Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 98 prej 98
 1. #81
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime n 95 postime
  Mjaft paska shqipe biznesmen te pasur(kush ua pa hajrin se)

 2. #82
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Midja Lexo Postimin
  Mjaft paska shqipe biznesmen te pasur(kush ua pa hajrin se)  pikrisht e kam hapur temen per keto shkaqe a ju shihet hajri a ua sheh populli hajrin ktyre njerzve dhe sa jan keta per perparmin e atdheut qfar veprimtarie zhvillojn dhe kush jan pra a jan hajri i kombit dhe zhvillimemeve
  ne na intereson te zhvillohet shqiperia etnike me fabrika dhe shumsektore punsimi
  nuk na intereson te skallvarohemi nga biznesmenet e padronet

 3. #83
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  e deri te veprimet e tyre ne sherbim te atdheut ose te shoqeris
  edhe te vetes se tyre ne radh ta pare {theksoje} se spo e rrun njeri lesht per popullin dhe shoqerin po nuk i doli hesapi vet ,
  dhe kjo eshte fakte dhe cdo biznesmen e ka ne gjak kte ndac qofte ai shqiptar ndac qofte kinez apo arab.


  Kush jan n t vrtet biznesment shqiptar

  mafiosa ...
  tjesh mafioze eshte me mire se tjesh i nershem dhe qullac apo pordhac apo thashethemexhi.
  dhe e treta teme e bukur kjo po pak e zbet dhe pa fakte efluenca - e ktyre bizneseve qe drejtojne kta nexhipa.


  Un mendoje se cdolloj perpjekje qe bejn biznesmet shqiptar ndac dhe bizneset e vogla qe investojne ne shqipri dhe jasht shqipris them qe eshte dicka per tu vleresuar per keto kategori njerezish ndac per punen e tyre ndac dhe per uljen dhe ktu ska vende se si e kan ngritur perendorin e biznesit me djers apo pa djers kjo eshte arritja e tyre dhe hallall tja beji zoti... se dhe buka tjetrrit nga goja i meret sot ashtu sic i eshte mar dhe ne kohen me gjethe perpara trrupit


  shendete tgjithve.
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

 4. #84
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga SENSUALI_TR Lexo Postimin
  Ke harruar pa permendur ketu dhe Samir Mane-n pronari i rrjeteve te SuperMarketeve EuroMax dhe besoj eshte nje nga biznesment me te pasur ne Shqiperi. U pa puna duhet hapur nje ForbesAlbania.Com :P


  Une postova nder te parin ate samir manin


  Samir Mane
  Kompania:Neptun, ManeTCI, Acrem, Fashion Group
  Rrezidencairan, Shqiperi
  Xhiro e biznesit: 52 Milion
  Numri i te punesuarve:800


  ja ketu nr. 42 f-3
  http://www.forumishqiptar.com/showth...=118770&page=3

 5. #85
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  per shembull ide te reja fabrika te reja fabrika e tekstilit fabrika e letres fabrika e qelqit e baterive e gypave e llamarines, per shembull per se nuk mbahet ky kuvend i madh
  ku i gjith kombi shqiptare dhe te interersuarit siq jan parti shqiptare grupe ekonomike elita intelegjenca biznesmen te mdhej njerz eskpert te qeshtjes kombtare ekonmoike eskpert te qeshtjeve te ndryshme
  te ekonomis dhe tregti si dhe te qeshtjeve tjera

  ANGERT.

  Te gjitha keto fabrika te cilat ti i potencove ketu i ka kosova por jane te pa mjaftueshme .

  Per shembull ne mitrovice tashe eshte riaktivizuar prape prodhuesi i baterive te makinave ( BATERITE TREPCA)
  Info me te hollsishme
  http://trepca-akp.com/ind_baterive.php

 6. #86
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Apo fabrika e shiringave industriale ne suhareke me e madhja e keti lloij ne ballkane e privatizuar dhe shume funksionale por prape nuk majftoijn


 7. #87
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Industrija matalike e kosoves


  Fabrika e gypave ferizaij

  www.imk-ks.com

 8. #88
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  DIKURE GJIGANTI I PEJES KOSOVES POR EDHE I JUGOSLAVIS ....

  Kompania Kosova Steel e njohur si nj ndr prodhuesit m t mdhenj t pjesve t automobilave n Evropn jug lindore me nj prvoj shum vjeare n industri


  http://www.kosovasteel.com/

 9. #89
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Feronikeli prodhuesi me i madhe i NIKELIT ne evrope drenase kosove i privatizuar 55 milione euro investime mbi 100 milione . sote funksionale

 10. #90
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Fabrika e llamarines ( Llamkosi kosove vushtrri)

 11. #91
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zrich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Fabrika e radiatorve gjilane Kosove  http://www.kosova-sot.info/?p=12179

 12. #92
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  fabrika e llamarines llamkosit nuk funksionon puntoret me sa di un nuk punojn aty
  ajo ju dha njiher nji bullgari pastaj nji indiani kush i beri keto veprime ai person duhet burgosur duhet ndjekur me ligje dhe duhet ndjekur nga atdheu pasi te ket mbajtur burgun pa te drejte te hyrjes ne atdhe-
  kush e tradhton atdheun duhet ti ndalohet hyrja ne atdhe le te ndiqet nga atdheu nuk e meriton token dhe shkeljen e saj kso ligjeesh duhet te nxjerrin shqiptart -
  per shembull ka shitur interesat e adheut hudhe jasht kufijve te atdheut pasi te ket mbajtur burgun dhe te mos ket ma te drejte ta shkeli token shqiptare

 13. #93
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga drifilon Lexo Postimin
  Fabrika e radiatorve gjilane Kosove  http://www.kosova-sot.info/?p=12179


  do te isha i gezuar nese kjo esht e vertete per baterite trepqa por me sa di un jo nuk esht aktiizuar
  akoma ne vendin e fabrekes esht hapur fakulteti ne mitrovice qe me pare ishte pertej ures se ibrit pra fabrika ka mbetur pa prodhim te baterive
  bateria trepqa ishte bateria m kulitet ne ebote
  dhe ma e qendrueshmja ingjinjeret jan per se te mos filloj prodhimi
  Ndryshuar pr her t fundit nga angert : 21-12-2009 m 17:41

 14. #94
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  per radiatort ne gjilan akoma nuk e di nuk kam informime te sakta

 15. #95
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga angert Lexo Postimin
  pikrisht e kam hapur temen per keto shkaqe a ju shihet hajri a ua sheh populli hajrin ktyre njerzve dhe sa jan keta per perparmin e atdheut qfar veprimtarie zhvillojn dhe kush jan pra a jan hajri i kombit dhe zhvillimemeve
  ne na intereson te zhvillohet shqiperia etnike me fabrika dhe shumsektore punsimi
  nuk na intereson te skallvarohemi nga biznesmenet e padronet
  Eh ,e di se nganjeher ata harrojn qe jan shqiptar,ose te them me mir iu vie sikur po e ul posht ,e them ket se shpesheher me ka ra rasti kur te drejtohet ende pa e pyetur...un jetoj e punoj jasht ...ose tek ne behet keshtu ,ketu jeni shum mbrapa.....me nje fjal peshtyejn perpjet e se bejn mend qe ajo iu bie ne fytyr:Pse pra kur jan me te menqurit e dijn te udheheqin nuk investojn tek ne qe ta perparojn popullin e vet ...por jasht e bejn ket gje??..sepse thjesht nuk e duan njeri tjetrin,sepse urren veten qe eshte shqiptar....ja pra.

 16. #96
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,066
  Faleminderit
  56
  44 falenderime n 43 postime

 17. #97
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime n 95 postime
  Ke ngatru temen ti,apo shaka tu duk sipas mendjes tande

 18. #98
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  biznesmenet jan njerez te lindur per tu bere pasanik..
  ata cfaqin talent qe ne femijeri..
  u lumte atyre qe dine te nuhasin e te fitojne..

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •