Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 120
  1. #101
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-04-2009
    Postime
    384
    pink mi dreq...... se kina hum fare kina hum.kur kom qon e vogel me shall pioneri mqafe, i dite pashe mpallat tu u rraf i gru me i goc. tu u shkely per flokesh ene kshu. ene murra vesht qi ishin nusja me vjehrren. ene qy ather, murra vendimin qi me u martu me i jetim. ene kur u bona cik per burre kupto ti, fillojta tu gjizdis anej ka shpia fmijes.ene gjeta i cun tmir. bome cik dashni ene e pyta: ti cuno, a je me verte i shpise fmijes se skom nge una qi ma vone tdali i none mcefne si ke burri me pantallona tshkurta. mtha ky cuni, jo mi nazlije, skom as non as bab. ene masanej i rrasa i tmartume. mirpo ke pa ti qi ste le zoti shnosh? ky kapili fillojti tu pa ca imisione mtilivizor qi i gru niihmojte robte me gjet njerzit e shpise. ene i tu ngrit burri mkome, tu gerthit: nazlije, ene una du me e gjet ijen ka e kom e ka se kom, se ashu osht puna, kum pa qi jetimat kon i ndrydhje shpirtnore, kupto ti, ene fillojti tu mfol me llafe tmdhaja. qyqa.... mhiku burri. na mer ti kapil, lene ijen tate aqe ku osht se ina mir kshuna. kina bo kalamoj kina ble i shpi kshuqi mos na rreziko lumturine mer ti. por ky gamori sdojte me dite, i kish hyp i damar frojdi mkaptine ene dojte me gjete rronjet.i dite u nis ky kaqoli me kerku plaken. tu kerku e tu kerku, tu gjemu e tu pyt robte pazarit, ene i dite e gjeti.kish qon i gru qi ket kapilin tim e kish bo me i dashnor, ene anej kish familjen e vet shoqja. ene mir, ky kaqoli im i thote plakes svet, hec me jetu me ne se ina mire nashtina.cer nuse ke mor mer bir? hec mi none se kom mor nazlijen, osht rob per smari ene vallai ka me ta kafen mpese tmjesit, jo si adela qi perto.ene nji tma sjell mshpi, si dopio gjashta.e ka i tmire se osht iksperte mceshtje dashnie, njef shum lloj stilesh ene kapjesh, ene ka fillu tu mbo kurs.osht e pergatitme kshu dreqi, ka qon e njofme qy mkohe tpartise.ene qy ather, burri mthote: mi nazlije, koht e funit je permirsu shum mshtrat, cer ka nodh kshu? plaka mer plaka, plaka mi mso kto gjojna.kshu me i fjal,fale vjerrhes un kom gjet dashnine e modhe fare, u came tu bo dashni, mu ene burrit na duket se kina lin per sdyti.
    nuk osht aq e keqe vjerra mi adele, mos e mer ashu, ka ikspirience ajo.shnet nashtina,pinko po ty a tka msu gjo vjerra, se ene tina e ke cik tstervitme

  2. #102
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    (Nuk dalin keto ikonat oj Plot, po tkam njerre dhembet e bukura qe kam, se me shkrive ). lool

    o Plot, mazllumi jot duhet me e dit, se nese moma e vet kerko kafene qe pa gdhire, qe ne 5 te sabahut, ti mi nazlije ske fuqi n'darke me e kap e me shtri, se t'ze gjumi qe n'6 pm

    so burri po ishte i zgjut, o kafene ne 5 ose krevatin ne darke. loool

    Citim Postuar mė parė nga Plot Lexo Postimin
    pink mi dreq...... se kina hum fare kina hum.kur kom qon e vogel me shall pioneri mqafe, i dite pashe mpallat tu u rraf i gru me i goc. tu u shkely per flokesh ene kshu. ene murra vesht qi ishin nusja me vjehrren. ene qy ather, murra vendimin qi me u martu me i jetim. ene kur u bona cik per burre kupto ti, fillojta tu gjizdis anej ka shpia fmijes.ene gjeta i cun tmir. bome cik dashni ene e pyta: ti cuno, a je me verte i shpise fmijes se skom nge una qi ma vone tdali i none mcefne si ke burri me pantallona tshkurta. mtha ky cuni, jo mi nazlije, skom as non as bab. ene masanej i rrasa i tmartume. mirpo ke pa ti qi ste le zoti shnosh? ky kapili fillojti tu pa ca imisione mtilivizor qi i gru niihmojte robte me gjet njerzit e shpise. ene i tu ngrit burri mkome, tu gerthit: nazlije, ene una du me e gjet ijen ka e kom e ka se kom, se ashu osht puna, kum pa qi jetimat kon i ndrydhje shpirtnore, kupto ti, ene fillojti tu mfol me llafe tmdhaja. qyqa.... mhiku burri. na mer ti kapil, lene ijen tate aqe ku osht se ina mir kshuna. kina bo kalamoj kina ble i shpi kshuqi mos na rreziko lumturine mer ti. por ky gamori sdojte me dite, i kish hyp i damar frojdi mkaptine ene dojte me gjete rronjet.i dite u nis ky kaqoli me kerku plaken. tu kerku e tu kerku, tu gjemu e tu pyt robte pazarit, ene i dite e gjeti.kish qon i gru qi ket kapilin tim e kish bo me i dashnor, ene anej kish familjen e vet shoqja. ene mir, ky kaqoli im i thote plakes svet, hec me jetu me ne se ina mire nashtina.cer nuse ke mor mer bir? hec mi none se kom mor nazlijen, osht rob per smari ene vallai ka me ta kafen mpese tmjesit, jo si adela qi perto.ene nji tma sjell mshpi, si dopio gjashta.e ka i tmire se osht iksperte mceshtje dashnie, njef shum lloj stilesh ene kapjesh, ene ka fillu tu mbo kurs.osht e pergatitme kshu dreqi, ka qon e njofme qy mkohe tpartise.ene qy ather, burri mthote: mi nazlije, koht e funit je permirsu shum mshtrat, cer ka nodh kshu? plaka mer plaka, plaka mi mso kto gjojna.kshu me i fjal,fale vjerrhes un kom gjet dashnine e modhe fare, u came tu bo dashni, mu ene burrit na duket se kina lin per sdyti.
    nuk osht aq e keqe vjerra mi adele, mos e mer ashu, ka ikspirience ajo.shnet nashtina,pinko po ty a tka msu gjo vjerra, se ene tina e ke cik tstervitme
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 02-04-2011 mė 10:53
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  3. #103
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Me vjen habi, cudi qe mund te ekzistojne njerez/vjerra te tilla ne vitet qe jetojme sot. Sic duket vjerra te tilla, do kene vuajtuar dhe vete kur ishin nuse te reja, dhe kjo eshte nje menyre 'hakmarrje' ndaj rinise se saj por me personat e gabuar. Per mendimin tim, ti bej si te duash vete, se je ne gjendje te gjykosh perderisa je martuar etc etc... gabim ben qe e merr dhe ne telefon. Priti kontaktet me te njehere e pergjithmone. Nuk ke c'e do nje njeri te tille, qe deshiron te te shohi sa me keq ty. Pavarsisht se kush eshte ajo. Ose deri diten qe ajo do te kerkoj NDJESE per veprimet dhe fjalet qe flet lart e poshte per ty, ti mbaj qendrim. Respekto veten ne rradhe te pare, pastaj te tjeret. Ti nuk je 'lecke' qe te trajtoj ajo pa pike respekti. Cdo njeri ka karakter, personalitet. Dhe ato 5vjecaret fare, kane personalitetin e tyre, dhe kurrsesi nuk mund ta trajtosh tjetrin/ren ne ate menyre. ( e jo me ty qe te ka nusen e djalit, e neser do i dhurosh niper e mbesa)
    Eh Pink duket qe s'ke jetu asnje dite me vjehrren brenda. Mos shiko amerkianet, edhe nena e tyre tu vi per vizite bezdisen nga keshillat dhe perkujdesi i tyre.
    Feelings change - memories don't.

  4. #104
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Eh Pink duket qe s'ke jetu asnje dite me vjehrren brenda. Mos shiko amerkianet, edhe nena e tyre tu vi per vizite bezdisen nga keshillat dhe perkujdesi i tyre.
    Kam dhe une vjerre Mia, po nuk eshte kshu. Dakord, vjerrat i perkasin nje brezi tjeter, po koha ecen. Nje vjerre e zgjuar, di te bej dhe dallimin. Po nuk e beri vjerra, femijet perse jane, ti flasin asaj (djali, ose femijet e tjere nese ka). Qe e ke gabim. Nje gje qe eshte gabim eshte gabim, e te mundohesh ta mbulosh e ta besh nje vesh shurdh e nje sy qorr, nuk ben asgje me shume vecse i hedh benzine zjarrit me shume, dhe eshte ne dem te te gjitheve, sepse prishet harmonia familjare.

    Me thene te drejten, une se imagjinoj dot te me thote vjerra- e dua kafene ne 5 te mengjezit, dhe pune e bera pa kaluar 7. pu pu pu. As mami im, sme jep dot kshu urdherash. pu pu pu. Edhe ne mengjez, une jam moody, jam ne gjendje te vras me gjakun e ftohte e pa m'u dridhur qerpiku. tamam si ne ato filmat horror
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  5. #105
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-04-2009
    Postime
    384
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    (Nuk dalin keto ikonat oj Plot, po tkam njerre dhembet e bukura qe kam, se me shkrive ). lool

    o Plot, mazllumi jot duhet me e dit, se nese moma e vet kerko kafene qe pa gdhire, qe ne 5 te sabahut, ti mi nazlije ske fuqi n'darke me e kap e me shtri, se t'ze gjumi qe n'6 pm

    so burri po ishte i zgjut, o kafene ne 5 ose krevatin ne darke. loool
    cer kafe mi pink, cer kafe.plaka mka thon qi po me knoqe cunin, me mu je la ti, sdu gjo qeter.e di cer i kom bo dje? shif se osht gallate
    blejta i vidio X, kupto ti, ene e futa mvidio.i nrita zonin qi tu nigjojte ke dhoma vjerres.e lishova ene dula jashte se kisha i takim troncishem.plaka shkrete, tu nigju plot dy ore resht mas murit ene tu thon me vete: cer paska qon kjo nusja cunit, sditka me u ngop,a thu se ka me vdeke neser ene do me u knoq per her tfunit.ene masanej kur u kthyme mshpi, rrijte tu na pa mu ene burrin kshu me tqeshme...........si me thon a mo cjeni shqep tu bo dashni mrome.po kshu osht muderrne se i dite mka thon qi seksi i rrugullo tgjitha,po kalo mir me seks, masanej tbojne syte lulelule ene ska mo halle
    hika pinko hika se osht tu mthirr burri cik............

  6. #106
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Kam dhe une vjerre Mia, po nuk eshte kshu. Dakord, vjerrat i perkasin nje brezi tjeter, po koha ecen. Nje vjerre e zgjuar, di te bej dhe dallimin. Po nuk e beri vjerra, femijet perse jane, ti flasin asaj (djali, ose femijet e tjere nese ka). Qe e ke gabim. Nje gje qe eshte gabim eshte gabim, e te mundohesh ta mbulosh e ta besh nje vesh shurdh e nje sy qorr, nuk ben asgje me shume vecse i hedh benzine zjarrit me shume, dhe eshte ne dem te te gjitheve, sepse prishet harmonia familjare.

    Me thene te drejten, une se imagjinoj dot te me thote vjerra- e dua kafene ne 5 te mengjezit, dhe pune e bera pa kaluar 7. pu pu pu. As mami im, sme jep dot kshu urdherash. pu pu pu. Edhe ne mengjez, une jam moody, jam ne gjendje te vras me gjakun e ftohte e pa m'u dridhur qerpiku. tamam si ne ato filmat horror
    Pink ke vjehrre ,por a ke jetuar me te se ka shume dallim. Nena s'te urdheron kurre per kafe.Edhe vjehrra ne fakt s'me urdheruar kurre per kafe.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 02-04-2011 mė 12:17
    Feelings change - memories don't.

  7. #107
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    S'ka mundesi nje njeri te kete problem minifundet ke nusja dhe jo ke goca vet.
    Mbase jam gabim por s'di ti vej emer tjeter shkrimeve te Adeles pervec genjeshtra.

  8. #108
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga s0ni Lexo Postimin
    S'ka mundesi nje njeri te kete problem minifundet ke nusja dhe jo ke goca vet.
    Mbase jam gabim por s'di ti vej emer tjeter shkrimeve te Adeles pervec genjeshtra.
    Ka mundesi, ka. Motra ime ka nje vjehrre te tille. Cupa e saj eshte moshatare me te,por me cupen e vet nuk eshte aq kritike.Apo c'ja ve veshin ajo te jemes!s'urdherojne dot cupat e mundohen ta nxjerrin te nuset. .
    Feelings change - memories don't.

  9. #109
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Akoma nuk e imagjinoj dot sepse s'me ka rastisur te degjoj per gjera te tilla.

  10. #110
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga s0ni Lexo Postimin
    Akoma nuk e imagjinoj dot sepse s'me ka rastisur te degjoj per gjera te tilla.
    Kjo se nuk je interesuar te degjosh. Edhe une kur isha beqare se kisha idene qe ekzistonin keto lloj problemesh.
    Addela e paska degjuar por ka nuse qe kur vjehrra i thote e ke te shkurter fustanin, e ngre dhe 2 gishta me teper per inat te vjehrres.
    Dhe vjehrra ime sa here dilja do komentonte veshjen time. Sa bezdi e kisha! Mami kurre s'me ka thene gje per veshjen.
    Feelings change - memories don't.

  11. #111
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Eh s0ni nuk eshte normale, por ndodhin. Ka dhe nuse te keqija. Me kujtohet njera qe mallkonte tere diten vjehrren se nuk e donte fare. Vjehrra me pare kishte jetuar me cunin tjeter, por meqe cuni iku ne Amerike me llotari erdhi djali tjeter i saj te jetoje me te. Sa i mallkonte dhe keta qe kishin ikur ne Amerike dhe i kishin ngecur vjehrren. Booooo. Nuk e di si e trajtonte, por se donte hic vjehrren. Nuk mund te them nese vjehrra ishte e keqe apo e mire, se nuk e njihja.
    Asgje nuk me habit sot me thene te drejten. Cfare nuk te degjojne veshte!
    P.s E paske blloku M.P
    Feelings change - memories don't.

  12. #112
    God Bless You Maska e _Mersin_
    Anėtarėsuar
    21-05-2008
    Vendndodhja
    ne nota humori
    Postime
    2,593
    Lum si ato nuse qe i respektojne vjerrat
    Lum si ato nuse qe e kuptojne se vjerra nuk eshte nje demon por nena e burrit
    Nga respekti per burrin eshte dhe respekti per nenen e tij.
    Se imagjinoj dot nje nuse qe sme respekton nenen, Se imagjinoj dot cfare burrash plehre jane kto qe i perdorin grate si zorre, flejne me to ne krevat kur ua shajne nenen, biles disa nuse nga keto te fundit ne orgazem perdorin sharje per vjerren lol .Nuse mund te kesh shume por nene Nje do kesh gjithe jetes.Jam kurizo si do ndiheshin keto nuse kur te njejten gje do benit kunatat e tyre(nuset e vllait) me nenen e tyre?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga _Mersin_ : 15-04-2011 mė 05:22
    "Shoku Mjekesise"

  13. #113
    i/e regjistruar Maska e letaa
    Anėtarėsuar
    25-04-2010
    Vendndodhja
    ketu afer, atje larg
    Postime
    1,268
    per mendim time me vjerren duhet te sillesh mir duhet ta respektosh ate, pasi ajo eshte nena e atij djali qe e marrim ne ,n,q,s sdo te ishte ajo sdo ishte edhe ai, keshtu duhet pasur respekt per te pasi mendoni qe edhe nenen tuaj se si do sillet nusja, dhe si do te ndihen nena..
    une per vete mendoj qe do ta dua shummmm dhe do kem shum repsket per te.
    Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

  14. #114
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga _Mersin_ Lexo Postimin
    Lum si ato nuse qe i respektojne vjerrat
    Lum si ato nuse qe e kuptojne se vjerra nuk eshte nje demon por nena e burrit
    Nga respekti per burrin eshte dhe respekti per nenen e tij.
    Se imagjinoj dot nje nuse qe sme respekton nenen, Se imagjinoj dot cfare burrash plehre jane kto qe i perdorin grate si zorre, flejne me to ne krevat kur ua shajne nenen, biles disa nuse nga keto te fundit ne orgazem perdorin sharje per vjerren lol .Nuse mund te kesh shume por nene Nje do kesh gjithe jetes.Jam kurizo si do ndiheshin keto nuse kur te njejten gje do benit kunatat e tyre(nuset e vllait) me nenen e tyre?
    Mersin nese vjehrra e shikon nusen e djalit vetem si nje'' sherbetore'' mos prit respekt nga nusja. Kur them sherbetore kam fjalen vjehrrat qe urdherojne nuset tere kohen dhe varin turinjte kur shikojne nusen tuj ndejt ulur. Ka dhe vjehrra qe behen xheloze qe djali perqafon nusen, apo del me nusen. Nuk duan qe nusja te argetohet meqe dhe ato vet nuk jane argetuar kur kane qene nuse. C'faj ka nusja? U dashka te beje te njejten jete qe te mos merzitet vjehrra? Mos u habit se raste te tilla degjon plot.
    Ne pergjithesi asnje nuse nuk e shan vjehrren pa u futur ne familje. Biles ka nuse qe mendojne se jane me fat qe kane nje vjehrre te mire. E keqja fillon kur nusja hyn ne familje dhe eshte vjehrra qe kujton se ka te drejte ta urdheroje nusen. Nuk e shikon si nje mike, shoqe, por thjesht si nje te huaj qe ka hyre ne familjen e tyre e duhet tu bindet. Ketu fillojne kontraditat.
    Ne shumicen e rasteve nuk eshte nusja ajo qe i shkakton, por vjehrra qe fut hundet vend e pavend ne jeten e ciftit.
    Ju kaq gje nuk e kuptoni se nuk jetoni ju me vjehrren, dhe nena ne fund te fundit nuk hidhet poshte e mire apo e keqe. Dhe nusja e ka nje nene te sajen dhe kur ben krahasimin se si e trajtonte nena dhe si e trajton vjehrra i vjen te qaj e kujtoj me mall vajzerine. Eh sa te embla te duken qortimet e nenes para te vjehrres. Ka mundesi qe vjehrra brenda nje muaji te te qortoje me shume se tere vitet qe mund te kete kaluar femra ne shtepine e mamase. Eshte e veshtire te jetosh me nje njeri qe tere kohen e ka mendjen te te nxjerre ne pah ''gabimet'' e tua(nese mund te quhen gabime sipas vjehrres). Vjehrrat thone" te qortoj se te dua te ''miren" . A thua nena e tyre nuk i donte qe si qortonte per cdo gje? E keqja eshte se vetem nena di te fali, dhe vjehrra nuk mund te behet kurre nene sse eshte vet ajo qe e ben te pamundur bashkejetesen ne harmoni.
    Feelings change - memories don't.

  15. #115
    God Bless You Maska e _Mersin_
    Anėtarėsuar
    21-05-2008
    Vendndodhja
    ne nota humori
    Postime
    2,593
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Mersin nese vjehrra e shikon nusen e djalit vetem si nje'' sherbetore'' mos prit respekt nga nusja. Kur them sherbetore kam fjalen vjehrrat qe urdherojne nuset tere kohen dhe varin turinjte kur shikojne nusen tuj ndejt ulur. Ka dhe vjehrra qe behen xheloze qe djali perqafon nusen, apo del me nusen. Nuk duan qe nusja te argetohet meqe dhe ato vet nuk jane argetuar kur kane qene nuse. C'faj ka nusja? U dashka te beje te njejten jete qe te mos merzitet vjehrra? Mos u habit se raste te tilla degjon plot.
    Ne pergjithesi asnje nuse nuk e shan vjehrren pa u futur ne familje. Biles ka nuse qe mendojne se jane me fat qe kane nje vjehrre te mire. E keqja fillon kur nusja hyn ne familje dhe eshte vjehrra qe kujton se ka te drejte ta urdheroje nusen. Nuk e shikon si nje mike, shoqe, por thjesht si nje te huaj qe ka hyre ne familjen e tyre e duhet tu bindet. Ketu fillojne kontraditat.
    Ne shumicen e rasteve nuk eshte nusja ajo qe i shkakton, por vjehrra qe fut hundet vend e pavend ne jeten e ciftit.
    Ju kaq gje nuk e kuptoni se nuk jetoni ju me vjehrren, dhe nena ne fund te fundit nuk hidhet poshte e mire apo e keqe. Dhe nusja e ka nje nene te sajen dhe kur ben krahasimin se si e trajtonte nena dhe si e trajton vjehrra i vjen te qaj e kujtoj me mall vajzerine. Eh sa te embla te duken qortimet e nenes para te vjehrres. Ka mundesi qe vjehrra brenda nje muaji te te qortoje me shume se tere vitet qe mund te kete kaluar femra ne shtepine e mamase. Eshte e veshtire te jetosh me nje njeri qe tere kohen e ka mendjen te te nxjerre ne pah ''gabimet'' e tua(nese mund te quhen gabime sipas vjehrres). Vjehrrat thone" te qortoj se te dua te ''miren" . A thua nena e tyre nuk i donte qe si qortonte per cdo gje? E keqja eshte se vetem nena di te fali, dhe vjehrra nuk mund te behet kurre nene sse eshte vet ajo qe e ben te pamundur bashkejetesen ne harmoni.
    Ne gjykimin tim nje rol te madh ka djali, nese djali eshte nul edhe nuk di te rregulloje raportet dhe mos marrveshjes ka prej nuseve qe e hudhin .. perpjete ne sy te burrit dhe vjerres por ka dhe nuse qe dijne ti fitojne vjerrave zemren sikurse ka dhe vjerra gridavece dhe vjerra tolerante.E pergjithshmja eshte se ju duhet te jemi shembulli me i mire, mos ia prishni vjerres qejfin me sjelljen tuaj se jam i sigurt se nuses se mire i gjendet vendi kudo.Ka prej vjerrave qe mburren me nuset por ka prej vjerrave qe kur shikojne nuset e tjera duke bere pune dhe nusen e tyre qe cohet ne oren 10 nga krevati, nderkohe qe burri iken ne pune dhe femijet shkojne ne shkolle.Tani rastet jane nga me te ndryshmet por meqe po flas me ty dhe jo me vjerren tende jam i detyruar te flas ne njerin krah duke supozuar se jam vjerra ose vjerri lol.

    Ti si nuse duhet te dish qe vjerra eshte shume xheloze per dashurine e djalit te saj.Ka frike si shume vjerra te tjera se mos i merr zemren dhe e largon nga nena.Kjo lloj xhelozie i semur shume vjerra dhe i ben te sillen keq me nuset.Per mendimin tim kur te jete vjerra prezent thuaji burrit me stil qe mua me ke nuse por nena ngelet nene. Me mua po u zure prape ne nje krevat do fleme por nenes mos ia prish qejfin.Nese ti e ben kete kur djali debaton me nenen jam i sigurte qe ti ke per tia fituar zemren vjeres.

    Nje nuse e mire kur eshikon vjerren duke bere dicka shkon dhe e ndihmon dhe i thote ma ler ta bej une.Vjerra ne ate cast fluturon nga gezimi lol
    Nje nuse e mire nuk cohet nga gjumi dhe vjerra ti kete mbaruar te gjithe punet.Nusja nuk eshte vetem per seks por ka dhe detyra shtepie ku jeton.Normalisht nuk eshte sherbetore ose skllave por dije qe kur vijne miq ti shahesh nese e ke mbajtur shtepine drite apo jo.Jeni icik dembele ju nuset e reja

    Nje nuse e mire nuk ia kthen kurre fjalen vjerres por me diplomaci mundohet qe ta beje vjerren ta kuptoje duke perdorur fjale dashurie dhe jo te jete noprane.

    Ne debatet qe nusja ka me vjerren nuk duhet futur djali si ndermjetes sepse kjo do i acaronte marredheniet se vjerra mendon se po e fut djalin kundra nenes.Se ka nga keto dhenderat qe per qejfin e nuses zihen dhe grihen me nenen duke ia thyer zemren.Nusja e mire i zgjidh problemet vete pa ndermjetesimin e djalit.

    Te gjitha keto ti thashe ty pasi je nuse kur te hyj vjerra ne forum i kam dhe asaj disa fjale Une mendoj se lidhjet rregullohen ose prishen kush eshte i zgjuar i rregullon ne te kunderten duhen shume kohe te rregullohen.Ah se harrova kur je me vjerre ne shtepi te pakten zihesh me vjerren dhe je ne rregull me burrin se kur te shkosh ne shtepi ne vete do zihesh me burrin dhe do te marri "malli" per zenkat me vjerren.E di pse?Sespe po u zure me burrin do flesh naten gjume dhe do humbesh skena te bukura filmike.lol Kam gjera te tjera por po e lej me kaq njehere.
    "Shoku Mjekesise"

  16. #116
    Problemi qendron shumicen e herave te nuset, se ato duhet te kujtojne se vjehrra se pari eshte person me i vjeter meriton respekt, aq me shume eshte nena burrit, edhe tjetra duhet ta kujtojme qe neser do bohemi vete vjeherr inshallah edhe si do te ndihemi nese nusja djalit qe e kemi rrit me shume mund mos te na respektoje, ta shtin djalin te jete larg nanes...etj.

    ps Une me vjehrren i kam punt shuuuume mire, ndersa ajo me nusen tjeter i ka punt shume keq. Eshte e njejta vjeherr pra, si ka mundsi qe me njonen te jete e mire e me tjetren e keqe, te njejta na ka dyjave nuse te djemve.
    Paqė

  17. #117
    mire po sillem

    me ka bere grun, te dashuren e jetes, perse te sillem keq?
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  18. #118
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Adna Lexo Postimin
    Problemi qendron shumicen e herave te nuset, se ato duhet te kujtojne se vjehrra se pari eshte person me i vjeter meriton respekt, aq me shume eshte nena burrit, edhe tjetra duhet ta kujtojme qe neser do bohemi vete vjeherr inshallah edhe si do te ndihemi nese nusja djalit qe e kemi rrit me shume mund mos te na respektoje, ta shtin djalin te jete larg nanes...etj.

    ps Une me vjehrren i kam punt shuuuume mire, ndersa ajo me nusen tjeter i ka punt shume keq. Eshte e njejta vjeherr pra, si ka mundsi qe me njonen te jete e mire e me tjetren e keqe, te njejta na ka dyjave nuse te djemve.
    Fakti qe vjehrra shkon mire me ty, por jo me ate tjetren tregon qe je ti tip qe hap rruge. Po te ishte e mire ajo do dinte te krijonte marredhnie te mira dhe me nusen tjeter. Pastaj varet nga shume faktore te tjere.
    Kush jeton me vjehrren nga ju te dyja? Kush nga ju ka me shume kontakte me te, apo jeton me afer me te?
    Feelings change - memories don't.

  19. #119
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Fakti qe vjehrra shkon mire me ty, por jo me ate tjetren tregon qe je ti tip qe hap rruge. Po te ishte e mire ajo do dinte te krijonte marredhnie te mira dhe me nusen tjeter. Pastaj varet nga shume faktore te tjere.
    Kush jeton me vjehrren nga ju te dyja? Kush nga ju ka me shume kontakte me te, apo jeton me afer me te?
    As njona nuk jetojme me vjehrren bile ne shtete te ndryshme jemi trijat, ama ato dyja edhe 1 ose 2 muj kur takohen gjate veres kane probleme.
    Paqė

  20. #120
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anėtarėsuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokė
    Postime
    730

    Pėr: Si do silleni ose si po silleni me vjehrrėn tuaj?

    Nėse mė rrespekton njė herė, do e rrespektoj 10fish.
    Nėse ajo qėndron me turinj apo tė mė flas me kunja,do ja tregoja vendin pa mu dridhur qerpiku

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •