Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 61
 1. #1
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Thaēi: Dik Marti si Gobelsi nazist

  Krahasimi qė kryeministri nė largimi Kosovės, Hashim Thaēi i ka bėrė Dick Martyt nė gazetėn Tages Anzeiger, me Joseph Goebbels - ministėr i propagandės naziste tė Hitlerit, ka nxitur reagim tė ashpėr tė parlamentit zviceran.
  Gazeta zvicerane Le Matin, nė shkrimin e titulluar “Thaēi fyen zviceranėt”, pėrcjell reagimet e disa deputetėve tė Parlamentit zviceran, ku ata ndihen tė fyer me kėtė konstatim tė kryeministrit Thaēi. Ata vlerėsojnė se me kėtė konstatim, Thaēi po rrezikon marrėdhėniet ndėrmjet Zvicrės dhe Kosovės.

  “Problemi ėshtė se opinionet janė tė bazuara nė njė raport parlamentar dhe jo njė vendim gjyqėsor”, ka thėnė avokati Leonard Bender, kolumnist i rregullt nė portalin Albinfo.ch.

  Kryetari i tė gjelbėrve zviceranė, Ueli Leuenberger ka thėnė se nuk pajtohet me tė gjitha pikėpamjet e Martyt mbi Kosovėn, por nuk pajtohet qė ai tė krahasohet me Goebbelesin.

  Yvan Perrin, nga UCD/NE, ka thėnė se ky krahasim ėshtė iritues. “Kėto komente tregojnė pėr njė karakter tė egėr e tė neveritshėm”, thotė ai.

  Edhe Christian Luscher (Lib/GE) thotė se krahasimi ėshtė i papranueshėm dhe se fjalėt e Thacit janė lėnduese.

  “Edhe pse populli i Kosovės ka vuajtur nga shtypja e armikut tė tyre serb, deklaratat e Hashim Thaēit rrezikojnė marrėdhėniet e mira mes dy vendeve”, ka thėnė Maria Roth Bernasconi nga PS/GE.

  Ndėrsa, Departamenti zviceran i Punėve tė Jashtme i ka bėrė thirrje vendeve tė interesuara pėr t’u marrė me raportin e Kėshillit tė Evropės, tė pėrgatitur nga Dick Marty. /Telegrafi/
  Destroyer of falsehood :)

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-03-2008
  Vendndodhja
  itejdukshem, gjithka
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Flal me vend ka perdor Thaqi

  qasi majmuni e derri asht aj qe rren me shkije bashk

  pse mos mi than ati pisi ashtu, kurr aj pis i shan krejt shqiptar dhe nje kryeminister te nje vendi

 3. #3
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Fjalim i Xhozef Gobels,... "a doni lufte te pergjithshme"?

  Destroyer of falsehood :)

 4. #4
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Citim Postuar mė parė nga injejti Lexo Postimin
  Flal me vend ka perdor Thaqi

  qasi majmuni e derri asht aj qe rren me shkije bashk

  pse mos mi than ati pisi ashtu, kurr aj pis i shan krejt shqiptar dhe nje kryeminister te nje vendi
  Ke te drejte i nderuar. Ky budallai Dik Marti nuk tha asnje fjale per shqiptaret e masakruar nga shoket e tij, por qet teori te tij pa kurrfare fakti e argumenti. Perderisa Kosova nuk ka kerkuar demshperblim per demet e luftes nga Serbia (pasi politikanet tane fatkeqesisht i shikojne interesat e tyre personale me shume se te popullit e shtetit), keta raciste perfitojne terren dhe kohe duke shpikur keto akuza ndaj popullit tone me lloj lloj teori.

  Po frikesohem se ne Evrope po u jepet shume vend e vemendje nacisteve si Dik Marti qe akuzojne shqiptaret dhe dy shtetet tona, dhe njekohesisht vellezerit e mi ne komb, e shqiptaret duhet te ruhen nga kthetrat e tyre. Po me mire qe po ndodhin keto po shohim kush eshte nazist me propagande, e kush po mbrohet.
  Destroyer of falsehood :)

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Hashim thaqi ka rreziku mardhenjet ne mes kosoves dhe zvicrres,keshtu jan shpreh disa parlamentar zvicerran,kjo nuk i ben nder as thaqit e as kosoves.
  Politikani duhet te jet shme me i kujdeseshem ne deklaratat e tij,nese thaqi ka diqka me dik martinin duhet ta ndjek penalisht,ne te kunderten thaqi ka demtu rend mardhenjet me zvicrren,dhe per ket nuk ja kemi pas borgj ne qytetaret e kosoves thaqit.
  Amaterizmi politik i thaqit kosoven po e izolon nga bota,prandaj zoti thaqi veje gishtin kokes e kontrolloje vehten,nese dik marti te ka akuzu per diqka,ka rrug tjera,duhesh ta deshmosh me fakte,e jo te fyesh si femija,tek e fundit kjo deklarat e martit eshte fut ne agjenden e punimeve te parlamentit evropina dhe pritet te diskutohet kah fundi i ketij viti.
  Thaqi sot ne zvicerr eshte personaliteti me i yrryer nderkombetar,shtet ky qe ishtender te paret qe vendosi per ta njoft kosoven.

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime nė 20 postime

  Siq esht pytja behet pergjigjeja!

  Mua me ka pelqy kesaj radhe Hashim Thaqi.
  Nesefyen dike para dite prite mas dite.
  Marti ka fyer Kosoven dhe Thaqin andaj lete mer ca dit pushim mjeksor qe ti baj nji rishikim se qka shau e njellosi..dhe pse:
  Mardhenjet duhet krijuar me reciprocitet ,per ket esht dashur te mendoi edhe Zvicra .
  Ai matuf ka imunitet si parlamentar dhe ne ket aspekt kritikon Hashimin ku tani esht koha e fundit qe edhe Hashimin ta bejm me imunitet.
  I takon dhe ket imunitet do ta ket nga populli se nuk do e lem Matin me shok te na e njellosin as Hashimin as Hasanin sipas tekeve te nipave te Martinoviqve.
  Jo gjithmon te fortit kan te drejten dhe ne ket rast Evropa duhet te jet me e kujdeseshme e te mos merret me thashetheme mediale po te miret me shkaqet ,sepse pasojat vet do i mbaj.
  kure tjeret te urrejn nuk do thot se je fajtor per ket ,ashtu duan e mendojn tjert po ne duhet te jemi me sy qel.
  Edhe ujku po e akuzonte qengjin se edhe vitin e kalur po i trubullonte ujin ...ani pse kishte vetem 3muaj.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  thacit do t'i kushtoi kjo klithme e parlamentareve zvicerran!

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Fjalim i Xhozef Gobels,... "a doni lufte te pergjithshme"?

  http://www.youtube.com/watch?v=p4jaSBolzKE
  hajredin kuqi eshte pikrisht si jozef gebelsi!

 9. #9
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,695
  Faleminderit
  2
  20 falenderime nė 19 postime
  Kjo kallxon vendosmerine e themelt qe e ka Thaqi dhe qe duhej ta kishte cdo lider Kosovar. Atehere kur preken vlerat e pa kontestueshme duhet thene ato fjal qe ka thene Thaqi. Dick Marti e ka prekur krejt UCK me raportin e vet prandaj zvicerraneve nuk ka cka u vie keq sepse fundja Thaqi nuk e ka "fyer"krejt zvicrren mirepo vetem nje zvicerran ndersa Dicka Marty e fyev nje popull te tere.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gogi Lexo Postimin
  Kjo kallxon vendosmerine e themelt qe e ka Thaqi dhe qe duhej ta kishte cdo lider Kosovar. Atehere kur preken vlerat e pa kontestueshme duhet thene ato fjal qe ka thene Thaqi. Dick Marti e ka prekur krejt UCK me raportin e vet prandaj zvicerraneve nuk ka cka u vie keq sepse fundja Thaqi nuk e ka "fyer"krejt zvicrren mirepo vetem nje zvicerran ndersa Dicka Marty e fyev nje popull te tere.
  hashimi nuk eshte uck-ja!
  adem jashari eshte uck-ja!

  hashim thaci eshte vetem profiter i bemva te tjerve!
  profiteri me i madh i te gjitha kohreva te shqiptaret!

 11. #11
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mir esht shprehur Thaqi vetm se duhet ber nje ndarje ne mes te populli shum te civilizuar e shum te mire Zvicerran dhe politikaneve sharlatan e Rracista me genje te trasheguara Goebbelsiane qe ka zvicrra


  Keta politikan qe kan sulmuar Thaqin jan nje grushte putantesh te SVP.se parti kjo shume Rraciste shume anti-shqiptare dhe anti te huajve njeherit kjo parti perbehet nga njerz te degjeneruar shumica prej te cilve kan dosje ne organet sekrete zvicrrane per PEDOFILI

 12. #12
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  po ku e di Hasha cka dmth Nazi!?
  deklarata e tij ne adrese te zviceraneve mund t'i kushtoje shume popullit kosovar
  nejse do gezohem kurr e shoh fundin e thacistave dhe partise se tij...

 13. #13
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime
  U paska djegur b.ytha legenave zvicerian???
  Thaēi ka bėrė shum mirė se ata legenat e evropės janė mėsuar tė nxjerrin nga goja ē'tė duan dhe ne tė mos ju kthejmė pėrgjigje.
  Fjala e urtė e popullit thotė: "Derri do plumb ndryshe nuk mer vesh"

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
  U paska djegur b.ytha legenave zvicerian???
  Thaēi ka bėrė shum mirė se ata legenat e evropės janė mėsuar tė nxjerrin nga goja ē'tė duan dhe ne tė mos ju kthejmė pėrgjigje.
  Fjala e urtė e popullit thotė: "Derri do plumb ndryshe nuk mer vesh"
  shpallni lufte zvicrres se edhe gadafi keshtu beri disi!

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2010
  Postime
  524
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga G-2 Lexo Postimin
  shpallni lufte zvicrres se edhe gadafi keshtu beri disi!
  NUK eshte shpallje lufte por eshte nje menyre per te treguar se jemi te pafajshem dhe jo si c na mendojne ata,,, ....nuk duhet qe politika jone te lepihet edhe ather kur kane te drejte ,,
  te pakten te trgojme nje fare karakteri dhe jo lepires pijatash,,,bravo Thaci,,,,,

  nje shtet si Maqedonia dhe ka treguar karakter ne lidhje me mardhenjet me greqin....perendimore te vleresojne me shume kur ti ke nje far karakteri dhe te percmojne kur je zvaranik,,,,
  Shiko si reagojne keta kur u prishet interesi ose imazhi i tyre,,,

  mbrojtja me e mire eshte sulmi..lol

 16. #16
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga G-2 Lexo Postimin
  shpallni lufte zvicrres se edhe gadafi keshtu beri disi!
  E ke sado pak idenė se ē'far i bėri Dik Marty Kosovės me ato deklarata??
  Nuk mundet nėn imunitetin parlamentar tė thuash ēfar tė nxė goja (sepse nuk mban pėrgjegjėsi pėr ato qė thua), njė person i pėrgjegjėshėm duhet tė paraqes prova pėr ato qė thotė, nė tė kundėrt duhet edhe tė presė reagime.

 17. #17
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Hashim Thaqi me ket deklarat prej burr shtetasit ka treguar dinjitet shqiptare dhe shtetror duhet tu behet e qarte te gjithve se nuk jem ne shtet kurvash i lumte Thaqit gjithashtu ky gjest i Hashim Thaqit vetem sa e forcone poziten e shqiptarev ne Zvicerr .

  Nje gje duhet ta ken te qart shqiptaret se askush nuk do te na rrespektoje po nuk e respektuam ne vetveten ton servilet dhe ata te cilet nuk e rrespektojn vetveten nuk i rrespekton askush shqiptaret me te rrespektuar ne evrope jan pikerisht ata shqiptare te cilet kan jetuar dhe vepruar me dinjitet-Shqiptare (Qofte edhe me kriminalitet) por qe asnjeher nuk kan lejur qe te perdhosen nga te tjeret ndersa shqiptaret me te perbuzur ne evrope jan ata shqiptare te cilet ja shtirr si servila dhe koke ulur para te tjerve  Te lumte Hashim Thaqi vetem vazhdo mos lejo qe ne shekullin e XXl , Ndonje pedofil i Everopes te luaj me dinjitetin e shqiptarve.

 18. #18
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,695
  Faleminderit
  2
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga G-2 Lexo Postimin
  hashimi nuk eshte uck-ja!
  adem jashari eshte uck-ja!

  hashim thaci eshte vetem profiter i bemva te tjerve!
  profiteri me i madh i te gjitha kohreva te shqiptaret!
  Thaqi ka qene ne krye te UCK-se dhe e ka udhehequr ate, nese ke dicka qe nuk te pelqen tek thaqi tani, mos e lidh kete me kohen kur eshte zhvilluar lufta, sepse ajo eshte kohe e shenjet per kombin dhe nuk duhet fut gjerat ne nje thes. Dick Marty ( pajtohen te gjithe) se e ka fyer nje komb te tere ne Kosove dhe Shqiperi dhe ate e ka bere pa asnje fakt.

  Cka mund te thuash ti kur edhe shefi i sherbimit sekret ushtarak serb tha qe ne nuk kemi fakte per transpalntim organesh dhe tha qe nuk kemi dosje kunder thaqit, a mos nuk te duket anomali kjo ty apo verberia politike ka shkuar edhe me larg.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  arusha me shosh nuk frigohet
  Nuk kemi ne kaqik me u shty me nje shtet siq eshte zvicerra,mos u beni buk permyst sepse zvecerra eshte njera nga shtetet qe ka ndihmu kosoven me se shumti,mjafton vetem sa shqipetarin e mban sot,sa njeriun ka sheru,pastaj edhe ne rrafshin politik ka ndihmu.
  Shteti i kosoves nuk eshte be nga shqiptaret o mjerana,sa per neve as qe e kishum pa ndonjeher,prandaj mos ti humbim miqet me te mire,ne momentin kur serbia ra ne konflikt me boten e qytetruar mu ateher edhe e psoi,duhet ber diplomaci te menqur pa lendu mardhenjet ndershtetrore sepse jemi nje popull me zorr nder kemb dhe kemi shume nevoj edhe per zvicerren.
  Po qfar do thoni nese neser amerika thot diqka qe nuk i pelqen nje politikani ton,qfar do bejm a i shpallim luft,jo o te mjer se politikajt shkojn e vijn kurse miqet duhet te ruhen si syt e ballit,me eveshtira ne politik eshte se si te krijohen miqesi me shtetet perendimore,e mos te biem ne nivelin qesharak.
  Ky prishtinalia me i siperm ky po i kcejke si kau peles,ky edhe pacollin na e beri patrot,por prej se deklaroi qe do ti kethej te gjith serbet ne kosove me e ka ul bishtin nuk po ban ze,sidoqoft te shpresoi qe thaqi te dali e te demantoi disi vetvehten,pra te laj *** me shurr derisa nuk do jet i detyruar nga te tjeret dhe kesaj pastaj do ti vie era mjerim

 20. #20
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga drenicaku Lexo Postimin
  arusha me shosh nuk frigohet
  Nuk kemi ne kaqik me u shty me nje shtet siq eshte zvicerra,mos u beni buk permyst sepse zvecerra eshte njera nga shtetet qe ka ndihmu kosoven me se shumti,mjafton vetem sa shqipetarin e mban sot,sa njeriun ka sheru,pastaj edhe ne rrafshin politik ka ndihmu.
  Shteti i kosoves nuk eshte be nga shqiptaret o mjerana,sa per neve as qe e kishum pa ndonjeher,prandaj mos ti humbim miqet me te mire,ne momentin kur serbia ra ne konflikt me boten e qytetruar mu ateher edhe e psoi,duhet ber diplomaci te menqur pa lendu mardhenjet ndershtetrore sepse jemi nje popull me zorr nder kemb dhe kemi shume nevoj edhe per zvicerren.
  Po qfar do thoni nese neser amerika thot diqka qe nuk i pelqen nje politikani ton,qfar do bejm a i shpallim luft,jo o te mjer se politikajt shkojn e vijn kurse miqet duhet te ruhen si syt e ballit,me eveshtira ne politik eshte se si te krijohen miqesi me shtetet perendimore,e mos te biem ne nivelin qesharak.
  Ky prishtinalia me i siperm ky po i kcejke si kau peles,ky edhe pacollin na e beri patrot,por prej se deklaroi qe do ti kethej te gjith serbet ne kosove me e ka ul bishtin nuk po ban ze,sidoqoft te shpresoi qe thaqi te dali e te demantoi disi vetvehten,pra te laj *** me shurr derisa nuk do jet i detyruar nga te tjeret dhe kesaj pastaj do ti vie era mjerim


  1) Kosova ne aspektin politik esht faktore me i rendesishem ne Bote se sa Zvicrra

  2) Shqiptaret nuk jan buk permbytes perkundrazi shqiptaret do te jen ter jeten mirnjohes popullit Zvicrran per kontributin e jashtzakonshem qe ka dhen Diaspora shqiptare per kosoven ndersa Zvicrra pa dyshim se rradhitet e dyta pas Amerikes ne ndihmen qe i ka dhen kosoves

  * Mirpo kjo nuk do te thote se te gjithe Zvicrranet jan miqe te kosove dhe po ashtu kjo nuk do te thote se shqiptaret duhet te heshtin kur ndonje sharlatan qytetar i dyshimte i Zvicrres keqperdore poziten e tije dhe ofendon ter Kombin Shqiptare.


  Nje qe duhet te ken parasyshe shqiptare e cila nuk esht specifikuar nga askush deri me tash se DICK MARTY esht zhabar Italian apo si i quajn popujt e shtetve gjermanofone magjupt e Evropes ose die Makaroni.

  Po ashtu edhe Kalrla del Putanta-pone esht zhabare Italianke dhe dihet mirfilli se kombi shqiptare sherrin me te madhe ne historin e ti ja ka par Italis ( Pikerisht Italia-zhabare esht fajtori kryesor qe u instalua Dikatura e Hoxhes ne shqiperi)


  .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Prishtina.C : 02-01-2011 mė 16:09

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •