Close
Faqja 2 prej 55 FillimFillim 12341252 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 1094
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e toni karlosi
    Anėtarėsuar
    24-10-2005
    Postime
    295
    ma mire me pas ba kryetar sheshelin sesa pacollin.ky ska ere patrioti.
    paska me na qu ka rusia
    Moto e qeveritareve tane : merr gjithēka qė tė ofron jeta! Tash dhe kėtu. Tash ose kurrė!”,

  2. #22
    Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin
    Pse ky eshte pro Rus.

    Ne kete qeveri me shum ka shkie e rus se sa shqipetar:P

    Nuk ka shanse Behgjeti me qen pro Ruse Behgjeti esht atdhetar i madhe po ashtu Behgjeti nuk ka me aktivitet Biznesore ne Rusi esht perndjekur nga Putini

  3. #23
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Njeriut duhet me i jap pushtet per me e kuptu sa vlen...

    Ka pasur shume thashetheme per Behxhet Pacollin. Tani e kemi rastin ta kuptojme se kush eshte ky njeri.
    Nese punon mire per kete vend e per kete popull do ta nderoj veten, familjen dhe partine e tij.
    Nese ndodhe e kunderta, do t'ia tregoj populli vendin ne zgjedhjet e ardheshme.

    Tani per tani na mbetet vetem t'ia urojme postin e ri.

  4. #24
    Citim Postuar mė parė nga toni karlosi Lexo Postimin
    ma mire me pas ba kryetar sheshelin sesa pacollin.ky ska ere patrioti.
    paska me na qu ka rusia

    Je shum gabim nuk pe njifshe Pacollin koha do te trgoje per kontributin vendimtare te pacollit per kosoven

  5. #25
    Citim Postuar mė parė nga Guri i Kuq Lexo Postimin
    Edhe mund tė ndodhė kjo,por mos mendoni se zgjedhja e Z. Pacollit do tė krijojė instiutucione tė qėndrueshme ,me duar tė pastėrta dhe tė afta pėr tė luftuar krimin nė R. e kosovės...
    Ka shumė mundėsi reale qė propozimi i PDK dhe aleatėve tė saj potencal;-AKR dhe minoritetet,tė mos kalojė nė Kuvend,duke pasur parasyshė kundėrtshtitė brenda PDK-sė pėr kėtė kandidaturė,animozitetit qė krijon ky emėr te shumė njerzė nė Kosovė dhe vėrejtjeve shumė serioze drejtuar tij edhe nga shumė miqė ndėrkombėtarė.
    Unė do thosha se e gjithė kjo lojė e kohėve tė fundit ,ishte thjeshtė njė theatro pėr gjoja "vėshtėrsitė" parimore e programore qė kanė Thaēi e Pacolli rreth krijimit tė qeverisė,pas telenovelės shumė tė tejdukshme qė luajtėn kėta akterė gjatė gjithė kėtyre viteve,e sidomos gjatė kohės pas dorėheqjes apo shkarkimit tė F. Sejdiu,kur Pacolli e "nderoi" Thaēin, dhe njė ditė me diell vjeshte ,mori mundimin dhe kėrkoji "rrėzimin" e tij..,sepse paten mbetur bash pykė,siē themi ne kėndej kah Kosova.!
    Pas ktyre zgjedhjeve tė imponuara nga njė sėrė faktorėsh tė brendėshem dhe tė jashtėm,e ku treguam fytyren e vėrtetė tė "demokracisė mė tė mirė e mė funksionale nė Ballkan",siē ka dėshirė tė lavdohet Thaēi,kemi vetėm legalizimin e tė "drejtės" sė tė fortėve tė Kosovės pėr tė vjedhur legalisht,mashtruar dhe kėrcnuar votues e popull tė Kosovės,nė emėr tė "demokracisė" putiniste tė Thaēit me kompani.
    Pacolli nė gjithė kėtė zallamahi,ėshtė njė palaēo interesxhi,qė ka mision ta mbėshtes Thaēin sa tė mundet,me ēka ka;-votė nė parlament,para e lidhje me putina e medvedeva tė serbisė e rusisė,e pėr kundėrshpėrblim -helbete edhe mund tė fitojė edhe ndonjė tendere tė tipit Pallati i Shtypit,i cili nė kushte tė njejta me 2004 kishte kushtuar 10 milionė,ndėrsa me 2008,kur tė njejtin e fitoi i madhi Pacoll,ishte hiē mė pak se 15 milionė euro....
    Nejse,kėto ēėshtje (parash),edhe mund tė jenė cikrrime..,karshi inetersave madhore qė ka Thaēi me Pacollin,sidomos nė relacionet me Beogradin...
    Thaēi ka njė avantazh me kėtė kombinim...
    Pacolli ėshtė i pa havale me miqėt e vet nė Beograd , Moskė,Kazakistan....

    Nuk ėshtė pak kjo,kur dihet se nė ēfarė "hasmėrie parimor" ėshtė Thaēi...!

    tė mos kalojė nė Kuvend,duke pasur parasyshė kundėrtshtitė brenda PDK-sė

    Nuk ka kundershti ky esht vendim perfundimtare i PD.kes per shkak te ketyre kundershtive u zgjat kaq shume formimi i kualicionit perderisa perfundimisht u harmonizuan mendimet ne PD.ke se Behgjet Pacolli duhet te jet President

  6. #26
    i nėnshtruar Maska e master2006
    Anėtarėsuar
    15-09-2006
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,238
    Citim Postuar mė parė nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
    PDK e bėn Behgjet Pacollin president republike


    Udhėheqėsia e PDK-sė ka bėrė tė ditur se ka hequr dorė nga kėrkesa qė tė mbajė pėr vete postin e presidentit tė Republikės, duke hapur rrugėn qė Behgjet Pacolli i AKR-sė ta marrė postin, nė kuadėr tė ndėrtimit tė koalicionit tė ri....
    Postuar: 07:34:56 / 14.02.2011
    Memli Krasniqi nga PDK deklaroi se pritet shumė shpejt formalizimi i marrėveshjes pėr koalicion.
    PACOLLI I MORRI PDK-se PRESIDENTIN

    Jo qe deshi pdk-ja ta bej Pacollin president, por ishte Pacolli ai i cili e zuri ngusht pdk-ne dhe e shfrytezoi rastin ta arrij synimin e tij te kahmotshem. Urime z.Pacolli

  7. #27
    Citim Postuar mė parė nga toni karlosi Lexo Postimin
    ma mire me pas ba kryetar sheshelin sesa pacollin.ky ska ere patrioti.
    paska me na qu ka rusia

    Edhe nje sen nuk e kam te qarte se qfare nenkuptone ti me patriotizem ndoshta me pi qaje rusi ne nje fshate te humbur te kosoves dhe me shite pordha patriotike duke kenduar keng me qyftelia kjo mendon ti se esht patriotizem jo shoki je shum gabim patriotizem sote esht me ndertu kosoven me hape vende te reja te punes me punsuar 3000 njerz si Behgjet Pacolli vetem ne kosove plus edhe 10.000 jasht kosove

    Kjo esht Patriotizem i nderuar .

  8. #28
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anėtarėsuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    E pra Thaci formoj Koalicion me Serbet dhe me Behxhet Rusin sepse as nje shqiptar apo Shqiptar dashes nuk hyne me Vrassesin e me se pakti 3000 personave gjat luftes se ksosoves per arsye qe te bej tregti me organet e tyre

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e shalja1
    Anėtarėsuar
    18-05-2009
    Postime
    427
    Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Je shum gabim nuk pe njifshe Pacollin koha do te trgoje per kontributin vendimtare te pacollit per kosoven
    Gezim te madhe sote kemi o burra dilni ne sheshe dhe kerkoni para nga Pacovi ai do te na jap te gjithve dilni o burra dilni se e mundem sote varferine dhe papunsine, na rrofte na rrofte mesija qe na shpetoj nga apokalipsi dhe na bjene ne humnere.
    Ndryshimi i pernjehershem i nje shoqerije eshte progres i kaosit

  10. #30
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anėtarėsuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Ah edhe deshta te them at qka tha YllirianREx,

    A pak kemi bo eksperiment a tash edhe Pacollin me dit a eshte i mir ajo.
    Ne jami bo si ““Versuchskaninchen““ Si Lepujt eksperimental.

    A nuk u Bo Boll a


    Tash edhe une kam Presidentin Rus

  11. #31
    Citim Postuar mė parė nga shalja1 Lexo Postimin
    Gezim te madhe sote kemi o burra dilni ne sheshe dhe kerkoni para nga Pacovi ai do te na jap te gjithve dilni o burra dilni se e mundem sote varferine dhe papunsine, na rrofte na rrofte mesija qe na shpetoj nga apokalipsi dhe na bjene ne humnere.

    Gabim e`ke or mike une personalisht nuk kam nevoj per ndihmen e askujt ase te Behgjet Pacollit une e kam te sigurte jeten time por me ka gezuar ky lajme per kosoven me shpres se ky njeri Pacolli pra ka mundesi ta ndīhmoj kosoven por edhe te hape vende te reja te punes per shqiptaret ne kosove jo per mua une e kam punen time dikun jasht kosove dhe shum shum te sigurte.

    Ndersa deshira ime e vetme esht qe kosova te hecen perpara dhe jam i sigurte se Pacolli ket mund ta bej me se miri ta qoje kosoven perpar si ne aspektin Ekonomik ashtu edhe ne ate Politike.

  12. #32
    Citim Postuar mė parė nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    Ah edhe deshta te them at qka tha YllirianREx,

    A pak kemi bo eksperiment a tash edhe Pacollin me dit a eshte i mir ajo.
    Ne jami bo si ““Versuchskaninchen““ Si Lepujt eksperimental.

    A nuk u Bo Boll a


    Tash edhe une kam Presidentin Rus

    Ti e ke gruevskin

    Lere tashe se ske mbet ti te na shesesh pordha ketu se kush esht Behgjet Pacolli .

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anėtarėsuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar mė parė nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    Ah edhe deshta te them at qka tha YllirianREx,

    A pak kemi bo eksperiment a tash edhe Pacollin me dit a eshte i mir ajo.
    Ne jami bo si ““Versuchskaninchen““ Si Lepujt eksperimental.

    A nuk u Bo Boll a


    Tash edhe une kam Presidentin Rus
    Ket zgjidhje e pregatiti evropa (kurva plak)me sllavet)se pari ia qiten thaqit bubrreket ne tavolin,pastaj i than qe nuk ndegjove qka ne te thojm ti do shkojsh ne hag,po ndegjove ne do ti japim edhe nji truq pare,dhe do ta largojm dick martin prej shpine,dhe do te lejojm te manipulosh me voten e popullit,por pacovin,e alkaidorusis,duhet ta bejsh president,se tash jan bisedimet me serbin dhe ndarjen e kosoves ,e perpos begjit tjeter kush nnuk e nenshkruan.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anėtarėsuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Ti e ke gruevskin

    Lere tashe se ske mbet ti te na shesesh pordha ketu se kush esht Behgjet Pacolli .
    Ti pordhen e iliris mundesh me e servu dhe me thith me fysht,e sa per gruevskin ti e ke,se ata jan miqet e tu dhe te begjes.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e shalja1
    Anėtarėsuar
    18-05-2009
    Postime
    427
    Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Gabim e`ke or mike une personalisht nuk kam nevoj per ndihmen e askujt ase te Behgjet Pacollit une e kam te sigurte jeten time por me ka gezuar ky lajme per kosoven me shpres se ky njeri Pacolli pra ka mundesi ta ndīhmoj kosoven por edhe te hape vende te reja te punes per shqiptaret ne kosove jo per mua une e kam punen time dikun jasht kosove dhe shum shum te sigurte.

    Ndersa deshira ime e vetme esht qe kosova te hecen perpara dhe jam i sigurte se Pacolli ket mund ta bej me se miri ta qoje kosoven perpar si ne aspektin Ekonomik ashtu edhe ne ate Politike.
    Eshte edhe deshira e te gjithve te prosperoj Kosova por nuk ka nje shkope magjik zotriu Pacoll, ne kete gjendje qe eshte katandisur ky vende veshtire se do te dalin edhe 100000 pacova qe ta nxjerrin nga kjo krize ekonomike, e sa per ju ju deshiroj te mira ku jeni jashte apo brenda atdheut.
    Ndryshimi i pernjehershem i nje shoqerije eshte progres i kaosit

  16. #36
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    Citim Postuar mė parė nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    E pra Thaci formoj Koalicion me Serbet dhe me Behxhet Rusin sepse as nje shqiptar apo Shqiptar dashes nuk hyne me Vrassesin e me se pakti 3000 personave gjat luftes se ksosoves per arsye qe te bej tregti me organet e tyre
    .....e qetash jena ma te fort se kurr.....
    bexheti president , na kryeministri.....
    edhe bexheti edhe na jemi miljonera , tash kemi me sill ka dojm na Kosoven .....
    kemi me maru siptale enkas me nxjerr bubrek t'fresket .....
    ti je i pari ne list .....kuptoje prej tashti pa bubrek je.......ngushllime...

  17. #37
    PDK dorėzohet: Behgjet Pacolli president






    Prishtinė, 14 shkurt (E plotėsuar) - Udhėheqėsia e PDK-sė ka bėrė tė ditur se ka hequr dorė nga kėrkesa qė tė mbajė pėr vete postin e presidentit tė Republikės, duke hapur rrugėn qė Behgjet Pacolli i AKR-sė ta marrė postin, nė kuadėr tė ndėrtimit tė koalicionit tė ri.
    Memli Krasniqi nga PDK deklaroi se pritet shumė shpejt formalizimi i marrėveshjes pėr koalicion, raporton RTK.
    Pas njė mbledhjeje tri orėshe, Kėshilli Drejtues i Partisė Demokratike tė Kosovės ka vendosur qė tė hyjė nė koalicion me Aleancėn pėr Kosovė tė Re, duke i lėnė kėsaj partie, postin e presidentit, pėr tė cilin i nominuar nga partia ėshtė Behxhet Pacolli.

    http://www.koha.net/index.php?cid=1,22,49659

  18. #38
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anėtarėsuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Ti e ke gruevskin

    Lere tashe se ske mbet ti te na shesesh pordha ketu se kush esht Behgjet Pacolli .
    O prishtinali,po un nuk jam vellau i juaj (pacollit,,i yti,apo i gimshes,qe edhe un ta kem vlla gruevskin,vllaznillaku i juaj po e pergatit me shkatrru qashtjen e shqiptareve ne ballkan,pasi qe tash eshte afru koha per nje konferenc nderkombetare per ballkanin,e per me ja vu kufijt,duhet nji pacoll+thac,nji edi kristac,nji ali ahmet,dhe ju mutat (ndihmesat)e tyre per ta kurorzu,at qe po e kerkojn sllavet per ballkanin e vitit 2012

  19. #39
    Me shpresen se do te ndihmoje ne eleminimin e faktorit extremist islamik ne Kosove dhe me shpresen e nje perendimori qe urren lindjen mesjetare(aspektin e prapambetjes sociale te pakten) uroj : -detyre te sukseshme!
    Po e ndez nje qiri per Kosoven.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kryqi i Paqes : 14-02-2011 mė 16:23
    Paqe!

  20. #40
    Citim Postuar mė parė nga shalja1 Lexo Postimin
    Eshte edhe deshira e te gjithve te prosperoj Kosova por nuk ka nje shkope magjik zotriu Pacoll, ne kete gjendje qe eshte katandisur ky vende veshtire se do te dalin edhe 100000 pacova qe ta nxjerrin nga kjo krize ekonomike, e sa per ju ju deshiroj te mira ku jeni jashte apo brenda atdheut.

    Esht e veret se Pacolli nuk ka shkope magjik mirpo esht zgjidhja me e mir qe mund te ket kosova Pacolli mund te bej dhe ka mundesi te bej me teper se gjdokush tjeter per kosoven

    Ndersa sa i perket krizes Ekonomike ajo nuk esht edhe bash ashtu si thua ti kosova esht vend i vogel or burre se na bet ket kosove sikur te ishte Kina keshtu qe edhe zgjithja e problemeve ekonomike ne kosove nuk esht ndonje problem i madhe vetem se nevojitet vullnet dhe njerz te duhur ne vendin e duhur si Behgjet Pacolli dhe zgjidhjet e problemeve ekonomike do te jen shum te shpejta


    Kosova sipas statistikave zyrtare ka perafersisht 330 mije te regjistruar si te pa pune por edhe ky numer nuk esht i sakt se ka shum njerz te cilet edhe punojn por edhe jan te regjistruar ne entin e te pa punve si te pa pune per te perfituar nga ndihma sociale .

Faqja 2 prej 55 FillimFillim 12341252 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •