Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 29 prej 29
  1. #21
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar më parë nga kriko-38 Lexo Postimin
    Flm illyrian dhe p.s.
    Tash e kuptova se e panjohura qenka simpatizuese e Hashimit.Te kem kujdes te mos te flasim dicka per pdk .Po me erdh cudi se i mberon edhe korupcionin dhe sa di une ky Zharku ka qen i akuzuar per korupcion mos gabofsha.............
    O kikirik une kete e shkrova me lart:
    Ngadale bre se gjyse i paska mbet,shife oborrin rremuj e paska!Ndoshta nderton rezidenc,ku e dini ju ose strehimore per ata qe nuk kan kulm mbi koke!
    As nuk e akuzova as nuk e mbrojta!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    komentet

    Po cko osht kjo hej a hotel a?
    Petiriti 08.02
    ej edhe 1 kat ish te qu gjabiri shpijen a kini shka me bo edhe bazenin ahhaaha
    kaqaniku 08.02
    o juve duhet mju vra shoqi tash ka mrri buk ska pas me hanger e ka ex-fortin e nashti sju ka dhon veresi naj her e e shani qetash ka mrri nalt edhe jo me me rrogen e kryetarit po me fabriken po juu skini pa ksi shpia n'kosov o sjeni te perparum juu edhe kta se ka veq ni familje po jan 3 vllazni
    kaqaniku 08.02
    juve kerkush so tjuv nal punoni vlla e mos hani me u mor me qeshtje private
    kaqaniku 08.02
    qka eshte bre kjo shtepija e majkell xheksonit apo nje njeriu te varfer para lufte qe as 2 metilik si kishte . si do qofte pasurija e luftes nuk eshte e levdushme mbesim te shofim .
    b:hoxha 08.02
    TY "Daut" HAHAHAHAHAHAHAH E qëtash ja ke qillu si me gisht hahahahah po ti ku po jeton mor kopuk a po mendon se kta njerz hajn bari dhe ti me i qu me kullot ku ti të duash a ti a po kujton se ktu në suedi paska edhe ksi mundësi , nëse është fjala për një bekim që kam ndëgju në lajmet e sudis kur është zënë me drogë në kufirin e suedis me norvegjin për atë kam ndëgju edhe unë por e gjith shqipteria por asesi në banesën time mor mjeran kjo shtëpi që une kam ka qenë dhe është e pastër si loti e pastër ndoshta edhe ma shum se disa Xhamijë këtu në perendim . Dhe sipas teje këtu shteti po e pranoka një gjë të tillë edhe nëse gjindet droga te unë po me tu zan droga në shtëpi o zotni as zoti nuk mundet me të shpëtu qoft edhe njëqind gram me tu gjet e lere ma 5 kilogram . Lumja nana për dautin që ja mbledhë katunit m.... Kështu kisha me përfundu une me ty daut bei......
    Zulfi Zharku 08.02
    ju rroft PDK-JA ju qe shkruni komente palidhje skini me shka mu morr si grat e kshija skini faj sju lojn fjalt juve o kurr skini me perparuu o xhabir kto badihavxhi jan kshyre edhe nja 2 kat qojee se prej largit e vogel pdkk hallall
    kalaja kaqanikut 08.02
    po shka me be dikush duet
    besi 08.02
    oooooo bash shpie mir hllall tkoft o z xhabir kto shpiat tjera su kon kryetar kur i ka maru po badihavxhi skini me shka mu morr o edhe bazen ka me maruu a e dini ishalla flaka ne 1000 anee ju dell hahahaah hallall familja zharku
    kaqaniku 08.02
    Në një tubim në Malmö të Suedisë ishte i nderuari Baca Adem Demaqi dhe gjat bisedës ndërhyri një bashatëdhetarë dhe e pyeti bacën Adem, Bac a ban me ta than një pozi Baca e lejoi dhe ky zotriu i tha "moj e mira që shkon me dhen tërta mërta kur ni sen", Baca si gjith i përgaditur vigjilent intelegjent sikur ti kishte fjalët në grusht i tha a ban edhe une ty me ta than një poezi dhe Baca filloj " moj e mira nëpër talla n´kallabllak njihet budalla" dhe mundeni me mar me mend se qfar duartrokitje ishin kur aty gjndeshin mbi 350 persona............
    Zulfi Zharku 08.02
    uhu kuku qfar shpije bre me qka e marove se njerzit po vdesin per buk ti paske maru pallat,ncnc e kuku per ju qka ka me ju gjet, qfar denimi kini me marr prej zoti se prej njerzeve po se po skeni me pa harj kurr se nuk eshte let per skamnoret kur te kthehet sofra mos me pas me qka me honger qelni pun ne te punojn nejrzit se marum oooo kuku per ju....
    lete 08.02
    Luje bal luje,prej opinge ne pallat.Valla nese ka fitu dikush prej kesaj lufte ka fitu katunaria,u knaqen,ne sheher qdo dite,shpija,mercedesa etj,etj..
    Niko 08.02
    TY "Gashi Ystad Suedi"´unë edhe nëse jam "viktimë" e vllaut kam arsye sepse kam për qka të bëhem viktimë por ti viktimë e kujt je mor i mjerë nëse Xabiri për ty është i "keq" shumzoje edhe 10 herë une jam ma i keq se ai po mos u mundo me ju shit mend këtyre njerzve dhe permes këtyre shkrimeve me përqa mor matrapaz , ky shkrim që ti ke shkruar mundë të ju shërbej vetëm atyre që mendojnë se shtëpitë apo jeta familjare ndërtohet me germa dhe me fjal jo baco duhet me kap kush lapsin e kush shatin e besa kur e ly nevoja për vatan edhe pushkën..............
    Zulfi Zharku 08.02
    Pse o Zylfi e mbron krimin?!.Vlla e ki a e din sa her te ka shti ne probleme me budallakti e tina.Nashta i ki haru por po ti kujtoj pak. Zulfi tregona se si ti zunen ne banes 5 kg heroine policia suedeze dhe e detyruat personin me e pranu se eshte e tij B.Qorin. Asaj heret pshtove mir sepse personi qe e mur mbi veti e beri per hir qe te mos komprimitohet Xhabiri si ushtar i uck es.Kjo ndodhi ne vitin 1999 që Xhabiri ta prunu drogen ty. Mendo mir mos e mbroj krimin zotni.
    Dauti 08.02
    O "Arlind B..." beha bile ne i paskemi shërbyer një shqiptari dhe për te mburemi po ti kuj i shërbeve millosheviqit a mor papak . Jo që nuk jemi në bela ne por asnjë nga farefisi ynë qka ka mbiemër ZHARKU nuk është në bela , Përkundrazi jemi shum të miqësuar me të gjith ata që qoft vetëm një herë jemi takur me to po kujt po i tregoj unë se qka është mmiqësia kur dikush miq i kan shkijet që deri dje jau dhunoj gjithqa që lëvizte nëpër shtëpit e tyre . Ti mor burr i dheut nëse ke fakte se në fabrikë po u prodhojka diqka tjetër qojau policinë se bile edhe ke shpërblime nga shum kush se po e shof se bukur shum qenkan ata të cilët po e dashkan Xhabirin të burgosur bile bile edhe të vdekur por jo mor i mjer kto jan ata argat e dreqit ose të shkaut . E sa për mbiemrin po duket se nga shqiptimi ma let me pe ke dhe nuk më qudit as kjo se ke ndejt shum me to dhe se ke nostalgji për shkijet nga ata ishalla e ke vdekjen mor kopuke mor psikopat shihe vetën ku ke mbet me u marrë me punët e huaja.............................
    Zulfi Zharku 08.02
    Keta qena nuk luftuan per shtet, por per pushtet edhe vrane shqiptare. Keta luftuan per te vjedh, pastaj per ta shkaterruar popullin shqiptare. Vetem se ju kthehet ju kthehet, se zoti eshte i madh.
    Meti 08.02
    Ja pruft zoti vetem te keqija ne kete jete. Inshalla nuk e gezon kete shtepi.
    Teuta 08.02
    mire ja ka boo moree ku keni pa me nejt ner drdha e mos me hangerr eehehhehehe
    ?????? 08.02
    Te kuptojm deri diku zylfi se vellau duhet mbrojt por jo deri ne at mas se ti marrish gjynahet e tij .Sepse te gjith e dim se ke femije por pyetja eshte se a e din ti vet .Prandaj ruaju se mose po e peson ti .
    Mazniku 08.02
    Për ty "FUGA" Ppse nuk po bëheshi sinqert me tregu se pse Xhabiri nuk e ka kry shkollimin deri në fund jo se atëherë po na del shum i zota a edhe ne vet kemi punu në atë bit pazatrë por edhe kemi përparu mor zotni, ata që ende ponojnë aty të gjeneratës se Xabirit. xhabiri qysh në moshën 17 vjeqare është mundu të bënë diqka për KOSOVË po ti qka ke ba . Thuhet nëse pitja është ngran tepsija ka met po shtëpija e Xhabirit ka qenë shtëpija më mirë për atë kohë mor zotni shko dhe shife edhe sot asht dhe do të vërtetohesh se asnjë cop teneqe nuk gjindet rethsaj po mundohesh me ba shok ma shum me llomotit sikur ti po nuk të bën se kto kritika veq sa na bajn edhe ma të fort dhe ma të mirë . Dhe sa për fund une nuk e di se egzistoka dikund shkoll për kryetar jo por kryetarë të zgjedh populli puna shum vjeqare sakrifica familjare ma mir pa diplama e i pastër si loti e me diploma dr.shkencash pa dije , dihet shum mirë se si kan marrë shqiptart diploma mor zotni ............
    Zulfi Zharku 08.02
    A pret miq o i zoti i shtepise?
    dikushi 08.02
    Cfar shpijeeeee. Jaaaa edhe me droge me punu skish mujt me e maru kshtu. Por ne mergimtarve na kan plaqkite me ndihma gjate luftes e tash me sigurime te veturave qe 11 vjet . Ku mos me e ndertu ket shpi. Per me kan hajduk duhet me qene trim. Kur je trim i menquri ta lshon rrugen si budall edhe kta tash bajn qka te dojne.
    Shkupi 08.02
    Se kuptoj, pse e mbroni kete njeri, pse ka qen Ushtar i Uck-es nuk dmth qe duhet me ndertu Villa, kurse njerzit qe kan humbur gjith familjen jetojn neper shatora, Asgje nuk Po cuditem, se nuk eshte i vetmi qe Jeton keshtu me para Te Popullit, marrezi e madhe Po qka me bo.... Trimat e Uck-es kan vdekur e kurkujt si han, qka ka bo ky njeri per Kosoven qe fiton APO investon Milliona????????????
    Sameti_zh 08.02
    ka shum njerzi qe e kan dhen jeten per kosov e thmija tina jetoin me ndima te individvbe e sa i per ket keti kryetarit te komunes ky mir asht ka bon se edhe poplli koka budall e budallen duhet mi shfrytezu sa te mundesh e kuku per juve
    Hashimi ch 08.02
    pershendetje kryetar i kaqanikut a ste vjen turp me ndertu aq shpi te madhe e njerez nuk kajn buk me hanger haram te kofshin te gjitha ato pare qe i fiton
    adnan 08.02
    O skan faj kta hiq po pulli ka faj qe nuk e kap nje kallash me ju hi e me i faryue........Se hajnat e kan rrok ne dor para luftenuk kan pas buk me hanger .... as kta as thaqi (qeni)as limaj e asnbja prej partive............hajna jan kta ...lopova.......turp asht zoti i vraft
    Berdi -suedi 08.02
    O Ju njerez nga Suedia edhe un kam qen shtat vjet ne suedi ju kam njoft te gjitheve e di qe ju djeg se ju kishe patriota po nuk mundet me e dheshmu veten ne luft e tash doni me i qit hi luftes se UÇK- së marre duhet me ju ardhë me fol per XHabirin spaku ato qe e kan njoft mir jo prej nje prizmi tjeter, edhe Sabri novosellen e kam njoft dhe te njoftoj ty CAMAJ more injorant se perqaresi me i madh ne suedi ka qen pikerisht Sabri Novosella i cili asnje kontribut tjeter nuk e ka dhanë ndersa Z. Zharku nga mosha 17 vjeqare i ka kontribu kombit po ti e din mir po qti besh kur ti i sherben akoma serbis , zgjohu o injorant se jemi çliru . Hallall o Z. ZHARKU je IDOL dhe EMBLEM per KAÇANIK
    B. Dogani 08.02
    oju komentues boll ma me kto provokime se nuk ju takojne juve te komentoni pa lidhje.shfrytzoi rastin nepermjet keti komenti qe z Zharku me rastin e ndertimit te shtepis ta uroj dhe ishalla me ndihmen e zotit sa ma shpejt ta perfundon e ta gezon se bashku me familjaret e vet e perehajre te qofte une personalishte z zharku nuk po e njof por kom ndegju e edhe vete personalisht i kom pa disa njerz shum te varfun qe kan fillu me ndertu shtepija dhe me ndihmen e zotit ja kane arrit qellimin dhe i kane ndertu ato shtepi se pa ja fillu nuk ki me ndertu kurre e sa i perket personit ne fjal aj besa qenka edhe kryetar komunee me sakrificate e veta ka me ndertu dhe me perfundu. e ju zotri komentus sidomos nga diaspora zoti ju ndihmofte se valla se kemi maru krejt se edhe pallatet e mretnive te evropes me i pase nuk na duhen asgje humbum familjet humbum femijt ku murrun ni drejtim tjeter nji kultur tjeter u asimilun e me ndertu qka dush e kemi kot e zotriu ne fjal po e ndertojka shtepin ne qytetin e vet ku edhe paska kontribu si gjate luftes edhe pas lufte e bravo i qoft se shumica e biznismenave duke i ndjek bixhozin,kazinot,prostitutkat kan met me gishta ne goj e skane ma qka me ba veq me i marr per goje njerzit te cilet po perparojn po ndertojn e po gjallnojn e ne qfare menyre ata jon pergjegjes.f.l.m pere mirkutim
    sahit kela bruxelles(mitrovicali) 08.02
    E pershendes kusheririn e Xhabirit Z. Zylfi dhe njeherit i kerkoj falje ne emer te ketyre matrapazave se keta nuk e din se qka jan ka shkrujn, flasin prej thashethanave, Z. XHabir Zharku eshte njeri i deshmum dhe i nderum nga familjet me te dheshmuara kombetarisht ne Kaçanik,dhe mos u merzit per keta njerez te deshtum si kombetarisht si ne familje qe flasin ne emer te serbis, gjithqka qka ka ba me heret Z. zharku nese kan qen te jashteligjshme i ka te faluna prej popullit shummicë. mos ta ndin se emri i XHabir ZHarkut ka me ekzistu me shekuj per te miren e ketij qyteti, dhe Kosoves
    A.B 08.02
    o patriota me bateria o njerez te deshtuar si sju vjen turp bre me shkrujt pa argumente o njerez te sherbimeve serbe , o argat e serbis un vet jam anetar i AAK edhe i flakt bile po mos flitni gjera qe nuk jan te verteta Z. Zharku eshte patriot prej kur ju keni fol serbisht ,e keni punu neper shoqata te federates jugosllave , dhe qe as familja juaj hajrin sja u ka pa, Z. zharku eshte dhe do te mbetet emblem e Kaçanikut , njeri qe i rrespekton Familjet e deshmoreve , invalidet e luftes , veteranet e luftes , pa dallime partiake, edhe nese ka vjedh qe nuk eshte e vertet e ka hallall , pse mos dasht vall me hjek per buk. sa per dijeni aty jan tri shtepi dhe shtepia e xhabirit eshte edhe me e vogel se qe e ka pas deri tash
    K. L. Kaçanik 08.02
    rrnoft pdk rrnoft xhabir zharku kush ja ka inatin net plasen bravo qeshtu ndertohet kosova e komunarve tane bravo edhe niher hajnave e ju votoni
    lala 08.02
    Nje fjale e urte e popullit thote: se marrja ska qel varr askend d m th as ty ;patriot;.Por nje tjeter fjale thote :Zoti pafte dhe pagoft .Dhe jam i bindur se ju qe keqperdoret paren ton ne gurbet tu e nda kafeshaten e femijes qe ti dalim zot vendit ,dhe grabit qdo gje qe ju arrdhi ne duar .Ne suedi ju njofim mire se qfar ishit dhe sa kishit kapital por rreni dikon tjeter ne kosov Qosjen apo Thaqin.Se ai qe ren edhe vjedhnuk njef zot ,prandaj ZOTI PAFTE DHE PAGOFTE O HORRA:
    Malsori suedi 08.02
    mos komentoni se e verteta del ne shesh
    kosovarja 08.02
    vec po i lexoj keto komente, disa e kane mire veq disa tjere ma magar se vet zharku po dalin
    haxha 08.02
    te nderuar kacanikas une jame nga lagjeja dizhon ne te cilen ka jetuar edhe xhabire zharku.kete njeri e njof mire.ki njeri te jete kryetare i komunes me nje shkolle te tregtise dhe pa diplom te shkolles se mesme,vertet eshte qudi e madhe.njerzit si xhabiri me te njejti profesion (shkollen e tregetise )ne shkup punoj ne vendin e quajtur BIT PAZAR dmth vetem peme dhe perime shesin e asgje tjeter. mirpo ki eshte ne shkup i thon SKOPSKI MANGUP dhe ja qe keti populli ne kaqanik jau ka mbyllur zoti site ki edhe shtepin e kishte me tenqe llamarine dhe me qerpiqe te dheute ,prandaj ne vende se te perfundoj me se paku 15 vjet ne dyert e mbyllura ki psikopat udheheq komunen po mendoj se nuk do ti shkon gjate ketei edhe nj a 20 personave qere jo per ti vrare ,asnjeher po se paku per ti mbyllur se poupulli kerkon shtet ligjore e jo regjime kriminale .ju pershendes nga shkupi.
    FUGA 08.02
    Ju pershende te gjitheve per keto komente aq te bukura,por me besoni dicka ate qe kane luftuar per shtet ata sot nuk gjinden ne Republiken e Kosoves sepse ata tashme kane shkuan ne amshim edhe nuk kthehen me, por po ia beje me dije ketyre qe jane sot ketu ne udheheqesi, si i fituat keto para te majme, por athua a mendoni per te tjeret qe sot e 11 vjet pas luftes tone atdhedashes jane ende nen obrella duke fjetur e kurse ju duke qendruar ne neper divane te shtrenjta, por po i lutna Zitit tone te bekuar lumi ne qe e kemi, kete pasuri as ju e as trashigimtaret e juaj mos ia pacin hajrin, kjo u me habit se tepermi.....!
    Malisheva 08.02
    zoti ju marroft more shqiptar të zi se kur zoti nuk ka me qit në drit ket popull me kët shpirt kaurr
    genti 08.02
    jo shpija e kryetarit por kriminelit te kacanikut,i pasuaruar me vrasje dhe shantazhe te ndryshme ndaj qytetarve.nuk ka ligj se ai duhet te qendroj vetem ne burg.
    ferizajasi 08.02
    Une nuk pe di si po i ndertojn kta Politikanat shtepit si kasolla..une per veti qe 21 vite ne Finland ende ska pa as njer politikan qe ka dertu kesi shtepi..edhe rroga mesatare e nje deputetit eshte ktu 6. mij euro..PO ne si popull kemi faj qe votojm per hajna e plaqkasha..Kosova nuk ka met asgje me vjen keq me thon se kam lind ne Prishtin e jam rrit ama kto sende.spo muj i duroj,,Haram ju koft ktyne hajnave .qe po i hajn edhe qat bugjeti e vogel qe e ka Kosova..e pleqt e prind tone hjekin ne kosove..harram ju koft..
    Lindi 08.02
    Mendoj se ti qenke një smirëzi, dhe ktë e ke bër prej zemrës së plastë. Ma mirë kishte me qenë me u marrë ti me vete e me familjen tënde, sepse të tillët si ti kryesisht nuk kanë as familje të sukseshme, sepse tërë jetën shikojnë punët e huaja. Ndonëse nuk po e njëh as këtë kryetarin tuaj të komunës, megjithatë të kisha këshilluar që të përparosh pakëz edhe ti, së paku me vetëdije...! Ndërkohë nuk kam kurrëfarë komenti për rastin që po ma shërdhen imellin tim kështu, sepse unë nuk të kam autorizuar me më futë këtu turli havasyzi. Jazëk të qoftë, edhe pse nuk po të njoh..!
    Mustafa 08.02
    Të gjithë këta çka janë ne kryeministri e në kryetarllëk etj... i kisha shti në burg. Kosova kështu me ksi njerëz kurr s'ka me ec para. Ju faleminderit për mirkuptim.
    Luis; Ohio 08.02
    Kur të miratohet të miratohet Ligji për prejardhjen e pasurisë së liderëve të Kosvoës-Kosova do te jet pa asni lider se te gjith kane me u dergue ne burg ku e meritojne dhe ku e kan vendin e tyre. Rnoft VV dhe FER-i. Por ky ligj munded me u miratue dhe me hy ne fuqi vetem nga nji ultimatum i jashtem. Se keta parlamentar qe Kosova i ka dergue ne Parlament kur nuk do ta miratojne nji ligj te ketill se te gjith jan ba pasanika me vjedhje te hapeta ose ne mnyra te ndryshme kriminale. Pyeti klanet e Dukagjinit dhe te Drenices se ata e dijn se si jane pasunue. Por dhe ketyne ka me ju ardhe koha silur qe i erdhi Sadam Hyseinit, Mubarakut dhe diktatorve te tjere.
    Prizrenasi ne SHBA 08.02
    OOOOOOOOOOOO Amerikan a po prit ti mitrovicen prej kacaniku me ardh me ta cliru Xhabir Zharku aa valla mir e ke tybe o valla me ardh ti hazer mire mire kur a kon koha 1998-99 meshku me cliru Mitrovicen vet mitrovicalit kan nejte me "pobratine" meshkije e kan vjedh krejt qytetin se nuk kane pas kohe me cliru se dihet jan shumica hajna rrespekt per ata qejan kon n luft pak po prap boll kan mujt mos me ardh hiq.... E juve qe ju dhymet mitrovica vete e keni pru qetu se jeni ba me shkije veqme marr naj leek e tash.....................?Deshtuat
    F-007 08.02
    valla perbes u mbyta tuj punu , por ksi shtepi as ne enderr nuk pe shoh leje mo me ndertu zoti na rujt o shqiptar se shum padrejtesi eshte tu bo a mendon ky far kryetari se ndoshta naj fukara eshte zgjuar ne ora 07 te mengjesit e mja dhan votet keti ( pisi ) vote per nje jete me te mire
    arsim ( gjermani ) 08.02
    To:Zulfi Zarkovic, Armatimin nuk e keni blere ju, por ju keni vjedh mijra Dollar dhe DM duke plaçkitur, Zhabir Zarkovic eshte plaçkitesi me i madh, lexoj gazetat ç'ka thojne per vellaun tend ju e dini me sa njerzit jeni ne bela, a mendoni se do t'ju shkoj "Kungulli mbi uje" pergjithmon apo? ju e dini se koha e Hashim Thaçit eshte duke ikur, dhe aleati i Zhabir Zarkovicit i cili eshte Xhavit Haliti shume shpejt do te "ngulet" fort dhe s'do qohet me ne kembet e veta. Zhabir Zarkovic do ballafaqohet me drejtesin dhe dallaveret qe i ka bere brenda fabrikes ku naten dihet ç'ka prodhonte apo???...Mos ha *** ma o Zulfi Zarkovic se gjithe Shqiptaret e dijne se sa keni kontribu ne lufte, ju vetem ne Tiarane keni shetitur duke i bere sherbim Xhavit Halitit e dine mire Zhabir Zarku qfare sherbimi bente ne Tirane. ALLAHU QAFEN UA THEFT SA ME SHPEJT JUVE TE ZHABIR ZARKOVICIT!
    Arlind Beha 07.02
    Ju pershendes te gjithe komentusve te kesaj teme me rendesi.Me shkoj mbi nje orë deri sa i lexova te gjirhe komentet e komentuesve 278 komentues. Une personalishte nuk kam asgje me familjen Zharku po i njof shume mirë.Me qudite se si njerzt ketu e mbrojn te keqen e mbrojn te pa verteten dhe krimin.Krimi duhette denohet gjithmon nga te gjithe popujte e botes. Zotri Zulfi Zharku une te njof shume mir.Ju kisha lute te jeni sa ma i sinqert qe te mos e mbroni te keqen. Une e di se ti Zylfi je dhe ke qen gjithmon viktim e vllautë te juaj Xhabirit. E verteta duhet gjithmon te del ne shesh per te mir apo per te keq.Une si njeri i kesaj toke dhe bir i asaj toke me takon te tregoj ate qe e di per Xhabir Zharkun.
    Gashi Ystad Suedi 07.02
    Për ty "MERGIMTARI.U.S.A.sa për njoftim ty mërgimtarë ne nuk e kemi ndreq shtëpinë sepse e kemi ditë fare mirë se do të vijë kjo ditë kur shkau do të rrënojë gjithkqa që është shqiptre dhe në vend të kësajë kemi ble armatim dhe jemi ballafaqu drejt për drejt me armikun . E sa për shtëpi publike nuk kemi nevojë se jan ba boll e mos u ban merak se edhe ty ta gjejm atë vend dhe se do të ngopesh ,kjo pra të ka lënë ty pa shtëpi në KOSOVË e besa edhe nga pakë bixhoz nëpër kasino ti zotëri i asfalltit , edhe një shtëpi për pleqët do ta ndërtojm për ato njerz që janë të pa deshiruem nga fëmijët e tyre që hoqën të zitë e ullirit deri sa i rritën e sot jau kthyen shpinën i lanë të mjerë a duhet ma shum koment për këtë loj njerzish me këtë ftyrë të pasha mor amrikan........................
    Zulfi Zharku 07.02
    Po ti "AMERIKANI"ti ke mendu se kta tjetër send nuk dijnë pos të luftonë tani është radha për ju që keni ba sehir ju duhet të trgoheni se sa trima jeni por duhet me i mshel tana vrimat në trup se po të mer frymë në njërën nga vrimat e pate nuk shkon kur në luft se aty nuk japin karamele po plumba që të jesin thell në trup mor zotni .....
    Zulfi Zharku 07.02
    ja hankshi m...... Ztr Xhabir Zharkut se kur ai i ka dal zot ketij vendit ju te tjeret keni qene ne stankovec e ku ta di une as antarktiku e australia nuk ju ka ndal juve qe sot folni lirisht dhe shiteni si patriot te medhenje e duke gjurmuar njerezit e tjere e nuk i shikoni punet e juaja , se nashta nuk e kini dit mirpo Xhabir Zharku eshte biznesmen i njohur nderkombetarisht e nuk ka nevoje per me ju marr pare ju e komunes , se komuina nuk ka as per vete e lere me marr dikush aty , po nejse shume keq qe ne komunen tone ka shume njerez qeme shume i keshyrin punet e huaja se te vetat per ate arsye ata jetojn ne KOTECA kurse njeriu i cili mirret vetem me pune te vet te ndershme ka arrit me ba keso shtepie , bile pak te vogel e paska nreq , asht kan dasht edhe pak me te madhe me nreq, ju faleminderit per mirekuptim ! me respekt BENY
    Beny 07.02
    O ti Lutfi Zharku, nuk besoj qe edhe ti je i zi si Xhabiri. Nashta e ki naj sen e te djeg, ama ky eshte magar. Ksi pisa nuk na vyn neve ne kosove, se keta e kan pru kosoven ne kete deregje....
    Kaqaniku 07.02

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e shalja1
    Anëtarësuar
    18-05-2009
    Postime
    427
    Kure e shofin te tjeret se paska perparue njeri i thone shihe i biri i qenit qka ka ba e ne rastin konkret ka dijte njeri me punue edhe ne dhjete kate e nderton shifne pak Deshishkun edhe Novosellen gjysen e qytetit e ka ndertu i zoti eshte apo jo.
    Ndryshimi i pernjehershem i nje shoqerije eshte progres i kaosit

  4. #24
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    O kikirik une kete e shkrova me lart:

    As nuk e akuzova as nuk e mbrojta!

    Epo .. duhet me e akuzu patjeter, ose jepjua fjalkalimin edhe shkrujn kta ne vend teje hahhahahah.

  5. #25
    E pashë foton e shtëpisë , nuk qenka asgjë kjo ne krahasim me vilat e antarve tjerë te PDK.

  6. #26
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar më parë nga fegi Lexo Postimin
    FOTOLAJM:

    Është shtëpi! Por është më e madhe se sa një shtëpi normale për të jetuar një familje.
    Nuk është shtëpi e ndonjë biznesmeni të njohur shqiptar. Është shtëpia e kryetarit të komunës së Kaçanikut Xhabir Zharkut. Ai e ka nisur këtë shtëpi më herët dhe tash po e ndërton me “rrogën” që e merr si kryetar i komunës!
    Por shtrohet pyetja, a ka mundësi që një kryetar komune të marrë aq pagë të lartë sa të ndërtojë një shtëpi kaq të madhe? ! Madje jo një shtëpi por një kullë?!
    Megjithëse përgjigja dihet, pra jo nuk ka mundësi, përgjigja më e mirë mund të merret atëherë kur të miratohet të miratohet Ligji për prejardhjen e pasurisë së liderëve të Kosvoës?
    Fegi ,Pse mer vlla ia ke ofruar paqyren shtepis a vetem te duket me e madhe hehehe Mos i turpro mer vlla hajnat se valla ata friksohen ndoshta, po me u turpro s turprohen kurre.
    Ma te madhe e kom une pa qen hiq Pdk e lere me kta hahahaha.

  7. #27
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    O Metal a e degjon motren,dergoja kete raport Dick-ut ndoshta i hyn ne pune more,nuk i dihet!
    Cka ishte kjo?...humor i zi, apo humor anglez?

    Lexo cka kam shkru per raportin e Dick Martyt me 25-12-2010...

    Dick (ptu, ptu, ptu) Marty...eshte i paguar nga Rusia dhe Serbia. Shpejt do te dalin faktet. Nuk duhet qe asnje shqiptar te perkrahe deklaratat e ketij plehre antishqiptare.
    Me kete akuze tenton qe te barazoje krimet e kryera nga Serbia me kinse krimet e kryera nga shqiptaret, ne menyre qe Kosova te mos kete perparesi ne bisedime dhe te mos kete te drejte te kerkoje kompensime apo llogari.
    dhe linku...
    http://www.forumishqiptar.com/showth...67#post2960867

    Ishalla nuk je infektu me 'sindromin LLap', qe secili qe mendon ndryshe te shpallet bashkepunetor i Serbise.

  8. #28
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    Citim Postuar më parë nga fegi Lexo Postimin
    FOTOLAJM:

    Është shtëpi! Por është më e madhe se sa një shtëpi normale për të jetuar një familje.
    Nuk është shtëpi e ndonjë biznesmeni të njohur shqiptar. Është shtëpia e kryetarit të komunës së Kaçanikut Xhabir Zharkut. Ai e ka nisur këtë shtëpi më herët dhe tash po e ndërton me “rrogën” që e merr si kryetar i komunës!
    Por shtrohet pyetja, a ka mundësi që një kryetar komune të marrë aq pagë të lartë sa të ndërtojë një shtëpi kaq të madhe? ! Madje jo një shtëpi por një kullë?!
    Megjithëse përgjigja dihet, pra jo nuk ka mundësi, përgjigja më e mirë mund të merret atëherë kur të miratohet të miratohet Ligji për prejardhjen e pasurisë së liderëve të Kosvoës?
    ....hallall i koft ...

    Shpija kuka shum e mir , edhe pse te paska pun ende mu rregullu ....
    po muj me paramendu kur te rregullohet me ka kejt qysh doket kjo ....
    bravo i aft osht Zharku.....
    veq perpara.....

  9. #29
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    shtepia e madhe duket por nese eshte perfunduar duket si shume ghetto.
    I LOVE GOD

    j&g

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •