Close
Faqja 22 prej 22 FillimFillim ... 12202122
Duke shfaqur rezultatin 421 deri 433 prej 433
  1. #421
    Pata deshir ti pershndes te gjitha dallendyshet e posaqerisht ate me te voglen qe eshte si flori veq shkelqen.


    Ika me ritmin e nje instrumentali nga Zhan Mishel Zhar!

    Mire mbeteshi
    Mjellma

  2. #422
    yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
    Anėtarėsuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    the black light
    Postime
    1,786
    Dite, te admiroj per fuqine dhe qetesine qe ke. Cdo fjale tjeter do ishte e tepert. Nderkohe, te pershendes me kengen..

    "Beso ne Diell" nga rock grupi prishtinas Oda.

    Brar, respekt per ato fjalet e fundit te kesaj teme..

    Te gjitheve ne kafene ju pershendes me kengen..

    "There will always be haters, but you need not to be like them.."

    te kenduar nga

    Une

  3. #423
    S.Mod. i dikurshem Maska e Orion_DYRRAHU
    Anėtarėsuar
    18-04-2002
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    432
    Sapo mora nga Kazaa melodine Mall (The Lonely Shepherd) te Georghe Zamfir.
    Kisha nje jete pa e degjuar; melodi e mrekullueshme, ua rekomandoj te gjitheve.

    Alvo nuk je duk online. Ate kongen po mundohem ta dergoj i her me e-mail, po s'jam i sig. ne do te vije apo jo.

    Ju pershendes te gjitheve me Don't Cry For Me Argentina te Madonnes.
    Yhyyyy, sa kisha pa shkruar ketu...!
    ===============================================
    Mbi dallgėt e jetės kjo udha ime e gjatė,
    unė rrėxohem dhe... ngrihem prapė!

  4. #424
    Gjirokaster ballergjende Maska e Albioni
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Arizona
    Postime
    225
    Alvo, sa per dijenin tende Phoenix do te jet surpriza e NBA kete vit.
    Dhe nje gje tjeter kisha Alvi, te drejtohem ty pasi e kam pare qe e ndjek NBA. Si eshte puna e EAST coast?, hera e fundit qe kane fituar titullin kampion ne NBA, qe kur e oma e Zeqos ra ka maja thanes.
    Nejse, good luck to your team.

    Pershendetje me kengen e filmit te Rrackapurit.
    Be peacefull in your pursuit of a beautiful life.

  5. #425
    kerkuesi
    Anėtarėsuar
    13-09-2002
    Vendndodhja
    ne vendin tim
    Postime
    1,171
    Mirmengjes !

    Si me jeni gdhire sot?
    Keto USjAnet i paskan kap ethet e playoffit, ndersa mbreme ne kryeqytetet e Evropes kishin plas bastet per ndeshjet e Champion Ligues. Papapapa ca atmosfere !§!§§§§!!!!!!

    Nejse tani po ju pershendes me Panjabi MC me kengen "Mundiah to Bach Ke" .
    Ska burre nene tja mare vesh fjalet po ketu ne Prage ne cdo bup nje e dy dhe e vene. Po me e bukura eshte se bejne te gjithe sikur e kendojne loooooooooooool.
    PAUCA SED MATURA

  6. #426
    S.Mod. i dikurshem Maska e Orion_DYRRAHU
    Anėtarėsuar
    18-04-2002
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    432
    Jashte teme kjo...
    Mariglen meqe e viziton shpesh kete teme po te le nje haber te vogel ketu.

    Hidhi nje sy nje here ketij linku:

    http://www.forumishqiptar.com/showth...810#post241810
    Yhyyyy, sa kisha pa shkruar ketu...!
    ===============================================
    Mbi dallgėt e jetės kjo udha ime e gjatė,
    unė rrėxohem dhe... ngrihem prapė!

  7. #427
    Konservatore Maska e Dita
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Postime
    2,925
    Postuar me pare nga Brari

    edhe dicka...

    ne lidhje me muziken e fqinjeve..

    as jam per ta injoruar nivelin e muzikes se fqinjve tane e as per ta mbivleresuar..
    Do kemi kohe edhe ti analizojme muziken Balkanike..por tash per tash per hir te ngjarjeve te fundit ne Kosove..duhet te jemi pak te ndjeshem..
    kur njerzit tone atje kan kaluar ato muaj te tmershme kur bishat nga Beogradi duke perfituar nga nje preteks artificial..se gjoja jemi tu ndjek uck-ne..bene nje masaker te papare ne shekuj ne popullin tone dhe fati i madh qe qelluan ne krye te Botes disa njerez me zemer si klintoni e Bleri ..Solana e Klarku...Xhimi shia e Papa gjon Pali dhe vune dore...dhe na zbardhen faqen se do ishim turpnu per jet te jetve..
    Meqe pra per ato nanat kosovare me fmi te vegjel ne bor e akull u gjenden e sakrifikuan pilotet trima anglo amerikan, norvegjez e etjj..duhet dhe ne pak sakrific..pak solidarizim me dhimbjen e tyre..pra..le te hyjne te qete ketu motrat e vllezrit nga Kosova te cileve masakrat u kane shkaktuar trauma te renda fizike e shpirtnore..Ti leme te dashurat e Arkanit.. plzzzzzz...
    Keshtu duhet kuptuar..

    Cdo kuptim tjeter do lendonte njerzit tone..

    Cdo te mire..




    Te them qe me vjen mire qe i lexova keto fjale, eshte shume pak Brari. Te lumte!

    Thene nga ti ato zene vend me shume ne mendjet e atyre qe normalisht normalisht i masin femrat me ate sesa pak milimetra ia mbulojne trupin dhe nese ato pjese qe i dalin i lakohen me forma terheqese sa t'ia bejne "YYYYY shif ca ......"
    ... E qe kane mesuar te nderkombetarizohen para se te arrijne te kombetarizohen.


    Te prifte e mbara ne jete Brar!


    Pershendetja ime speciale per per Ty:

    te gjitha kenget shqiptare qe Ty te pelqejne (quaje qe sot te pershendeta une me to )






    Postuar me pare nga heret a vone

    Dita moj Dita e mire.. te falenderoj per pershendetjet.
    E di ti qe s'ka me bukur se sa te ngrihesh ne mengjes dhe te gjesh veten ne mes te nje familje aq te kendeshme si ajo qe kishe formuar ti me aq kujdes sidomos per mua qe s'kam asnje koker motre me te vertete lol
    Ju pershendes te gjitheve me pjesen per violine ANGEL nga Vanessa Mae.

    Dhe nje pershendetje te vecante per Diten qe na kujton dhe na risjell ne forum, me kengen Bella Belinda nga Gianni Morandi


    A ka me bukur se t'i gjesh vetes motra ne nje ambient te tille? Une u bera me tre njeheresh
    Me vjen keq qe ti nuk dukeshe mire tek fotografia


    Pershendetje speciale per Ty heret a vone:

    I paid my dues - Anastacia

  8. #428
    Konservatore Maska e Dita
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Postime
    2,925
    Postuar me pare nga Mjellma
    Pata deshir ti pershndes te gjitha dallendyshet e posaqerisht ate me te voglen qe eshte si flori veq shkelqen.


    Ah moj Mjellme, moj moter!!!

    Me zemer te mire qofsh gjithmone!


    Pershendetje speciale per Ty Mjellme:

    Miracle - Whitney Houston/Mariah Carey







    Postuar me pare nga Trimi

    Dite, te admiroj per fuqine dhe qetesine qe ke. Cdo fjale tjeter do ishte e tepert. Nderkohe, te pershendes me kengen..

    "Beso ne Diell" nga rock grupi prishtinas Oda.



    Trim,

    Durimi eshte me e madhja trimeri


    Per kengen "Te gjitha rruget te cojne ne Prishtine" kerkimi ne internet me doli i suksesshem. Arrita ta gjej dhe ta degjoj. Uroj ta gjej dhe kete



    Pershendetje speciale per Ty Trim:


    Shtepia e semure - Bojken Lako








    Pershendetje per te gjithe pjesmarresit me dy kenge shume te bukura nga Rolling Stones, te cilave po u sjell dhe tekstin:




    Angie


    Angie, Angie, when will those clouds all disappear?
    Angie, Angie, where will it lead us from here?
    With no loving in our souls and no money in our coats
    You can't say we're satisfied
    But Angie, Angie, you can't say we never tried
    Angie, you're beautiful, but ain't it time we said good-bye?
    Angie, I still love you, remember all those nights we cried?
    All the dreams we held so close seemed to all go up in smoke
    Let me whisper in your ear:
    Angie, Angie, where will it lead us from here?
    Oh, Angie, don't you weep, all your kisses still taste sweet
    I hate that sadness in your eyes
    But Angie, Angie, ain't it time we said good-bye?
    With no loving in our souls and no money in our coats
    You can't say we're satisfied
    But Angie, I still love you, baby
    Ev'rywhere I look I see your eyes
    There ain't a woman that comes close to you
    Come on Baby, dry your eyes
    But Angie, Angie, ain't it good to be alive?
    Angie, Angie, they can't say we never tried






    Anybody seen my baby


    She confessed her love to me
    Then she vanished on the breeze
    Trying to hold on to that was just impossible

    She was more than beautiful
    Closer to etherial
    With a kind of down to earth flavor

    Close my eyes
    It's three in the afternoon
    Then I realize
    That she's really gone for good

    Anybody seen my baby
    Anybody seen her around
    Love has gone and made me blind
    I've looked but I just can't find
    She has gotten lost in the crowd

    I was flippin' magazines
    In that place on Mercer Street
    When I thought I spotted her

    Getting on a motor bike
    Looking rather lady like
    Didn't she just give me a wave?

    Salty tears
    It's three in the afternoon
    Has she disappeared
    Is she really gone for good

    Anybody seen my baby
    Anybody seen her around
    If I just close my eyes
    I reach out and touch the prize
    Anybody seen her around

    (Rap)

    Anybody seen my baby
    Anybody seen her around
    If I just close my eyes
    I reach out and touch the prize
    Anybody seen her around

    Lost, lost and never found
    I must have called her a thousand times
    Sometimes I think she's just in my imagination

    Lost in the crowd

  9. #429
    i/e regjistruar Maska e forever
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    396
    me erdhi radha prape per pershendetje urrah!!!
    Se pari, sipas tradites ju faleminderit per urimet per ditelindjen!!! I cmoj ne menyre te vecante se ketu (ne dhe te huaj) mor zot eshte nje cike veshtire te perzgjedhesh nga te vijne te pastra e nga te vijne "te turbullta', po nga ju mme behete qejfi shuume, pra pewrshendetje me vargun e fundit te F.ndocit "FALEMINDERIT" nga ajo kenga ke filmi ku i vijne lulet e teatrit mbrapsht, i ja harrova titullin

    prape ke filmat: I FEEL PRETTY..oh so pretty........kjo nga ANGER MNGMT
    Nga ai filmi me jevgj (lol) Muhabetei a nje gje e tille kengen kryesore me violine..ka ca pjese te bukura neper te

    Nga motrat libhova djalken me biciklete...kush ja sjell vargjet mor aman se po i bej pershesh me veten time

    rrofshi pra dhe gezofshi plot me hareng, tronafila, zogj, dallendyshe apo sorra (lol), zanin e mire ju degjofshim se na i kenaqet shpirtin.

    per ju marley "no women, no love" reaggie baby...
    Liebe! liebe, lass mich los!

  10. #430
    alvi
    i/e ftuar
    Dita te te them dicka, shpresoj mos te te ngelet hatri.
    Nuk ka fare lidhje zenia vend e fjaleve te Brarit me faktin se ai eshte mashkull.
    Kane te bejne me miresjelljen dhe arsyetimin e qarte, dhe jo me dhenien vetes te drejten "tu tregosh" te tjereve se c'duhet te bejne e c'duhet te mendojne, si thone Gjermanet "Geschmak sache."

    Braro ke fol me ven, dhe e shof qe ke te drejte, dhe e shof qe ndoshta e kam pas dhe gabim e i kerkoj falje nese i ka ngel hatri njeriu, nuk e kam pas per qellim se nuk e kam as per tip ofendimin.


    Ju pershnes me kongen "Sorry seems to be the hardest word" te Elton John.


    Oriono kom qen icik i zon lale, po do flasim se s'bo, jo per kongen po te bojm i dor muhabet se na ka morr molli.

    Albiono, Fenix, vetem San Antonion mund, pasi te tilla jane match-ups, me lojtaret qe ka SA, po raundin e dyte i bie te luajne me Lakers, dhe perfundimi dihet.
    Finalja e perendimit do jete LAkers-Kings dhe Kingsat do fitojn (lol)
    Per sa i perket Lindjes, nuk kan ngel me lojtare te mire ne lindje, sidomos u mungojne centers, qe kur iku Shaq ne LA, ka pas hemorragji, se Divac iku ne Sacramento, Ewing u bo 500 vjec, Mourning semure, Mutombo me teper i demtuar sesa shnosh e mire, etj.
    Talenti ka shku ne perendim, sidomos dhe per faktin se ngaqe kane qene cop cop kaq vite, kan fituar dhe me teper draft picks, per nja 3-4 vjet do ndryshoje prap situata, ndoshta dhe me gjate.

  11. #431
    instinkt i vetembrojtjes!
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    ne bahcen e shtepise time
    Postime
    351
    Dita, moj Dita...
    Une kaq "e fshehur" ......ti ma nxorre qe ma nxorre ate foton ketu. Kishe nxjerre foton time me te bukur. Flm....

    Ju pelqejne ju ritmet latine? (Une e di qe po) Atehere po ju pershendes me "Dov'é l'amore" kenduar nga Cher.
    Ji Vetvetja!

  12. #432
    i/e regjistruar Maska e forever
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    396
    Piano Sonata No.16 in C 1st Movement - Mozart - Interpreted by Gary Lloyd

    ne valet e detit (afer detit afer mbretit)

    Wish You Were Here - Emanuele Angelino


    Il Trovatore: Gypsies' Chorus

    Apocalypse Now - Ride Of The Valkyries - Crouch End Festival Chorus/David Temple/The City Of Prague Philharmonic Orchestra/


    etude no3 la cmpanella ,tara ta tarara ta

    dhe ne fund per qejfin tone:

    La Gioconda: Dance Of The Hours - kete e mora nga ajo cartoons classic vdes per i cik vizatimor
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Liebe! liebe, lass mich los!

  13. #433
    Konservatore Maska e Dita
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Postime
    2,925
    Postuar me pare nga alvi


    Dita te te them dicka, shpresoj mos te te ngelet hatri.
    Nuk ka fare lidhje zenia vend e fjaleve te Brarit me faktin se ai eshte mashkull.
    Kane te bejne me miresjelljen dhe arsyetimin e qarte, dhe jo me dhenien vetes te drejten "tu tregosh" te tjereve se c'duhet te bejne e c'duhet te mendojne, si thone Gjermanet "Geschmak sache."


    Hatri alvi as ka pse te me mbetet. Te kishe qene aq rücksichtsvoll kishe ditur te shkruaje ndryshe shume here te tjera qe eshte ngritur problemi i sjelljes me shqiptaret e Kosoves. Por nuk ke ditur te pranosh asnje forme mendimi qe ka dale jashte asaj qe doje vete e vazhdoje te provokoje.

    Ate temen me serbicat ti nuk e ke hapur tani afer, por me 24 gusht 2002, kur ishe kthyer nga perjashtimi prej forumit qe te kishte bere njeri nga adminet per shkak te Kosovarit shoqeruar dhe me nje periudhe pauze ku merrje pjese pasivisht ne forum.


    Une mendimin ta kam dhene disa here dhe ne keto raste me ke "tallur" apo me ke quajtur "vigjilente ndaj armiqve te jashtem dhe te brendshem".
    Arsyetime te tjera te miat mbi kete teme gjen dhe ne postime #375 dhe #400. Kthehu e lexoji dhe njehere ose lexoji per here te pare po i pate anashkaluar kur i kam shkruar.
    Pra rastin te deshmosh sesa mund te ma degjosh fjalen e ke pasur. PO s'pat qene per arsye se qenka femer, atehere ti ke probleme me Diten si person.

    E si Dita flas nga pozita krejt te tjera nga ato te tuat apo te ndonje tjetri si ti ketu. Ne kete qendrim jam krejt ne anen e Mjellmes e Trimit. Ndaj jam krejt e prere e per mua rruge te ndermjetme nuk ka.


    Brari per mua eshte nder njerezit me te cmuar te ketij forum, ndaj dhe u gezova qe ai i shkroi keto fjale.
    Ai gezon nje aftesi te madhe qe me shaka te arrije te diskutoje per ceshtje serioze e duke folur me shaka arrin te dominoje dhe mbi ata qe nuk mendojne si ai. E keta dikur ia degjojne fjalen me shume se dikujt me te cilin sherrin e kane pasur aq te madh, saqe nuk ka lene fjale pa i thene njeri-tjetrit.
    E pergezoj Brarin edhe me shume, sepse shoh qe ka pasur efekt.
    Uroj alvi qe te kesh kuptuar vertet e te mos jete vetem per fasade e per qetesi te rreme tek kjo teme.

    Pershendetje!




    P.S. Kerkoj prej drejtuesve te forumit qe kane mundesi moderimi ne kete teme qe asnje prej ketyre shkrimeve te mos fshihet nga kjo teme. Ato kane te bejne me muziken po aq sa gjithcka tjeter qe eshte diskutuar ketu qe prej hapjes se "kafenesse" e deri me sot.
    Gjithashtu kerkoj, sic e kam bere edhe tek nje postim i meparshem, qe tema me serbicat dashnore te Arkanit te kalohet ne koshin e plehrave te forumit.

Faqja 22 prej 22 FillimFillim ... 12202122

Tema tė Ngjashme

  1. Kafeneja jonė - Te Oki
    Nga Davius nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 13-10-2009, 13:00
  2. Kamerierja femėr, kafeneja plot
    Nga Davius nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 02-04-2007, 00:31
  3. Cili ėshtė 'origjinali' nė foto?
    Nga Davius nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 26-06-2006, 12:40
  4. Kafeneja "Muzike e Zgjedhur" (vazhdim #2) Kepi Rodonit
    Nga Dita nė forumin Muzika botėrore
    Pėrgjigje: 204
    Postimi i Fundit: 12-07-2003, 16:16
  5. Kombėsia e Homerit
    Nga Pelasgian nė forumin Gjuha shqipe
    Pėrgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 20-05-2003, 20:33

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •