Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 43
  1. #1
    Perjashtuar Maska e Deni_Boy
    Anëtarësuar
    19-10-2005
    Vendndodhja
    Milano
    Postime
    2,322

    Wikileaks: Frika e Thacit nga ndikimi i Berishës në Kosovë




    PRISHTINE-Vizita dhe ndikimi i politik i Sali Berishës në Kosovë, e kishin shqetësuar kryeministrit Hashim Thaçi, verën e vitit 2009, pak muaj para zgjedhjeve lokale të 15 Nëntorit.

    Në një bisedë private zyrtarë të Ambasadës amerikane në Prishtinë, më 13 gusht 2009, Thaçi ishte shprehur i brengosur nga “përzierja në politikën e Kosovës” që sipas tij bën kryeministri i Shqipërisë.

    Kështu thuhet në një dokument ende të pabotuar diplomatik, pjesë e dosjes së WikiLeaksit, që është dërguar nga Ambasada amerikane në State Departament, dhe një kopje të së cilës e publikon sot “Koha Ditore”.

    “Në një bisedë private menjëherë pas takimit, Thaçi i tha të ngarkuarit me punë se ishte i brengosur nga përzierja e kryeministrit Sali Berisha në politikën e Kosovës”, thuhet në dokument, që flet për takimin e Thaçit me të ngarkuarin me punë në Ambasadë, Michael Murphy.

    Takimi i Thaçit me zyrtarin amerikan kishte ndodhur disa ditë pas pritjes që Sali Berisha i kishte bërë Ramush Haradinajt, në Tiranë, me të cilin nënshkroi marrëveshje bashkëpunimi mes Partisë Demokratike të Shqipërisë dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

    Sipas dokumentit diplomatik, Thaçi kishte përmendur se Berisha planifikon një vizitë në Prishtinë për vjeshtë të atij viti, dhe shtoi se “ai do ta mirëpriste një vizitë nga Berisha në Kosovë për të diskutuar marrëdhëniet bilaterale, por nuk kishte dëshirë ta shihte atë duke bërë fushatë në Kosovë për LDK-në, apo për opozitën e AAK-së”.

    Në atë kohë, PDK-ja e Thaçit ishte në koalicion qeverisës me LDK-në, derisa AAK-ja ishte në opozitë, ashtu si sot.

    Për më tepër, Thaçi kishte ishte shprehur se përzierja nga Shqipëria në politikën kosovare paraqiste “kërcënim” për Kosovën, ndërsa ka kërkuar ndërhyrje amerikane te Berisha, duke theksuar se “Kosova është një shtet i pavarur, dhe jo krahinë e Shqipërisë”.

    “Thaçi tha se përfshirja shqiptare në politikën në Kosovë paraqet një kërcënim për Kosovën dhe kërkoi nga Ambasada që të kundërshtojë një përfshirje të tillë”, thuhet në document.
    “Ai po ashtu kërkoi nga Qeveria e SHBA-së që, përmes Ambasadës në Tiranë, të peshojë me Berishën dhe të kërkojë nga ai të përmbahet nga deklarimet apo veprimet që zgjojnë frikë në rajon nga panshqiptarizmi”.

    Në komentet që përmbyllin dokumentin diplomatik, i ngarkuari me punë Murphy shton se “pajtohet që përfshirja e politikanëve nga Republika e Shqipërisë (dhe nga Kosova) në garat jashtë vendeve të tyre është problematike dhe nuk ndihmon”.

    “Edhe pse dyshojmë që nëse Berisha do të përqafonte PDK-në, Thaçi do të kishte më pak shqetësim për kërcënimin nga politika panshqiptare për Kosovën dhe rajonin, ne po ashtu besojmë se do të mund të ishte e dobishme t’i përkujtojmë bashkëbiseduesit tanë në rajon për dëmin potencial që manovrat e tyre afatshkurta politike mund të kenë në interesat tona afatgjata të përbashkëta”, thuhet në komentet në fund të kabllos diplomatike.

    Sali Berisha e vizitoi Kosovën dy muaj më vonë, më 6 tetor 2009, u prit nga kryeministri Thaçi, dhe gjatë qëndrimit tha se bashkimi kombëtar i shqiptarëve do të ndodhë në Evropë.

    “Sot ideali kombëtar i shqiptarëve është ideali evropian. Po sepse ne aty kemi përcaktuar të ardhmen tonë dhe të shkëlqyer. Ne nuk dimë ndonjë të ardhme më të ndritur sesa integrimi në Evropë”, ka thënë Berisha gjatë vizitës së tij.

    Ambasada e SHBA-së në Prishtinë nuk ka komentuar këtë pjesë të dosjes së ËikiLeaks-it.

    “Departamenti i Shtetit nuk komenton lidhur me materiale të supozuara, përfshirë dokumente të klasifikuara që mund të kenë rrjedhur”, thuhet në përgjigjen e Ambasadës së SHBA-së, dërguar gazetës nëpërmjet zyrës së saj për shtyp.

    Gazeta nuk ka arritur të sigurojë edhe qëndrimin e Qeverisë së Kosovës. Në mungesë të një zëdhënësi të Qeverisë, gazeta ka provuar disa herë të kontaktojë me zëvendëskryeministrin Hajredin Kuçi, por ai nuk u është përgjigjur thirrjeve.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e kriko-38
    Anëtarësuar
    01-08-2010
    Vendndodhja
    ketu afer
    Postime
    687
    Berisha ka shum simpatizant ne Kosov,po edhe e njejta gje eshte ne Maqedoni,nuk di se si ta shpjegoj por eshte shume e vertet qe politikanet te dy vendeve kan frig prej Berishes..Dhe kjo friga ka ndikuar pak me shum te z.Thaci si nje kryeminister i Kosoves eshte per mendimin tim me
    se normale te kesh frig sidomos para zgjedhjeve.....

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e PoQari
    Anëtarësuar
    14-11-2010
    Postime
    34
    Kur nuk i kryen detyrat e shtepis si duhet ........duhet secili te ket frik.

  4. #4
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Kjo eshte njera nga arsyet pse shkelet betimi i UÇK-se ne menyre sistematike nga ana e Thaqit & co. Kjo eshte njera nga arsyet qe bashkimit te trojeve shqiptare ne nje, po i futen shkopinje ne rrota cdo dite e me shume...nga ana e Hashimit & co.
    A nuk eshte turp qe ne menyre kaq kurverore t'i drejtohemi nje ambasade te huaj, me budallalliqe te tilla?!

    Ne nje kohe kur ia kane bere kufirin verior shpordhe dhe sa here qe mbahen zgjedhjet ne Serbi mbushen enklavat e Kosoves me postera te Sheshelit, Mladiqit, Tadiqit e Pidhiqit...mbushen sheshet e ketyre enklavave me politkane nga Serbia, ky gjen arsye te ankohet per kryeministrin e Shqiperise se ky i fundit i viziton kryetaret partive shqiptare te Kosoves!
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  5. #5
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Citim Postuar më parë nga illyrian rex Lexo Postimin
    Kjo eshte njera nga arsyet pse shkelet betimi i UÇK-se ne menyre sistematike nga ana e Thaqit & co. Kjo eshte njera nga arsyet qe bashkimit te trojeve shqiptare ne nje, po i futen shkopinje ne rrota cdo dite e me shume...nga ana e Hashimit & co.
    A nuk eshte turp qe ne menyre kaq kurverore t'i drejtohemi nje ambasade te huaj, me budallalliqe te tilla?!

    Ne nje kohe kur ia kane bere kufirin verior shpordhe dhe sa here qe mbahen zgjedhjet ne Serbi mbushen enklavat e Kosoves me postera te Sheshelit, Mladiqit, Tadiqit e Pidhiqit...mbushen sheshet e ketyre enklavave me politkane nga Serbia, ky gjen arsye te ankohet per kryeministrin e Shqiperise se ky i fundit i viziton kryetaret partive shqiptare te Kosoves!
    Wwweeeeehhh " Betimi UCK-se"! Kaq larg paska shku aaa. Po thua qe Berisha nuk eshte perzier asnjhere ne politiken Kosovare aa? Cka ska bre..!
    “Kush është prej jush pa mëkat, le ta gjuajë i pari gurin në të!”

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Berisha ka 80% të shqiptarve të kosovës ka vetja!

    Lirisht ti shpallin zgjedhjet në Kosovë Berisha ka me fitu dhe pse nuk ka fare lidhje me politiken Kosovare!


    Hashim legeni (Xhorxhi) i'a ka friken secilit , ky është lavirja më e madhe që e shkërdhejn europiant posht e nalt!

    Kosova ka ra në dor të lavires që mundohet me cdo kusht me na prish me Shqiperin.

    Ama na se pranojm se zemren e kemi prej atij vendi e një lavire si Hashimi ska me pas shanc kurr!!


    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  7. #7
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Ky edhe prej hijes vet ja ka nis mu tut , e le mo prej tjerve .

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-04-2010
    Postime
    31
    Zt Thaci keshtu ka bashkepunuar edhe me Hagen kunder luftetareve te UCK-se.Gjithmone na prapaskene dhe me skenare ka realizuar aspiratat e tij politike.Edhe faktete diplomatike e dokumente sekrete konfidenciale do ta shohin driten dhe aty do te duket karakteri i Zt.Thaci si njeri me maske dhe si njeri qe veprat kunder Kosoves e shqiptarve i ben vetem per te mbijetuar vet politikisht .Askush me shume se Hashim Thaci nuk eshte kunder bashkimit te shqiptareve ne nje shtet te perbashket.Mbijetesa e tije politike lidhet me skenare dhe orkestrime prapaskenash kunder gjithe atyre qe kane vlera lufte ose paqje.

  9. #9
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Krejt po i dini more, sa keq se po ju a merr kohen forumi :d
    “Kush është prej jush pa mëkat, le ta gjuajë i pari gurin në të!”

  10. #10
    Lab 100% Maska e Station
    Anëtarësuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipëri
    Postime
    6,624
    Saliut vetëm për një gjë i duhen Kosova dhe Maqedonia.
    Vetëm për ti treguar Perëndimit se Ai ka në dorë stabilitetin ose destabilitetin e Ballkanit dhe ai është faktor.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    607
    kur e ka njeriu mizen ner kapuq normal se ka frik. po ky hashimovici ka frik nga te gjithe. edhe kti duhet me ja ba sikur ajo gruaja qe ka rrahur burrin edhe ne vjeshte edhe ne pranver se nuk ka zhgedhuar kiet ne vjesht gjat reshje shiut por punoi dhe ne mbremje e rrahu gruaja se ka ftohur kiet edhe ne pranver filloi te bie shi ai burri zhgedhoi kiet e iku per shpi prap e rrahu gruaja se ne pranver ishte shi i ngrohet dhe nuk kishte nevoj te ikte ne shtepi. e njejta gje po ndodhe me hashimovicin ky ka frik se do e rrah berisha edhe ne pranver edhe ne vjeshte keq ashtu keq keshtu per hashimovicin

  12. #12
    he he hee... Maska e halla mine
    Anëtarësuar
    05-01-2011
    Vendndodhja
    brojë
    Postime
    1,466
    ihhaa..
    gati pat ba grushtet shoqria civile me ojq e gazetar.. a e mbani mend..
    hashimi veq prej serbies nuk tutet.. se eshte shtet serioz e nuk perzihet ne pune te brendshme te Kosoves edhe e respektojne shume hashim polarin.. prej broje.. qoban me pushtet..te legjitimum prej beligradi..qe me shkije e gabel po e qeveris Kosoven
    Asnjë kompromis, kurr asnjëher.. deri n'apokalips!

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    illyrian rex;

    Citim Postuar më parë nga illyrian rex Lexo Postimin
    Kjo eshte njera nga arsyet pse shkelet betimi i UÇK-se ne menyre sistematike nga ana e Thaqit & co. Kjo eshte njera nga arsyet qe bashkimit te trojeve shqiptare ne nje, po i futen shkopinje ne rrota cdo dite e me shume...nga ana e Hashimit & co.
    A nuk eshte turp qe ne menyre kaq kurverore t'i drejtohemi nje ambasade te huaj, me budallalliqe te tilla?!

    Ne nje kohe kur ia kane bere kufirin verior shpordhe dhe sa here qe mbahen zgjedhjet ne Serbi mbushen enklavat e Kosoves me postera te Sheshelit, Mladiqit, Tadiqit e Pidhiqit...mbushen sheshet e ketyre enklavave me politkane nga Serbia, ky gjen arsye te ankohet per kryeministrin e Shqiperise se ky i fundit i viziton kryetaret partive shqiptare te Kosoves!
    te lumt nje shembull i sakt hashimi qenka frigu nga sali berisha kurse nga ardhje e vajtje te ministrave serb kti si bheht von kurr TRAGJEDIA E KOSOVES ESHT HASHIM THAQI

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Gogi;

    Citim Postuar më parë nga Gogi Lexo Postimin
    Krejt po i dini more, sa keq se po ju a merr kohen forumi :d
    E MORE PIANEC gjdo dit po ju del boja

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    mardhenjet mes dy qeverive jan te mira..
    kjo duhet te na gezoje..

    mos i jepni rendesi ketyre muhabeteve..

    me kte rast dhe berisha duhet te reflektoje..

    nuk duhet me shfaq pelqyshmeri kur je kryeminister per x a y parti ne kosove..

    sidomos ne kohen e fushatave elektorale..

    sa mir sna vjen mire kur sherbetori i ed rucit..akadem.ut qosja ha mu.t gjat cdo fushate qe zhvillohet ne tirane duke marre anen e selie rozes e duke nxitur luft civile alla 97 e 21 janare..

  16. #16
    he he hee... Maska e halla mine
    Anëtarësuar
    05-01-2011
    Vendndodhja
    brojë
    Postime
    1,466
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    nuk duhet me shfaq pelqyshmeri kur je kryeminister per x a y parti ne kosove..

    sidomos ne kohen e fushatave elektorale..
    kjo duhet te vleje edhe per mister dell..
    Asnjë kompromis, kurr asnjëher.. deri n'apokalips!

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    mduket edhe z.dell esht i perlyer ne disa afera korruptive ne ks me disa ministra te kosoves

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    mduket edhe z.dell esht i perlyer ne disa afera korruptive ne ks me disa ministra te kosoves

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-11-2010
    Postime
    314
    Pavarësia nga Shqipëria - Nga Albin Kurti
    nga Lëvizja VETËVENDOSJE! më 2011-07-13 në orën 12:03.MD

    Më 13 gusht 2009, Kryeministri Hashim Thaçi është ankuar te zëvendësambasadori amerikan Michael McMurphy që kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha po përzihet në politikën e Kosovës. Kështu thuhet në një kabllo diplomatike ende të pabotuar të dosjes së Wikileaks, sipas gazetës Koha Ditore. Nuk do mend që shumë njerëzve kjo mund t’iu duket e pritshme dhe normale duke e pasur parasysh kryeministrin Thaçi, etjen e tij për pushtet dhe mënyren e zakonshme të politikëbërjes ditore në Kosovë. Thaçi është frikësuar nga ndikimi i Berishës në Kosovë dhe përkrahja që Berisha mund t’ua bëjë figurave të tjera politike e partive të tjera prej asaj të Thaçit. Me ndihmën e zyrtarëve amerikanëve ai ka besuar që do ta mbajë sigurt pushtetin për vete duke i zbrapsur ata që mund ta cenojnë e rrezikojnë.

    Mirëpo, kryeministri Thaçi nuk është kufizuar vetëm te sulmi mbi kryeministrin e Shqipërisë Berisha të cilin ai e sheh si politikan rival që mund t’ia prishë llogaritë këtij. Ai i kishte thënë zyrtarit amerikan që përzierja nga Shqipëria në politikën kosovare paraqiste kërcënim për Kosovën dhe kishte kërkuar ndërhyrje amerikane te Berisha që ta kundërshtojnë një përfshirje të tillë, duke theksuar se Kosova është një shtet i pavarur, dhe jo krahinë e Shqipërisë. Thaçi po ashtu ka kërkuar nga Ambasada e ShBA-ve në Prishtinë që përmes Ambasadës së ShBA-ve në Tiranë të bëjnë trysni mbi Berishën dhe të kërkojnë nga ai që të përmbahet nga deklarimet apo veprimet që ngritin frikë në rajon nga panshqiptarizmi. Sëkëndejmi del që Thaçi nuk e ka problem vetëm përzierjen e kryeministrit të Shqipërisë në politikën kosovare për shkak se ky kryeministër rastis të jetë politikani Sali Berisha. Thaçi nuk e do përzierjen e kryeministrit Berisha edhe për shkak se Berisha është pikërisht kryeministër i Shqipërisë dhe jo i ndonjë vendi tjetër.

    Merreni me mend, kryeministri Thaçi nuk ankohet dhe nuk kërkon ndihmën e amerikanëve për përzierjen e Serbisë në Kosovë por për përzierjen e Shqipërisë! Fakti që Serbia e kontrollon çerekun e territorit të Kosovës me strukturat e saj ilegale nuk përbën shqetësim për kryeministrin Thaçi. Aq më pak deklaratat e përsëritura të Serbisë për Kosovën si krahinë e Serbisë. Thaçi ka hall veçse deklaratat dhe veprimet e kryeministrit Berisha të cilat, siç është shprehur ai, ngritin frikë në rajon nga panshqiptarizmi. Këso deklaratash që jemi mësuar t’i dëgjojmë nga zyrtarët e ndryshëm të Serbisë të cilët i karakterizon shovinizmi ndaj kombit shqiptar na qenkan edhe vetë fjalët e kryeministrit Thaçi drejtuar zyrtarëve amerikanë.

    Lehtësia me të cilën kryeministri Thaçi i pranoi bisedimet pa parime me Serbinë e pa kushte për Serbinë për çështje të brendshme të Kosovës, bëhet edhe më e shpjegueshme pas zbulimit të këtij qëndrimi të tij kundër Shqipërisë. Ngjashëm, tash kemi fituar shpjegime shtesë për një sërë prapësish të kryeministrit Thaçi prej imponimit të flamurit shkombëtarizues për shtetin e pavarur të Kosovës e deri te mosimponomi i reciprocitetit me Serbinë në të drejta dhe ekonomi. Thjesht, kryeministri Thaçi pavarësinë e shpallur të Kosovës e sheh shumë më tepër si pavarësi ndaj Shqipërisë sesa si pavarësi ndaj Serbisë. Gjersa presidenti i ndjerë i Kosovës, Ibrahim Rugova, thoshte që Republika e pavarur e Kosovës duhet të jetë e hapur ndaj Shqipërisë e Serbisë, kryeministri aktual i Kosovës, Hashim Thaçi, disi po aspiron që ta mbyllë Kosovën ndaj Shqipërisë e ta lë atë të hapur ndaj Serbisë.

    Duket që kryministri Thaçi dëshiron të harrohet fakti që pavarësia e Kosovës, edhe kështu siç është, nuk do të mund të arrihej duke qenë Kosova e pavarur nga Shqipëria e duke vepruar pavarësisht asaj. Vetëm duke iu falenderuar ‘përzierjes’ së Shqipërisë në Kosovë, si frymëzim e ndihmë në të gjitha fushat, prej arsimit e deri te armatimi për UÇK-në, ne jemi këtu ku jemi sot. Pa ‘përzierjen’ e Shqipërisë në Kosovë, shqiptarët do ta kishin fatin shumëfish më të keq edhe se të boshnjakëve. Pavarësia e Kosovës do të mund të quhej me të drejtë se është pavarësi nga Shqipëria vetëm në kuptimin që ajo na ka ardhur edhe prej kontributit nga Shqipëria.

    Në këtë takim me z.McMurphy, kryeministri Thaçi gjithashtu qenka zotuar se nuk do të marrë asnjë vendim të rëndësishëm politik pa konsultime paraprake me Ambasadën e ShBA-ve. Këtu nuk do të ndalemi te dukuria që kryeministri Thaçi me nënshtrimin e vet paraprak iu bën trysni ndërkombëtarëve që ta nënshtrojnë. Pra, nuk është interesimi i këtij shkrimi të trajtojë nënshtrimin e këtillë që para se të jetë trysni mbi të nënshtruarin e mëpastajmë është trysni mbi nënshtruesin potencial në kuadër të një loje perverse ku mazohisti e prodhon sadistin.

    Mirëpo, teksa kryeministri Thaçi u thotë zyrtarëve amerikanë që nuk do ta marrë asnjë vendim të rëndësishëm politik pa konsultime paraprake me Ambasadën e ShBA-ve, atij duhet t’i përgjigjemi me pyetjen se ku ka vendim më të rëndësishëm sesa ta mbash këtë qëndrim kundër Shqipërisë në emër të Kosovës?! Qëndrimi i këtillë i kryeministrit Thaçi tashmë paraqet vendimin e tij më të rëndësishëm, saktësisht më të rëndësishmin, para zyrtarëve amerikanë. Kryeministri Thaçi, një vendim më të rëndësishëm se ky, as që mund të imagjinojë se lëre më ta marrë.

    Wikileaks e dëshmoi që para se ndonjë politikan a diplomat ndërkombëtar të deklarohet kundër bashkimit të Kosovës me Shqipërinë e kundër bashkimit kombëtar të shqiptarëve në emër të frikës që mund të gjenerohet në rajon, këtë gjë e bëjnë vetë politikanët shqiptarë si puna e Hashim Thaçit në takime me ndërkombëtarët. Para se Thaçi të flasë si ndërkombëtarët për çështjen shqiptare, janë vetë ndërkombëtarët ata që po (mësojnë të) flasin si Thaçi (prej vetë Thaçit). Askush nuk mund të na respektojë dhe të na i mbrojë interesat tona më shumë e më parë sesa që këtë ta bëjmë ne për veten tonë. Thaçi flet me zyrtarët amerikanë në emër të të gjithë neve por ai mbron veçse interesat e tij personale në llogari të të gjithë neve. Dhe, le të mos harrojmë që mu këta politikanë që e kanë pranuar ndarjen e Kosovës nga Shqipëria dhe që duan ta përforcojnë këtë ndarje, janë po ata të cilët – njëherë pasi që e kanë përvetësuar zanatin e ndarjes sipas mendësisë së tyre krahinore – tash po na e përçajnë edhe Kosovën përbrenda duke na e ndarë atë në Llap, Drenicë e Dukagjin.
    Everyday is a gift, that's why they call it the present

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    per ata qe nuku i din mir punet..duket interesant demagogu albin..

    qe thaqi indirekt ka dashur ti thot berishes..bej kujdes.. kur flet per kosov.. ose kur takon politikan kosovar..apo kur vjen ne kosove.. kjo ka arsye.. e thaqi i din mir kto arsye..

    ata qe i kuptojne keto..e mir-kuptojn dhe thaqin..
    ata qe i din kto pun e hiqen si super atdhetare.. nga qe vet sjan ne qeverisje..sbejn tjeter vec luajn..thejatro..

    e sa per merakun qe ka albini se kinse shqiperia ka gisht ne pamvaresimin e kosoves.. e se nuk i duhet ngren haku (se kinse Thaqi po ja ha at hak) mund te themi se nji m.ut te madh ka shqiperia merit ne pamvaresimin e kosoves..

    albini ka hall me nxjerr kopilat ruco enveristo. pandusha e erion veli ramushat..si kontribus te pamvaresise..
    mirpo as shqiperi e enverit as e ramizit as e lpk-se e as e berishes apo nano meto pandushave ska merit ne Kosoven e Pamvaruir..

    merita i takon AMERIKES..
    I takon femijve te kosoves qe u masakruan.. nanave vajza e burrave te pambrojtur.. te kosoves.. qe u genociduan barbarisht.. e kjo preku zemrat klinton blero kristiano- atllantike..
    i takon LDK-se se Rugoves qe e kish nis nji rrug..me ju afrue amerikes..
    gjithcka tjeter eshte pallaver..

    po te ish shqiperia faktor pamvaresie e kish gjet gjer me sot banden qe vrau ahmet krasniqin..
    e kish ndal masakren ne kampet enveriste lpk-iste te kukso burrelo plazh-durrsit..

    rruga qe beri berisha.. eshte faktor bashkimi..
    dhe albin qosja i edvinit.. nuk e foli nji fjal te mire per kte rruge qe bashkon..

    por erdhi thaqi e pergezoj berishen per kte veper madhore..

    ktu merr spunto anti-hashimoizma e albinit..
    pse thaqi shkoj peruroj tynelet e berishes..

    kjo eshte "atdhetarizma" e albinit..

    eshte maska e qoses..
    qosja ska guxuar te dal vet kunder hashimit pse ky shkoj ne perurim te tyneleve e kurdisen albin kulishin..

    pra evolucioni i hashimit.. ne politik.. pra afrimet thaqo-berish.. i ka terbuar gardistet e vjeter enveriste lpk-iste demaqo qosiste e ramizo m.utaviste e kelmendo jakupoiste..
    prandaj u aktivizua albini..

    ne kte artikull del por e maskuar.. kjo qe po them une tash sa mot..

    edhe is mutafa ne kto ujna eshte..

    edhe ai eshte nji far m.uti i rekrutuar nga klosi..

    ..


    per momentin.,. thaqi eshte me ne rregull se albinet apo is ekrem muto mutafet..

    pra te perkrahet.. qeveria e kosoves..
    te mbeshtetet thaqi.. dhe harmonia qe ai kerkon te kete me Dellin..

    sulmet ndaj dellit..jan sabotazh i rende..

    ta leme thaqin te qeverise.. keshtu si tani duke mbajtur linjen pro Dell.. pro uSa..

    cdo loj tjeter eshte me rrezik..

    ..

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •