Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 55
  1. #1
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anëtarësuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763

    Kur gënjen ndjenjën..!

    Perse njerzve ju pelqen te mashtrojne?

    A mund te ndryshojne keta persona?

    Perse dikush duhet te luaje me ndjenjat e tjetrit vetem e vetem qe te kenaqet egoja e tij?
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 25-03-2010 më 08:47

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,512
    Mashtrimi,i pershkruar keshtu ne pergjithesi,eshte nje menyre e edukuar per te kerkuar ngjashmerin midis njeri-tjetrit.

  3. #3
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Mashtrimi eshte art, por per keq... Nuk ndryshojne ata lloj robsh, eshte dicka e lindur.

    Ata mashtrojne per tu ndier superior, ne momentin qe zbulojne se e kane kte talent, jane te pandalshem, vetem per te arritur ate qe kane nevoje dhe ne rastin e dashurise ate qe duan...
    Really Dude... Get A Life!!!

  4. #4
    KSANTHI ata njerez ralle ndrushojne ...eshte nje ves qe nuk iken kollaj
    ne cdo rast ka te beje shume familja nese atij njeriu nuk i jane dhene themelet e duhur nuk i ben pershtypje kur ai lot me ndjenjat e nje njeriu ...
    mua jeta deri tani me ka treguar se cdo gje te del perpara ....
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  5. #5
    nuk e mendoni dot sa me ka ngritur nervat nje djale dikur kur imitonte te dashuren e tij si bente kur qante per te
    ......njerez me nivel shume te ulet ske cti besh
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  6. #6
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Perse njerzve ju pelqen te mashtrojne?
    thjesht,për të arritur qëllimin e tyre

  7. #7
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Pse mashtrojn ? Se jan pjell e mashtrimit .
    A ndryshojne ? Asnjeher ne bote .
    Luajne se aq ju di truri i tyre i vogel sa nje kokerr gruri , po gjeja me e bukur eshte se dhe nje dit keta e provojne helmin me te cilin kan helmuar shume njerez ...

  8. #8
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    te gjithe mashtrojm ka njecike per te arritur dicka .. puna eshte mos e vesh veten ne pozicionin e atij qe mashtrohet .. dmth te degjosh zerin nga thellesia e zemres .. ai eshte zeri i vertete vetem qe mos biesh ne gracke ... instikti

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e stern
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Postime
    5,034
    Shume njerez me se shumti mashtrojne kur ndihen te pasigurt me te verteten.
    Disa te tjere genjejn/mashtrojne sepse duan te duken te rendesishem ne shoqeri apo familje.
    Te tjeret per te aritur nje qellim te caktuar.
    "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-03-2008
    Postime
    224
    Citim Postuar më parë nga stern Lexo Postimin
    Shume njerez me se shumti mashtrojne kur ndihen te pasigurt me te verteten.
    Disa te tjere genjejn/mashtrojne sepse duan te duken te rendesishem ne shoqeri apo familje.
    Te tjeret per te aritur nje qellim te caktuar.
    Nga njerezimi eshte krijuar nje art me vete, arti i mashtrimit. Pse mos te mashtrosh kur gjithcka me kte bote eshte iluzion, aktrim, sekret. Misteret me te medha ne bote qe me pare na dukeshin te mbinatyrshme na dalin mashtrim kur i zbulojme. Njeriu del nje perbindesh kur e studiojme mire. Nuk ja keni idene sa i zhgenjyer jam per gjithcka qe duket hyjnore, e kulluar, e mbinatyrshme. Mbase nuk e keni imagjinuar kurre se ceshte i zoti njeriu ne kete art te mashtrimit. Nese do ta shihnit me syte tuaj do te tmerroheshit dhe nuk do te besonit me asgje. Po ju duket se po ja kepus kot? Kurse mua me dukeni ca njerez naive qe sia keni haberin fare nga realiteti. Tragjedia me e madhe me duket se njerezve ju pelqen te mashtrohen. Mbase nuk e duan te verteten por vec ate qe atyre u duket gjeja me e bukur ne kte bote. Pavarsisht se eshte pikerisht arti i mashtrimit qe i krijon cdo efekt ne trurin e tyre si te ishte tru PC.
    Dua te them dicka. Ju te gjithe do ta kundershtoni mashtrimin, do ta kritikoni ate, por gjithe jeten tuaj do te vazhdoni te jeni viktimat e tij, do ta adhuroni ate dhe nuk do ti nderroni me asgje tjeter ne kte bote efektet e tij te pareziztueshme qe ju japin kenaqesine dhe kuptimin me te madh te jetes tuaj.

  11. #11
    ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
    Anëtarësuar
    16-05-2006
    Vendndodhja
    mEs iLuzionesh te hUmbura
    Postime
    2,718
    Citim Postuar më parë nga Ksanthi Lexo Postimin
    Perse njerzve ju pelqen te mashtrojne?
    A mund te ndryshojne keta persona?
    Perse dikush duhet te luaje me ndjenjat e tjetrit vetem e vetem qe te kenaqet egua e tij?
    perse mashtrojn ?! jan shum arsye ,
    te duken interesant
    e kan per hobi
    per te aritur cfar duan u duket me kollaj kshu
    e shum te tjera

    a mund te ndryshojn ?
    harroje e kan ne gjak mashtrimin
    me mir e kan te rin pa ngren se sa pa mashtruar

    perse dikush luan me ndjenjat ?
    dikushi mund te luaj se i pelqen te ris koleksionin e zemrave qe ka lenduar
    e ka sport te luaj me ndjenja
    ose mund te lendoj dhe padashur , duke u njohur me shum
    shef qe sperputhen ne tip dhe pastaj bye bye vogelushe
    La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
    sur tout quand elle a
    le Diable au corps...
    ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Kaligula
    Anëtarësuar
    30-09-2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    266
    Mashtrimi haset kudo mendoj une nese i japim nje konteks te pergjithshëm (Të mos thuash apo transmetosh të vërtetën):>

    ne komplimente qe nuk "qëndrojnë", ngushëllimet e përlotura ndaj dickaje që nuk të prek (stë vret apo demton shpirtërisht), apo fjalët e thëna me mirësjellje ne ato raste kur nuk i mendon vërtet ............

    Një botë ku do të thuhej vetëm e vërteta , do ishte shume "e hidhur" : Imagjino ti thuash dikujt ate që mendon vërtet psh:

    Je idiot/e (nderkohë që mund ti thuash je akoma adoleshent/e me me takt)
    I paske floket si shkurre sot (nderkohë që i thua cfare ere fryka sot)
    Qenke veshur si 'bitch' (nderkohe që i thua, veshje ekstravagande kjo ! )
    ................

    Persa i perket ndienjave nuk besoj se ka mashtrues, thjesht ka budellenj apo budallaqe që genjehen nga "fjalet e bukura". Pastaj ndienjat jane gjithmone ne evoluim e siper varet si marrin per mire apo per keq.

    Tipike e çdo personi eshte që ne fillimet e nje prezantimi të transmetoje imazh sa me te mire nga vetja dhe ky s'është mashtrim mendoj une por kompleks (te shqetesohesh me shume se cdo te mendoje tjetri per ty se te jesh vetja jote !!!!!)

    Persa me përket mua eshte e natyrshme që kur dikush të pëlqen ndizet "katalizator brenda vetes" që të ben të përkujdesesh per të apo të jesh më i dashur edhe pse kjo ndienje me pas mund të ndryshojë ......

    Nejse se bera roman nga nje pergjigje te shkurter qe doja te jepja .......

  13. #13
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Ksanthi Lexo Postimin
    Perse njerzve ju pelqen te mashtrojne?
    A mund te ndryshojne keta persona?
    Perse dikush duhet te luaje me ndjenjat e tjetrit vetem e vetem qe te kenaqet egua e tij?
    mashtrimi eshte ves i keq. shume negativ. Njerezve te tille jepu duart, sja vlen te humbasesh kohen me to. te tallesh me ndjenjat e tjetrit eshte krim.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  14. #14
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Edhe qe ta vazhdoj mendimin se e lashe pergjysem, lol

    ketyre mashtruseve, jepu ate qe u takon... tallu ca dhe ti, dhe jepi duart ne fund.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  15. #15
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anëtarësuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    Citim Postuar më parë nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    nuk e mendoni dot sa me ka ngritur nervat nje djale dikur kur imitonte te dashuren e tij si bente kur qante per te
    ......njerez me nivel shume te ulet ske cti besh
    te degjosh femrat se si imitojne te dashurit apo burrat e tyre , kjo po qe eshte art me vete.
    kane ndryshuar kohet tani Helen , jane femrat ato qe mashtrojne me teper.
    Po tregoj nje ngjarje qe e kam jetuar vete.
    Udhetoja me metro .Ne nje sedilje ishte ulur nje cift shqiptaresh rreth 30- 35 ishin pak a shume.
    Kur do arrinin ne destinacion degjoj femren ti thote dashurit :
    - Zbrit ketu ti shpirti se do kete dale ai "trapi" ne stacionin tjeter te me presi ("trapi" = burri)

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,512
    Po te shash....mashtuesit?Do te thote:
    Qe nuk ke mashtuar kurre.....apo qe mashtron dy here?.....

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Kaligula
    Anëtarësuar
    30-09-2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    266
    Bop Ok pra ti shajme mashtruesit !

    Shoh që ketu qenkan të gjithë të përkryer dhe i kanë dënuar mashtruesit bravo, bravo ........ !

    Se di po une mendoj se te gjithe ne një moment apo në një tjetër e kanë luajtur atë rrol në jetë keshtu që le ti lemë "filmat" !

    Besoj se kemi mashtruar dhe jemi mashtruar "Se la vi"- thonë francezët (me falni per frengjishten që se kuptoj hic fare dhe sdi ta shkruaj) por mesa kuptoj s'eshtë ky problemi:

    Problemi është që disa e shikojnë veten viktima të dikujt, ndersa disa të tjerë e konsiderojne thjesht moment të keq (ne jete) dhe i kthejnë krahët këtyre pesonave duke vazhduar perpara.

    Gjerat po me duken patetike ketu ! Pak njerez që flasin sinqerisht dhe shuuuuume të tjerë që i bëjnë qejfin njëri tjetrit (e mbështesin) edhe për gjëra që s'kanë lidhje me rrealitetin !

    Kam një emër për këtë kategori "Puritanët e rremë" (kujt ti ngelet hatri apo e shikon veten ne kete kategori, me vjen keq por keto jane ato që une vërtet mendoj)

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e [MaRiO]
    Anëtarësuar
    29-01-2008
    Vendndodhja
    Ne Zemren e Asaj Qe Dua :)
    Postime
    1,127
    Citim Postuar më parë nga Ksanthi Lexo Postimin
    Perse njerzve ju pelqen te mashtrojne?

    A mund te ndryshojne keta persona?

    Perse dikush duhet te luaje me ndjenjat e tjetrit vetem e vetem qe te kenaqet egoja e tij?
    se di pse mashtrojn njerezit ca nga halli e ca nga qefi mashtrojn


    kta persona nuk ndryshojn po e pe qe mashtrojn nje here dy here heren e tret veni vizen


    per pytjen e tret skam cthem se ai qe luan me ndjenjat esht njeri mizor i pa shpirt esht dhe egoist qe smendon per ate qe po vuan mjafton qe vet te jet mire dhe vazhdon lojen e tij

    kush mashtron mos e paft piken e hajrit
    Ndryshuar për herë të fundit nga [MaRiO] : 25-03-2010 më 10:03
    Kur e ke këmbën jashtë gremines është e lehtë të japësh këshilla

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e [MaRiO]
    Anëtarësuar
    29-01-2008
    Vendndodhja
    Ne Zemren e Asaj Qe Dua :)
    Postime
    1,127
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Edhe qe ta vazhdoj mendimin se e lashe pergjysem, lol

    ketyre mashtruseve, jepu ate qe u takon... tallu ca dhe ti, dhe jepi duart ne fund.

    thone nje llafe PINK budallait hapi rruge mashtrusit autostrade qe kshu lere te ziej ne vorben e vet dhe mos u ul ne ate nivel qe u ul ai
    Kur e ke këmbën jashtë gremines është e lehtë të japësh këshilla

  20. #20
    Citim Postuar më parë nga glikocucuno Lexo Postimin
    te degjosh femrat se si imitojne te dashurit apo burrat e tyre , kjo po qe eshte art me vete.
    kane ndryshuar kohet tani Helen , jane femrat ato qe mashtrojne me teper.
    Po tregoj nje ngjarje qe e kam jetuar vete.
    Udhetoja me metro .Ne nje sedilje ishte ulur nje cift shqiptaresh rreth 30- 35 ishin pak a shume.
    Kur do arrinin ne destinacion degjoj femren ti thote dashurit :
    - Zbrit ketu ti shpirti se do kete dale ai "trapi" ne stacionin tjeter te me presi ("trapi" = burri)
    lol γλυκοτσουτσουνο cfare pergjigje te te jap une ty me kete emer...
    ps kjo ngjarja qe sapo na tregove ti nuk besoj se perfaqeson shumicen e femerave
    do me vinte shume keq te mendja per femerat se shprehen keshtu....
    mos e ke llafin per ato ne 3septembriu ........
    qe e marin turnin ne 8 te mengjezit....
    tani nga dy tre ngjarje nuk i futim dot te gjitha ne te njejtin thes
    mashtrimi e ka gjinin mashkullor sepse ata skane besim ne vetvete....
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •