Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 72
 1. #1
  i/e larguar Maska e forum126
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Ateisti Enver Hoxha dhe populli shqiptar

  Ne jemi popull fatkeq perderisa ne gjirin tone kemi pasur njerez si Enver Hoxha.Kendej e perdhunonte psikologjikisht kete popull me ne fund ato qanin per te.
  Zoti e zhdukte faren e ateisteve sepse ata kane per babe Enverin.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga forum126 : 27-06-2011 mė 16:22

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Anėtarėsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,040
  Faleminderit
  52
  54 falenderime nė 41 postime
  Kjo teme jo vetem meriton mbyllje , po edhe hapesi i temes duhet perjashtuar per injorance te theksuar me pasoja per tere komunitetit .

  I bie qe enver hoxha , eshte ai qe e shpiku ateismin , edhe jo vetem aq po eshte edhe babe i 1,2 miliard njerezeve .

  Vetem nje gje te mire beri enver hoxha , edhe ajo ishte pastrimi i shqiperise nga ndotja fetare .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga IllyrianPatriot : 27-06-2011 mė 15:36

 3. #3
  i/e larguar Maska e forum126
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  I vetmi vend me ateizem totalitar dhe ekstremist ne bote kemi qene ne.Ne asnje vend nuk u prishen Kishat dhe xhamiat vetem ne Shqiperi.Enver hoxha duhet zhdukur nga memoria e njerzve si nje djall qe i ka sjelle ketij kombi vetem fatkeqesi.Hoxhallare dhe prifterinj u denuan ne burgjet e diktatures vetem per vetem sepse besonin Zotin.Ndergjegja qytetare duhet te kuptoje se ateizmi i Enver hoxhes e mbajti shqiperine 40 vjet te izoluar.


  Ateistet qe se pelqejne kete teme mund te shkojne te Jetojne me gabelet kineze apo koreana veriore.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga forum126 Lexo Postimin
  Ne jemi popull fatkeq perderisa ne gjirin tone kemi pasur njerez si Enver Hoxha.Kendej e perdhunonte psikologjikisht kete popull me ne fund ato qanin per te.
  Zoti e zhdukte faren e ateisteve sepse ata kane per babe Enverin.


  http://www.youtube.com/watch?v=CIZi7...eature=related
  Me befasoi sa paskan qajtur per njeriun qe i ka shtypur..

 5. #5
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  13 falenderime nė 12 postime
  Kjo teme do te thote, futja kot, po te ishit ne Shqiperi nuk do te komentonit ne kete menyre.
  Eh sa vite kane kaluar, me teper se kaq, nuk behet shaka me viktimat qe kane vuajtur gjate regjimit te komunizmit. Se ku eshte hapur, kjo teme mos kerkoni gje percarje?????

  Tema meriton te mbyllet.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Glor ndoshta nuk e pate per mua,qe komentova???!!!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Anėtarėsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,040
  Faleminderit
  52
  54 falenderime nė 41 postime
  Citim Postuar mė parė nga forum126 Lexo Postimin
  I vetmi vend me ateizem totalitar dhe ekstremist ne bote kemi qene ne.Ne asnje vend nuk u prishen Kishat dhe xhamiat vetem ne Shqiperi.Enver hoxha duhet zhdukur nga memoria e njerzve si nje djall qe i ka sjelle ketij kombi vetem fatkeqesi.Hoxhallare dhe prifterinj u denuan ne burgjet e diktatures vetem per vetem sepse besonin Zotin.Ndergjegja qytetare duhet te kuptoje se ateizmi i Enver hoxhes e mbajti shqiperine 40 vjet te izoluar.


  Ateistet qe se pelqejne kete teme mund te shkojne te Jetojne me gabelet kineze apo koreana veriore.
  nuk i takon nje magjupi te zi si puna jote , ti thuash shqiptareve qe perfaqesojne genet shqiptare , qe karakterizohen nga mos frika ndaj nje zoti imagjinar , ate qe the me larte .

  Nga ana tjeter nqs nuk te pelqen menyra e te jetuarit ne shqiperine e sotme multifetare me shumice ateiste/agnostike , ti mund te shkosh ne mekke , edhe te fillosh nje jete plot me 'gra' nen moshen 12 vjece . Atje do jesh edhe ti i lumtur , edhe ne nuk do duhet te degjojme budallaliqe te atilla .

 8. #8
  i/e larguar Maska e forum126
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Tema eshte ne perkujtim te viktimave te komunizmit ateist dhe jo ne ofendimin e tyre.Kush ateist ofendohet se i shahet Baba le te shkoje ne Kine tek varri Mao ce Dunit dhe te ankohet atje.Apo ne kopeshtin zollogjik te takoj Baben e Darvinit, apo te shkoj ne ndonje grumbullim mbeturinash hekuri dhe te kujtoj materializmin dialektitk te marksit.Ti Ilyrian mos bej me prove te me thuash Magjyp se ta zbardh rracen tende me mire se sa mund ta bej gelqerja.More vesh?

 9. #9
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  13 falenderime nė 12 postime
  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  Glor ndoshta nuk e pate per mua,qe komentova???!!!
  Jo Nete pa merak

  E kisha me hapesin e temes.

 10. #10
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  13 falenderime nė 12 postime
  Citim Postuar mė parė nga forum126 Lexo Postimin
  Tema eshte ne perkujtim te viktimave te komunizmit ateist dhe jo ne ofendimin e tyre.Kush ateist ofendohet se i shahet Baba le te shkoje ne Kine tek varri Mao ce Dunit dhe te ankohet atje.Apo ne kopeshtin zollogjik te takoj Baben e Darvinit, apo te shkoj ne ndonje grumbullim mbeturinash hekuri dhe te kujtoj materializmin dialektitk te marksit.
  Aman, a nuk i dime te gjithe pergjigjet, nuk eshte nevoja te komentojme.
  Te tjeret le te japin vete komentet e tyre. Leri te qete te vdekurit, me e mira eshte te merreni me te gjallet.
  Nejse.
  Si e komentova me lart, tema e hapur meriton te mbyllet!

 11. #11
  i/e larguar Maska e forum126
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  Me befasoi sa paskan qajtur per njeriun qe i ka shtypur..
  Po qanin se po mos qanin perfundonin ne Spac.Ishin te hipnozituar nga ngrenia me luge floriri dhe nga ndejtjet gju me gju me popullin tek blloku.Dobicet e nomeklatures i kemi akoma sot ne pushtet.

 12. #12
  i/e larguar Maska e forum126
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga gloreta Lexo Postimin
  Aman, a nuk i dime te gjithe pergjigjet, nuk eshte nevoja te komentojme.
  Te tjeret le te japin vete komentet e tyre. Leri te qete te vdekurit, me e mira eshte te merreni me te gjallet.
  Nejse.
  Si e komentova me lart, tema e hapur meriton te mbyllet!
  Jane disa te vdekur qe ia vlen ti vdesim prape ne zemrat e njerzve se koha e gjate e diktatures i ka lene rrenje te thella.Kjo teoria jote leri te vdekurit te qete eshte teori hipokrite per te mbyllur temen.Kerkesa jote ska asnje shkak te mirefillte dhe llogjik.Nese je kundra ateizmit, Enver hoxhes je e nderuar ne te kunderten mund te diskutosh ne teme per pervojat e tua personale kur njerez te partise se sumes prishnin objekte fetare kisha ose xhamia apo teqe.


  tema e hapur meriton te mbyllet
  Kush nuk di te bisedoje nuk di as te mbroje mendimet e tij.te mbylesh nje teme nuk do te thote se mbyll nje ide apo vret nje njeri.Je tipike qelize e atij sistemi qe na mbylli 40 vjet nga e gjithe bota.Mund te me besh dhe nje flet rrufe ti apo ndonje tjeter qe e do xhaxhin Diktator shume.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga forum126 : 27-06-2011 mė 16:05

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Anėtarėsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,040
  Faleminderit
  52
  54 falenderime nė 41 postime
  Citim Postuar mė parė nga forum126 Lexo Postimin
  Tema eshte ne perkujtim te viktimave te komunizmit ateist dhe jo ne ofendimin e tyre.Kush ateist ofendohet se i shahet Baba le te shkoje ne Kine tek varri Mao ce Dunit dhe te ankohet atje.Apo ne kopeshtin zollogjik te takoj Baben e Darvinit, apo te shkoj ne ndonje grumbullim mbeturinash hekuri dhe te kujtoj materializmin dialektitk te marksit.Ti Ilyrian mos bej me prove te me thuash Magjyp se ta zbardh rracen tende me mire se sa mund ta bej gelqerja.More vesh?
  Ku edhe kurre te duash . Ta them shume sinqerisht . Pra ta them prap ti je magjup i magjiupit te magjupit .

  Ik tani futu te kopshti zoologjik nga ku dole , edhe hap ndonje tem per muhametin tend . E mos i keqperdor viktimat e komunizmit -nje nga te cilet ka qene edhe gjyshi im - per propaganden tende te qelbur fetare .

 14. #14
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  13 falenderime nė 12 postime
  forum126 Ok vazhdo gjithe te mirat!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Anėtarėsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,040
  Faleminderit
  52
  54 falenderime nė 41 postime
  Citim Postuar mė parė nga gloreta Lexo Postimin
  Aman, a nuk i dime te gjithe pergjigjet, nuk eshte nevoja te komentojme.
  Te tjeret le te japin vete komentet e tyre. Leri te qete te vdekurit, me e mira eshte te merreni me te gjallet.
  Nejse.
  Si e komentova me lart, tema e hapur meriton te mbyllet!
  Po mbylle kete teme pra . Ky perdhos emrat e viktimave te komunizmit per arsyet e tij fetare . A ka gje me te poshter se kjo !?

 16. #16
  i/e larguar Maska e forum126
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Letrat sekrete te Enver Hoxhes kunder komuniteteve fetare
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga forum126 : 27-06-2011 mė 16:10

 17. #17
  i/e larguar Maska e forum126
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga IllyrianPatriot Lexo Postimin
  Ku edhe kurre te duash . Ta them shume sinqerisht . Pra ta them prap ti je magjup i magjiupit te magjupit .

  Ik tani futu te kopshti zoologjik nga ku dole , edhe hap ndonje tem per muhametin tend . E mos i keqperdor viktimat e komunizmit -nje nga te cilet ka qene edhe gjyshi im - per propaganden tende te qelbur fetare .
  Qka po te ben Muhamedi ai ka qene njeri i paqes...e marrshit veten me te mire..

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Anėtarėsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,040
  Faleminderit
  52
  54 falenderime nė 41 postime
  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  Qka po te ben Muhamedi ai ka qene njeri i paqes...e marrshit veten me te mire..
  Aj mbase ka qene njeri i mire , po thjesht mbetet aq , si nje njeri i mire edhe i zgjuar , sidomos te dyten nuk ta mohoje dot

 20. #20
  i/e larguar Maska e forum126
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga IllyrianPatriot Lexo Postimin
  Po mbylle kete teme pra . Ky perdhos emrat e viktimave te komunizmit per arsyet e tij fetare . A ka gje me te poshter se kjo !?
  Mos u bej hipokrit sepse une po e hap kunder Enver ateistit dhe jo kunder viktimave te tij.

  E mos i keqperdor viktimat e komunizmit -nje nga te cilet ka qene edhe gjyshi im - per propaganden tende te qelbur fetare .
  Ti per nder te gjyshit duhet te tregosh historine e tij dhe vuajtjet nese je i sinqerte dhe i vertete.

  Dhe mos ki frike se ska me Spac dhe Kadri Hazbiu ka vdekur bashke me Enverin.Jeto i qete pa komplekse se vdekjen e ka bere Zoti qe tia thyeje kurrizin cdo faraoni, idhulli dhe njeriu ne toke per te dale para tij me veprat e tij te ndyra.

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •