Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 146 prej 146
  1. #141
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    mir ja ke ba pyetjen o PLAKU.

    eshte nje ndryshim kto kohet e fundit qe ala spo i bi ne te.
    ka nje zell nga media anti-berish ne tiran me ja qit te "palamet" shokve hashim .. xhavit etj.

    psh nje shkrim qe e pash ktu mbante emrin e nji far pisi.. arben rrozhani qe komenton shpesh ne shekull te kokdhimos se ed rucit..
    ky rozhani shkruan cdo dite kunder berishes..
    ne shkrimin ketu qe pash ky bente nji permbledhje se cfar po thojn spiunazhat e huaja kunder hashimit xhavitit e tos nanos..

    pra ka nji linje jo te rastit ..

    e kisha parashikuar ne fakt qe kur hashimi e lima i dolen berishes ne inagurimet e tyneleve e te rruges se KOMBIT se nuk do te vonoje hakmarrja e selise roze ndaj kesaj "herezije" te hashimit.. qe patjeter vajtjen ne inagurim-perurimet se bashku me Salen do ta ket ba dhe me miratim te Xhavitit..

    pra sic duket Mbetjet e LPK-se do jen nda ne 2 rryma..

    njera qe ndjek linjen konstruktive si PDK e Hashimit.. e tjetra si e inatosur me afrimin Hashim-Berish..

    kuptohet kjo e dyta.. do ket mbeshtetjen e Qose ed rucit..

    dhe nuk vonuan shume doli DIK Martu ne skene..

    Berisha ju kundervu..

    Kurse media pro Ed ruc filloj ta popullarizoj raportin e Dikut dhe se fundi kemi kto raportimet e ktyre news24 e tjerave pro ed ruc..

    gjithashtu dhe egersimi i vetvendosjes ndaj pdk-se duket qe ka nji spunto.. (nxitje) nga ed ruco erion-veli -qosizma..

    Pra ka nji gje te re ne kto zhvillime..

    Dhe reagimi i Hashimit per 21 shin.. i cili eshte konstruktiv.. dallon qarte nga reagimi i Qoses.. i cil eshte kanibalist Pucist causho-97 -toist..

    Dhe reagmi i VV-se per 21-shin ishte m.utavist..

    dhe VV-istet ne forum nuk dallojne ne qendrim ndaj 21-shit nga Kanibali Qose..



    Pra dicka ka ..




    .

  2. #142
    i/e regjistruar Maska e Petriti m
    Anėtarėsuar
    30-01-2011
    Postime
    31
    Citim Postuar mė parė nga PLAKU Lexo Postimin
    z.Petriti m, nese deshironi te me spjegoni pake per kete zerin e kosoves, kjo ne vitet 80-ta isht ne sherbim te enveristve, kopje e zerit popullit. Tahse kujt i sherben kjo pameflet enveristash? duket se ashete ortake e shekullit koke dhimit?
    Ashete gazete e LPK-es, psk, ?
    Plaku

    tė pėrshendes njeherit dhe po mė habit fakti si ke ren pre e propagndes sė UDB-es Jugosllave qė gjoja Zėri i Kosovės na paska qen nė sherbim tė Enverstve apo kopie e Zėrit tė popullit.
    Mund tė them me plot bindje se Zėri i Kosovės ka qen gjithmon nė Sherbim tė ēashtjes Kombtare dhe ēlirimit tė Trojeve tė Okupuara nga Serbomalazezet dhe sllavomaqedonet dhe pėr kete tė gjith ata qė kan lexuar Zėrin e Kosovės apo e kan shperndar jan denuar dhe Torturuar nga rexhimi i Serbis dhe pėr kete ka fakte sa tė duash qė dhe nejrzit jan vrar krejt dhe jan Deshmor dhe sot !
    Pra siq po shifet Zėri i Kosovės na pasna qen Gazet qė ka luftuar Pushtuesin dhe ne ka qen aty duke lexuar apo dhe ka shkruar ndonje Enverist ? sesht dhe ndoj gje e keqe sepse ather Shqipria at Pushtet kishte dhe neve nė Kosovė skishim ndoj rrug tjeter, ose tė jemi me Shqiprin dhe Enver Hoxhen ose me Jugosllavin dhe me titon ?!
    Pra shumica e Kosovarve kemi zgjedh ate Shqipri siq ishte qė ti tregojm Jugosllavis se jemi Shqiptar dhe jo Jugosllav siq pretendonin ca shqiptar tė shitur tek jugosllavi dhe tita !

    Plaku, une jam Gjenerat e re dhe pėr perjudhen e 1980-81 dhe deri 1991 dije tė them vetem qfar kam lexuar sot por Biografin e Zėrit tė Kosovės e kam par mire dhe mire dhe e dij qė e ka Hapur i madhi Jusuf Gervalla me kadri zeken dhe Bardhoshin qė UDB-a jugosllave i vrau nė prit sepse i hapnin syt popullit Shqiptar nepermjet kesaj gazete Zėri i Kosovės qė ti mendon se ka qen me shume ideologjike se sa Kombtare.
    Une mendoj se pavarsisht se kush ka qen rreth dhe me Zėrin e Kosovės, Zėri i Kosovės ka qen nė sherbim tė ēashtjes Kombtare deri me ēlirimin e Kosovės dhe do jet deri nė Bahkimin Kombtar, amaneti i Jusuf Gėrvalles, Kadri zekes dhe Bardhosh Gėrvalles e shume Djemė dhe vasha qė ran pėr ēlirim Kombtar dhe Bashkim Kombtarė.

    Pėr mua kjo esht Historia e Zėrit tė Kosovės dhe pėr kete do tė angazhohem deri nė fund.

    Nėse ti din nje Histori tjeter tė erret pėr Zėrin e Kosovės, urdhero dhe ma thuaj.

    www.zeriikosoves.org

  3. #143
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    ku jan marinari kosvelli e lum lumi etj eksperta te ceshtjes se kosoves?

    na sqaroni pak ju lutem..cpo ndodh?

    Llap .. c'eshte kjo kthese 182-2 gradeshe e LPK-se dhe e zerit te Kosoves..?

  4. #144
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    ku jan marinari kosvelli e lum lumi etj eksperta te ceshtjes se kosoves?
    ....na jem qetu me qeta nickname ...

    une jam LLapi
    une jam Marinari
    une jam Kosoveli

    ti pyete ku jan , ? , cili sherbim sekret po te shtyn te pys ?

  5. #145
    Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
    Anėtarėsuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    Ne mendjen tende!
    Postime
    1,008
    Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
    ku jan marinari kosvelli e lum lumi etj eksperta te ceshtjes se kosoves?

    na sqaroni pak ju lutem..cpo ndodh?

    Llap .. c'eshte kjo kthese 182-2 gradeshe e LPK-se dhe e zerit te Kosoves..?
    EE po ju kemi lane te shkarravitni pak per ate.

    Llapin e kane perjashtu pa arsyje,arsye mundet me qen kjo : Ka shku ndokush e ka leee te moderatori!!!
    2011*Pse tė pėshtyjmė rrugės, kur ka njerėz qė e meritojnė fytyrės ...

  6. #146
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    moderator..

    pse e kini perjashtue llapin?

    nuk kini veprue mire..

    Llapi eshte pasuri e ketij Forumi..

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •