Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-11-2009
    Postime
    323

    Jakupi nga Brukseli, drejt e në Vetëvendosje?!

    Jakupi nga Brukseli, drejt e në Vetëvendosje?!
    Publikuar: Sot, më 15 prill 2011



    Prishtinë, 15 prill – Edhe pse jemi ende në muajin prill, një lajm i publikuar sot në një portal sikur na kthen në datën 1 prill, ditën e rrenës.
    Sipas Kosovaonline, që pohon s mbështetet në burime të saj brenda Lëvizjes Vetëvendosje, sekretari i përgjithshëm i PDK-së dhe aktualisht kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, i pakënaqur me zhvillimet e fundit politike, ka nisur kontaktet me njerëzit e Vetëvendosjes. Thuhet të mos dihet sende se në cilën fazë janë këto konsulta për “transfer” ndërmjet Krasniqit dhe Albin Kurtit, mirëpo, ajo që dihet është se Krasniqi është tejet i pakënaqur me zhvillimet e brendshme në Partinë Demokratike të Kosovës e veçanërisht me raportet e krijuara në koalicionin qeveritar.
    Këtë lajm askush nuk e ka demantuar, por as konfirmuar, kurse nuk dihet madje nëse kryetari i Kuvendit të Kosovës është kthyer nga Brukseli, ku ka qëndruar për dy ditë me radhë.

  2. #2
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Jakupi spo behet rehat!? .. dikur ne LkJ., sa ne Ldk sa ne Pdk e tani kure e ka par se esht futur ne partin e hajnav e nga frika se po e rrasin ne quze do te ndrroi mendjen e vrap ne vv .Ai mendn se po nxori gozhdat do i zhduk edhe vrimat .Ky njeri ska hallin tjeter ne jet veq te ndihet i qet dhe me pozit te lart ne hirarkin politike, e kure e ka kuptuar seThaqi nji dit mund ta nxjeri jasht qeveris do futet atje ku te pakten se nxjerr Thaqi ..po gjoja vet paska dasht,ahahaha per tu qesh si veprim i Kupes dhe ksaj i thon qyqarllak ne politik per ata qe thirren ne emer te popullit.
    Qarjet ne partin e tij sjon vetem tani, ato qarje jon te kahmotshme Parti _popull ku sot e 100 vjet smiret vesh kur nata e errte e mjesi si agonte shum shqiptarve pikrisht nga qarjet qe si paska vrejtur Kupa se Koqoves.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    nuk e di sa esht i vertet ky lajm por jakup krasniqi esht shum i matur ne deklarata kam nje rrespekt per ket njeri dote ishte nje hap i qelluar ne se hyn ne LVV por aty duhet te ndrrohet politika jo si ne te kaluaren

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    kupa e din se eshte fundi i pdk-se cerdhja e krimit eshte duke u shkaterruar!
    dhe nuk ka asnje arsye me te qendroi prane atyre qe jane te kriminalizuar , korruptuar dhe te shantazhuar sa ta pranojne tradhetine per atdhetari !

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    nuk e di sa esht i vertet ky lajm por jakup krasniqi esht shum i matur ne deklarata kam nje rrespekt per ket njeri dote ishte nje hap i qelluar ne se hyn ne LVV por aty duhet te ndrrohet politika jo si ne te kaluaren


    Jakupi i matur?

    me qesh edhe gomari me këtë hahahaha..

    Po ma hajdar ma se gjen në parlament.
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e kriko-38
    Anëtarësuar
    01-08-2010
    Vendndodhja
    ketu afer
    Postime
    687
    Nuk besoj se Jakupi do i bashkohet LVV, po ndodhe kjo ateher prite edhe z,Limaj dhe PDK meer
    fund per mendimin tim.....

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    kriko-38

    Citim Postuar më parë nga kriko-38 Lexo Postimin
    Nuk besoj se Jakupi do i bashkohet LVV, po ndodhe kjo ateher prite edhe z,Limaj dhe PDK meer
    fund per mendimin tim.....
    as gje sesht zyrtare dhe nuk dote thot se ka diqka te vertet por sai pr ket PDK-s ajo si gurisht qe ka probleme dhe shum shum aNTAR TE pdk-s jan nda ne fraksion kurse shum fjal po qarkullojn se disa deputet dote ikin nga PDK se ku dote hyn ajo esht ende nje enigm

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    PDK esht ne kriz te madhe

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    A ju erdhi Baca Jakup ende more haaaaaaaaa
    valla budall te rand ini ju te vetfundosjes bre
    qka shifni enderr naten qohni e propagandoni diten
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •