoku eshte kollaj pastaj veshtiresohen gjonat

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •