Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 36 prej 36
  1. #21
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-04-2010
    Postime
    967
    Citim Postuar më parë nga skuthi_vogel Lexo Postimin
    Ligji per sherbimin e jashtem nuk i jep mundesine studenteve te sapodipllomuar brenda dhe jashte qe te jene pjese e sherbimit ne nivele te larta. Ligji eshte i ndertuar ne ate menyre qe pjese e sherbimit ne poste te nivelit te larte te jene dipllomatet e vjeter. Me riardhjen e PS ne pushtet ne '97 u rikthyen ne vendet drejtuese ish administrata e PPSH.
    Sala, nqs do me te vertete t'i vije ne ndihme Dipllomacise duhet te sponsorizoje me ane te nje ligji te ri brezin e universitareve te dale nga universitetet perendimore. Gjithashtu, duhet te ndaloje rreptesisht sherbimin ne nivele te mesme apo te larta te ish dipllomateve te PPSH.
    tani ca po thua ti
    qe dhendri i jozit eshte komunist???
    apo qe keta 23 me poshte
    1 - Vellai i Jozefina Topallit (Konsull Milano) - Gjon Çoba
    2 - Dhenderi i Jozefina Topallit (Paris) - Luis Ejlli
    3- Daja i dhendrit te Sali Berishes (Konsull i Pergjithshem Bari) - Bashkim Bekteshi
    4- Djali i halles i Ilir Metes (Ambasador Athine) - Dashnor Dervishi
    5- Kusheriri i Ilir Metes (Konsull i Pergjithshem Selanik) - Riza Poda
    6 - Gruaja e Arjan Staroves (Londer) - Teuta Starova
    7 - Gruaja e Sherefedin Shehut (Drejtore e auditit ne MPJ) - Dashuri Shehu
    8 - Motra e Aleksander Frangajt (Rome, Vatikan) - Majlinda Dodaj
    9- Baxhanaku i Fahri Balliut (Ambasador Turqi) - Altin Kodra
    10 - Vellai i Gerti Bogdanit (MPJ) - Albjon Bogdani
    11- Djali i avokatit te Lulzim Bashes (MPJ)
    12- Vajza e Shpresa Brecaj (Austri) - Selvi Becaj
    13- Djali i Neritan Cekes (Austri) - Egin Ceka
    14- Gruaja e Rahman Selmanllarit (MPJ) - Suela Selmanllari
    15 - Vajza e Ali Spahise (Konsulle e pergjithshme Milano) - Nausika Spahia
    16- Gruaja e Aldo Bumcit dhe vajza e Safet Zhulalit - Ilda Zhulali
    17 - Djali i Fatos Bejes (MPJ) (konflikt interesi) - Sokol Beja
    18 - Kunata e Fatmir Mediut (Nju Jork)
    19- Kunata e Azem Hajdarit (Neë York) - Albana Hasanaj
    20- Gruaja e Bujar Leskajt (MPJ) - Silvana Leskaj
    21- Vajza e Agim Shehut (Vjene) - Alma Shehu
    22- Vajza e Ilir Banos (MPJ) - Albana Bano
    23 -Vajza e Jemin Gjanes (Kosove) - Lorena Gjana


    qe keta jane ish funksionare te PPSH????

  2. #22
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga RAPTILOID Lexo Postimin
    tani ca po thua ti
    qe dhendri i jozit eshte komunist???
    apo qe keta 23 me poshte
    1 - Vellai i Jozefina Topallit (Konsull Milano) - Gjon Çoba
    2 - Dhenderi i Jozefina Topallit (Paris) - Luis Ejlli
    3- Daja i dhendrit te Sali Berishes (Konsull i Pergjithshem Bari) - Bashkim Bekteshi
    4- Djali i halles i Ilir Metes (Ambasador Athine) - Dashnor Dervishi
    5- Kusheriri i Ilir Metes (Konsull i Pergjithshem Selanik) - Riza Poda
    6 - Gruaja e Arjan Staroves (Londer) - Teuta Starova
    7 - Gruaja e Sherefedin Shehut (Drejtore e auditit ne MPJ) - Dashuri Shehu
    8 - Motra e Aleksander Frangajt (Rome, Vatikan) - Majlinda Dodaj
    9- Baxhanaku i Fahri Balliut (Ambasador Turqi) - Altin Kodra
    10 - Vellai i Gerti Bogdanit (MPJ) - Albjon Bogdani
    11- Djali i avokatit te Lulzim Bashes (MPJ)
    12- Vajza e Shpresa Brecaj (Austri) - Selvi Becaj
    13- Djali i Neritan Cekes (Austri) - Egin Ceka
    14- Gruaja e Rahman Selmanllarit (MPJ) - Suela Selmanllari
    15 - Vajza e Ali Spahise (Konsulle e pergjithshme Milano) - Nausika Spahia
    16- Gruaja e Aldo Bumcit dhe vajza e Safet Zhulalit - Ilda Zhulali
    17 - Djali i Fatos Bejes (MPJ) (konflikt interesi) - Sokol Beja
    18 - Kunata e Fatmir Mediut (Nju Jork)
    19- Kunata e Azem Hajdarit (Neë York) - Albana Hasanaj
    20- Gruaja e Bujar Leskajt (MPJ) - Silvana Leskaj
    21- Vajza e Agim Shehut (Vjene) - Alma Shehu
    22- Vajza e Ilir Banos (MPJ) - Albana Bano
    23 -Vajza e Jemin Gjanes (Kosove) - Lorena Gjana


    qe keta jane ish funksionare te PPSH????




    Jo mor Rapti, nuk po them qe emrat tek lista jote e kuqe jane ish-komuniste. Po them qe nqs Sali Berisha deshiron t'i beje nje sherbim Dipllomacise Shqiptare duhet te ndaloje me ligj rikthimin ne detyra te larta apo te mesme te ish-dipllomateve te PPSH, te Hoxhajve, Kapove, Hazbive, Sheheve, Alive ... E kupton vete retiçencen se nuk je fort budalla ...
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  3. #23
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-04-2010
    Postime
    967
    Citim Postuar më parë nga skuthi_vogel Lexo Postimin
    Jo mor Rapti, nuk po them qe emrat tek lista jote e kuqe jane ish-komuniste. Po them qe nqs Sali Berisha deshiron t'i beje nje sherbim Dipllomacise Shqiptare duhet te ndaloje me ligj rikthimin ne detyra te larta apo te mesme te ish-dipllomateve te PPSH, te Hoxhajve, Kapove, Hazbive, Sheheve, Alive ... E kupton vete retiçencen se nuk je fort budalla ...
    ti miresenaerdhe ne forum se u bo kohe qe spo shkruje
    nqs sali berisha duhet ti beje ndonje nder shqiperise
    dueht te iki vete i pari dhe pastaj te gjithe fshataret qe kan mbush administraten civile

  4. #24
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga RAPTILOID Lexo Postimin
    ti miresenaerdhe ne forum se u bo kohe qe spo shkruje
    nqs sali berisha duhet ti beje ndonje nder shqiperise
    dueht te iki vete i pari dhe pastaj te gjithe fshataret qe kan mbush administraten civile


    Jaaaa, qe kur te beka pershtypje ty fshataresia ne administrate ???!!!??? Tirana u mbush qe ne 18 Nentor 1944 plot me fshatare e injorante analfabete ne administraten shteterore. Ty te bejne pershtypje disa "fshatare" me diplloma universiteti ...
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  5. #25
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-04-2010
    Postime
    967
    Citim Postuar më parë nga skuthi_vogel Lexo Postimin
    Jaaaa, qe kur te beka pershtypje ty fshataresia ne administrate ???!!!??? Tirana u mbush qe ne 18 Nentor 1944 plot me fshatare e injorante analfabete ne administraten shteterore. Ty te bejne pershtypje disa "fshatare" me diplloma ...
    Kulakeve I ka ngel Ora ne 1944
    Po a ka me fshatar se sala me xhozefinen bashke me boden??
    Nga llogaritar koperative ne minister financash
    Enveri e kishte mire qe si linte te afroheshin ne tirane kto lloj fisesh
    Po I mbante larg

  6. #26
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga RAPTILOID Lexo Postimin
    Kulakeve I ka ngel Ora ne 1944
    Po a ka me fshatar se sala me xhozefinen bashke me boden??
    Nga llogaritar koperative ne minister financash
    Enveri e kishte mire qe si linte te afroheshin ne tirane kto lloj fisesh
    Po I mbante larg


    Hahahaha, kisha vite qe nuk e degjoja shprehjen kulak. Nuk ka me mire se karrocieret dhe mjelset e lopeve ne administrate. Dikur kpucaret, teneqexhit e gangsterrat e njesiteve guerrile, me pas karrocieret e mjelset e kooperativave. Ej, po kishit lezet kur zbrisnit ne TIRONE. Knoqesh rinia me katunarine. Ej, ku je Rapto katunari se me knoq synin me kto postimet e tuja ...
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  7. #27
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-04-2010
    Postime
    967

    Wink

    Citim Postuar më parë nga skuthi_vogel Lexo Postimin
    Hahahaha, kisha vite qe nuk e degjoja shprehjen kulak. Nuk ka me mire se karrocieret dhe mjelset e lopeve ne administrate. Dikur kpucaret, teneqexhit e gangsterrat e njesiteve guerrile, me pas karrocieret e mjelset e kooperativave. Ej, po kishit lezet kur zbrisnit ne TIRONE. Knoqesh rinia me katunarine. Ej, ku je Rapto katunari se me knoq synin me kto postimet e tuja ...
    Po te Jem un katunar ti I bi me qen çeçen hahahah po nejse se nuk eshte per ket Pune tema
    Ti paske mllef se te paska Bo zbor komunizmi
    Ja ku e paske hallin ti
    Te pakten e pranon qe je kulak

  8. #28
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga RAPTILOID Lexo Postimin
    Po te Jem un katunar ti I bi me qen çeçen hahahah po nejse se nuk eshte per ket Pune tema
    Ti paske mllef se te paska Bo zbor komunizmi
    Ja ku e paske hallin ti
    Te pakten e pranon qe je kulak
    Hahahaha, jo mer katunar, se jom TIRONAS i vjeter. Nuk jam kulak, nuk jam aq i pasur, por thjesht i shpronesuar si mijra shqiptare qe ju vodhen pronat kur zbriten egersirat dhe injorantet analfabete nga shkrepat dhe gerxhet. Por i rimorem perseri pronat kur hudhem dullen ...


    Qaj Rapti, qaj !!! Vuj Rapti, vuj !!!


    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  9. #29
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-04-2010
    Postime
    967
    Citim Postuar më parë nga skuthi_vogel Lexo Postimin
    Hahahaha, jo mer katunar, se jom TIRONAS i vjeter. Nuk jam kulak, nuk jam aq i pasur, por thjesht i shpronesuar si mijra shqiptare qe ju vodhen pronat kur zbriten egersirat dhe injorantet analfabete nga shkrepat dhe gerxhet. Por i rimorem perseri pronat kur hudhem dullen ...


    Qaj Rapti, qaj !!! Vuj Rapti, vuj !!!


    Dmth je kulak
    Dhe ke vuajtur ne komunizem si nje pakic shqiptaresh

  10. #30
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-04-2010
    Postime
    967
    Citim Postuar më parë nga skuthi_vogel Lexo Postimin
    Hahahaha, jo mer katunar, se jom TIRONAS i vjeter. Nuk jam kulak, nuk jam aq i pasur, por thjesht i shpronesuar si mijra shqiptare qe ju vodhen pronat kur zbriten egersirat dhe injorantet analfabete nga shkrepat dhe gerxhet. Por i rimorem perseri pronat kur hudhem dullen ...


    Qaj Rapti, qaj !!! Vuj Rapti, vuj !!!


    Se harrova me te pyt
    Ca tironsi je ti nga keto qe kan ardh me eksodin e fillim viteve 90 apo eksodin e fillim viteve 2000 ???

  11. #31
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Kryeministri duhet e jape disa shpjegime, perse jane emeruar keta persona.Nuk jepen se cfare shkollash kane kryer keto dhe a kane eksperience?
    Nqs dikush i ploteson kushtet,eshte i kualifikuar e njeh mire ate zanat, e meriton.
    Nepotizmi ekziston ne cdo shtet te botes,njerez qe punojne ne diplomaci jane te gjithe me lidhje familare me pushtetare dhe deputete.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  12. #32
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga RAPTILOID Lexo Postimin
    Dmth je kulak
    Dhe ke vuajtur ne komunizem si nje pakic shqiptaresh

    Rapti, a e njeh kuptimin e fjales kulak apo e ke vetem me te degjuar nga rrefimet e gjyshit ???

    Po Rapti, bej pjese tek ajo "pakice" qe vuajti nen diktature. Prindet e mi njohen aksionet, zboret, marshimet, rradhat e qumshit, mishit, ushqimores, fruta perimeve e vaj-gurit. Gjysherit e mi vuajten vjedhjen e djerses e gjakut te prinderve te tyre. Bej pjese tek ajo "pakice" qe mbeshteten studentet dhe rrezuan statujen.

    Ndersa ti me siguri je pjese e "shumices" qe terrorizoi kombin per 46 vjet. Je pjese e "shumices" qe mbushnin rradhet e batalioneve ndeshkimore, je pjese e "shumices" qe rrethoi me klon territorin e Shqiprise, je pjese e "shumices" qe krijoi kampet e perqendrimit ku u perndoqen me mijra e mijra shqiptare vetem pse mendonin ndryshe nga ju te "shumices". Je pjese e asaj "shumice" qe dergoi nje popull te tere drejt urise e skamjes totale.

    Moret fund o Rapti. Fati juaj qe nuk ju varem per topesh tek sheshi Skenderbej ...


    Qaj Rapti, qaj !!! Vuj Rapti, vuj !!!
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  13. #33
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga RAPTILOID Lexo Postimin
    Se harrova me te pyt
    Ca tironsi je ti nga keto qe kan ardh me eksodin e fillim viteve 90 apo eksodin e fillim viteve 2000 ???

    Jam nga ata TIRONAS qe moren pjese ne shpalljen e pavaresise me 26/11/1912, nga ata TIRONAS qe kontribuan per luften e Vlores 1920, nga ata TIRONAS qe priten eksodin e dibraneve ne lufte kunder serbeve, nga ata TIRONAS qe u vodhen e u grabiten nga bandat e banditet e zbritur nga shkrepat e gerxhet me 1944, nga ata TIRONAS qe moren pjese ne rrezimin e statujes se dulles.


    P.S. TIRONAS quhen banoret autoktone te TIRANES. Por ti nuk e njeh dialektin e qytetit te Tiranes dhe prandaj nuk te ve faj ...
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  14. #34
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-04-2010
    Postime
    967
    Tani as ti as un nuk e vertetojme dot se a je ti apo a jam un tironas
    Un di me te thone qe ti mdukesh nga keto tipat qe I ka lodh e I ka shkun rregjimi komunist
    Ju ka Lon ne pashkolle
    Po te pakten ju mate me buk
    Tani po e kuptoj se sa gabim paska Bo dulla
    Qe ju ka Lon gjalle tipa si puna jote
    Duhet tju kishte çu mas dajtit
    Tju kishte zhduk

    Çar tironasi je ti mer ptuu
    Ti e ke pa tironen mas 90 mer mos them mas 2000
    Hahahahahah skuth tironasi hahahaha
    Kulaku vogel

  15. #35
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga RAPTILOID Lexo Postimin
    Tani as ti as un nuk e vertetojme dot se a je ti apo a jam un tironas
    Un di me te thone qe ti mdukesh nga keto tipat qe I ka lodh e I ka shkun rregjimi komunist
    Ju ka Lon ne pashkolle
    Po te pakten ju mate me buk
    Tani po e kuptoj se sa gabim paska Bo dulla
    Qe ju ka Lon gjalle tipa si puna jote
    Duhet tju kishte çu mas dajtit
    Tju kishte zhduk

    Çar tironasi je ti mer ptuu
    Ti e ke pa tironen mas 90 mer mos them mas 2000
    Hahahahahah skuth tironasi hahahaha
    Kulaku vogel


    Hahahaha, pse qa mer Rapti, pse nervozohhesh ??? Une jam i vjeter ne Forum o Rapti, te mjafton te lexosh andej-kendej postimet e mia dhe e krijon pak a shume nje profil timin. Po te isha i ardhur o rapT nuk kisha si t'a njihja aq mire qytetin me jeten e tij para dhe pas renies se idhujve. Po une o rapT nuk do te lodhem te mbush mendjen nga eshte prejardhja e origjina ime, as arsimimin e familjes e fisit tim. Nje rapT injorant si ti qe perpiqet te jete pak TironC, nuk ka shonc te arriije nivelin tim.

    Ik tani rapT i vogel se do me detyrosh te ndyj postimin me epitetet e rraces tende te qelbur. Ik rapT i vogel, ik, ik, ik ...
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  16. #36
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-04-2010
    Postime
    967
    Citim Postuar më parë nga skuthi_vogel Lexo Postimin
    Hahahaha, pse qa mer Rapti, pse nervozohhesh ??? Une jam i vjeter ne Forum o Rapti, te mjafton te lexosh andej-kendej postimet e mia dhe e krijon pak a shume nje profil timin. Po te isha i ardhur o rapT nuk kisha si t'a njihja aq mire qytetin me jeten e tij para dhe pas renies se idhujve. Po une o rapT nuk do te lodhem te mbush mendjen nga eshte prejardhja e origjina ime, as arsimimin e familjes e fisit tim. Nje rapT injorant si ti qe perpiqet te jete pak TironC, nuk ka shonc te arriije nivelin tim.

    Ik tani rapT i vogel se do me detyrosh te ndyj postimin me epitetet e rraces tende te qelbur. Ik rapT i vogel, ik, ik, ik ...
    Ika kulak
    Ti saluto caro skuthi

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •