Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629

    Kosovë: Së shpejti nis procesi i regjistrimit të popullsisë

    Prishtinë, 1 prill – Sot, në Kosovë në orën tetët filloi procesi i regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave. Më shumë se 5000 regjistrues janë të përfshirë në këtë proces që do të zgjasë 15 ditë. Ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar, Rifat Blaku nga Komisioni Qendror i Regjistrimit, Ibrahim Shabani nga Enti i Statistikave të Kosovës dhe Kjartan Brojnson nga Zyra Ndërlidhëse e Komisionit Evropian, një ditë më parë u kanë bërë thirrje qytetarëve të Kosovës të marrin pjesë në këtë proces të rëndësishëm.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anëtarësuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    Përshendetje
    Si do të bëhët Regjistrimi për ata që jetojnë jashtë Kosovës ???????

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anëtarësuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    Si Do Të Regjistrohen Shqiptaret E Diasporës??????apo Ndoshta Do Të Këtë Një Afat Regjistrimi Për Ne Nga Korriku Deri Ne Gusht

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Do te deshtoi edhe ky regjistrim sepse ishte i pa pregaditur,e para kur nuk ke kontroll ne ter teritorin e shtetit si do ta besh ate regjistrim,pastaj sa shqipetar i kemi jashte vendit te cilet po privohen nga kjo e drejt,me nje fjal dikujt i ka konvenu me ban kete regjistrim ne kete menyr por ne dem te shqiptarve fatkeqesisht

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    edhe ksaj here nuk dote tregohet realiteti i kti regjistrimi kam nje frig se dote minimizojn numrin e popullit shqiptar per ket jam i bindur per arsye politike

  6. #6
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Ne Shqiperi kjo dukuri nuk lejohet kurse ne Kosove po??

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Se pari eshte dasht te behet regjistrimi ne veri te vendit,e pastaj ne ter kosoven,keshtu siq jan duke veprua vetem po e vertetoin ndarjen e kosoves

  8. #8
    Mbreti i Fundit Teokratik
    Anëtarësuar
    12-06-2008
    Vendndodhja
    Ankara - Türkiye
    Postime
    94
    Citim Postuar më parë nga K.i EPERM Lexo Postimin
    Si Do Të Regjistrohen Shqiptaret E Diasporës??????apo Ndoshta Do Të Këtë Një Afat Regjistrimi Për Ne Nga Korriku Deri Ne Gusht
    Nese keni shtepi ne Kosove ose keni vetem pasporten e kosoves mundeni te regjistroheni, mjafton qe te jete ndonje i aferm i juaji ne ks ajo do ju jepe informata per juve
    Edhe une jam jashte shtetit mirpo mundem mu regjistruar, regjistrimi eshte duke u bere per gjendjen e perhershme dhe jo per gjendjen e tanishme, qe mendoj se eshte nje gje shume e mire...
    Dija është Injorancë për Injorantët, sikurse është Injoranca Injorancë për Të Diturit

  9. #9
    Mbreti i Fundit Teokratik
    Anëtarësuar
    12-06-2008
    Vendndodhja
    Ankara - Türkiye
    Postime
    94
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Se pari eshte dasht te behet regjistrimi ne veri te vendit,e pastaj ne ter kosoven,keshtu siq jan duke veprua vetem po e vertetoin ndarjen e kosoves
    Sipas disa lajmeve regjistrimi ne veri nuk eshte duke u bere nga Qeveria e Kosoves por nga UNOPS-i..... Dhe kjo mendoj se do jete shume e rezikshme, Mos u habiteni nese komuna e Alpanikut del se i ka mbi 50 mije banore....

    Mendoj se nderkombetaret do perpiqen me qdo kushte qe te beje sa ma shume te jete e mundur neutralizimin e popullsis duke zvogluar ate shqiptare ne dobi ne ate te komuniteteve tjera dhe me kete te mundohen ta mbrojne ate ''teorin'' e tyre te famshme se ''Kosova eshte nje shtet multietnik''... Sepse qdo logjike e shendosh do e kuptonte se nuk ka nje shtet multietnike kur pjestaret e nje kombesie perbejne mbi 92%....Qe ne fakte nuk e kan kete % as Shtet Etnike te Europes
    Po ashtu brengosem se do punojn me qdo kushte edhe per te dhenave sa i perkete fese duke zvogluar % e popullsis Muslimane qe eshte mbi 95% edhe kete ne dobi te Feve tjera ne kosove e ne veqanti te Ateizemit pasi dihet historikisht se Ateizmi dhe Shqiptaret nuk e kan njohur kurre njeri-tjetrin....
    Dija është Injorancë për Injorantët, sikurse është Injoranca Injorancë për Të Diturit

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anëtarësuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    citim--Edhe une jam jashte shtetit mirpo mundem mu regjistruar, regjistrimi eshte duke u bere per gjendjen e perhershme dhe jo per gjendjen e tanishme, qe mendoj se eshte nje gje shume e mire...

    Faleminderit --Fana--Unë kam lindë dhe jam rritë në Kosovë ,i kam të gjitha Dokumentat e Kosovës ,mirëpo tani në këtë afat prej 1/04deri më 15/04 s'mundë të shkoj e të regjistrohem ,nëse Familja ime e ka këtë mundesi të më regjistroj mua atëhërë shumë mirë .

    Përshendetje

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Citim Postuar më parë nga Fana Lexo Postimin
    Po ashtu brengosem se do punojn me qdo kushte edhe per te dhenave sa i perkete fese duke zvogluar % e popullsis Muslimane qe eshte mbi 95% edhe kete ne dobi te Feve tjera ne kosove e ne veqanti te Ateizemit pasi dihet historikisht se Ateizmi dhe Shqiptaret nuk e kan njohur kurre njeri-tjetrin....
    Ik o taliban qe na paske felliq flamurin me shkronja arab, eshte e kunderta qe e thua...dhe mos harro Agnotizmin (aty ben pjese feja e shqiptarit edhte shqiptaria).

    Gjithesesi statistikat per fe gjithmon kane qene fallco dhe joreale, shume njerez deklarohen kot musliman apo kristian panvarisht qe nuk i plas forta dogma/besimi...jeten e perditshme eshte gjeja e fundit qe i bie ndermen.

  12. #12
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Ky proces po drejtohet nga Ministria e Administratës Publike e drejtuar nga ministri Mahir Yağcilar, i kombësisë turke, i cili është edhe udhëheqës i Partisë Demokratike Turke të Kosovës.
    Po normal qe turqizohen kur kemi nje minoritar turk ne krye te ministrise qe drejton procesin e regjistrimit (pas 30 vitesh !)! Shimi nuk po di mo as cfare po ben. Ka rrshit krejt

  13. #13
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    Kjo eshte tragjike, por nuk ka filluar sot as dje dhe nuk e di s ekure do te perfundoje.
    Kjo ka filluar para shume shekujsh dhe nuk ka kurrsyer shqiptaret e asnje zone dhe asnje besimi.
    Çka eshte interesante se kur ishte fjala per Shqiperine e jugut, sa zeri u degjua ketu!!!
    Po ku jane ato zere kur eshte ne pyetje turqizimi?!
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  14. #14
    Shtegtari! Maska e Gregu
    Anëtarësuar
    30-11-2008
    Postime
    869
    Paraja, thot populli, e ngrit ujin perpjet!
    Shpresojm te mbetet ndonje shqiptar ne Prizren.
    "Shqiptaret" shpesh po i shajn serbet ne kosove se po kerkoj ca te drejta. Por per turqit nuk ndrit zerin kush. Ka nje arsye. Ata jane "gjysherit" e tyre!

    Thaci gjysen e ministrave nuk i ka shqiptar ose qe punojn per shqiptaret., si puna e ketij ministrit turk, ka edhe te tjere si Ferid Agani e te tjere.

    Ne shqiperi jetojne shqiptaret.
    Ne kosove jetojne lepujt.
    Ketu eshte dallimi i ngritjes se zerit.
    "Në fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranë Perëndisë, dhe Fjala ishte Perëndi!"

  15. #15
    Mbreti i Fundit Teokratik
    Anëtarësuar
    12-06-2008
    Vendndodhja
    Ankara - Türkiye
    Postime
    94
    Citim Postuar më parë nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Ik o taliban qe na paske felliq flamurin me shkronja arab, eshte e kunderta qe e thua...dhe mos harro Agnotizmin (aty ben pjese feja e shqiptarit edhte shqiptaria).

    Gjithesesi statistikat per fe gjithmon kane qene fallco dhe joreale, shume njerez deklarohen kot musliman apo kristian panvarisht qe nuk i plas forta dogma/besimi...jeten e perditshme eshte gjeja e fundit qe i bie ndermen.
    E quaj humbje kohe me ra ne nivelin tend me diskutuar me ty......

    Veq nje gje per te tjeret 'Feja e Shqiptarit eshte shqiptaria'' eshte motoja e atyre qe nuk jane shqiptar ose jane shqiptar te shitur qe e kane shitur kombesin sa here ju ka dhene rasti...

    Feja e Shqiptarit Kurre ska Qene, nuk Eshte dhe kurre nuk Do te Jete Shqiptaria.

    Fatmiresisht ka ende shqiptar qe dine me dalluar kombin nga feja. Dhe i shqelmojn qejt e tille kumunist.
    Dija është Injorancë për Injorantët, sikurse është Injoranca Injorancë për Të Diturit

  16. #16
    Mbreti i Fundit Teokratik
    Anëtarësuar
    12-06-2008
    Vendndodhja
    Ankara - Türkiye
    Postime
    94
    Sa i perkete temes sod ka perfunduar regjistrimi i popullsise me perjashtim te Prishtines dhe Komunave qe jane te banuara nga Serbet. Aty regjistrimi pritet te perfundoj te marten.
    Dija është Injorancë për Injorantët, sikurse është Injoranca Injorancë për Të Diturit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •