Close
Faqja 6 prej 29 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 563
 1. #101
  limi Maska e limmi
  Anėtarėsuar
  01-01-2009
  Vendndodhja
  klin
  Postime
  45
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk kuptoj se si disa njerz mund te thojn se kurani nuk esht libri i Allahut kur dihet se kurani zbriti ne tokė para me shum se 1400 viteve dhe disa nga zbulimet shkencore qe jan ber viteve te fundit jan te permendura ne kuran si mund ti ket ditur nje njeri qe ska ditur shkrim as lexim siq ishte Muhamedi s.a.v.s.Per te arriturat e shkences te bazuar ne librin e shenjt Kuranin i keni edhe ne at video qe postova pak me heret shihni qthot bibla dhe a perputhet me shkencen dhe shihni se si ato fjal qe gjinden ne kuran jan te njejta me ato qe i thot edhe shkenca

 2. #102
  el kafirun Maska e chino
  Anėtarėsuar
  04-02-2008
  Postime
  5,240
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Elytony Lexo Postimin
  Faleminderit i nderuar!
  Me nder qofsh, i nderuar!

  E shoh qė nuk keni kuptuar pėrgjithėsisht sepse nėse vozitėsi mund tė gabojė nė vlerėsimin e veturės kush ka faj????!
  E pergjegja kete pyetje tenden. Thashe: Nese predikimet mund te mbeshteten ne versete kuranore, atehere nuk eshte faji vetem i hoxhes, por i Kuranit ne teresi.

  Keshtu qe ne lidhje me kete pyetjen tende te re, pergjigjem keshtu:

  Nese vozitesi ndodhet ne Shqiperi por perdor rregullat e komunikacionit te nje shteti tjeter, te cilat parashohin vizitje te makines ne anen e majte te rruges (p.sh. Angli), atehere nuk eshte vozitesi "fajtor", por rregullat e komunikacionit ne Angli.

  Problemi ėshtė se disa njerėz nuk kuptojnė poziten dhe kontekstin e fjalėve nė Kur'an,as porosit dhe udhėzimet Islame nė tėrsi prandaj gjykojnė gabimisht. Luftėn e gjykojn shpesh herė si terror dhe dhunė,pa mos shikuar se a janė thyer ligjet e luftės apo jo..por sido qė tė jetė ēdonjeri ka tė drejten tė pranojė veten e tij nė njė front o nė Krishterizėm,Islamizėm apo Ateizėm.
  Jo jo, nuk eshte ky problemi fare. Porosite, udhezimet, urdherat e Kuranit jane te qarta si loti. Ato qe i citova une po. Ato udhezojne dhune, urrejtje ndaj cdo njeriu qe nuk e beson Allahun. Qe kjo qe them eshte e vertete, e deshmon edhe predikimi i temes ku jemi nga Hoxhe Krasniqi. Ose Hoxhe Krasniqi nuk ka lidhje me Kuranin, por predikon "fene e vet" ose ka lidhje dhe predikon ashtu sic meson Kurani. Njera duhet te jete. Predikimi i Hoxhe Krasniqit eshte vetem nje indikacion, jo deshmi. Deshmi jane versetet qe i citova. Ndersa indikacioni i Hoxhe Krasniqit nuk eshte i vetmi e as i pari i tij. Por ka mijera klerike islame qe mendojne si ai. Ka te pakten 10 te tille qe kam perjetuar vete. Te gjthe te 10-tet ishin joshqiptare. Ishin boshnjake, ishin arabe, marokane dhe turq. Per keso predikimesh shkruajne gazetat e vendit ku jetoj dita dites. Jam i mbushur me informacione te ketij lloji. Dyshoj qe ke cfare per te me mesuar ti. Por nese do, urdhero, me meso. Ti apo cili te doni.

  Me nderime!
  Me nderime poashtu!

 3. #103
  i nenshtruar Maska e bani
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Postime
  2,764
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  nga chino;

  Gabim, Kurani meson te urresh cdo gje joislame. Arguenti im eshte perseri citimi nga Kurani. Ja ku eshte edhe nje here:

  Kuran:

  4: 76: Sepse ata qe besojne, luftojne per ceshtjen e Allahut, dhe ata qe nuk besojne, lujtojne per ceshtjen e Djallit. Andaj luftoni kunder miqve te Djallit! Dhe dijeni se atesite e Djallit ne fushebeteje jane te liga.

  4: 89: Ata duan qe te beheni jobesimtare, qe te jeni te gjithe te njejte. Mos merrni aske per mik para se te kthehet ne rrugen e Allahut. E nese nuk kthehen, i zini, vritni kudo qe i gjeni.

  4: 144: O ju qe besoni, mos merrni nga jobesimtaret miq para besimtareve.

  4: 150-151: Ata qe nuk besojne ne Allahun dhe te Deleguarin dhe qe bejne dallim ne mes te Allahut dhe te Deleguarit dhe thone: "Ne besojme njeren, por refuzojme tjetren" dhe deshirojne te gjejne nje rruge gjysmake ne besim, ata jane jobesimtaret e vertete.

  5: 72: Vertet, jobesimtare jane ata qe thone se "Allahu eshte asgje tjeter, por Mesia, i Biri i Marias"
  problemi eshte tek perkthimi,
  shiko te njejtat versete te perkthyera nga H. Nahi
  4:76.Ata qλ besojnλ, luftojnλ nλ rrugλn e Perλndisλ; kurse ata qλ nuk besojnλ – luftojnλ nλ rrugλn e djallit. Luftoni kundλr miqve tλ djallit! Sepse me tλ vλrtetλ, dinakλria e djallit λshtλ e ligλt.
  kuptimi ketu eshte ne luften shpirterore per te miren dhe si i thon nje fjale ne shqip, "kush i ben mir t'keqt , eshte si me nez qiri n'shpi te dreqit", ne kete kuptim thuhet , ne kuptimin shpirteror ne lidhje me njerzit dinake e dyfytyresh, me mashtrusit e maskarejte.

  4:89.Ata dλshirojnλ qλ edhe ju tλ mos besoni, ashtu siη nuk besojnλ as ata, e tλ bλheni tλ barabartλ me ta. Kurrsesi mos u bλni shokλ me ta, pλrderisa tλ mos bλjnλ emigrim nλ rrugλn e Perλndisλ. E, nλse ata shmangen, arratisni e mbytni ata, kudo qλ t’i gjeni! Dhe mos zgjedhni nga ata as miq as ndihmλtarλ,
  4:90.pλrpos atyre qλ janλ strehuar te njλ popull me tλ cilin ju keni marrλveshje, ose atyre qλ kanλ ardhλ te ju, e u vjen rλnd qλ tλ luftojnλ kundλr jush ose tλ luftojnλ kundλr popullit tλ vet. Sikur tλ kishte dashur Perλndia, do t’u kishte dhλnλ pushtet mbi ju, dhe ata do tλ luftonin kundλr jush. Nλ qoftλ se ata tλrhiqen prej jush dhe nuk hyjnλ nλ luftλ kundλr jush, e ju afrojnλ paqe juve, atλherλ pλr ju Perλndia nuk lλ shtek qλ tλ luftoni kundλr tyre.

  keto versete kane lidhje me kohen e profetit, kur ata gjendeshin ne lufte me idhujtaret, si dhe ka lidhje direkte me kete verset;
  4:84.Lufto nλ rrugλn e Perλndisλ! Vetλm ti je i obliguar; e nxiti edhe besimtarλt! Perλndia e pengon fuqinλ e mohuesve. Se Perλndia λshtλ mλ i fuqishλm dhe mλ i ashpλr nλ dλnime.
  4:85.Ai qλ pλrpiqet pλr tλ mirλ – edhe ai do tλ ketλ pjesλ nλ shpλrblim, e ai qλ angazhohet pλr tλ keqe – edhe ai do tλ ketλ pjesλ nλ ndλshkim. – Se Perλndia λshtλ i Gjithλpushtetshλm.
  4:86.Kur tλ ju pλrshλndet dikush me respekt, kthenia pλrshλndetjen nλ mλnyrλ mλ tλ bukur, ose si ajo! Se Perλndia λshtλ llogaritar pλr ηdo gjλ.
  4:87.Perλndia λshtλ njλ, i vetλm, - i pashoq. Ai me tλ vλrtetλ, do t’ju tubojλ nλ Ditλn e Kijametit. Pλr kλtλ nuk ka dyshim fare! E, kush λshtλ nλ fjalλ mλ i drejtλ se Perλndia?


  si dhe;
  4:144.O besimtarλ! Mos merrni mohuesit pλr miq nλ vend tλ besimtarλve! A mos vallλ doni t’i afroni Perλndisλ dλshmi konkrete, kundλr jush?
  por besimtar ne Perendine mund te jete dhe nje i krishtere, sepse;
  2:62.Ata qλ kanλ besuar (me gojλ) madje edhe Hebrenjtλ, tλ krishterλt dhe Sabi’inλt – kushdo qλ beson Perλndinλ (si λshtλ urdhλruar) dhe jetλn tjetλr, e bλnλ vepra tλ mira, pλr ata, me tλ vλrtetλ, ka shpλrblim te Zoti i tyre; pλr ta nuk ka kurrλfarλ droje, e as mλrzie!

  dhe ;
  4:150.Me tλ vλrtetλ, ata qλ mohojnλ Perλndinλ dhe pejgamberλt e Tij (nλ besim) dhe tλ cilλt thonλ: “Na diηka besojmλ, e diηka nuk besojmλ” dhe dλshirojnλ qλ nλ mes tλ kλsaj tλ zgjedhin njλ rrugλ – (ndλmjet besimit e mohimit),
  4:151.ata me siguri, janλ mohues tλ vλrtetλ. Na kemi pλrgatitur dλnim poshtλrues pλr mohuesit.

  kjo ka lidhje me kete se ;
  5:43.E qysh tλ drejtohen ata ty pλr t’i gjykuar, e te ata λshtλ Teurati, nλ tλ cilin janλ dispozitat e Perλndisλ, e madje edhe pas kλsaj shmangen prej teje. Sepse, ata nuk janλ besimtarλ.
  5:44.Na kemi dλrguar Teuratin, nλ tλ cilin λshtλ udhλzimi dhe drita. Sipas tij –pejgamberλt, tλ cilλt ishin tλ bindur e tλ ndershλm ndaj Perλndisλ i gjykonin hebrenjt, por edhe tλ diturit dhe juristλt gjykonin sipas aaj qλ λshtλ ruajtur nga Libri i Perλndisλ, e pλr tλ cilin ata dλshmonin (se λshtλ i vλrtetλ). Prandaj, mos druani nga njerλzit, por druani vetλm prej Meje! Dhe mos i ndλrroni argumentet e Mia me ndonjλ vlerλ tλ vogλl! E, ata qλ nuk gjykojnλ sipas asaj qλ ka shpallur Perλndia, ata janλ mohues tλ vλrtetλ.


  kurse;
  5:72.Me tλ vλrtetλ, kanλ mohuar (tλ Vλrtetλn) ata qλ thonλ: “Me siguri Perλndi λshtλ Mesihu – i biri i Merjemλs! E, Mesihu tha: “O bijt e Israelit, adhuronie Perλndinλ, qλ λshtλ Zoti im dhe Zoti juaj. Se, me tλ vλrtetλ, kush i λn shok Perλndisλ, Perλndia ia ndalon atij Xhennetin dhe strehim i tij λshtλ zjarri. Dhe, pλr zullumqarλt nuk ka ndihmλtarλ.
  5:73.Me tλ vλrtetλ, u bλnλ mohues ata, qλ thonλ: “Perλndia λshtλ njλri prej treve!” S’ka Zot tjetλr pλrveη se njλ Zot! E, nλse nuk frenohen nga ato qλ thanλ, me tλ vλrtetλ, ka pλr t’i goditλ ata – mohuesit, dλnimi pikλllues.


  sepse ne bibel qarte thuhet se ;
  gjoni17-3 Dhe kjo λshtλ jeta e pλrjetshme, tλ tλ njohin ty, tλ vetmin Perλndi tλ vλrtetλ, dhe Jezu Krishtin qλ ti ke dλrguar.
  pra edhe te krishteret nuk obligohen per tjeter , vetem se te besojne biblen , sepse eshte nga Zoti , ashtu sic shihet qarte ne kuran
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bani : 02-08-2010 mė 13:22
  Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

 4. #104
  el kafirun Maska e chino
  Anėtarėsuar
  04-02-2008
  Postime
  5,240
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  I huazova edhe disa citime nga biseduesi "Rob i Allahut", per te cilin shpreh kondolencen sinqerte per emrin qe i ka dhene vetes.

  Kurani:

  85. E, kush kėrkon fe tjetėr pėrveē fesė islame, atij kurrsesi nuk do ti pranohet dhe ai nė botėn tjetėr ėshtė nga tė dėshpruarit.


  Edhe ky verset tregon qarte se jobesimtar eshte nje jomusliman. Pra nese e perdorim ne rrethanat e kohes se sotshme: Afro 3 miliarde njerez.

  Te shohin se cfare parasheh, cfare meson Allahu te bejne besimtaret e tij me keta 3 miliarde jobesimtare.

  86. E, si ta udhėzojė All-llahu njė popull qė pas besimit tė tyre u bėnė pabesimtarė dhe pasi dėshmoi se i dėrguari ėshtė i vėrtetė, dhe pasi t'ju kenė ardhur atyre argumente tė qarta? All-llahu nuk i mundėson udhėzimin e Vet popullit zullumqarė.

  Sipas Allahut njeriu qe humb besimin (braktisesi i fese, apostati) eshte automatikisht zullumqar. Kjo tregon se per Allahun nuk nevojitet asnje sjellje e vecante per te rene ne urrejtjen e tij, mjafton vetem braktisja e fese.

  87. Ndėshkimi i tė tillėve ėshtė: mallkimi nga All-llahu, nga engjėjt dhe nga gjithė njerėzimi tok.

  Pas humbjes se besimit menjehere, pra pa asnje sjellje te keqe te apostatit, pason "ndeshkimi". Dhe ndeshkimi kesaj here eshte: Mallkimi nga nder tjerash i gjithe njerezimi. Si mund te arrije Alalhu kete mallkim? Te zbret vete ne toke dhe te ekzekutoje mallkinim? Jo pra. E detyronn njeriun e tij, besimtarin ta bej kete gje. Kjo eshte mbjellje e urrejtjes ndaj jomuslimaneve. Pra ndaj jo me pak se pjeses me te shenjte qe ka patur populli shqiptar ndonjehere.

  88. Ata pėrgjithmonė janė nė te (nė zjarr), atyre as nuk ju lehtėsohet dėnimi dhe as nuk u jepet afat.

  Shpirti i gabelit nuk ngopet dhe nuk ngopet nga shkaterrimi....

  89. Pėrveq atyre qė pas asaj u penduan dhe u pėrmirsuan. Vėrtet, All-llahu falė shumė dhe mėshiron.

  Nuk ngopet fara e magjpeve as nga pushtimi e nenshtrimi. Sipas kuptimit: Po s'u nenshtrove, ta rrou Allahu atesendin.

  Ku mos mi ja shilu kesaj feje cdo shenjtesire 100 here ne dite!!!

 5. #105
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime nė 22 postime
  chino , kur ke qen ne kishen katolike , a i ka permend kto vargje prifti , nese i ka permend ateher paska qen prift trim , qe sdon me ndryshu Biblen , nese si ka permend , ateher ose ka dasht me e mbrojt veten ose Papa ashtu e ka porosit , se po i frikson besimtaret si ti dhe pastaj duhet me e mbyll kishen , ska besimtar :


  1 e Korintiasve , kapitulli 5 ( pra behet fjal per dhjaten e re , se ate te vjetren e keni nxjerr offside)
  9
  Ju kam shkruar nė letėr, tė mos pėrziheni me kurvarė,
  10
  dhe aspak me kurvarėt e kėsaj bote, ose me lakmuesit ose me cubat, ose me idhujtarėt, sepse atėherė duhet tė dilni nga bota.


  ===

  Si e kupton ti ket varg , mos te perziheni me idhujtaret, a sesht krijim i ndarjeve , ndoshta edhe urrejtje , pra idhujtaret njerez te kqi , sa ma larg tynve.

  ===

  Ne te nejtin kapitull , pak me lart ne vargun e pare mundesh te lexojsh poashtu :

  1
  Kudo po dėgjohet se ndėr ju ka kurvėri, madje njė kurvėri tė tillė qė as nuk zihet nė gojė ndėr paganė, saqė njė shkon me gruan e babait tė vet.

  2
  Dhe ju u krekosėt e madje nuk vajtuat, qė tė hiqet nga mesi juaj ai qė ka kryer njė punė tė tillė.


  ===

  Ku me e largu , ku me e cu ket qe kryen pun te ktilla ?

  ===

  11
  Por tani ju shkrova tė mos pėrziheni me atė, tė ashtuquajturin vėlla, qė ėshtė kurvar, ose lakmues ose idhujtar, o shpi-fės, o pijanec ose cub; me njė tė tillė bile as tė mos hani bashkė.

  ===

  Ti si katolik , a i ke ndegju kto vargje ne kish , a tu krijua nje lloj urrejtje per pijanecat ? Kur ke shku ne darsem ose ne ndonje lokal , kur ke par se ndonjeri esht pijanec , a je largu prej atij vendi , a ke kerku prej pronarit te lokalit qe ai person te largohet nga lokali.
  Cka nese ndokush e ka prindin pijanec , tek shqiptart pijaneca ke sa te dush , cbehet puna , femija sduhet te haj bashk me babain pijanec .

  Urrejtje ndarje ?
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 6. #106
  i nenshtruar Maska e bani
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Postime
  2,764
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  dmth qdo fe qe pranon njerzimi eshte e pranuar te zoti edhe nese adhurohet njeriu edhe nese adhurohet statuja etj ?

  nuk ngatrrohem sepse une jav di kuptimin ketyre fjaleve dhe ju kam nenshtru zotit tim zotit te gjith njerzimit

  dmth sipas teje i krishteri qe e quan zot isain qenka ne rrug te drejt a?

  bani ti sjell shum ajete kuranore ne ket forum dhe ato jan te sakta mirpo ti je duke i keqkuptu ato ajete sje tu i kuptu ty te nevoitet te lexosh vetem komentin e ajeteve lodhe koken pak dhe mos e bej ate te cilen e do epshi yt por beje ate qe te ka urdheru zoti yt

  ti thua qe je praktikant i fes islame mirpo une spo mund te besoj sepse nje njeri qe falet di te dalloj te drejten nga e shtremte ndersa ti nuk je i aft te dallosh fen e drejt nga fet e shpikura mirpo ndoshta namazi dhe obligimet tjera islame te kan mbet si tradit

  te lutem ke kujdes qka shkruan sepse eshte shum keq te shkruash diqka pa pas njohuri per te nese e do fen islame ather kerko literatur dhe se paku mesoj bazat e kesaj feje

  ja qka thot kurani


  kete e ke edhe ne kopjen e kuranit qe ti e lexon por edhe ne te gjitha kopjet tjera qe ekzistojn shqip dhe kjo tregon qart se sa fe jan te pranuara te zoti
  po , eshte e vertete se nje fe eshte e pranuar tek zoti ,
  eshte e pranuar feja e Abrahamit , Noes, Moisiut , Jezu Krishtit, Muhamedit si dhe feja e te gjithe profeteve qe predikuan te njejten fe,
  je ti qe i ke keqkuptuar,
  Islam ne shqip nuk do te thote lufte , por Paqe, vetem nga kjo te kuptosh se kush eshte ne rruge te drejte,
  dhe dicka tjeter , literature per Fe eshte vetem fjala e Zotit.
  Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

 7. #107
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime nė 22 postime
  Pas humbjes se besimit menjehere, pra pa asnje sjellje te keqe te apostatit, pason "ndeshkimi". Dhe ndeshkimi kesaj here eshte: Mallkimi nga nder tjerash i gjithe njerezimi. Si mund te arrije Alalhu kete mallkim? Te zbret vete ne toke dhe te ekzekutoje mallkinim? Jo pra. E detyronn njeriun e tij, besimtarin ta bej kete gje. Kjo eshte mbjellje e urrejtjes ndaj jomuslimaneve. Pra ndaj jo me pak se pjeses me te shenjte qe ka patur populli shqiptar ndonjehere.
  Nuk ngopet fara e magjpeve as nga pushtimi e nenshtrimi. Sipas kuptimit: Po s'u nenshtrove, ta rrou Allahu atesendin.
  Po ti vet beson ne dicka te ktill , ja shif cka thot Bibla per idhujtaret :
  9
  A nuk e dini ju se tė padrejtėt nuk do tė trashėgojnė mbretėrinė e Perėndisė? Mos u gėnjeni: as kurvarėt, as idhujtarėt, as shkelėsit e kurorės, as tė zhburrėruarit, as homoseksualėt,

  10
  as vjedhėsit, as lakmuesit, as pijanecėt, as pėrqeshėsit, as grabitėsit nuk do tė trashėgojnė mbretėrinė e Perėndisė.
  Pra as banoret e mbreterise Ilire , sdo te trashegojn mbreterine e Perendise , sepse kan qen idhujtar , ato do te jen konsum i zjarrit te Perendise.

  Ti si katolik ,a pajtohesh me kete ? Bibla thot se keshtu do te jet ?
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 8. #108
  el kafirun Maska e chino
  Anėtarėsuar
  04-02-2008
  Postime
  5,240
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Renea Lexo Postimin
  chino , kur ke qen ne kishen katolike , a i ka permend kto vargje prifti , nese i ka permend ateher paska qen prift trim , qe sdon me ndryshu Biblen , nese si ka permend , ateher ose ka dasht me e mbrojt veten ose Papa ashtu e ka porosit , se po i frikson besimtaret si ti dhe pastaj duhet me e mbyll kishen , ska besimtar :


  1 e Korintiasve , kapitulli 5 ( pra behet fjal per dhjaten e re , se ate te vjetren e keni nxjerr offside)
  9
  Ju kam shkruar nė letėr, tė mos pėrziheni me kurvarė,
  10
  dhe aspak me kurvarėt e kėsaj bote, ose me lakmuesit ose me cubat, ose me idhujtarėt, sepse atėherė duhet tė dilni nga bota.


  ===

  Si e kupton ti ket varg , mos te perziheni me idhujtaret, a sesht krijim i ndarjeve , ndoshta edhe urrejtje , pra idhujtaret njerez te kqi , sa ma larg tynve.

  ===

  Ne te nejtin kapitull , pak me lart ne vargun e pare mundesh te lexojsh poashtu :

  1
  Kudo po dėgjohet se ndėr ju ka kurvėri, madje njė kurvėri tė tillė qė as nuk zihet nė gojė ndėr paganė, saqė njė shkon me gruan e babait tė vet.

  2
  Dhe ju u krekosėt e madje nuk vajtuat, qė tė hiqet nga mesi juaj ai qė ka kryer njė punė tė tillė.


  ===

  Ku me e largu , ku me e cu ket qe kryen pun te ktilla ?

  ===

  11
  Por tani ju shkrova tė mos pėrziheni me atė, tė ashtuquajturin vėlla, qė ėshtė kurvar, ose lakmues ose idhujtar, o shpi-fės, o pijanec ose cub; me njė tė tillė bile as tė mos hani bashkė.

  ===

  Ti si katolik , a i ke ndegju kto vargje ne kish , a tu krijua nje lloj urrejtje per pijanecat ? Kur ke shku ne darsem ose ne ndonje lokal , kur ke par se ndonjeri esht pijanec , a je largu prej atij vendi , a ke kerku prej pronarit te lokalit qe ai person te largohet nga lokali.
  Cka nese ndokush e ka prindin pijanec , tek shqiptart pijaneca ke sa te dush , cbehet puna , femija sduhet te haj bashk me babain pijanec .

  Urrejtje ndarje ?
  Aty ku ta thote qejfi.

 9. #109
  el kafirun Maska e chino
  Anėtarėsuar
  04-02-2008
  Postime
  5,240
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Renea Lexo Postimin
  Po ti vet beson ne dicka te ktill , ja shif cka thot Bibla per idhujtaret :


  Pra as banoret e mbreterise Ilire , sdo te trashegojn mbreterine e Perendise , sepse kan qen idhujtar , ato do te jen konsum i zjarrit te Perendise.
  Po pra, edhe Zoti biblik tregohet kriminel ne kete verset, ne keto versete.

  Ti si katolik ,a pajtohesh me kete ? Bibla thot se keshtu do te jet ?
  Nuk jam katolik, por vetem nje perzierje ne mes te kaurrit dhe qafirit ne fuqine e peste. Sigurisht nuk pajtohem. Por nje gje e kam thene dhe e them tere kohen: Krishterimi eshte zbutur nga egersia e tij. Shiko boten perendimore, aty Krishterimi eshte vetem nje kasfshe shtepiake. Islami eshte akoma e eger. Ketu duhet te bie muzika shekujt e ardhshem. Duhet qe edhe pjeses islame te kafsheve semite t'i tregohen kufijte.

 10. #110
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga chino Lexo Postimin
  I huazova edhe disa citime nga biseduesi "Rob i Allahut", per te cilin shpreh kondolencen sinqerte per emrin qe i ka dhene vetes.

  Kurani:

  85. E, kush kėrkon fe tjetėr pėrveē fesė islame, atij kurrsesi nuk do ti pranohet dhe ai nė botėn tjetėr ėshtė nga tė dėshpruarit.


  Edhe ky verset tregon qarte se jobesimtar eshte nje jomusliman. Pra nese e perdorim ne rrethanat e kohes se sotshme: Afro 3 miliarde njerez.

  Te shohin se cfare parasheh, cfare meson Allahu te bejne besimtaret e tij me keta 3 miliarde jobesimtare.

  86. E, si ta udhėzojė All-llahu njė popull qė pas besimit tė tyre u bėnė pabesimtarė dhe pasi dėshmoi se i dėrguari ėshtė i vėrtetė, dhe pasi t'ju kenė ardhur atyre argumente tė qarta? All-llahu nuk i mundėson udhėzimin e Vet popullit zullumqarė.

  Sipas Allahut njeriu qe humb besimin (braktisesi i fese, apostati) eshte automatikisht zullumqar. Kjo tregon se per Allahun nuk nevojitet asnje sjellje e vecante per te rene ne urrejtjen e tij, mjafton vetem braktisja e fese.

  87. Ndėshkimi i tė tillėve ėshtė: mallkimi nga All-llahu, nga engjėjt dhe nga gjithė njerėzimi tok.

  Pas humbjes se besimit menjehere, pra pa asnje sjellje te keqe te apostatit, pason "ndeshkimi". Dhe ndeshkimi kesaj here eshte: Mallkimi nga nder tjerash i gjithe njerezimi. Si mund te arrije Alalhu kete mallkim? Te zbret vete ne toke dhe te ekzekutoje mallkinim? Jo pra. E detyronn njeriun e tij, besimtarin ta bej kete gje. Kjo eshte mbjellje e urrejtjes ndaj jomuslimaneve. Pra ndaj jo me pak se pjeses me te shenjte qe ka patur populli shqiptar ndonjehere.
  chino si mendon ti nje njeri qe i mohon urdhrat e zotit dhe qe i pershkruan ati rival ai njeri amund te jet njeri i mir ?

  asnje ligj ne fen islame nuk urdheron te vriten jomuslimanet nese ata nuk bejn shkatrrime ne tok por perkundrazi na urdheron te sillemi ne menyren me te mir na urdheron ti rrespektojm dhe ti ndihmojm dhe kjo gje ka ndodh gjithmonne kosov shqiperi dhe ne mbar boten sepse ne si musliman nuk guxojm ne asnjemenyr tja mohojm jeten dhe vendlindjen nje njeriut per shkak te besimit kete se lejon feja islame , feja islame na urdheron qe ti luftojm vetem ata qe na luftojn dhe askend tjeter

  une jam musliman dhe jam praktikus i islamit mirpo deri sot nuk e kam degju asnje hogj i cili urdheron te luftohen te krishteret dhe jomuslimanet dhe askund nuk kam lexu qe duhet te vriten jomuslimanet ,mirpo problemi qendron tjeter kund sepse ti dhe shum te tjer i keqkuptoni ajetet kuranore sepse kurani urdheron te luftohet vetem ai qe te lufton

  nese une do e vras nje krishter per shkak te besimit te tij ather une meritoj te vritem ne ket bot dhe te denohem ne boten tjeter kto jan ligjet e islamit

  ja qka na keshillon pejgamberi muhamedi a,s,
  Ruajeni, respektoni dhe nderojeni vlerėn e personalitetit dhe dinjitetit njerėzor. Njeriu ėshtė vepėr madhėshtore e Allahut dhe mjere ai qė e nėnēmon nderin dhe dinjitetin e veprės sė Allahut. Ju, o njerėz, pashmangshėm dhe pakthyeshėm do t'i ktheheni Allahut tė Amshueshėm dhe Ai do t'ju marrė nė pėrgjegjėsi pėr veprat dhe punėn tuaj.

  Kurrė mos e shkelni tė drejtėn dhe nderin e askujt. Vetvetes mos i bėni dhunė. Mos harroni se mėshira ėshtė njė ndėr bazat kryesore tė Islamit.

 11. #111
  i nenshtruar Maska e bani
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Postime
  2,764
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga chino Lexo Postimin
  I huazova edhe disa citime nga biseduesi "Rob i Allahut", per te cilin shpreh kondolencen sinqerte per emrin qe i ka dhene vetes.

  Kurani:

  85. E, kush kėrkon fe tjetėr pėrveē fesė islame, atij kurrsesi nuk do ti pranohet dhe ai nė botėn tjetėr ėshtė nga tė dėshpruarit.


  Edhe ky verset tregon qarte se jobesimtar eshte nje jomusliman. Pra nese e perdorim ne rrethanat e kohes se sotshme: Afro 3 miliarde njerez.

  Te shohin se cfare parasheh, cfare meson Allahu te bejne besimtaret e tij me keta 3 miliarde jobesimtare.

  86. E, si ta udhėzojė All-llahu njė popull qė pas besimit tė tyre u bėnė pabesimtarė dhe pasi dėshmoi se i dėrguari ėshtė i vėrtetė, dhe pasi t'ju kenė ardhur atyre argumente tė qarta? All-llahu nuk i mundėson udhėzimin e Vet popullit zullumqarė.

  Sipas Allahut njeriu qe humb besimin (braktisesi i fese, apostati) eshte automatikisht zullumqar. Kjo tregon se per Allahun nuk nevojitet asnje sjellje e vecante per te rene ne urrejtjen e tij, mjafton vetem braktisja e fese.

  87. Ndėshkimi i tė tillėve ėshtė: mallkimi nga All-llahu, nga engjėjt dhe nga gjithė njerėzimi tok.

  Pas humbjes se besimit menjehere, pra pa asnje sjellje te keqe te apostatit, pason "ndeshkimi". Dhe ndeshkimi kesaj here eshte: Mallkimi nga nder tjerash i gjithe njerezimi. Si mund te arrije Alalhu kete mallkim? Te zbret vete ne toke dhe te ekzekutoje mallkinim? Jo pra. E detyronn njeriun e tij, besimtarin ta bej kete gje. Kjo eshte mbjellje e urrejtjes ndaj jomuslimaneve. Pra ndaj jo me pak se pjeses me te shenjte qe ka patur populli shqiptar ndonjehere.

  88. Ata pėrgjithmonė janė nė te (nė zjarr), atyre as nuk ju lehtėsohet dėnimi dhe as nuk u jepet afat.

  Shpirti i gabelit nuk ngopet dhe nuk ngopet nga shkaterrimi....

  89. Pėrveq atyre qė pas asaj u penduan dhe u pėrmirsuan. Vėrtet, All-llahu falė shumė dhe mėshiron.

  Nuk ngopet fara e magjpeve as nga pushtimi e nenshtrimi. Sipas kuptimit: Po s'u nenshtrove, ta rrou Allahu atesendin.

  Ku mos mi ja shilu kesaj feje cdo shenjtesire 100 here ne dite!!!

  ti flet pa pasur njohuri se per cfar flitet , perqendrohesh ne versete dhe kerkon komentimin e tyre , kur komentimi eshte rrjedhoje e leximit edhe te pjeses tjeter te kapitullit ,prandaj dhe une te konsideroj baraz me talebanet , e ben ladenat ,si dhe me te gjith kto ekstremistat myslimane se edhe ata kane dale nga kuptimi per fene, vetem se ti je ne krahun e kundert 180grade, dhe ti je ekstrem per mua,ky eshte vetem mendimi im ,e kjo sdo t'thot se kam gje kunder teje , vetem pse jam kunder mendimit tend,
  perkundrazi , pershendes cdo njeri qe me pershendet dhe respektoj cdo njeri qe nuk ofendon(jo vetem mua , por as te tjeret).
  Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

 12. #112
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga bani Lexo Postimin
  po , eshte e vertete se nje fe eshte e pranuar tek zoti ,
  eshte e pranuar feja e Abrahamit , Noes, Moisiut , Jezu Krishtit, Muhamedit si dhe feja e te gjithe profeteve qe predikuan te njejten fe,
  je ti qe i ke keqkuptuar,
  Islam ne shqip nuk do te thote lufte , por Paqe, vetem nga kjo te kuptosh se kush eshte ne rruge te drejte,
  dhe dicka tjeter , literature per Fe eshte vetem fjala e Zotit.
  ather ti nuk qenke pasus i muhamedit a.s. por ndoshta qenke ahmedi
  sepse kusht i besimit eshte edhe besimi ne te derguarit dhe te punohet sipas tyre

  sepse ne muslimanet jemi te obliguar te degjojm muhamedin a,s, dhe te punojm sipas kshillave te tij dhe jemi te obliguar me kuran qe ti degjojm dijetaret sepse ata jan pasardhsit e pejgamberve

  je duke i keqkuptu ajetet kuranore te lutem lexoj dhe studioj por mos e thuaj ate te cilen e mendon ti por duhet te thuash ate qe thot kurani ai eshte shum i qart

  Para vetes e keni tėrė jetėi time, fjalėt dhe veprat e mia. Gjithēka qė kam folur dhe punuar, jam pėrpjekur qė tė jetė nė pajtim tė plotė me urdhrat e Allahut. Ju vėrtet nuk do tė gjendeni nė lajthitje pėrderisa t'i pėrmbaheni Kur'anit dhe sunnetit tim

 13. #113
  i/e regjistruar Maska e Elytony
  Anėtarėsuar
  09-03-2010
  Vendndodhja
  Kosova(Vushtrria)
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  24
  3 falenderime nė 3 postime
  Njerėz varet e gjitha prej kontekstit sepse ''mirė e kanė cekur mė lart'' qė Islami dhe Muhammedi s.a.w.s. porositin paqe dhe dashuri,por kur vie nevoja edhe luftė.

  Me nderime!

 14. #114
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  ky eshte hoxha i cili ka dhen kontributin me te madh per vedijsimin per fen islame ne kosov dhe eshte njeri prej atyre qe ka kontribu ne qlirimin e kosoves sepse ky hoxh te cilin sot e quani tradhtar ka len familjen ka len lluksin dhe dhe ka kap armen dhe ka luftu per lirin e kosoves dhe ky sot eshte hoxha me i kerkuar ne mbar evropen mirpo ky ka zgjedh kosoven qe te kontriboj ne vendlindjen e vet

  qdo njeri qe nuk e njeh ket hogj ka urrejtje ndaj tij mirpo ai qe do ta njoh do ta ndrroj menjeher ket mendim

  nese nuk eshte montim hogja ka dasht te thot se inshalla do jem prej atyre qe urrejm per ate qe kan be te krishteret sepse ata shpiken nje fe te re dhe ben nje njeri zot me ate qe ben te krishteret toka dhe qiejt deshen te pelcasin

  dhe nese duhet te denohet ky hogj ather duhet te denohen te gjith hogjollaret ne kosov dhe shqiperi dhe ne mbar boten dhe te gjith muslimanet qe praktikojn fen islame sepse te gjith baz e kan kuranin dhe synetin dhe ligjerojn sipas tyre por asgje nuk thojn nga vetvetja

  ne video shihen kullat binjake ato nuk kan te bejn asgje me fen islame sepse ato kulla i rrezoj jehudet e izraelit dhe per te sot ka deshmi sa te dush dhe gjith bota e di nje gje te till perveq te verberve
  o te paste baba o djale i mbare . ti je salahadini modern ne mbrojtje te islamit .

  alla- hu ta shperblefte ne xhenem .

 15. #115
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Meqe nuk e paske kuptuar, po ashtu si shumica e islamikeve qe ēirren neper faqet e web-it, po ta perseris edhe nje here:"Shkruaj te zeze permbi te bardhe, tekstualisht fjalet e dom Kēires, dhe ke per te pare se jo vetem nuk e ke kuptuar ate qe ka thene, por qe edhe duhet te lepish prape ate qe ke peshtyre permbi te, nese i thua vetes burre dhe shqiptar"!!
  A je i zoti me shkrujt, ate qi ka thon Kēira??Apo pertej citimit te ndonje palloshi nga forumi islamik, nuk je i zoti ti????

  P.S.Do t eme vinte keq te te konsideroja te nje niveli me Blueton!!
  Edhe pas kesaj prap ti spo beson qe Kqira na ka fyere Kombin Ton,atehere une nuk kam qka te merrem me me ty.

  Cdo postim qe e shkruaj per ty,e konsideroj humbje kohe.

 16. #116
  i nenshtruar Maska e bani
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Postime
  2,764
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  ather ti nuk qenke pasus i muhamedit a.s. por ndoshta qenke ahmedi
  sepse kusht i besimit eshte edhe besimi ne te derguarit dhe te punohet sipas tyre

  sepse ne muslimanet jemi te obliguar te degjojm muhamedin a,s, dhe te punojm sipas kshillave te tij dhe jemi te obliguar me kuran qe ti degjojm dijetaret sepse ata jan pasardhsit e pejgamberve

  je duke i keqkuptu ajetet kuranore te lutem lexoj dhe studioj por mos e thuaj ate te cilen e mendon ti por duhet te thuash ate qe thot kurani ai eshte shum i qart
  aman , mos me vi kshu epitetesh si ,ahmedi , se me dhem koka kur i degjoj
  nuk jam mor vlla ahmedi , si i thon llafit,
  une , edhe sunetin e besoj , aty ku perputhet me kuranin,
  por po ashtu edhe biblen
  Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

 17. #117
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  27
  Postime
  3,723
  Faleminderit
  0
  23 falenderime nė 23 postime
  Fillimisht kjo video nuk ėshtė dal sot apo dje, por ka muaj tė tėrė dhe tashmė ka ardh verzioni final dhe sqarimi i duhur i kėsaj andaj mendoj se debati ketu ėshtė krejtėsisht i panevojshėm.
  Dr. Shefqet Krasniqi thotė: "Ishalla jem prej atyre qė i urrejnė veprat e tė Krishterėve" siē aludon Dr. Krasniqi se veprat e Krishterėve janė shirk, ashtu siē urren njeriu tė bie nė zjarr dhe ēdo montazh tjetėr jashtė kėsaj ėshtė e pavlerė dhe tendencioze, kjo video doli nė publikim nė momentin kur tė gjithė shqiptarėt iu versulen Priftit me origjinė nga Beogradi Don Anton Kēira, kjo ishte si shenjė hakmarrjeje pėr reagimet e shqiptarėve tė besimit Islam anėmbanė trevave shqiptare.
  Edhe sikur Dr. Krasniqi tė kishte thėnė kėtė qė ju pretendoni ky vetėm ka shpreh njė "lutje" kur thotė "Ishalla" dhe asesi nuk ka shpreh urrejtje siē shpreh Prifti nė fjal i cili nuk thotė "Ishalla" por thotė "Ne nuk e kemi meritu lirinė nga Beogradi, neve ėshtė dashtė me na rrjep, ashtu siē i ka rrjep Millosheviēi 260 mijė qej nė Srebrenicė edhe nė Kosovė mi pa rrjep 1 milion e 900 mijė qej, kurgjo ma keq skish ba" pra ky nuk thot "Ishalla i urrejmė" por thotė haptas se duhet tė masakrohen shqiptarėt e besimit Islam dhe krejt kjo pėr ndonjė arsye tjetėr, por vetėm e vetėm pse keta shqiptar kanė njė besim tjetėr nga Prifti serb (pseudo-shqiptar).
  Deklarata e Dr. Krasniqit edhe sikur tė ishte jo-montazh do tė biente nė kundėrshtim me veprat e ketij njeriu gjė qė automatikisht tė shtyen tė mendosh se ketu ka diēka qė i vie era montazh. Kur flas pėr veprat e Dr. Krasniqit e kam pėr qėllim ndėrprerjen e studimeve nė Medine (Arabia Saudite) dhe bashkangjitjen e tij nė rradhėt e UĒK-sė, zona nė tė cilėn luftoj pėr ne ėshtė shumė e njohur Kosharja, lidhja e ngushtė e tij me Salih Ēekajn dhe Agim Ramadanin ku edhe ka rrėfyer disa herė nėpėr emisionet e Radios Kosova e Lirė, radio nė tė cilėn ketij njeriu i ipet emision javor tė Marteve nga ora 20:30 shkaku i kontributit tė madh gjatė kohės sė luftės nė Koshare, por jo vetėm nė kėtė radio rrėfimi i tij ėshtė edhe nė gazetėn Epoka e Re. Ky njeri tė cilit pseudo-shqiptarėt i vėrsulen me tė gjitha forcat pėr ndalur konvertimet nė fenė Islame qė kanė marrė hov javėve tė fundit nė Xhaminė ku ai ligjeron duhet ditur se e mbrojnė edhe Ahmet Qeriqi dhe Muhamet Mavraj argument pėr kėtė ėshtė se si edhe njėri por edhe tjetri i ofrojnė emisione tė posaēme nė radio gjėgjėsisht shkrime javore nė gazetė. Lufta ka qenė pėr Vatan (atdhe) dhe nė kėtė atdhe jetojnė shumica Muslimane, pastaj Katolikėt, Serbet Ortodoks, Protestantėt, Deshmitarėt e Jehovait dhe besa edhe shtazėt qė kanė rastisur ta quajnė vetėn njeri dhe lufta ėshtė bėrė qė secili nga keta tė jetė i lirė andaj ėshtė analogji tė mendohet se ky do tė shpresonte nė njė urrejtje tek Krishterėt, ndėrkaq pse ua urren bindjen fetare kjo nuk diskutohet ajo bindje urrehet nga ēdo Musliman sepse konsiderohet si bindje qė e poshtėron Zotin.

  E perfundoj kėtė shkrim me njė tekst nga zemra e Kosovės, nga Drenica i cili i dedikohet Priftit Don Anton Kēira urrejtėsit tė vėrtetė tė shqiptarėve:
  "Qito nana me shamia kanė rritė burra n'shqiptari
  Azem Bejta, Adem Jashara qė kanė shkru t'gjithė n'histori
  Serbėt na vranė e na kanė gri, motra vllazen, gra e fmi
  E shumė kurvat sikur ti, ketyre bishav ju kanė pri
  Muslimt kokan qe pėr ty, me kėtė fjal n'gjak um ke prekun
  Kush mi shan heronjtė e popullit, ja q* krejt me gjall e dekun
  Unė e di shumė mendojnė keshtu, unė flas ēka s'guxojnė tjerėt
  Ty duhet met kidnapu, midis Prishtine met vjerr
  1 milion e 900 mijė - pushken ftyres ta kan kthy, plus vllaznia jashtė Kosovės, n'diaspor e n'shqiptari
  1 milion e 900 mijė - sun i mashtron me ksi rrena, 100 herė me ndrru verzionin, ty as vorri nuk t'len mrena
  1 milion e 900 mijė - njerėz qė n'zemėr i ke prek, dost pot vjen era xhenaze sikur me vite me vdek
  1 milion e 900 mijė - mos e lasha pa ta q*, ymrin ty edhe atyne qe pot dhojn krah oj rrospi
  Kon u dasht me rrjep oj qyqe, a e din per kon po flet
  Pėr njė popull qė ska mujt mi dal hak as krajl as mbret
  Na jem nipa t'Azem Bejtes, Mic Sokolit e Kamer Loshit
  E ti don me na qit posht, kurva plak me ftyrė t'Milloshit
  Met ngu ty tu fol pėr fe, si pėr kino me vet qorrin
  1 milion e 900 mijė - vijnė n'varrim me ta pshurr vorrin"
  Krejt vllaznia tė njė mendimi si me pas rrnu n'Kalifat
  1 milion e 900 mijė - kush ma bjen mu kryt e tat (tėnd)"


  Kjo ishte vetėm njė pjesė e shkurtuar por ja kėnga dhe teksti nė tėrėsi:  Ky ėshtė njeriu pėr tė cilin ka nevojė dhe duhet tė bėhėt fushatė kundėr tij, e asesi legjenda e gjallė e kombit shqiptar Dr. Shefqet Krasniqi
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga gimche : 02-08-2010 mė 14:48

 18. #118
  i nenshtruar Maska e bani
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Postime
  2,764
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  ximi abedini;
  je duke i keqkuptu ajetet kuranore te lutem lexoj dhe studioj por mos e thuaj ate te cilen e mendon ti por duhet te thuash ate qe thot kurani ai eshte shum i qart

  desha tet bej nje pyetje ,
  Abrahami cfare feje kishte , ishte i krishter , jehudi , mysliman , me thuaj si e kupton ti , se cfare besimi kishte.
  Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

 19. #119
  i nenshtruar Maska e bani
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Postime
  2,764
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  nga gimche;
  Kjo ishte vetėm njė pjesė e shkurtuar por ja kėnga dhe teksti nė tėrėsi:
  por sipas sunetit kenga eshte e ndaluar ne islam , ashtu sic e kam ndegju nga disa dijetare e hadithe
  Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

 20. #120
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  o kciren e familis, a hala ka ktu pederasta serb qe e permbajn at cen a
  Jetė e rėndė.......!!!

Faqja 6 prej 29 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •